Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2. Czerwona kartka wyeliminowała z Pucharu Polski

4 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Piłkarze Arki Gdynia przegrali z Jagiellonią Białystok 0:2 (0:0). Kluczowe znaczenie dla losów spotkania miała czerwona kartka, którą w 71. minucie otrzymał Adam Deja. Oba gole padły, gdy gospodarze grali w "10". Tym samym żółto-niebiescy zostali wyeliminowali z Pucharu Polski już w 1/8 finału. A przypomnijmy, że w 1979 i 2017 roku roku sięgnęli po główne trofeum, a w poprzedniej edycji dotarli do finału. Na trybunach było niespełna 2,5 tysiąca kibiców, co wynikało z przymusowego ograniczenia widowni jedynie do posiadaczy karnetów na cały sezon.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
30 Krzepisz - 2 Socha, 23 Marić, 3 Maghoma, 17 Marciniak - 16 Deja, 6 Nalepa, 9 Aankour - 10 Zarandia, 7 Jankowski, 22 Janota
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Jakubik (Siedlce) oraz Niemirowski, Kupsik
Widzów: 2466
29 Sandomierski - 12 Guilherme, 17 Runje, 5 Mitrović, 19 Boavarsson - 6 Romanczuk - 28 Świderski, 20 Poletanović, 89 Machaj, 21 Frankowski - 8 Klimala
  • 79' 10 Zarandia Zmiany 8 Marcus
  • 79' 9 Aankour Zmiany 11 Siemaszko
  • 87' 23 Marić Zmiany 33 Zbozień
  • 46' 17 Runje Zmiany 4 Klemenz
  • 62' 28 Świderski Zmiany 18 Sheridan
  • 67' 89 Machaj Zmiany 26 Pospisil
  • 75' Sheridan
  • 86' Klimala
  • 72' Boavarsson
  • 79' Frankowski
  • 71' Deja

Kluczowy moment meczu Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Adam Deja otrzymuje czerwoną kartkę. Kluczowy moment meczu Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Adam Deja otrzymuje czerwoną kartkę.

W piątek, w ekstraklasie Arka przegrała w Białymstoku 1:3, choć prowadziła 1:0

ARKA GDYNIA PRZEGRAŁA Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK 1:3. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ PIŁKARZY I TRENERA ŻÓŁTO-NIEBIESKICH
Trener Smółka deklarował, że wreszcie chce dopaść Jagiellonię, gdyż w pierwszej ligowej rundzie przegrał z tym zespołem 0:2. Zapowiadał, że w składzie nie będzie eksperymentów

SPRAWDŹ, CO ZAPOWIADAŁ PRZED MECZEM TRENER SMÓŁKA

i szkoleniowiec dotrzymał słowa. Dokonał trzech zmian w porównaniu z ostatnim meczem, w tym dwóch wymuszonych

PRZECZYTAJ DLACZEGO ARKA PRZEPLATA DOBRE MECZE ZŁYMI
Helstrup dotychczas szybko wracał po kontuzjach, ale urazu z Białegostoku jeszcze nie wyleczył

SPRAWDŹ, KTÓRY PIŁKARZ ARKI MA DAR SZYBKIEJ REKONWALESCENCJI
na środek obrony wchodzi Maghoma (ARKA Gdynia), który wcześniej w ekstraklasie zastępował kontuzjowanego Maricia
(ARKA Gdynia)

