Arka Gdynia - ŁKS Łódź 0:0. Pierwsza strata punktów lidera

Jacek Główczyński
10 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Kibice Arki Gdynia przygotowali oprawę na mecz z ŁKS Łódź

Arka Gdynia zremisowała z ŁKS Łódź w 8. kolejce Fortuna I liga. Dla lidera to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Na trybunach mieliśmy oświadczyny wśród kibiców. Gospodarze zdecydowanie zaatakowali w ostatniej pół godzinie gry. Jednak brakowało im skuteczności przy strzałach bądź precyzji w kluczowych podaniach. Gdy zaś piłkę do siatki posłał Juliusz Letniowski, sędzia odgwizdał spalonego. W remisie wkład mają również obaj bramkarze. Daniel Kajzer nie dał się pokonać w pojedynku sam na sam, a Arkadiusz Malarz obronił doskonale jeszcze przed przerwą dwa strzały głową.

Sekulski
  • 59' 11 Mazek Zmiany 8 Marcus
  • 59' 99 Kwiecień Zmiany 16 Deja
  • 78' 7 Jankowski Zmiany 23 Wolsztyński
  • 65' 22 Sekulski Zmiany 9 Corral
  • 74' 17 Gryszkiewicz Zmiany 21 Romanowicz
  • 85' 20 Pirulo Zmiany 11 Nawotka
  • 85' 19 Trąbka Zmiany 24 Tosik
  • 19' Kwiecień
  • 41' Danch
  • 77' Młyński
  • 20' Dąbrowski
  • 76' Trąbka

Arka Gdynia do ekstraklasy w błysku racy

100 lat dla przyszłej młodej pary, która oświadczyny zorganizowała na meczu Arka Gdynia - ŁKS Łódź

Ireneusz Mamrot zapowiadał widowisko

Trener Arki Gdynia przed meczem z ŁKS Łódź

w porównaniu z meczem w Opolu szkoleniowiec zmienił się na dwie zmiany personalne i dwie kolejne w ustawieniu. Do gry weszli Marcjanik i Letniowski, a zmiana pozycji nastąpiła w przypadku Kwietnia i Młyńskiego

