Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0. Snajperzy nie wystrzelili

Jacek Główczyński
8 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0. Jak kibice zareagowali na remis?

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Koroną Kielce 0:0 na otwarcie 12. kolejki Fortuna 1. Liga. Mimo że obie drużyny miały w swoich szeregach liderów klasyfikacji snajperów tego poziomu rozgrywek: Karola Czubaka i Jakuba Łukowskiego, to nie wystrzelił żaden z nich, ani też nikt z ich kolegów. Zresztą podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Z tych nielicznych, zdecydowanie groźniejsze mieli goście z Marcinem Szpakowskim na czele. Miejscowi oddali zaledwie jeden celny strzał, i to z dystansu.

68 Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 17 Hiszpański, 26 Danch, 36 Bednarski, 27 Stępień, 77 Żebrowski

Łukowski

Rezerwowi: 73 Zapytowski, 5 Seweryś, 8 Petrović, 18 Nojszewski, 21 Lewandowski, 22 Pervan, 29 Lisowski, 77 Górski, 96 Szarek
  • 46' 14 Valcarce Zmiany 37 Stępień
  • 62' 68 Czubak Zmiany 9 Siemaszko
  • 81' 39 Rosołek Zmiany 8 Marcus
  • 89' 10 Aleman Zmiany 77 Żebrowski
  • 46' 24 Oliveira Zmiany 8 Petrović
  • 64' 6 Milewski
  • 31' 55 Gąsior
  • 53' 17 Błanik

Arka wygrała trzy ostatnie mecze, a w dwóch ostatnich strzeliła po 5 goli, ale grała z drużynami z dolnych rejonów I ligi oraz z II-ligowcem w Pucharze Polski

Arka Gdynia udanie finiszuje w bojach ze słabeuszami, ale bilans gorzko-słodki

jest jedna klasyfikacja w I lidze, w której Arka jest na czele

Sprawdź, klasyfikację Pro Junior System

w meczu Arka - Korona zmierzą się nie tylko drużyny z aspiracjami ekstraklasowymi, ale obie też mają piłkarzy, którzy mogą walczyć o tytuł króla strzelców

Przeczytaj zapowiedź meczu Arka Gdynia - Korona Kielce

w porównaniu z poniedziałkowym meczem z Jastrzębiem (5:1) w Arce dwie zmiany. Aleman zastąpił Deję, a Valcarce - Hiszpańskiego