PRZECZYTAJ CO MÓWI MAGHOMA O SWOJEJ POZYCJI W ARCE
w związku z wymogiem gry przez całe pucharowe spotkanie młodzieżowca w bramce Krzepisz (ARKA Gdynia), gdyż Młyński jest świeżo po kontuzji
trzecia zmiana na prawej obronie. Socha (ARKA Gdynia) zastąpił Zbozienia
ławka rezerwowych Arki: 34 Molenda, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 18 Danielak, 26 Danch, 33 Zbozień, 35 Młyński
Jagiellonia w porównaniu z ostatnim meczem dokonała pięciu zmian. Jednak tutaj trudno mówić, że się osłabiła. Do gry wracają m.in. Frankowski (Jagiellonia Białystok) i Guilherme (Jagiellonia Białystok), których brakowało w Białymstoku, a przez większą część tego sezonu byli to podstawowi piłkarze
duża jakość także na ławce rezerwowych Jagiellonii, gdzie nie brakuje ofensywnych graczy
ławka rezerwowych Jagiellonii: 26 Kelemen (Jagiellonia Białystok), 4 Klemenz, 9 Novikovas, 18 Sheridan, 22 Grzyb, 26 Pospisil, 42 Łapiński
w związku z karą ciążącą na Arce po ostatnim finale Pucharu Polski w tych rozgrywkach u siebie klub może wpuścić na trybuny tylko kibiców, którzy mają wykupiony karnet na cały sezon. Nie ma gości
wszyscy kibice, bez względu na które miejsce na stadionie mają wykupiony karnet, dziś zajmują miejsce na trybunie krytej
smutno zatem będzie wyglądać to spotkanie skoro obie trybuny za bramką oraz jedna prosta będzie pusta
piłkarze na prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki i getry. Jagiellonia białe stroje
"Michał Nalepa gratulacje" - skandują kibice. W wieczór poprzedzający mecz piłkarz Arki został ojcem. Jego synek ma na imię Maksymilian
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice, którzy sektor dopingowy utworzyli na skrajnej trybunie Olimpijskiej
1'
od środka rozpoczęła Jagiellonia
3'
"Arka gol" - z trybun
3'
gra na razie na połowie gości
4'
wolny dla Arki niespełna 30 metrów od bramki rywali
4'
zaczął padać deszcz
4'
mocny strzał z wolnego Deji (ARKA Gdynia). Celne uderzenie, ale w środek bramki i broni Sandomierski (Jagiellonia Białystok)
6'
pierwszy groźniejszy atak Jagiellonii. Pierwsze dośrodkowanie dobrze blokuje Socha (ARKA Gdynia), a po drugim udanie główkuje Marciniak (ARKA Gdynia)
8'
Świderski padł jak rażony na murawę, masażyści byli już przy linii bocznej, ale napastnik wstał o własnych siłach i kontynuuje grę
11'
niecelny strzał z dystansu Machaja (Jagiellonia Białystok)
12'
róg dla Arki
12'
"podkręcać się nawzajem" - podpowiedzi z trybun
13'
po rozegraniu rogu przez Arkę niecelnie strzelał sprzed pola karnego Zarandia (ARKA Gdynia)
14'
wulgarnie pod adresem PZPN
14'
spiker apeluje o sportowy doping
15'
zablokowany strzał z dystansu Machaja (Jagiellonia Białystok)
16'
ponowienie Poletanovicia (Jagiellonia Białystok). Rykoszet i będzie róg
16'
dośrodkowanie z rogu Poletanovicia (Jagiellonia Białystok) przed pole karne Arki. Był tutaj Zarandia (ARKA Gdynia), który wybił piłkę głową
17'
kontra Arki po kolejnym zablokowanym strzale rywali, ale Zarandia (ARKA Gdynia) niecelnie podawał w kierunku Aankoura (ARKA Gdynia)
17'
na stojąco mecz ogląda trener Arki. Szkoleniowiec Jagiellonii schowany w swoim boksie
19'
Jankowski (ARKA Gdynia) przegrał drybling w polu karnym gości
19'
deszcz coraz mocniejszy. Odczuwa to murawa. Już niektórzy zawodnicy się ślizgają
20'
Aankour (ARKA Gdynia) w pole karne do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale napastnik Arki zablokowany
21'
21'
słaby i niecelny strzał sprzed pola karnego Janoty (ARKA Gdynia). Można było lepiej rozegrać ten kontratak, gdyż choćby lewym skrzydłem "podłączał" się do akcji Marciniak (ARKA Gdynia), którego nikt nie pilnował
23'
