Arka zremisowała z Koroną 0:0

7 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Kibice Arki Gdynia do końca wierzyli w gola miejscowych, ale się na niego nie doczekali

Piłkarze Arki Gdynia zachowali miano niepokonanych w bieżących rozgrywkach ekstraklasy, ale po trzecim z rzędu remisie ligowym i drugim z rzędu u siebie - nie mogą się cieszyć. Żółto-niebiescy w meczu z Koroną Kielce nie stworzyli klarownej sytuacji na gola i skończyli z wynikiem 0:0. Więcej okazji na zwycięstwo mieli goście. W dodatku od 83. minuty gospodarze musieli grać w "10" po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Grzegorza Piesio. - To był nasz najsłabszy mecz w tym sezonie - przyznał trener Leszek Ojrzyński.

Korona Kielce Korona Kielce
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 26 Danch, 23 Warcholak - 4 Sołdecki - 24 Kun, 10 Nalepa, 13 Piesio, 16 Rey - 9 Jurado
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Listkiewicz, Wójcik
Widzów: 7932
33 Alomerović - 26 Rymaniak, 24 Barry, 5 Kovacević, 19 Kallaste - 14 Żubrowski, 8 Możdżeń - 7 Cebula, 10 Aankour, 22 Jukić, 10 Aankour - 16 Górski
  • 16 Rey Zmiany 17 Marciniak
  • 61' 14 Nalepa Zmiany 21 Sambea
  • 73' 9 Jurado Zmiany 11 Siemaszko
  • 62' 22 Jukić Zmiany 6 Cvijanović
  • 69' 16 Górski Zmiany 89 Soriano
  • 79' 10 Aankour Zmiany 21 Kosakiewicz
  • 2' Piesio
  • 75' Sambea
  • 83' Piesio
  • 86' Kun
  • 34' Aankour

Kibice Arki: Nasz święty klub...

Kapitan Arki - Krzysztof Sobieraj dużą wagę przywiązuje do meczu z Koroną po pechowym wyeliminowaniu drużyny z Ligi Europy

ALBO DO GÓRY, ALBO SIĘ ZAKOPIEMY. PRZECZYTAJ WYWIAD Z KAPITANEM ARKI

Sobieraj podobnie jak Socha, Marciniak, Sambea i Marcus nie gra dziś w "11" w porównaniu z wyjściowym składem z ostatniego czwartku w Danii

142 SEKUNDY OD AWANSU. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU FC MIDTJYLLAND - ARKA 2:1, WYSTAW OCENY GDYŃSKIM PIŁKARZOM
Kapitanem Arki dziś Sołdecki, który zapowiedział, że trzeba zrobić wszystko, aby żółto-niebiescy za rok również mogli zagrać w Europie

ZAGŁOSUJ I OCEŃ W SKALI SZKOLNEJ WYSTĘP ARKI PRZECIWKO MIDTJYLLAND. WYPOWIEDZI PIŁKARZY I TRENERÓW O POŻEGNANIU Z LIGĄ EUROPY
bez zmian między słupkami. Nadal w bramce Steinbors (ARKA Gdynia), który został Ligowcem Lipca

PAVELS STEINBORS LIGOWCEM LIPCA. ZADAJ PYTANIE BRAMKARZOWI ARKI GDYNIA
trener Ojrzyński w ekstraklasie debiutował w Koronie. Od odejścia z Kielc jego drużyna nie wygrała z tym klubem. Może dziś?