GKS 1962 Jastrzębie - Arka Gdynia 1:5. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Korona w ostatniej kolejce zremisowała u siebie z Chrobrym 2:2. W porównaniu z tamtym meczem trener Nowak dokonał aż 4 zmian w "11". Z konieczności przemeblowana obrona. Do gry weszli: Danek, Podgórski, Gąsior i Oliveira
Mecz w Gdyni otwiera 12. kolejkę. Jeśli wygra Arka, przesunie się na 3. miejsce. Zwycięstwo Korony da tej drużynie fotel lidera przynajmniej na 2 dni, gdyż obecny przodownik tabeli - Widzew - zagra 10 października
rozbrzmiewa Rota Arki. O frekwencji poinformujemy tradycyjnie w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy dane w tym względzie
piłkarze wychodzą na murawę. Arka żółto-niebieskie koszulki i niebieskie spodenki, goście czarne stroje
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
w wyniku losowania kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Forenca (Korona Kielce) drużyny zostają na tych samych połowa boiska, na których się rozgrzewały
1'
od środka mecz rozpoczęła Korona
2'
Łukowski nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu Danka. Od bramki rozpocznie Kajzer (ARKA Gdynia)
2'
"Arka gol" - z trybun
3'
zbyt mocne podanie Milewskiego (ARKA Gdynia) i Kobacki (ARKA Gdynia) nie miał szans utrzymać piłki w boisku
4'
nie było piłkarzy Korony w "16", a tam dośrodkował Szpakowski (Korona Kielce)
6'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) dobrze osłaniał piłkę, pozwalając jej wyjść poza boisko. Znów od bramki Kajzer (ARKA Gdynia)
6'
na razie piłkarzom obu drużyn w akacjach ofensywnych brakuje dokładności
7'
po pierwszym dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia) żaden z jego kolegów nie oddał strzału, a gdy piłka wróciła do Hiszpana, wywalczył on rzut rożny
8'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
9'
znów Milewski (ARKA Gdynia) za mocno i piłka wychodzi poza końcową linię
10'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Łukowskiego
11'
sędzia, na razie ustnie, napomina Rosołka, który faulował Koja
12'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też" - śpiewają kibice Arki
13'
Kobacki (ARKA Gdynia) pada 5 metrów od linii bocznej pola karnego Korony. Sędzia nie przerwał gry
14'
przypomnijmy, że na dzisiejszym spotkaniu obecny jest VAR, ale w takich sytuacjach jak przed chwilą, nie można go wykorzystać
14'
fizjoterapeuci Arki gotowi, by wbiec na boisko, ale Milewski (ARKA Gdynia) pozbierał się z murawy o własnych siłach
15'
na razie wyrównany mecz, jeszcze bez strzałów z obu stron
16'
Adamczyk (ARKA Gdynia) dobrze znalazł w polu karnym Czubaka, ale strzał Karola zablokowany. Tylko rzut rożny
17'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale nie dali się zaskoczyć rywale, gdy w końcu dośrodkował Adamczyk (ARKA Gdynia)
18'
18'
Marcjanik (ARKA Gdynia) z własnej połowy zagrał w pole karne rywali. Do piłki dopadł Kobacki (ARKA Gdynia), ale jego mocny strzał poszybował nad poprzeczką
20'
Valcarce (ARKA Gdynia) zdoby rzut rożny, choć obrońcy Korony są innego zdania niż sędzia
20'
jeszcze raz korner rozegrany w trójkącie Kobacki (ARKA Gdynia) -Valcarce (ARKA Gdynia) -Adamczyk (ARKA Gdynia), a następnie piłka dogra w "16" do Czubaka. Karol przewraca się w polu karnym, ale jest tylko kolejny rzut rożny
21'
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
21'
Aleman (ARKA Gdynia) zablokował strzał z dystansu Gąsiora (Korona Kielce)
22'
jeszcze poprawka Podgórskiego (Korona Kielce) i Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę poza własną bramkę
22'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Sierpiny (Korona Kielce)
23'
i już jesteśmy pod drugą bramką, gdzie rzut rożny zdobył Czubak
23'
w rzutach rożnych 5:1 dla Arki
23'
Forenc (Korona Kielce) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
24'
w posiadaniu piłki rośnie przewaga Arki
25'
niecelny strzał z dystansu Podgórskiego (Korona Kielce)
27'
na boisku leży Gąsior (Korona Kielce), sędzia pokazuje, aby wstał o własnych siłach, mimo że Forenc (Korona Kielce) wstrzymuje grę
27'
gramy dalej, Korona w komplecie
27'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę, którą w jego "16" skierował Danek (Korona Kielce)
28'
Błasik źle przyjął piłkę w "16" Arki i zabrał mu ją Valcarce (ARKA Gdynia)