po dośrodkowaniu Guilherme (Jagiellonia Białystok) niewiele zabrakło Frankowskiemu (Jagiellonia Białystok), aby dojść do główki
24'
deszcz jeszcze bardziej się wzmaga
24'
nie studzi to dopingu kibiców Arki
26'
niecelny strzał Machaja (Jagiellonia Białystok)
27'
widać, że piłkarze Jagiellonii otrzymali polecenie, by uderzać z każdej nadarzającej się okazji. Ciekawe, czy bardziej liczą, że w takiej sytuacji pomogą im trudne warunki atmosferyczne, czy chcą sprawdzić młodzieżowca w bramce Arki?
27'
na razie Krzepisz (ARKA Gdynia) nie musiał interweniować
28'
28'
a po rogu wolny na wysokości pola karnego Jagiellonii
29'
ostre dośrodkowanie z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia), ale dobrze główkuje Guilherme (Jagiellonia Białystok)
30'
Aankour (ARKA Gdynia) łapie się za głowę, bo chciał kontynuować atak, ale to jego faul odgwizdał sędzia w polu karnym gości
31'
deszcz na razie odpuścił
32'
Marciniak (ARKA Gdynia) przerwał akcję Frankowskiego (Jagiellonia Białystok)
33'
Frankowski (Jagiellonia Białystok) przeszedł na prawe skrzydło, a Świderski (Jagiellonia Białystok) przeniósł się na lewe
33'
wrócił deszcz
33'
Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Frankowskiego (Jagiellonia Białystok). Nie pozwolił, by podanie doszło do Klimali (Jagiellonia Białystok)
34'
i znów dobrze Maghoma (ARKA Gdynia), tym razem wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu z rogu Guilherme (Jagiellonia Białystok)
34'
masażyści gości w polu karnym Arki. Pomocy medycznej potrzebuje Runje
36'
gra wznowiona. Jagiellonia na razie w "10", ale za chwilę jej obrońca wróci na boisko
37'
na razie dość wyrównany mecz. Arka może częściej przy piłce, ale Jagiellonia po przejęciu futbolówki, ma pomysł jak ją rozegrać
38'
róg dla Arki. Rykoszet po strzale Zarandii, a piłka przeszła tuż obok słupka
38'
blisko gola Arka po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) i strzale Marciniaka, ale ostatecznie piłka w rękach Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok)
39'
na razie obu drużynom brakuje celnego strzału bądź też ostatniego podania pod bramką przewciwnika
41'
kolejna dobra interwencja w obronie Maghomy (ARKA Gdynia). Nie pozwolił dojść do piłki Romanczukowi (Jagiellonia Białystok)
43'
zablokowany strzał Nalepy (ARKA Gdynia). Kolejny róg
43'
"róg, róg, róg, gol, gol" - z trybun
43'
bez zagrożenia dla Jagiellonii po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
44'
piłka wraca w pole karne gości, ale pewnie łapie ją Sandomierski (Jagiellonia Białystok)
44'
zamieszanie na boisku, bo Runje (Jagiellonia Białystok) zasygnalizował kontuzję, ale nie potrzebował pomocy medycznej. Mimo to sędzia nakazał mu opuścić na chwilę boisko, bo z jego powodu przerwał grę
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Maghoma (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
45+2
dośrodkowanie z rogu Frankowskiego (Jagiellonia Białystok) w boczną siatkę bramki Arki
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Trudne warunki do gry w Gdyni. Przez większą część połowy padał deszcz. Obie drużyny starały się atakować, ale ich akcjom brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika. Sporo też strzałów było blokowanych.
Goście praktycznie nie sprawdzili dyspozycji młodzieżowca Krzepisza (ARKA Gdynia), choć próbowali uderzeń z dystansu.
Natomiast Arka do większego wysiłku zmusiła Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok), ale też nie miała klarownej okazji na gola.
Jeśli w drugiej połowie nie padną gole, bądź też utrzyma się bramkowy remis, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut. Gdyby i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, będą karne.