LESZEK OJRZYŃSKI LICZY, ŻE NOWI PIŁKARZE WNIOSĄ DODATKOWĄ ENERGIĘ DO DRUŻYNY. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM ARKI
rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 2 Socha, 3 Sobieraj, 11 Siemaszko, 17 Marciniak, Sambea, 19 Jazvić
kibice, którzy zdążają na mecz lub ich droga z pracy do domu prowadzi w pobliżu stadionu, muszą uzbroić się w cierpliwość. Dużo korków w Redłowie
część ulic zamkniętych z powodu eskortowania kibiców gości na stadion
Arka w przypadku zwycięstwa awansuje na 4. miejsce w ekstraklasie na koniec 4. kolejki
Podobny cel ma Korona. Ona w przypadku wygranej może dołączyć do drużyn z miejsc 4-5, które obecnie mają po 7 punktów
goście wystawiają tę samą "11", która w ostatniej kolejce pokonała w Kielcach Cracovię 4:2
rezerwowi Korony: 1 Gostomski, 2 Miś, 6 Cvijanović, 20 Burdenski, 21 Kosakiewicz, 23 Diaw, 89 Soriano
piłkarze wyszli do prezentacji. Arka żółte koszulki i getry oraz niebieskie spodenki. Goście czarne stroje
kibiców mniej niż na meczu z FC Midtyjlland. O dokładnej frekwekcji poinformujemy w 2. połowie, gdyż wówczas w Gdyni otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
przed meczem minuta ciszy na cześć jednego z nieżyjących kibiców. Po niej skandowanie z trybun: "Roli pamiętamy"
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Żółtą kartką został ukarany Piesio (ARKA Gdynia), który faulował Możdżenia po własnej stracie
2'
pierwsze ostrzeżenie dla Arki. Do dośrodkowaniu Kallaste (Korona Kielce) blisko strzału głową był Górski (Korona Kielce)
3'
Górski (Korona Kielce) grał jeszcze w I-ligowej Arce. Jednak nie strzelał goli i po pół roku kontrakt z nim został rozwiązany
3'
"Arka gol" - z trybun
5'
sędzia upomina piłkarzy przepychający się w polu bramkowym Korony przed dalekim wrzutem z autu Zbozienia (ARKA Gdynia)
6'
niecelny strzał z 25. metra Możdżenia (Korona Kielce)
7'
wulgaryzmy z obu stron. W sektorze gości kilkunastu kibiców, a zatem stamtąd ciszej
8'
poszło o KSZO Ostrowiec Św., z którym sympatyzuje Arka, a Korona nie
9'
na razie wyrównany mecz
10'
niecelny strzał sprzed pola karnego Aankoura (Korona Kielce), ale coraz odważniejsza gra Korony. Szybko gości przedostają się pod bramkę Arki
11'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
12'
zarysowuje się optyczna przewaga Korony
13'
Cebula (Korona Kielce) powstrzymany tuż przed polem karnym Arki
14'
"Nasz święty..." - klub z trybun
16'
kontratak gospodarzy. W polu karnym Jurado (ARKA Gdynia) nie zdołał celnie podać do Kuna
17'
zamieszanie w polu karnym Korony po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia). Bramkarz Korony zbyt krótko wybił piłkę. Strzał został zablokowany przez Kovacevicia, który chyba pomagał sobie ręką, a kolejną poprawka Piesio (ARKA Gdynia) również nie znalazła drogi do siatki
20'
róg dla Korony
20'
"Sialalala MZKS" - z trybun
20'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Cebuli (Korona Kielce)
21'
"Arkowcy gol" - z trybun
22'
Faulowany Kun (ARKA Gdynia), a po chwili Rey (ARKA Gdynia), bo przy pierwszym przewinieniu sędzia zastosował przywilej korzyści
22'
strzał z wolnego z 30 metrów. Piłka po uderzeniu Piesio (ARKA Gdynia) przeleciała nad poprzeczką
25'
posiadanie piłki (Korona 57, Arka 43 procent czasu gry) potwierdza to co piszemy o optycznej przewadze gości
26'
27'
Kun (ARKA Gdynia) naciskał Barry'ego (Korona Kielce) i ten wybił piłkę na róg
28'
wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia). Dopadł do niej 35 metrów od bramki Rey (ARKA Gdynia) i mocno uderzył. Piłka jednak wysoko nad poprzeczką
29'
Kun (ARKA Gdynia) tym razem w pojedynku z dużo wyższym od siebie kolejnym stoperem Korony. Kovacević (Korona Kielce) nie dał się jednak ograć
30'
nieczyste uderzenie Możdżenia (Korona Kielce) z pola karnego i niecelny strzał, a była to sytuacja bramkowa. Po wrzutce z lewego skrzydła piłkę głową pomocnikowi wyłożył Cebula (Korona Kielce)
32'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Jukicia (Korona Kielce), a Górski (Korona Kielce) nie zdołał je z bliska dobić do siatki. Akcję rozpoczął lewy obrońca Rymaniak, który z łatwością przebił się z piłką w "16" Arki
33'
