Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:2. W "10" nie dali rady wiceliderowi Fortuna I Liga

Jacek Główczyński
13 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Kibice dopingowali Arkę Gdynia w meczu z Górnikiem Łęczna spod Stadionu Miejskiego

Arka Gdynia przegrała z Górnikiem Łęczna 0:2 (0:0) w 20. kolejce Fortuna I Liga i jej strata do wicelidera tabeli wzrosła aż do 9 punktów. Żółto-niebiescy w tym meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Oba gole stracili, gdy grali w "10". W 50. minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścił Arkadiusz Kasperkiewicz. W pierwszej połowie gospodarzy dopingiem spod stadionu próbowali wspierać kibice, a w przerwie w pobliskim lesie odpalono race.

Wojciechowski
  • 54' 8 Marcus Zmiany 35 Łabojko
  • 74' 18 Sasin Zmiany 28 Ślesicki
  • 83' 21 Skóra Zmiany 17 Hiszpański
  • 65' 28 Wojciechowski Zmiany 18 Śpiączka
  • 73' 23 Kalinkowski Zmiany 26 Cierpka
  • 73' 27 Mak Zmiany 18 Banaszak
  • 90+3 17 Struski Zmiany 20 Kukułowicz
  • 90+3 22 Krykun Zmiany 10 Jagiełło
  • 53' Mak
  • 68' Śpiączka
  • 9' Danch
  • 45' Kasperkiewicz
  • 50' Kasperkiewicz
  • 83' Łabojko
  • 37' Leandro
  • 60' Struski
  • 88' Midzierski

Arkadiusz Kasperkiewicz (pierwszy z lewej) w 50. minucie otrzymał czerwoną kartkę od międzynarodowego arbitra - Szymona Marciniaka. Arkadiusz Kasperkiewicz (pierwszy z lewej) w 50. minucie otrzymał czerwoną kartkę od międzynarodowego arbitra - Szymona Marciniaka.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:2. Taniec po meczu.

W przerwie z lasu przy stadionie odpalono race. Policja ruszyła szukać sprawców.

na mecz do Gdyni PZPN wyznaczył eksportowych polskich sędziów z Szymonem Marciniakiem na czele
Arak próbuje się podnieść po pierwszej, ale bardzo dotkliwej porażce w tym roku

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4:0 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Sasin nie ukrywa, że to była "plama"

Paweł Sasin: Trzema zmazać plamę z Niepołomic

Trener Marzec ocenia, że jego piłkarze zbyt szybko zrezygnowali z walki w Niepołomicach

Trener Arki Gdynia tłumaczy przyczyny przegranej w Niepołomicach

pole personalnego manewru szkoleniowiec ma ograniczone przez kontuzje i kartki

Arka Gdynia ma być jak bokser. Kto zastąpi Adama Deję i to w dwóch rolach?

natomiast klub dobrowolnie rezygnuje z gry Młyńskiego

w pierwszym meczu roku Arka wygrała z Górnikiem 2:1 i m.in. dzięki temu po świętach zagra w półfinale Pucharu Polski

Dokładny termin półfinału Pucharu Polski: Arka Gdynia - Piast Gliwice

w porównaniu ze składami wyjściowe z 16 lutego w obu drużynach dużo zmian

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 2:1 w Pucharze Polski

w Arce 4 zmiany w porównaniu z tamtym meczem. Wówczas w "11" nie było: Marcusa (ARKA Gdynia), Kajzera (ARKA Gdynia), Memicia (ARKA Gdynia) i Skóry (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 9 Siemaszko, 10 Letniowski, 11 Mazek, 20 Młyński, 25 Ł.Wolsztyński, 28 Ślesicki, 35 Łabojko, 77 Hiszpański
to raz pierwszy w meczowej kadrze w tym roku Letniowski oraz Młyński

Czy Mateusz Młyński zagra jeszcze w Arce Gdynia i zarobi dla niej pieniądze? - ankieta