Arka Gdynia - ŁKS Łódź przy ograniczeniu pojemności trybun do 25 procent

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 6 Soszyński, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 16 Deja, 23 Wolsztyński, 28 Ślesicki, 37 Boniecki, 46 Wawszczyk
ŁKS zdecydował się na trzy zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Resovią (2:1). Do gry wchodzą: Malarz (ŁKS Łódź), Gryszkiewicz (ŁKS Łódź) i Pirulo (ŁKS Łódź)
ławka rezerwowych ŁKS: 99 Arndt - 4 Moros, 8 Dankowski, 9 Corral, 11 Nowotka, 19 Ibe-Torti, 21 Romanowicz, 24 Tosik, 26 Sajdak
spore kolejki przy wejściu na stadion
spiker apeluje, aby od razu po przejściu stadionowej bramy nie zdejmowali maseczek, a uczynili to dopiero po dojściu na swoje miejsce na trybunach
gwizdy, gdy na murawie pojawiają się goście, brawa, gdy wychodzą gospodarze
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, ŁKS na czarno
kibice śpiewają "Rotę Arki", która rozbrzmiewa z głośników
1'
od środka mecz rozpoczął ŁKS
1'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
2'
"Arka gol" - z trybun i gospodarze z piłką na razie na połowie gości
2'
mimo że w środkowej strefie boiska faulowany był Jankowski (ARKA Gdynia), sędzia puścił grę, ale piłkę na linii bocznej pola karnego stracił Mazek (ARKA Gdynia)
4'
rzut rożny dla Arki po akcji Mazka
4'
to rzadko ogląda się na piłkarskich boiskach, piłkę w narożniku boiska ustawił Młyński (ARKA Gdynia) i odszedł od niej kilka metrów, ale nim przybiegł do narożnika boiska Drewniak (ARKA Gdynia), piłkę przejął piłkarz ŁKS i akcja na dośrodkowanie przepadła
6'
pierwszy niecelny strzał ŁKS, uderzał Pirulo
8'
Jankowski (ARKA Gdynia) we własnej "16" wybił piłkę po dośrodkowaniu Dominqueza z rzutu wolnego
8'
Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po strzale z dystansu Trąbki
9'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) zablokował dośrodkowanie Jankowskiego (ARKA Gdynia), rzut rożny dla Arki
10'
Malarz (ŁKS Łódź) z kłopotami odbił piłkę po strzale głową Marciniaka (ARKA Gdynia), który doszedł do dośrodkowania Drewniaka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, kolejny korner
10'
tym razem z narożnika boiska Drewniak (ARKA Gdynia) dośrodkował do Dancha (ARKA Gdynia). Obrońca bardziej zgrywał piłkę głową w pole bramkowe niż strzelał. Malarz (ŁKS Łódź) wyszedł do niej, ale został sfaulowany przez Kwietnia
11'
oprawa kibiców Arki
12'
"Arkowcy gol" - śpiewy
13'
zablokowany strzał z dystansu Letniowskiego (ARKA Gdynia)
15'
na razie mecz z lekką, optyczną przewagą Arki, ale też widać, że ŁKS nie przyjechał się bronić
17'
mocniejszy pressing ŁKS na połowie Arki i są kłopoty z wyprowadzeniem piłki
18'
gwizdy z trybun, gdyż sędzia uznał, że przed polem karnym gości faulował Kwiecień (ARKA Gdynia)
19'
Żółtą kartką został ukarany Kwiecień (ARKA Gdynia), który również protestował w tej sytuacji
19'
przypomnijmy, że Kwiecień (ARKA Gdynia) ustawiony dziś bliżej bramki przeciwnika. Dotychczas grał w środku obrony, teraz przejął pozycję Deji, defensywnego pomocnika
20'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (ŁKS Łódź).
21'
race w sektorze Arki
22'
rzut rożny dla Arki
22'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Drewniaka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
22'
race w sektorze gospodarzy
22'
"My na trybunach, wy na boisku, do ekstraklasy przy racy błysku" - taki transparent rozwiesili kibice
23'
spiker przypomina, że używanie pirotechniki na stadionach jest zabronione
23'
dwa rzutu wolnego około 30 metrów od bramki ŁKS, za drugim razem Letniowski (ARKA Gdynia) zagrał bezpośrednio poza bramkę
24'
gra przerwana, sędzia poczeka aż opadnie dym po racach
27'
gra wznowiona
29'
Jankowskiemu (ARKA Gdynia) spod linii końcowej nie udało się precyzyjnie dośrodkować do Mazka
30'
według statscore posiadanie piłki z lekką przewagą ŁKS (51:49). Z obu stron po jednym celnym strzale
30'
na razie gra głównie od pola karnego po pola karnego, mało akcji w "16"
32'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) wybił poza boisko piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego (ŁKS Łódź)