strzał sprzed pola karnego Żubrowskiego, ale Steinbors i... rykoszet sprawili, że kończy się tylko na rogu
33'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Cebuli (Korona Kielce)
34'
Żółtą kartką został ukarany Aankour (Korona Kielce).
34'
wstrzelenie piłki w pole karne przez Reya. Alomerović (Korona Kielce) lepszy w pojedynku powietrznym od Dancha (ARKA Gdynia)
37'
38'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Cebuli (Korona Kielce)
39'
Arka stara się wyrównać grę, ale nadal brakuje jej dokładnych akcji i sytuacji podbramkowych
39'
zresztą z obu stron sporo niecelnych podań, rwanych akcji
40'
niecelnie główkował Jurado (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia). Sytuacja podobna nieco do tej, po której Arka strzeliła zwycięskiego gola w meczu z Mitdjylland, z tą oczywiście różnicą, że nie ma na boisku Siemaszki, który wówczas strzelił bramkę
43'
43'
W pole karne Arki zagrał Żubrowski. Strzał Kallaste (Korona Kielce) w boczną siatkę
45'
strzał nad poprzeczką Możdżenia (Korona Kielce) z wolnego
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W GDYNI
Mimo pięciu zmian w składzie, Arka jednak odczuwa skutki trudów czwartkowego boju w Danii. Akcjom gospodarzy brakuje dynamiki, zdecydowania i celności. Z wyjątkiem zamieszania, które powstało po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia), a potem główce Jurado (ARKA Gdynia) po wolnym Nalepy (ARKA Gdynia), gospodarze praktycznie nie zagrozili Koronie.
O wiele groźniejsze były ataki kielczan, choć poziom i ich gry pozostawiał wiele do życzenia. Goście częściej też rozgrywali piłkę. Na razie brakowało im wykończenia sytuacji podbramkowych. Strzelali niecelnie bądź broni Steinbors (ARKA Gdynia).
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Marciniak, który po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się poza "11"
w przerwie urodzinki 11-letniego Adriana. To usługa, którą każdy kibic może wykupić w klubie
w przerwie też konkurs strzałów na bramkę dla kibiców. Wśród uczestniczek dwie panie
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Rey, w jego miejsce wchodzi Marciniak.
Rey (ARKA Gdynia) w pierwszej połowie operował głównie na lewym skrzydle, a Piesio (ARKA Gdynia) częściej w środku pola. Teraz zapewne Grzegorz przejdzie na skrzydło, a w centrum drugiej linii zagra Marciniak (ARKA Gdynia)
46'
drugą połowę rozpoczęła Korona
46'
Jurado (ARKA Gdynia) wywalczył róg
47'
po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu zamieszanie w "16" Korony. Próbował strzelać Marcjanik (ARKA Gdynia). Ostatecznie w kierunku bramki piłkę głową skierował Zbozień (ARKA Gdynia), ale był na spalonym
48'
dobrze kontrę rozprowadził Piesio (ARKA Gdynia). Podał na lewe skrzydło do Jurado (ARKA Gdynia), a Hiszpan próbował dograć w pole bramkowe do Kuna. Zorientowali się w tym obrońcy Korony i wybili piłkę
50'
Arka atakuje na początku drugiej połowy
50'
niecelny strzał z dystansu Warcholaka (ARKA Gdynia)
52'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - skandowanie z trybun
53'
nadal żywiołowe ataki Arki, ale znów sporo niedokładności, niecelnych podań i dośrodkowań
55'
Oficjalna frekwencja 7932 kibiców
56'
kontra Korony. Aankour (Korona Kielce) zagrał dobrą, płaską piłkę wzdłuż pola karnego, ale Jukić (Korona Kielce) przepuścił ją... między nogami
57'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbił piłkę po mocnym strzale Kallaste (Korona Kielce). Dobra asekuracja Warcholaka (ARKA Gdynia), który nie pozwolił na dobitkę
58'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
58'
przywoływany z rozgrzewki Sambea. Zapewne on wejdzie na kolejną zmianę
59'
Steinbors (ARKA Gdynia) z kłopotami, ale złapał piłkę po wstrzeleniu jej w pole karne z wolnego przez Możdżenia (Korona Kielce)
60'
zablokowany strzał Piesio (ARKA Gdynia), a Jurado (ARKA Gdynia) nie zdołał się zabrać z piłką w "16" rywali
61'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Sambea.
61'
druga zmiana w środku drugiej linii. W tej formacji przed przerwą Arka przegrywała rywalizację o środek pola z Koroną, co potem przekładało się także na sytuacje podbramkowe, a właściwie ich brak
62'
