Arka Gdynia - Górnik Polkowice 2:0. Pewna wygrana nad outsiderem

Jacek Główczyński
6 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia pewnie wygrała z Górnikiem Polkowice 2:0, a po meczu piłkarze otrzymali podziękowania od kibiców

Arka Gdynia wygrała z Górnikiem Polkowice 2:0 (1:0) w 22. kolejce Fortuna 1. Liga. Zwycięstwo podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza nad outsiderem tabeli było pewne, a gra była pod ich kontrolą. Przy podejmowaniu lepszych decyzji pod bramką przeciwnika, zwłaszcza przed przerwą, sukces mógł być jeszcze bardziej okazały. Gościom trzeba oddać, że próbowali walczyć o honorowego gola, ale wszystkie ich pięć strzałów obronił Kacper Krzepisz.

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 13 Zmorzyński, 14 Kuzimski, 21 Skóra, 36 Bednarski, 39 Lipkowski, 77 Żebrowski

Piątkowski

Rezerwowi: 8 Żołądź, 11 Radziemski, 16 Bancewicz, 19 Krocz, 23 Sobków, 29 Baranowski, 33 Malec, 35 Makuch, 84 Opałacz
  • 61' 11 Adamczyk Zmiany 21 Skóra
  • 67' 7 Deja Zmiany 36 Bednarski
  • 78' 68 Czubak Zmiany 14 Kuzimski
  • 78' 37 Stępień Zmiany 8 Marcus
  • 78' 17 Hiszpański Zmiany 13 Zmorzyński
Zmiany Zmiany
  • 66' 43 Kozubal Zmiany 35 Makuch
  • 66' 10 Hafez Zmiany 23 Sobków
  • 66' 13 Purzycki Zmiany 8 Żołądź
  • 76' 17 Szuszkiewicz Zmiany 29 Baranowski
  • 76' 6 Karmelita Zmiany 11 Radziemski
  • 23' Deja
  • 69' Dobrotka
Bramki Bramki
  • 9' Deja
Kartki Kartki
  • 48' Szuszkiewicz

Adam Deja (pierwszy z prawej) odbiera gratulacje po zdobyciu pierwszego gola w meczu Arka Gdynia - Górnik Polkowice. Adam Deja (pierwszy z prawej) odbiera gratulacje po zdobyciu pierwszego gola w meczu Arka Gdynia - Górnik Polkowice.

Arka już w tym sezonie ma jeden cel, gdyż grę w Fortuna Puchar Polski zakończyła na ćwierćfinale

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 0:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

mimo porażki z Rakowem trener Tarasiewicz chwalił swój zespół i ocenia, że dobrze wszedł on w ten rok

Przypomnij sobie, co na gorąco mówił trener Arki Gdynia po porażce z Rakowem Częstochowa

skoro przygotowanie drużyny jest odpowiednie, to przed meczem z Górnikiem był czas nie tylko na trening

Nietypowe szkolenie dla piłkarzy Arki Gdynia. Sprawdź, czego się nauczyli?

w porównaniu z dwoma poprzednimi meczami mial się nie zmienić skład, gdy z gotowość do gry deklarował Kobacki, który mecz z Rakowem zakończył przedwcześnie z urazem, ale ostatecznie młodzieżowca nie ma w "20". Do "11" wchodzi Hiszpański

Olaf Kobacki napastnikiem, wahadłowym, czy skrzydłowy? Na jakiej pozycji chciałby grać w Arce Gdynia?

trener Tarasiewicz podkreśla, że to jeszcze nie ten moment w rundzie, w którym trzeba oszczędzać piłkarzy

Przeczytaj, co trener Arki Gdynia mówił przed meczem z Górnikiem Polkowice

Górnik zamyka ligową tabelę, a jedyne zwycięstwo w tym sezonie odniósł właśnie nad Arką, wygrywając u siebie 2:1