Górnik w porównaniu do meczu z lutego w Gdyni w "11" wymienił również 4 piłkarzy. Przemeblowana druga linia, w której z nowych zagrają: Krykun (Górnik Łęczna), Stromecki (Górnik Łęczna), Struski (Górnik Łęczna) i Mak
ławka rezerwowych Górnika: 30 Nowaczek - 10 Jagieło, 14 Matei, 19 Śpiączka, 19 Banaszak, 20 Kukułowicz, 26 Cierpka, 40 Korczakowski, 94 Rozmus
drużyny wychodzą na boisko, Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Górnik zielone koszulki, czarne spodenki
w wyniku losowania kapitanów Marcusa (ARKA Gdynia) i Leandro (Górnik Łęczna) drużyny zmieniają się stronami boiska. Arka atakować będzie na bramkę, która jest przy trybunie GOSiR
1'
od środka mecz rozpoczął Górnik
1'
Arka gra z trzema obrońcami, a Danch (ARKA Gdynia) przesunięty do drugiej linii, by wypełnić lukę po pauzującym za kartki Deji
3'
na razie gra na połowie gości
4'
Górnik wyraźnie czeka na to, co zrobi Arka, gra pressingiem dopiero 30-40 metrów od własnej bramki
5'
przespieszył akcję Skóra (ARKA Gdynia), ale niecelnie podał
6'
"Walczyć Arka, walczyć" - to doping kibiców spod stadionu, mecz odbyła się przy pustych trybunach
6'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - to także spod stadionu
7'
Valcarce (ARKA Gdynia) naciskany przez Krykuna (Górnik Łęczna) przepuścił piłkę na aut
7'
Valcarce (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Struskiego (Górnik Łęczna). Rzut rożny dla gości
8'
krótko rozegrany korner przez gości, a po chwili nieudane dośrodkowanie Stromeckiego (Górnik Łęczna)
9'
Żółtą kartką został ukarany Danch (ARKA Gdynia) za próbę wymuszenia rzutu karnego. Próbując dojść do padania Marcusa upadł on, gdy interweniował Gostomski
11'
dla Dancha (ARKA Gdynia) to czwarta żółta kartka w tym sezonie. W następnej kolejce będzie pauzować
11'
na spalonym Krykun (Górnik Łęczna)
13'
pierwszy celny strzał. Z dystansu uderzał Kalinkowski (Górnik Łęczna). Piłka jeszcze skozłowała przed Kajzerem (ARKA Gdynia), ale bramkarz Arki pewnie ją złapał
14'
Górnik przesunął grę na połowę Arki
15'
Aleman (ARKA Gdynia) sam mógł strzelać z 16. metra, ale podał do Rosołka, którego uderzenie zostało zablokowane. Będzie rzut rożny
16'
i kolejny korner tym razem po zablokowanym strzale Alemana (ARKA Gdynia)
16'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Marcusa (ARKA Gdynia)
17'
Marcus (ARKA Gdynia) dobrze w pole karne zagrał do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), który jednak stracił piłkę
18'
akcja przypadków, które rozpoczęło bardzo dobre, prostopadłe podanie Alemana (ARKA Gdynia). Rosołek (ARKA Gdynia) nie trafił czysto w piłkę, a próbujący ją wybijać Leandro (Górnik Łęczna), trafił w słupek
19'
bez zagrożenia dla gości po rzucie rożnym Alemana (ARKA Gdynia)
19'
przycisnęła Arka. Ma kolejny korner
19'
"Arka gol" - zza stadionu
20'
wybita piłka w aut po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia)
21'
"MZKS Arka" - spod stadionu
22'
niecelny strzał Alemana (ARKA Gdynia) po dobrym podaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
22'
"Arko, wygraj to dla nas" - spod stadionu
23'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) Skóra (ARKA Gdynia) głową zgrał piłkę, ale nie opanował jej Żebrowski (ARKA Gdynia)
24'
ostre dośrodkowanie Orłowskiego (Górnik Łęczna), w polu karnym skiksował Kalinkowski (Górnik Łęczna)
24'
i szybka kontra Arki zakończona rzutem rożnym
25'
krótko rozegrany rzut rożny przez Marcusa (ARKA Gdynia) i Alemana (ARKA Gdynia) nie zaskoczył rywali
26'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę do boku po strzale Krykuna (Górnik Łęczna), którego nieobstawionego w polu karnym dobrze znalazł Wojciechowski
28'
posiadanie piłki 52:48 na korzyść Arki
28'
Memić (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po zagraniu wzdłuż bramki Krykuna (Górnik Łęczna)
29'
Wojciechowski (Górnik Łęczna) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Stromeckiego (Górnik Łęczna) z narożnika boiska
30'
Rosołek (ARKA Gdynia) faulowany około 30 metrów od bramki
31'
Gostomski (Górnik Łęczna) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcusa (ARKA Gdynia)
32'
strzał z dystansu Stromeckiego (Górnik Łęczna) nad poprzeczką
33'
Skóra (ARKA Gdynia) nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia), a strzał Alemana (ARKA Gdynia) zablokowany
35'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) włączył się do ataku, ale kończy się tylko autem