32'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez ŁKS, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Kajzera (ARKA Gdynia)
33'
strzał Kwietnia sprzed pola karnego w środek bramki i Malarz (ŁKS Łódź) łapie piłkę bez kłopotów
35'
strzał Pirulo (ŁKS Łódź) sprzed pola karnego wysoko nad poprzeczką
36'
"Areczka ole" - z trybun
36'
ładna akcja Jankowski (ARKA Gdynia) - Młyński (ARKA Gdynia). Mateusz faulowany ok. 25 metrów od bramki
37'
sędzia długo ustawia mur, gdyż sytuacja dogodna do strzału dla Arki
38'
Leniowski uderzył z wolnego wysoko nad poprzeczką
38'
doskonała okazja dla Arki na prowadzenie, ale Malarz (ŁKS Łódź) wyciągnął się jak długi i wybił piłkę po strzale głową Młyńskiego (ARKA Gdynia), do którego świetnie dośrodkował Mazek (ARKA Gdynia)
41'
Żółtą kartką został ukarany Danch (ARKA Gdynia).
42'
Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po strzale po ziemi sprzed pola karnego Dąbrowskiego (ŁKS Łódź)
44'
nikt nie doszedł do piłki wrzuconej z rzutu wolnego przez Drewniaka (ARKA Gdynia). Od bramki rozpocznie Malarz (ŁKS Łódź)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+4
po dośrodkowaniu Pirulo (ŁKS Łódź) piłka wyszła poza boisko. Gra nie będzie wznowiona. Sędzia odsyła piłkarzy do szani
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 0:0
na trybunie kibiców Arki oświadczyny. Odśpiewane "100 lat" dla przyszłej pary młodej
Za nami wyrównana pierwsza połowa. Arka Gdynia gra jak równy z równym z ŁKS, który w tym sezonie nie stracił jeszcze punktów. Co prawda statystyki pokazują przewagę w posiadaniu piłki gości (53:47), ale celnie strzelali gospodarzy (3:2) i to oni byli bliżsi objęcia prowadzenia. Tylko doświadczenie i wciąż duża klasa 40-letniego Malarza (ŁKS Łódź) uchroniły ŁKS od straty gola. Bramkarz kapitalnie bronił uderzenia głową: Marciniaka (ARKA Gdynia) i Młyńskiego (ARKA Gdynia).
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
w obu drużynach bez zmian w składach
46'
akcja Sekulski (ŁKS Łódź) - Pirulo (ŁKS Łódź) zakończona niecelnym strzałem tego drugiego
48'
zdecydowane ataki gości na początku drugiej połowy
50'
na razie po przerwie Arka zamknięta na własnej połowie
51'
"Hej, hej Cracovia" - jak obwieścił prowadzący doping do na cześć zdobycia przez tę drużynę Superpucharu Polski
51'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo dostaje się drużynie, którą w rzutach karnych Superpucharu Polski pokonała Cracovia
53'
atak Arki przerwany faulem przed polem karnym na Dąbrowskim (ŁKS Łódź)
53'
spiker znów apeluje o kulturalny doping, gdyż teraz na cenzurowanym trybun PZPN
54'
"Arka walczyć" - z trybun
55'
Kajzer (ARKA Gdynia) szybszy przy piłce zagrywanej przez Sobocińskiego (ŁKS Łódź), ale Pirulo (ŁKS Łódź) nie odpuścił i doszło do zderzenia
55'
na szczęście obaj piłkarze podnoszą się o własnych siłach, interwencja fizjoterapeutów zbędna
57'
coraz więcej fauli. Już 16 po stronie Arki, a 11 razy przepisy przekraczał ŁKS
57'
Oficjalna frekwencja 2717 kibiców
58'
Arka przygotowuje podwójną zmianę, zanosi się na roszady na skrzydle i w środku drugiej linii
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Marcus.
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwiecień, w jego miejsce wchodzi Deja.
60'
Letniowski (ARKA Gdynia) strzela gola, ale sędzia go nie uznaje. Jego zdaniem był spalony. Julek do siatki dobijał piłkę, która odbiła się od słupka po strzale Młyńskiego
61'
wulgarnie z trybun pod adresem sędziego i PZPN
63'
po dośrodkowaniu Marcusa dobrze zmykał akcję Młyński (ARKA Gdynia), ale źle przyjął piłkę i nie oddał strzału
63'
Drewniak (ARKA Gdynia) oddał strzał i przewrócił się w polu karnym po interwencji Dąbrowskiego. Piłkarz uważa, że był faulowany
64'
sędzia pokazuje, że będzie rzut rożny, choć nawet trener Mamrot protestuje, bo liczył na coś więcej
64'
niecelnie główkował Danch (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
65'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sekulski, w jego miejsce wchodzi Corral.