Korona Kielce przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Jukić, w jego miejsce wchodzi Cvijanović.
64'
Korona już otrząsnęła się z początkowej przewagi w drugiej połowie Arki
64'
Górski (Korona Kielce) był z piłką sam w polu karnym Arki. Na szczęście dla gospodarzy za daleko wypuścił sobie piłkę i zdążył jeszcze z interwencją Zbozień (ARKA Gdynia)
66'
"O moja Areczko nie zdradzę Cię..." - przyśpiewka z trybun na melodię o "Mój rozmarynie"
68'
strzał z wolnego Żubrowskiego (Korona Kielce) w mur, a po dobitce Rymaniaka (Korona Kielce) róg dla Korony, bo zablokować ją zdołał Marciniak (ARKA Gdynia)
68'
Steinbors (ARKA Gdynia) przeniósł piłkę nad poprzeczką po główce Rymaniaka (Korona Kielce) i dośrodkowaniu z rogu Cebuli (Korona Kielce)
69'
jeszcze raz Rymaniak (Korona Kielce) tym razem niecelnie. Cebula (Korona Kielce) przeszedł do rogu na drugą stronę boiska. Zagrał w pole bramkowe
69'
Korona Kielce przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Górski, w jego miejsce wchodzi Soriano.
70'
15. faul Arki, przy 11 Korony
70'
rozgrzewa się Siemaszko
70'
dla Włocha Soriano (Korona Kielce) to debiut w ekstraklasie
71'
zablokowany strzał Soriano (Korona Kielce)
71'
Steinbors (ARKA Gdynia) ratuje Arkę. Broni strzał głową z 6. metra Soriano (Korona Kielce). Dośrodkowywał Rymaniak. Bramkarz najpierw odbił piłkę nogami, a po chwili ją złapał
72'
i kopia niemal poprzedniej akcji. Tym razem dośrodkował z prawej strony Cebula (Korona Kielce), uderzał głową Soriano (Korona Kielce). Jednak Włoch miał dalej do bramki i Steinbors (ARKA Gdynia) bez kłopotów obronił
73'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Tym razem w ataku. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
73'
"Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) " - skandowanie z trybun
75'
Żółtą kartką został ukarany Sambea (ARKA Gdynia).
77'
Kun (ARKA Gdynia) z ostrego kąta zagrał do bramkarza, a powinien wycofywać piłkę, by umożliwić oddanie strzału nadbiegającym kolegom
78'
Tym razem Soriano podawał, a Aankour (Korona Kielce) z pola karnego huknął wysoko nad poprzeczką
78'
akcje podbramkowe Korony są zdecydowanie groźniejsze niż Arki
79'
Korona Kielce przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Kosakiewicz.
80'
Cebula (Korona Kielce) w polu karnym Arki sfaulował Dancha (ARKA Gdynia)
80'
"Areczko, gramy do końca" - skandowanie z trybun
81'
"Oni grają do końca, a my klaskamy do końca" - zachęca prowadzący doping zgromadzonych kibiców na sektora "Górka"
żółta i czerwona
83'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Piesio (ARKA Gdynia). Odgwizdany faul na Cebuli
83'
Arka kończyć będzie w "10"
83'
okrzyki niezadowolenia z trybun, niezbyt cenzuralnie pod adresem PZPN
85'
niecelny strzał Cebuli (Korona Kielce)
86'
Żółtą kartką został ukarany Kun (ARKA Gdynia).
87'
piłkarze Korony przy każdym starciu kładą się na murawę, sugerując poważny faul. Sędzia daje się na to nabierać
87'
teraz na murawie leży Barry (Korona Kielce)
87'
Barry (Korona Kielce) wymaga pomocy masażystów
88'
Barry (Korona Kielce) poza boiskiem, a zatem 10 na 10 przez chwilę
89'
obrońca Korony wraca na boisko
89'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
89'
Barry (Korona Kielce) utyka, ale musi grać, bo limit zmian wyczerpany
90'
Korona atakuje
90'
trener Ojrzyński skacze i mocno gestykuluje przy linii bocznej
90'
4 minuty doliczone
"Czy wygrasz czy nie, ja i tak kocham cię" - z trybun
"Korona Kielce" - skandowanie z sektora gości, gdy podeszli do niego piłkarze tego klubu
w szeregach Korony widać zadowolenie z punkty, piłkarze Arki schodzą do szatni bez uśmiechów na ustach
Arka nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Korony. Co prawda dobrze zaczęła drugą połowę, ale szybko wróciła do dyspozycji z pierwszej połowy, gdy miała kłopoty z konstruowaniem składnych akcji, czy wypracowaniem pozycji strzeleckich.
Korona tak jak przed przerwą miała więcej okazji na zdobycie zwycięskiej bramki. Zagrała nawet lepiej niż w pierwszej połowie, a dużo ożywienia w ich ofensywie wniósł debiutant z Włoch.
Na przeszkodzie w wygranej Korony stanął Steinbors (ARKA Gdynia) i fatalnie ustawione celowniki przyjezdnych piłkarzy.