31'
Żółtą kartką został ukarany Gąsior (Korona Kielce), który faulował Milewskiego
32'
dobrze Kajzer (ARKA Gdynia). Na rzut rożny wybił piłkę po strzale głową Podgórskiego (Korona Kielce)
33'
zamieszanie w "16" Arki po rzucie rożnym Błanika. Piłka przeszła wzdłuż bramki, ale żaden z piłkarzy gości nie wepchnął jej do siatki
35'
"Gdynia czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy" - z trybun
36'
dwójkowa akcja Adamczyk (ARKA Gdynia) - Rosołek (ARKA Gdynia), ale zakończona niecelnym strzałem tego ostatniego sprzed pola karnego
38'
"Arkowcy gol" - z trybun
39'
coraz więcej fauli, także taktycznych, aby tylko przerwać akcje rywali
40'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zatrzymał Błanika we własnej "16". Będzie jeszcze korner dla gości
41'
dobrze piłkarze Arki blokują strzały rywali po rzucie rożnym Sierpiny (Korona Kielce)
41'
kontra Arki. Czubak pada w polu karnym, ale sędzia nie przerywa gry
43'
sędzia upomina Gąsiora (Korona Kielce), który odkopnął piłkę po gwizdku
43'
Kajzer (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Podgórskiego (Korona Kielce)
44'
w polu karnym leży Oliveira (Korona Kielce), który źle złożył się do przewrotki. Goście atakują mimo to i zdobywają rzut rożny
45'
krótko rozegrany przez gości rzut rożny nie zaskoczył Arki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - KORONA KIELCE 0:0
Arka uzyskała optyczną przewagę (55:45 w posiadaniu piłki), ale nie potrafiła zamienić tego w sytuacje strzeleckiego. Przed przerwą nie oddała żadnego celnego strzału.
Korona raz sprawdziła formę Kajzera (ARKA Gdynia). Bramkarz Arki dobrze interweniował po strzale głową Podgórskiego (Korona Kielce).
Na pewno to zbyt mało, jeśli chodzi o ofensywę, gdy grają dwaj pretendenci do ekstraklasie. Widać jednak, że przede wszystkim oba zespoły grają tak, aby w pierwszej kolejności nie stracić bramki, a dopiero później myślą jak ją strzelić.
Oficjalna frekwencja 4334 kibiców
w przerwie intensywnie rozgrzewają się: Stępień (ARKA Gdynia) i Hiszpański (ARKA Gdynia). Czyżby szykowały się zmiany na pozycjach wahadłowych?
ostatecznie jedna zmiana w przerwie w Arce
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Valcarce, w jego miejsce wchodzi Stępień.
46'
Korona Kielce przeprowadza też jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Oliveira, w jego miejsce wchodzi Petrović.
46'
"Areczko tylko zwycięstwo" - skandują kibice
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Arka
46'
Stępień (ARKA Gdynia) zajął miejsce na prawym wahadle, a Kobacki (ARKA Gdynia) przeniósł się na pozycję, na której grał Valcarce (ARKA Gdynia), czyli na lewe wahadło
47'
zmiana w Koronie zaszła na środku drugiej linii
48'
48'
zbyt mocno podawał Petrović (Korona Kielce). Kajzer (ARKA Gdynia) uprzedził Łukowskiego
49'
Gąsior (Korona Kielce) ma szczęście, faulem taktycznym zatrzymał Rosołka, ale nie dostał żółtej kartki. Przypomnijmy, że ten piłkarz już ma na koncie żółtą kartkę
51'
lepiej w drugą połowę weszła Korona, ona stara się atakować
51'
na spalonym Łukowski
52'
Czubak sygnalizuje, że było zagranie ręką rywala, ale sędzia puszcza grę
52'
piłkarze Arki doskoczyli do sędziego, domagając się kartki po kolejnym faulu rywali
53'
Żółtą kartką został ukarany Błanik (Korona Kielce).
54'
trochę trwało nim sędzia zaprowadził porządek, ale już można grać
55'
Stępień (ARKA Gdynia) z dystansu w środek bramki. Forenc (Korona Kielce) złapał piłkę
55'
to pierwszy celny strzał Arki w tym meczu
55'
niecelna odpowiedź z dystansu Danka
57'
Petrović (Korona Kielce) wywalczył rzut rożny
57'
szczęście przy Arce. Po dośrodkowaniu Sierpiny (Korona Kielce) z narożnika boiska piłka przeszła wszystkich zawodników, a zamykający akcję Petrović (Korona Kielce), który miał przed sobą pustą bramkę, kopnął piłkę nad poprzeczką
58'
szybka odpowiedź Arki, ale Czubak stracił piłkę w polu karnym gości
59'
kolejny atak, ale tym razem w "16" piłka odskoczyła Adamczykowi (ARKA Gdynia)
60'
Kajzer (ARKA Gdynia) ratuje Arkę przed stratą gola. Odbił piłkę po strzale głową Szpakowskiego (Korona Kielce), który uderzał z pola bramkowego
61'
rzut rożny dla Korony
61'
kolejna wyśmienita okazja dla gości, i znów po stałym fragmencie gry. Po uderzeniu głową pudłuje Gąsior (Korona Kielce), którego nikt nie pilnował w polu karnym