37'
dużo walki, ale i niecelnych podań, coraz gorszy stan boiska
37'
Żółtą kartką został ukarany Leandro (Górnik Łęczna) po faulu na Skórze
38'
dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia) prosto w ręce Gostomskiego (Górnik Łęczna)
40'
dobrze przyspieszył akcję na prawym skrzydle Skóra (ARKA Gdynia), ale niecelnie podawał w pole karne
42'
zamieszanie w polu bramkowym Arki po dośrodkowaniu Stromeckiego z rzutu wolnego. Górnicy próbowali strzelać z kilku metrów, a potem. domagali się odgwizdania ręki Memicia. Ostatecznie kończy się rzutem rożnym, strzał Krykuna (Górnik Łęczna) zablokowany
43'
Kajzer (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Stromeckiego (Górnik Łęczna). Bramkarz Arki jeszcze przy tej interwencji był faulowany przez Midzierskiego (Górnik Łęczna)
44'
zablokowane zagranie wzdłuż bramki Marcusa (ARKA Gdynia). Korner dla Arki
45'
nikt nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Od bramki rozpocznie Gostomski (Górnik Łęczna)
45'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia).
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GÓRNIK ŁĘCZNA 0:0
45'
na koniec pierwszej połowy z lasu w pobliżu stadionu odpalone race, policja szuka sprawców, ale bezskutecznie
Arka miała w pierwszej połowie optyczną przewagę (posiadanie piłki 53:47), ale pod bramką brakowało jej konkretów. W statystykach ma zero w rubryce celne strzałów, choć była bliżej zdobycia gola niż goście. Rosołka, który źle trafił w piłkę o mało co nie wyręczył Leandro (Górnik Łęczna), ale trafił w słupek własnej bramki.
Kajzer (ARKA Gdynia) bronił trzy celne strzały, ale tak naprawdę tylko przy strzale Krykuna (Górnik Łęczna) musiał się bardziej wysilić.
Widać, że obie drużyny próbują atakować, ale na razie pod bramkami przeciwnika brakuje im zdecydowania i lepszych decyzji na finalizowanie akcji
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
49'
optyczna przewaga Arki, ale nadal dużo niedokładności, zadanie nie ułatwia boisko. Właśnie trener Marzec tłumaczy jednego z podopiecznych: "No poślizgnął się"
żółta i czerwona
50'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia). Sędzia najwyraźniej uznał, że był atak łokciem na głowę rywala w walce o górną piłkę
50'
Arka musi grać w "10"
50'
pomocy medycznej potrzebuje Wojciechowski (Górnik Łęczna), który ucierpiał w pojedynku powietrznym z Kasperkiewiczem (ARKA Gdynia)
51'
napastnik Górnika zostaje na boisku
51'
kończy rozgrzewkę Łabojko, zapewne on wejdzie za jednego z ofensywnych graczy, aby Danch (ARKA Gdynia) mógł wrócić do obrony
53'
[0:1] Górnik Łęczna STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mak. Arka dała się zaskoczyć po wrzucie z autu z prawej strony boiska przez Orłowskiego. Piłka nie została skierowana w pole karne, ale na 17-18 metr, gdzie Mak uderzył z półobrotu nie do obrony, a spóźnił się z próbą blokowania strzału skrzydłowego Skóra
54'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Łabojko.
54'
opaskę kapitana przejął od Marcusa (ARKA Gdynia) Danch (ARKA Gdynia). To już czwarty kapitan Arki w tej rundzie
55'
rzut rożny dla Arki
56'
niecelnie główkował Memić (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia)
57'
nieznacznie pomylił się Wojciechowski (Górnik Łęczna), który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Stromeckiego (Górnik Łęczna)
59'
Danch (ARKA Gdynia), mimo że jest teraz jednym z obrońców w trójce, włączył się do ataku. Jednak po jego podaniu piłki w boisku nie utrzymał Aleman (ARKA Gdynia)
60'
Żółtą kartką został ukarany Struski (Górnik Łęczna) za próbę wymuszenia karnego. Przewrócił się, gdy Skóra próbował naprawić błąd Valcarce, który stracił piłkę przed własnym polem karnym
63'
Górnik nie forsuje tempa. Zadowolony z wyniku, pozwala grać Arce. Celem gości jest z pewnością kontra
63'
niecelny strzał z dystansu Valcarce (ARKA Gdynia)
65'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojciechowski, w jego miejsce wchodzi Śpiączka.
65'
goście wymieniają napastnika
67'
rzut rożny dla gości
68'
[0:2] Górnik Łęczna STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Śpiączka. Kontra po stracie Arki w środku pola. Łabojko nie opanował piłki po nie najlepszym podaniu Sasina. Mak ją przechwycił i po szybkim biegu zagrał w pole karne do napastnika, który przed chwilą wszedł na boisko, a ten, mimo że miał "na plecach" Valcarce, spokojnie przyjął piłkę, obrócił się z nią w kierunku bramki i posłał ją do siatki obok wychodzącego Kajzera. Jeszcze wślizgiem próbował wygarnąć piłkę przed linią bramkową Danch, ale jej nie sięgnął