22.08.2021: Górnik Polkowicze - Arka Gdynia 2:1. Przeczytaj relację

Górnik rok rozpoczął od przegranej w Głogowie 0:2. W porównaniu z tamtym składzie w "11" na Arkę zaszło aż 5 zmian, najwięcej w defensywie
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki, Górnik czarne stroje
z głośników rozbrzmiewa "Rota Arki"
szale w górze kibiców Arki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
pierwszy atak kończy się nieporozumieniem między Stępniem i Alemanem (ARKA Gdynia). Z autu goście
2'
"Arka gol" - z trybun
3'
pierwszy celny strzał należy do gości. Uderzenie po ziemi sprzed "16" Szuszkiewicza (Górnik Polkowice) nie sprawiło kłopotów Krzepiszowi (ARKA Gdynia)
4'
niebezpieczna zabawa Arki z piłką we własnym polu karnym, ale bez konsekwencji
6'
zablokowany strzał z dystansu Milewskiego (ARKA Gdynia)
7'
goście po stracie piłki ustawiają się w obronie piątką piłkarzy
8'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli Puchar Polski wróci do nas też" - śpiewy na trybunach
9'
na razie sporo fauli z obu stron
9'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
kontuzja
9'
faulowany przez Deję (ARKA Gdynia) Szuszkiewicz (Górnik Polkowice) potrzebuje pomocy medycznej
9'
kapitan gości może kontynuować grę
13'
Fryzowicz (Górnik Polkowice) włączył się do ataku, ale nie utrzymał piłki w boisku
14'
Adamczyk (ARKA Gdynia) piętą przedłużył piłkę w kierunku Czubaka. Szymański (Górnik Polkowice), choć z kłopotami, ale złapał piłkę
15'
przewaga w posiadaniu piłki 60:40 na korzyść Arki
15'
ale Górnik na razie nie dał się zepchnąć do kurczowej obrony
16'
goście starają się nawet atakować, jak teraz gdy mają rzut wolny na wysokości pola karnego
16'
Deja (ARKA Gdynia) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Hafeza (Górnik Polkowice) z rzutu wolnego
18'
"Arkowcy gol" z trybun
19'
rykoszet po strzale Piątkowskiego. Rzut rożny dla gości
19'
po rzucie rożnym gości Arka wyszła z kontrą. Stępień (ARKA Gdynia) wbiegł z piłką w pole karne, ale zamiast strzelać próbował podawać i szansa na gola przepadła
20'
zbyt mocne dośrodkowanie Purzyckiego (Górnik Polkowice). Od bramki zacznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
21'
Adamczyk (ARKA Gdynia) faulowany niespełna 25 metrów od bramki. Okazja na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego
22'
Aleman (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił nad murem, ale i nad bramką
23'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Szybki atak Arki. Aleman podał do Deji, który uderzył z pierwszej piłki, sprzed "16" po ziemi. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki
24'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
25'
Bunoza (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Karmelity (Górnik Polkowice)
26'
Karmelita (Górnik Polkowice) tym razem sam kończy kontrę gości. Po jego strzale pewnie piłkę łapie Krzepisz (ARKA Gdynia)
26'
w celnych strzałach Górnik prowadzi 2:1, ale w tej najważniejszej statystyce - goli - 1:0 dla Arki
27'
Czubak w walce o piłce faulował w polu karnym gości Biernata (Górnik Polkowice)
29'
Dobrotka (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Faulowany był Stępień przez Karmelitę
32'
zablokowany strzał Adamczyka (ARKA Gdynia). Piłkarze Arki sygnalizują, że było zagranie ręką w polu karnym
32'
sędzia nakazał grać dalej, ale jest VAR, więc zawsze można wrócić do tej sytuacji
33'
Szymański (Górnik Polkowice) odbił piłkę po strzale głową Czubaka, do którego dośrodkował Marcjanik (ARKA Gdynia)
33'
sędzia wstrzymał grę, słucha najwyraźniej podpowiedzi z VAR
33'
gra wznowiona
34'
obraz gry bez zmian, nadal przeważa Arka, której posiadanie piłki oscyluje wokół 60 procent
35'
Szymański (Górnik Polkowice) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
36'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę, powstrzymując atak Fryzowicza (Górnik Polkowice)