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
63'
Forenc (Korona Kielce) z najwyższym trudem wybił piłkę, ale gola i tak by nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego przy strzale głową Rosołka
64'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).
66'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
66'
66'
goście wybili piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia). Stępień (ARKA Gdynia) od razu uderzył z dystansu, ale nie trafił w bramkę
68'
niecelny strzał Adamczyka (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji
69'
w faulach już Arka dogoniła gości (po 10)
69'
Łukowski padał w polu karnym Arki. Sędzia nie reaguje
70'
przerwa, aby Łukowski doszedł do siebie. Pomoc medyczna jednak nie może wejść na boisko
71'
gra wznowiona, Łukowski został na boisku
72'
narada trenera Marca z asystentem Świeradem
73'
gwizdy z trybun, gdy sędzia odgwizdał faul Milewskiemu (ARKA Gdynia) przed polem karnym rywali
74'
75'
"MZKS" - z trybun
77'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Sierpiny (Korona Kielce)
77'
w strzałach: 1 celny Arka, 3 Korona
77'
strzały łącznie: Arka 4, Korona 6
77'
rozgrzewa się Marcus (ARKA Gdynia). Coś trzeba zmienić, bo Korona coraz bardziej dominuje
78'
pomocy medycznej wymaga Siemaszko (ARKA Gdynia)
79'
gra wznowiona, Arka na razie w "10"
80'
Siemaszko (ARKA Gdynia) wraca na boisko
81'
Kobackiemu (ARKA Gdynia) piłka uciekła poza końcową linię
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Marcus.
83'
dwójkowa akcja Stępień (ARKA Gdynia) - Adamczyk (ARKA Gdynia), ale gdy Hubert zagrał w pole bramkowe, piłka została wybita poza bramkę. Korner dla gospodarzy
84'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
85'
po rzucie wolnym Sierpiny (Korona Kielce), będzie rzut rożny, który wykona ten sam piłkarz
86'
krótko Sierpina (Korona Kielce) do Błanika (Korona Kielce), a ten "wyjechał" z piłką poza końcową linię
87'
niepewna interwencja Kajzera (ARKA Gdynia), ale zdołał odbić piłkę po ostrym ni to strzale, ni to dośrodkowaniu Podgórskiego (Korona Kielce)
89'
Stępień (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
89'
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
kibice wciąż wierzą, cały czas doping dla Arki
90+2
aż trzech piłkarzy leży na murawie. Pomoc medyczna wybiega z obu ławek rezerwowych
90+2
w Arce ucierpieli Marcus (ARKA Gdynia) i Dobrotka (ARKA Gdynia)
90+2
w Koronie Podgórski (Korona Kielce)
90+3
gra wznowiona, obie drużyny na razie w "10"
90+4
już komplet zawodników na boisku
90+5
rzut rożny dla gości, sędzia pozwala grać nadal, bo była przerwa na udzielenie pomocy medycznej
90+6
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Sierpiny (Korona Kielce) z narożnika boiska
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - KORONA KIELCE 0:0
mimo że piłkarzom Arki nie udało się wygrać, to słyszą: "Dziękujemy" - od swoich kibiców
Arce nie udało się do czterech meczów przedłużyć zwycięskiej passy. Z Koroną zremisowała u siebie, bo miała zbyt mało konkretów w ofensywie. Jeden celny strzał, w dodatku z dystansu i w środek bramki rezerwowego Stępienia (ARKA Gdynia) to zbyt mało, aby wygrać z mocną drużyną, jaką są kielczanie.
Po przerwie to nawet goście byli drużyną mającą większą kontrolę nad tym co dzieje się na boisku, a na pewno bliżej byli strzelenia zwycięskiej bramki. Groźne w wykonaniu gości były zwłaszcza stałe fragmenty gry. Dogodnych sytuacji na gola nie zamienili zwłaszcza: Szpakowski, Petrović i Gąsior (Korona Kielce).

18 GKS 1962 Jastrzębie 12 1 4 7 9:23 7
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-10-10

Wyniki 12 kolejki

• ARKA GDYNIA - Korona Kielce 0:0
  • GKS Katowice - GKS Tychy 2:2 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1:3 (0:1; mecz w Legnicy)
  • Zagłębie Sosnowiec - Resovia 0:1 (0:1)
  • Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:1)
  • Górnik Polkowice - Puszcza Niepołomice (przełożony na 20.10)
  • Odra Opole - Skra Częstochowa (przełożony na 20.10)
  • Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała (przełożony na 21.10)
  • Chrobry Głogów - ŁKS Łódź (odwołany z powodu powołania zawodnika gospodarzy do młodzieżowej reprezentacji narodowej)