65'
ŁKS zmienił napastnika
66'
Pirulo (ŁKS Łódź) przerzuca piłkę nad Kajzerek (ARKA Gdynia) do siatki, ale już wcześniej rozległ się gwizdek sędziego, bo przy podaniu Corrala (ŁKS Łódź) był wyraźny spalony
68'
po podwójnej zmianie akcje Arki nabrały nowego rozmachu
68'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) zagrał w pole bramkowe, ale piłka wybita w aut przez Dąbrowskiego
70'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
70'
coraz większe zdenerwowanie na boisku wprowadzają decyzje sędziego
71'
i znów gwiazdy z trybun, gdy odgwizdany faul Deji (ARKA Gdynia) na Pirulo (ŁKS Łódź)
72'
Gdy Arka zaczęła grać agresywnie w środku pola, ŁKS gubi się, a co za tym idzie gdynianie mają więcej piłek do ataku
74'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gryszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Romanowicz.
74'
zmiana wśród młodzieżowców
75'
od kilkunastu minut mecz z przewagą Arki
76'
Żółtą kartką został ukarany Trąbka (ŁKS Łódź), który faulował Kasperkiewicza tuż przy narożniku pola karnego
76'
rozgrzewa się Wolsztyński
77'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Drewniaka (ARKA Gdynia) zablokowany w "16" strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
77'
Żółtą kartką został ukarany Młyński (ARKA Gdynia).
78'
"Naprzód Arkowcy" - z trybun
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
78'
zmiana w ataku Arki
79'
Arka mocno "podostrzyła" grę. Już 25. faul
80'
dobrze wychodził Wolsztyński (ARKA Gdynia), ale Sobociński (ŁKS Łódź) przeciął podanie Letniowskiego (ARKA Gdynia)
81'
jedna z nielicznych ostatnio prób ataku gości, ale Pirulo (ŁKS Łódź) nie miał szans, by dojść do mocnego podania Domingueza (ŁKS Łódź)
82'
Młyński (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym, ale zdążył się podnieść i zdobyć rzut rożny
83'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
83'
wydawało się, że Drewniak (ARKA Gdynia) był faulowany, ale sędzia puścił akcję i w sytuacji sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia) był Pirulo (ŁKS Łódź). Bramkarz Arki wybił piłkę poza boisko
84'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Trąbki (ŁKS Łódź)
84'
brzydki faul na Marcusie (ARKA Gdynia). Sędzia nie pozwala, by weszli fizjoterapeuci Arki
84'
a ŁKS przeprowadza podwójną zmianę
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pirulo, w jego miejsce wchodzi Nawotka.
85'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trąbka, w jego miejsce wchodzi Tosik.
86'
Marcus (ARKA Gdynia) pozbierał się o własnych siłach i gra dalej
87'
87'
niecelnie główkował Deja (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Drewniaka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
87'
Malarz (ŁKS Łódź) maksymalnie przedłuża wybicie piłki spod własnej bramki
88'
"Arka gol" - z trybun
89'
indywidualna akcja Wolszyńskiego, ale nie mógł się przebić, bo naprzeciw siebie miał 4 rywali
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
w polu karnym zablokowany Marcus (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze rzut rożny
90+2
niecelnie główkował Marcus (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
"Walczyć, trenować Arka musi panować" - także z trybun
ale przede wszystkim oklaski kibiców pod adresem piłkarzy, a także brawa od zawodników w kierunku widowni
W Gdyni nie doczekaliśmy się goli, ale po przerwie były emocje. Arka ruszyła do ataku po podwójnej zmianie i przez ostatnie pół godziny meczu dyktowała warunki meczu. Brakowało jednak celnego strzału, a gdy wreszcie piłka trafiła do siatki, to sędzia odgwizdał spalonego. Arbiter Sylwestrzak nie był ulubieńcem trybun. Po jednej z jego kontrowersyjnych decyzji sam na sam z bramkarzem był Pirulo (ŁKS Łódź) i doskonałej interwencji Kajzera (ARKA Gdynia) Arka zawdzięcza, że tego meczu nie przegrała.
Gospodarze włożyli w ten mecz wielki wysiłek oraz determinację i agresywność. Widać o w statystyce fauli. Przekroczyli przepisy aż 26 razy.
Dla ŁKS to pierwsza strata punktów w tym sezonie, ale nadal pozostaje liderem Fortuna I liga.