70'
goście przygotowują podwójną zmianę
73'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kalinkowski, w jego miejsce wchodzi Cierpka.
73'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Banaszak.
73'
zszedł zatem strzelec pierwszego gola dla gości, w przeszłości m.in. piłkarzy Lechii
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sasin, w jego miejsce wchodzi Ślesicki.
75'
niecelny strzał z dystansu, z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia)
76'
po wejściu Ślesickiego (ARKA Gdynia) do obrony Danch (ARKA Gdynia) znów przeszedł na środek drugiej linii, gdzie zaczynał ten mecz
80'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Banaszaka (Górnik Łęczna). Od bramki rozpocznie Kajzer (ARKA Gdynia)
81'
Arka nadal bez celnego strzału w tym meczu, przypomnijmy, że od 50. minucie gospodarze grają w "10"
81'
na rozgrzewce nadal czterech piłkarzy Arki, w tym Letniowski i Młyński, ale chyba sygnał do wejścia dostaje Hiszpański
83'
Żółtą kartką został ukarany Łabojko (ARKA Gdynia), który faulował Stromeckiego
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Hiszpański.
84'
pozostali rezerwowi Arki skończyli rozgrzewkę, choć jest jeszcze jedna zmiana do dyspozycji
85'
niecelnie główkował Śpiączka (Górnik Łęczna)
85'
będzie jeszcze rzut rożny dla gości
86'
Rosołek (ARKA Gdynia) wspomógł defensorów. To on wybijał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Stromeckiego (Górnik Łęczna)
87'
Aleman (ARKA Gdynia) spróbował przerzutu ze środka na lewe skrzydło, ale Żebrowski (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku
88'
pomocy medycznej wymaga Żebrowski (ARKA Gdynia)
88'
teraz Arka w "9", bo Żebrowski (ARKA Gdynia) opatrywany poza boiskiem
88'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wraca do gry
88'
Żółtą kartką został ukarany Midzierski (Górnik Łęczna), który faulował Dancha
88'
fizjoterapeuci Arki nie zdążyli wrócił do ławki po tym, gdy opatrywali Żebrowskiego (ARKA Gdynia), a znów są na boisku, by pomóc Danchowi
90'
zakrwawiona koszulka Dancha (ARKA Gdynia), Adam wymienia koszulkę i wraca do gry
90'
piłka nieznacznie mija bramkę Górnika. Piętą strzelał Aleman, a dośrodkował Żebrowski. Będzie jeszcze rzut rożny, gdyż najwyraźniej była "obcierka"
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
wybita piłka po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, a poprawka Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) ląduje poza bramką
90+1
jeszcze będą dwie zmiany w Górniku
90+3
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Struski, w jego miejsce wchodzi Kukułowicz.
90+3
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Krykun, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
90+3
Jagiełło (Górnik Łęczna) to m.in. były skrzydłowy Arki i Lechii
90+3
Kukułowicz (Górnik Łęczna) od razu po wejściu na boisko wypuścił do pojedynku sam na sam z bramkarzem Śpiączkę (Górnik Łęczna), ale Kajzer (ARKA Gdynia) zdołał wybić piłkę poza bramkę strzale napastnika gości
90+5
Po rzucie rożnym Górnika jeszcze szansa dla Arki. To ostatni zapewne atak gospodarzy. Po dośrodkowaniu Valcarce strzał Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) został zablokowany, ale zdołał on jeszcze "dziubnąć" piłkę i z 6. metra mógł strzelać Żebrowski (ARKA Gdynia). Niestety, zamiast do siatki posłał piłkę obok słupka
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - GÓRNIK ŁĘCZNA 0:2
piłkarze Arki dość szybko opuszczają boisko, a goście zaprezentowali taniec zwycięstwa. Po murawie "widać" trudy spotkania, trwa w nie najlepszym stanie
Arka przegrała z wiceliderem I ligi i jej strata do Górnika wzrosła już do 9 punktów. Przypomnijmy, że dwie pierwsze drużyny zdobędą bezpośredni awans do ekstraklasy, a zespoły z pozycji 3-6 walczyć będą w barażach o jeszcze jedno miejsce w elicie piłkarskiej.
Gospodarze tego dnia nie oddali żadnego celnego strzału. Górnik miał pięć takich uderzeń, a dwa z nich zamienił na gole. Goście zapewnili sobie zwycięstwo, gdy grali 11 na 10. W 50. minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Kasperkiewicz (ARKA Gdynia).

18 Zagłębie Sosnowiec 20 3 3 14 16:30 12
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-14