36'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z trudem odbił piłkę po strzale Ratajczaka (Górnik Polkowice). Kolejny korner dla gości
37'
Karmelita (Górnik Polkowice) pakuje piłkę do bramki Arki, ale chwilę wcześniej Biernat (Górnik Polkowice) w walce o górną piłkę faulował Krzepisza (ARKA Gdynia) i gol nie jest uznany. Dwa razy z rzędu Górnik rozegrał krótko rzut rożny i to zaskakiwało Arkę
39'
Górnik wychodzi teraz do pressingu na połowę Arki
40'
Piątkowski niecelnie główkował po dośrodkowaniu Ratajczaka (Górnik Polkowice)
40'
z trybun wulgarnie pod adresem klubu, którego piłkarze nie biorą udziału w tym meczu
41'
była okazja na kontrę 2 na 2, ale Milewski (ARKA Gdynia) niecelnie podał
42'
Stępień (ARKA Gdynia) przebił się z piłką w pole karne, ale tutaj niecelnie podawał
43'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę, którą Hafez (Górnik Polkowice) przerzucił nad obrońcami Arki, ale do której Piątkowski nie mógł zdążyć przed bramkarzem
44'
była kontra 3 na 2, ale Aleman (ARKA Gdynia) zwolnił akcję i już nic nie pomogło to, że próbował strzelać przewrotką, gdyż nieczysto trafił w piłkę
44'
rzut rożny dla Arki
45'
Deja (ARKA Gdynia) z narożnika boiska dośrodkował na tzw. pierwszy słupek. Do strzału głową nie doszedł Bunoza (ARKA Gdynia). Do piłki jednak doskoczył Adamczyk (ARKA Gdynia). Jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce bramki Górnika
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
szybka akcja Arki daje tylko korner, choć Aleman (ARKA Gdynia) powinien lepiej skończyć tę akcję
45+2
i kolejny korner
45+2
Deja (ARKA Gdynia) krótko do Adamczyka (ARKA Gdynia), ale Hubertowi piłka zeszła z nogi i jego dośrodkowanie wylądowała poza bramką
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GÓRNIK POLKOWICE 1:0
Arka zasłużenie prowadzi z Górnikiem. Gdynianie cierpliwie czekają na okazję do szybkiego ataku, skoro trudno im rozerwać obrony rywali w ataku pozycyjnym. I szanse na szybkie akcje były, to Górnik wcale kurczowo się nie broni, a szuka okazji do zdobycia gola. I gospodarze poza golem Deji (ARKA Gdynia) mieli jeszcze kilka szans, z których powinni lepiej skorzystać. Ale Alemanowi (ARKA Gdynia) czy Stępniowi brakowało takiego zdecydowania jak Deji (ARKA Gdynia) i nie oddawali mocnych strzałów, a podania zazwyczaj były niecelne.
Arka powinna dążyć, by jak najszybciej poprawić wynik, gdyż Górnik szuka gola i już Krzepisz (ARKA Gdynia) musiał trzykrotnie wykazać się, broniąc uderzenia gości.
46'
drugą połowę od środka rozpoczął Górnik
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
48'
Marcjanik (ARKA Gdynia) blisko gola po strzale głową po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Będzie jeszcze jeden korner
48'
tym razem dośrodkował Deja (ARKA Gdynia), ale bez zagrożenia dla Górnika po tym rzucie rożnym
48'
Żółtą kartką został ukarany Szuszkiewicz (Górnik Polkowice) po faulu na Alemanie
51'
Piątkowski pada w polu karny Arki, sędzia nakazał grać dalej
51'
słaby strzał Karmelita (Górnik Polkowice). Krzepisz (ARKA Gdynia) zatrzymuje piłkę nogą
kontuzja
54'
sędzia pomaga podnieść się z boiska Hafezowi (Górnik Polkowice). Pomoc medyczna nie jest potrzebna
54'
Oficjalna frekwencja 3985 kibiców
kontuzja
55'
jednak Hafez (Górnik Polkowice) znów przewraca się na murawę. Tym razem jest zgoda, by weszli fizjoterapeuci
57'
Stępień (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
59'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki
59'
Aleman (ARKA Gdynia) faulowany około 25 metrów od bramki. Piłkę od razu wziął Deja (ARKA Gdynia). Można spodziewać się jego bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego
60'
Deja (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił nad poprzeczką
61'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Skóra.
61'
cały czas doping dla Arki z trybun
62'