• ARKA GDYNIA - Korona Kielce 0:0
  • LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:1)
  • Cracovia - Lech Poznań 0:2 (0:0)

Opinie (155) ponad 20 zablokowanych

• Gra żenada i dno, arka murowanym kandydatem do spadku (8)

Tego nie można było oglądać. Siermiężna gra arki, nie ma miejsca na takie drużyny w ekstraklasie.

Korona była lepszą drużną w tym meczu.

• 84 121

• To ile dajesz punktów za program artystyczny Korony bo jest 0-0 .

• 19 6

• Fakt Korona byla lepsza ale ? (4)

Dla betonów i do nich !

_ 30 baniek - 1 spadkowicz juz jest 1

• 24 9

• A wy przypadkiem jeszcze Ryśka nie spłacacie? (3)

A myślicie, że ten 20 latek to z miłości was wziął i nie będzie na was zarabiał?

P.s. Rysiek mistrz zburzył im stadion, postawił sobie korty i do tej pory każe sobie za to płacić :) A śledzie żyją Lechią i jej pieniędzmi :)

• 9 22

• (1)

wy za to żyjecie pucharami

• 15 5

• wy arczany tez ale jakimi?

Nie widze arczan w zestawie par nastepnej rundy.

• 1 1

• Widziaz tak sie glupio zdarza iz ?

My uczymy sie na błedach a Wy nie !

Z długów wyszliśmy , teraz do przodu .

A Wy znwu V liga !

• 11 1

• Zarówno Korona jak i tym bardziej Arka są wyżej od lechii, więc do budy betonie :)

• 29 13

• To po co oglądałes??

Tak się nie podobało ale jednak oglądałeś ?
      No tak, nasza Arka to jest coś, nie można się oderwać. Nie to co betony, dno...

• 21 6

• Taktycznie do bani (3)

Rożny dla Korony a Arka w jedenastu we własnym polu karnym zamiast jednego postawić z przodu by zaangażował obrońców. Juniorzy to wiedzą..

• 68 10

• ojrzynski musi odejsc (1)

• 9 15

• Zapraszamy do Lechii a Wy sobie weźcie Nowaka

• 0 14

• Taki sam błąd popełniali w ostatnich 10 min. meczu w Danii.

• 5 1

• (12)

Słaby mecz Arki! Słabo będzie się utrzymać w tym roku. Dlaczego MA walczy w TVN? Zero zasad? Kasa ważniejsza?

Gdzie flagi? Znowu była sąsiadka w odwiedzinach?

• 31 51

• (1)

Oco tobie chodzi ?

• 23 9

• Każdy minusuje a nikt nie może odpowiedzieć ...

• 12 10

• Znowu patologia dała o sobie znać na stadionie... (6)

Jak mam zabrać dzieci kolejny raz jak przekleństwa ciągle? Co za wstyd! Zabrałam Kasię na mecz z dziećmi, ale to ostatni raz już. Młodsza Julka była w szoku, a Damiankowi to aż uszy zwiędly i nie może nic jeść.

• 33 37

• (1)

Podziękuj PiSowi gdyby nie oni nie chodził byś na mecze....

• 17 5

• 500 srebnikow i szaleje na mieście i to z moich podatków, skandal

• 10 3

• Musisz zacząć od nauki w domu .Dzieci muszą się osłuchać !!!

• 7 4

• Nie zawracaj d,,,y !

Wiesz gdzie byłeś ?

Po cholerke chodzisz a myslę że nie chodzisz na stadiony piłkarskie z dziećmi ?

Pogibalo Ciebie ?

• 7 7

• W czyje majtki się jeszcze przebierzesz ....?

• 7 2

• Stadion to nie Akademia Pana Kleksa

Fascynuje Cię oglądanie meczów na żywo, to idź z kumplami a nie z dziećmi. Z resztą w szkole się osłuchają z taką "łaciną " że ta na stadionie to pikuś.

• 6 0

• Flagi?

Coś u ciebie z deklem nie tak.

• 13 10

• (1)

Nie ma już młodej Arki jest Hooligans from Arka to po pierwsze.
      po drugie to wasza Forza Lechia spłonęła ostatnio na derbach.

• 1 2

• Leszcze

• 0 0

• więcej z gry i sytuacji miała Korona (9)

Arka powinna być zadowolona z remisu.

Nie wiem tylko czemu kibole wyzywali sędziego - był obiektywny, nawet w błędach na 2 strony. Trochę pokory bo słabo graliście.

• 60 33

• Ale arka gra PIACH japier.... z taka gra to meczu nie wygramy do konca rozgrywek (1)