mecz w Gdyni jest trzecim w fazie 1/8 finału. Awans do ćwierćfinału wywalczyła już I-ligowa Puszcza Niepołomice, która wyeliminowała Wisłę Płock, wygrywając 3:1 oraz Miedź Legnica po zwycięstwie we Wrocławiu nad Śląskiem 1:0
spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w przyszłym roku, a pary zostaną wylosowane w najbliższy piątek
w przerwie obsługa stadionu stara się poprawić stan murawy
46'
Jagiellonia Białystok przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza Runje , w jego miejsce wchodzi Klemenz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Gospodarze bez zmian w składzie
47'
pierwsza zaatakowała po przerwie Jagiellonia. Dobrze we własnym polu karnym interweniował Socha (ARKA Gdynia), blokując Frankowskiego
48'
Arka dała się zamknąć na własnej połowie
48'
ale Maghoma (ARKA Gdynia) nie pozwolił na strzał Klimali (Jagiellonia Białystok)
50'
kontra Arki. Zarandia (ARKA Gdynia) z łatwością przedarł się z piłką w pole bramkowe, ale wywalczył tylko róg
50'
dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia) z rogu prosto w ręce Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok)
51'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
51'
dobry powrót Nalepy (ARKA Gdynia) przerwał atak Frankowskiego (Jagiellonia Białystok)
52'
strzał Frankowskiego (Jagiellonia Białystok) w boczną siatkę bramki Arki
54'
Arka próbuje wyżej ustawić pressing, aby otrząsnąć się z przewagi rywali
55'
spiker znów przypomina o sportowym dopingu, bo ostaje się tym, którzy sprawili, że ten mecz jest przy ograniczonej widowni do posiadaczy karnetów
59'
Zarandia (ARKA Gdynia) zbyt indywidualnie. Mógł wybrać lepsze rozwiązanie, a poszedł na drybling i piłka uciekła mu poza boisko
60'
Marić (ARKA Gdynia) wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Klimali (Jagiellonia Białystok)
60'
napastnik Jagiellonii leży jeszcze w polu karnym, ale sędzia nakazuje mu, aby wstał o własnych siłach. Masażyści nie mają zgody, by wejść na murawę
61'
Jagiellonia przygotowuje drugą zmianę. Rozgrzewa się Sheridan
62'
Jagiellonia Białystok przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Świderski, w jego miejsce wchodzi Sheridan.
62'
przypomnijmy, że w każdym z dwóch poprzednich meczach tych drużyn Świderski (Jagiellonia Białystok) strzelał po 2 gole. Tym razem Arka znalazła na niego receptę
64'
celny strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia). Dobrze ustawiony Sandomierski (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę
64'
po słabszym początku tej połowy od kilku minut to Arka jest stroną przeważającą
65'
Oficjalna frekwencja 2466 kibiców
66'
i zaraz będzie ostatnia zmiana Jagiellonii. Przynajmniej w regulaminowym czasie. Gdy dojdzie do dogrywki będzie bowiem możliwość dokonania 4. zmiany
67'
Jagiellonia Białystok przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Pospisil.
70'
"Areczko, pokaż jak ty naprawdę w piłkę grasz..." - śpiewy na trybunach
70'
najlepsza okazja dla Jagiellonii na gola. Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę przed siebie po strzale Romanczuka (Jagiellonia Białystok) sprzed pola karnego, ale zdołał ją także odbić, gdy dobijał Sheridan (Jagiellonia Białystok)
czerwona kartka
71'
Deja (ARKA Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie Bodvarssona.
72'
przepychanki kilkunastu piłkarzy
72'
Żółtą kartką został ukarany Boavarsson (Jagiellonia Białystok), który prowokował w tej sytuacji
72'
jest na meczu obecny VAR. Sędzia nasłuchuje podpowiedzi, czy jeszcze nie sięgnąć po kolejne kartki. Przypomnijmy, że VAR można użyć do pokazania czerwonej kartki
73'