dobrze Bunoza (ARKA Gdynia). Wybił piłkę w aut, zapobiegając kontrze Hafeza (Górnik Polkowice)
63'
Hafez (Górnik Polkowice) tym razem w kontrze doszedł do strzału. Uderzenie sprzed pola karnego w środek bramki. Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
65'
Fryzowicz (Górnik Polkowice) posłał piłkę w poprzeczkę, ale już po gwizdku sędziego, który przerwał akcję po faulu Piątkowskiego
65'
Górnik przygotowuje potrójną zmianę
66'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kozubal, w jego miejsce wchodzi Makuch.
66'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hafez, w jego miejsce wchodzi Sobków.
66'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi Żołądź.
66'
będzie też zmiana w Arce
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
67'
druga zmiana w Arce w drugiej linii
68'
69'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dobrotka. Aleman z narożnika boiska wrzucił w pole bramkowe, a zamykający akcje Dobrotka skierował piłkę do pustej już bramki
70'
"Jeszcze jedna musi być" - skandują kibice
kontuzja
70'
Szuszkiewicz (Górnik Polkowice) w polu karnym Arki faulował Marcjanika (ARKA Gdynia). Sędzia nie pozwala, by na boisko weszła pomoc medyczna
71'
kapitan Arki zebrał się o własnych siłach z murawy i kontynuuje grę
73'
trzech piłkarzy Arki kończy rozgrzewkę
74'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował strzał Karmelity (Górnik Polkowice)
75'
Zmorzyński (ARKA Gdynia), Kuzimski (ARKA Gdynia) i Marcus (ARKA Gdynia) przygotowują się do wejścia
75'
podwójna zmiana też szykuje się w Górniku
76'
Szymański (Górnik Polkowice) odbił piłkę po strzale sprzed pola karnego Bednarskiego (ARKA Gdynia)
76'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szuszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Baranowski.
76'
Górnik Polkowice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karmelita, w jego miejsce wchodzi Radziemski.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Marcus.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Zmorzyński.
82'
rzut rożny dla gości
83'
Arka wyszła z kontrą po rzucie rożnym gości, ale straciła piłkę
84'
akcja rezerwowych. Kuzimski (ARKA Gdynia) zbyt mocno i Zmorzyński (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki. Od bramki grę wznowi Szymański (Górnik Polkowice)
85'
zablokowany strzał Fryzowicza (Górnik Polkowice)
86'
88'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Skóra (ARKA Gdynia) i jeszcze faulował rywala
90'
Aleman (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole karne. Odważnie wyszedł z bramki i przejął futbolówkę, którą też atakował Skóra (ARKA Gdynia). Jeszcze faul odgwizdany piłkarza Arki
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
niewiele zabrakło, aby Bojdys (Górnik Polkowice) skierował piłkę do siatki Arki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego
90+2
Bunoza (ARKA Gdynia) zablokował strzał Piątkowskiego
90+3
pewna obrona Krzepisza (ARKA Gdynia) po strzale Fryzowicza (Górnik Polkowice)
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - GÓRNIK POLKOWICE 2:0
90'
"Dziękujemy" - z trybun pod adresem piłkarzy
W drugiej połowie Arka miała mecz pod kontrolą. Gol Dobrotki (ARKA Gdynia) po stałym fragmencie gry na 2:0 pozwolił na spokojną grę. Górnik się starał, ale był dalej od honorowego gola niż przed przerwą.
Gdynianie wygrali drugi mecz ligowy w tym roku i pierwszy raz zachowali czyste konto. Krzepisz (ARKA Gdynia) jednak nie mógł zmarznąć, gdyż 5 strzałów zostało skierowanych w światło jego bramki.
Trener Tarasiewicz wcześnie niż w poprzednich meczach sięgnął po zmiany i po raz pierwszy w tym roku skorzystał z pełnego limitu, wymieniając pięciu piłkarzy.
Mecz z trybun oglądał Kobacki, który z powodu urazu opuścił przedwcześnie pucharowy mecz z Rakowem.

18 Górnik Polkowice 22 1 10 11 17:41 13
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2022-03-10