18 Sandecja Nowy Sącz 8 0 0 8 5:21 0
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-10-11

Wyniki 8 kolejki

• ARKA GDYNIA - ŁKS Łódź 0:0
  • Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)
  • Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:1)
  • GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Resovia 1:1 (0:1)
  • Korona Kielce - Odra Opole 0:2 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (przełożony na 21.10 z powodu powołania zawodnika gospodarzy do reprezentacji narodowej)
  • Radomiak Radom - GKS Tychy (przełożone na 29.10 z powodu powołania zawodnika gości do reprezentacji narodowej)
  • Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna (przełożony na 29.10 z powodu powołania zawodników gospodarzy do reprezentacji narodowych)

• (1)

A miało być tak pięknie

• 25 20

• Jest pięknie.

Remis z liderem, podbuduje morale drużyny. Dobrze, że ŁKS był dziś slabo dysponowany i my osiągnęliśmy sukces.

• 7 15

• Nie byłem na meczu (14)

Jak to wyglądało dziś w wykonaniu Arki?

• 9 13

• (11)

Solidna gra. Sędzia ciągnął LKS tak za uszy o remis że jeszcze tydzień beda ich bolały. Byliśmy dziś wyraźnie lepsi

• 21 14

• 8 punktów straty do lidera i ponad 270 minut bez gola. (10)

Jeżeli to ma być solidna gra, to znaczy, że ja oglądalem mecz Arki, a ty w tym czasie, filmiki na kompie.

• 11 10

• To znaczy, ze nie znasz sie na pilce. (3)

• 8 5

• Nie potrafią wykreować systuacji, nie mówiąc o oddaniu celnego strzału.

• 9 3

• Jak nie widziałeś celnych strzałów to może braillem oglądałeś (1)

• 2 6

• Trzeci mecz.

Nie strzelamy nawet gola. Nie można się załamywać, ale jest to smutne.

• 2 2

• 8 punktów i zaległy mecz (5)

8 punktów to żadna różnica, nawet w ekstraklasie, nie mówiąc o początkach rozgrywek w pierwszej lidze.

• 2 3

• Niby tak (1)

Oczywiście, że sezon jest bardzo dlugi. Ale to już trzecie spotkanie bez bramki. Jeszcze wiele w ciągu całego roku się wydarzy, ale gra Arki nie napawa optymizmem. Miejmy nadzieję, że będzie lepiej. Musi być tylko nowy trener, który pouklada drużynę.

• 2 3

• puknij się w czoło

• 2 1

• A co z tym jest nie tak? W miesiąc zrobił drużynę z niczego. (2)

Nic dziwnego, ze Polska piłka jest tam gdzie jest, jak po porażce i dwóch remisach zmienia się trenerów

• 5 1

• Zmiana trenera będzie na lepsze (1)

Smułka , Zieliński, Rogicič , Stawowy , Michniewicz okazali się za słabi .
              Czas wziąć z wyższej półki trenera może Kllop sobie da radę .
              Zespół po przebudowie mistrzowie tam nie grają ale całe serce w grę wkładają .
              A tu taki jeden z drugim marudzą że jest źle .

• 2 2

• 2 punkty w trzech meczach, to jest tragedia.

Nikt tu nie marudzi. Kwiecień i Danch do rezerw. Powrót Serrarens'a i walka o ekstraklasę z nowym trenerem.

• 1 2

• Bardzo słabo.

Nie ma drużyny, brak ambicji, woli walki. Marazm na bosiku. W ostatnich trzech meczach dwa punkty.

• 9 19

• Bardzo dobrze.

Malarz wyjął kilka, trochę sędzia pomógł. Ale Arka była zdecydowanie lepsza.