jednak gra wznowiona. Tylko Arka w osłabieniu. Musi grać 10 na 11
74'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
75'
[0:1] JAGIELLONIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sheridan. Romanczuk zagrał do napastnika gości, a ten w pojedynku sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok Krzepisza do siatki
75'
bardzo szybko zemściła się gra w osłabieniu na Arce
75'
teraz trener Smółka daje znać rezerwowym, aby szykowali się do wejścia na boisko
76'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
77'
będą dwie zmiany w Arce równocześnie. Gotowi do wejścia Siemaszko i Marcus
79'
Żółtą kartką został ukarany Frankowski (Jagiellonia Białystok).
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Marcus.
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
79'
nowe siły w ofensywie Arki. Siemaszko (ARKA Gdynia) wszedł na środek ataku, a Marcus (ARKA Gdynia) na prawe skrzydło
81'
"Arkowcy gol" - z trybun
82'
róg dla Ari
82'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
82'
kibice gwiżdżą. Frankowski (Jagiellonia Białystok) odkopnął piłkę po gwizdku, za co mógł dostać żółtą kartkę, a że już miał wcześniej na koncie kartonik, mecz dla niego w tym momencie mógł się zakończyć. Sędzia nie zareagował
83'
znów róg dla Arki
83'
Sandomierski (Jagiellonia Białystok) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
84'
Krzepisz (ARKA Gdynia) uratował Arkę od straty drugiego gola. Wygrał pojedynek sam na sam z Klimalą
84'
błyskawiczna kontra Arki i Sandomierski (Jagiellonia Białystok) z najwyższym trudem nad poprzeczką przerzucił piłkę po strzale Janoty (ARKA Gdynia)
85'
rogu Janota (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę prosto w ręce Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok)
86'
róg dla Arki. Tym razem krótko rozegrany, ale też nie udało się gospodarzom zaskoczyć Jagiellonii
86'
[0:2] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Klimala. Dobił on do bramki piłkę, który po strzale Frankowskiego odbił Krzepisz
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marić, w jego miejsce wchodzi Zbozień.
87'
Socha (ARKA Gdynia) przeszedł na środek obrony
88'
88'
różne reakcje na trybunach. Niektórzy schodzą z nich udając się do domu, ale większość kibiców jeszcze dopinguje
90'
4 minuty doliczone
90+1
Jankowski (ARKA Gdynia) zdobył kolejny róg dla Arki
90+2
wybita piłka przez rywali po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
90+4
jeszcze jeden róg dla Arki
90+4
Sandomierski (Jagiellonia Białystok) zbyt krótko piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia), ale strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia) nad bramką
90+4
ARKA PRZEGRAŁA Z JAGIELLONIĄ 0:2. NIE BĘDZIE ZATEM JUŻ MOŻLIWOŚCI DLA GDYNIAN, ABY PO RAZ TRZECI Z RZĘDU ZAGRAĆ W FINALE PUCHARU POLSKI
Jagiellonia zaatakowała od początku drugiej połowy, ale po kilkunastu minutach Arka opanowała sytuację. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czerwona kartka, którą otrzymał Deja (ARKA Gdynia). W osłabieniu gdynianie stracili dwa gole. Tym samym odpadają z Pucharu Polski i już wiadomo, że kończy się ich doskonała passa w tych rozgrywkach. Nie będzie trzeciego z rzędu finału.

• 51 5

• nie macie podjazdu do Jagi a co dopiero do wielkiej Lechii.....!

• 50 10

• Buahahaha to ja mam z tych 23% co typowało remis. (1)

W meczu pucharowym :))))))

• 13 2

• Mogł być remis. Gddyby były karne, zakład traktowany był jak remis.

• 1 4

• arczanki, nie bałyscie sie opuszczac stadionu Bałtyku jak była was taka mała ławica? (1)

• 13 3

• Dziecko, idź już do szkoły...

• 2 8

• No i fajno! (5)

Nic tak nie poprawia snu jak porazka somsiada!