Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3:2. W meczu spadkowiczów niepotrzebne emocje po przerwie

Jacek Główczyński
11 lipca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Arka Gdynia po zwycięskim meczu

Arka Gdynia pokonała u siebie ŁKS Łódź 3:2 (3:0) w meczu spadkowiczów z ekstraklasy. W każdej połowie gole strzelała tylko jedna drużyna. Gospodarze mogli spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść znacznie wcześniej, ale zamiast tego pozwolili, by rezerwowi napastnicy gości doprowadzili do kontaktowej bramki. Kibice z trybun dali wiarę, że żółto-niebiescy wrócą do elity już za rok.

Wróbel
  • 69' 8 Marcus Zmiany 18 Antonik
  • 82' 7 Jankowski Zmiany 29 Zawada
  • 89' 31 Markiewicz Zmiany 4 Bergqvist
  • 46' 14 Guimaraes Zmiany 19 Trąbka
  • 46' 99 Wróbel Zmiany 9 Samu Corral
  • 71' 9 Samu Corral Zmiany 22 Sekulski
  • 19' Marcus
  • 41' Nalepa karny
  • 45' Jankowski
  • 55' Samu Corral
  • 85' Sekulski
  • 45+1 Młyński
  • 45+1 Guimaraes
  • 90+1 Klimczak

Kibice Arki Gdynia śpiewali, że za rok drużyna wraca do ekstraklasy

ŁKS Łódź jako pierwsza drużyna w tym sezonie straciła szansę na utrzymanie. Przegrał sześć ostatnich meczów. Po przerwie w rozgrywkach spowodowaną koronawirusem zespół prowadzi Wojciech Stawowy, w latach 2006-08 trener Arki
Arka straciła szansę na utrzymanie ekstraklasy w sportowej rywalizacji w ostatni poniedziałek, a praktycznie nie ma już możliwości na pojawienie się koła ratunkowego

Czy m.in. Arka Gdynia otrzyma koło ratunkowe? Co sądzisz o powiększeniu ekstraklasy? - ankieta

po dwóch poprzednich degradacjach Arka meldowała się ponownie w ekstraklasie po roku, ale były też przerwy 5-letnia i 23-letnia

Kiedy Arka Gdynia wróci do ekstraklasy - ankieta

wiemy co zdegradowało ŁKS, Koronę i Arkę przynajmniej w ujęciu statystycznym

Statystyki, które w największym stopniu miały wpływ, na degradację Arki Gdynia - zestawienie

trener Mamrot zapowiada, że do końca sezonu korzystać będzie już tylko z tych piłkarzy, których widzi nadal w Arce

Ilu piłkarzy powinno pożegnać się z Arką Gdynia? - ankieta

pożegnano właśnie Hiszpana Samanesa, a prezes Kołakowski nie ukrywa, że klub musi odnaleźć się w nowej sytuacji

Michał Kołakowski: Spodziewamy się, że zawodnicy wezmą odpowiedzialność

w porównaniu z ostatnim meczem w Arce trzy zmiany. Po puazie za kartki wraca Kopczyński, debiut w ekstraklasie zanotuje Markiewicz, a na środek obrony wraca Helstrup

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:1 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Markiewicz (ARKA Gdynia) to 20-letni pomocnik, który do kadry pierwszej drużyny włączony został po zmianie większościowego akcjonariusza. Jego karierą kieruje agencja KFM Jarosława Kołakowskiego
nawet w "20" nie ma: Vejinovicia, Skhirtladze i Serrarensa, a na ławkę wypadł podstawowy od czasu kadencji trenera Rogicia stoper - Marić
46 Wawszczyk
ŁKS w porównaniu z ostatnim meczem, przegranym u siebie z Wisłą Kraków 1:2, dokonał czterech zmian, w tym dwóch w obronie. Do gry wchodzą: Giumares, Dąbrowski (ŁKS Łódź), Wróbel (ŁKS Łódź) i Klimczak (ŁKS Łódź). Ten ostatni to były piłkarz Arki
26 Sajdak
przed meczem Marcus prezentuje koszulkę z numerem 200, czyli z takim ile meczów zaliczył w oficjalnych meczach Arki

Marcus - wywiad przed meczem nr 200

piłkarze na murawie. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. ŁKS czarne stroje
kibice powoli schodzą się na trybuny. Może być ich maksymalnie niespełna 2,5 tysiące
1'
od środka rozpoczął ŁKS
1'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
1'
po chwili: "Tylko zwycięstwo"
2'
Malarz (ŁKS Łódź) kapitalnie obronił piłkę po strzale Marcusa (ARKA Gdynia)
3'
bez zagrożenie dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
4'
indywidualna akcja Pirlo (ŁKS Łódź), przed strzałem przewrócił się. Sędzia nakazał grać dalej
4'
Pirulo (ŁKS Łódź) tak długo leżał na murawie aż sędzia przerwał grę i podszedł do niego. Wówczas pomocnik gości podniósł się i kontynuuje grę
7'
kilka minut gry w środkowej strefie boiska
9'
Malarz (ŁKS Łódź) poślizgnął się przy próbie wybicia piłki. Rzut rożny dla Arki
9'
bez zagrożenia dla ŁKS po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
9'
piłkarze Arki sygnalizowali zagranie ręką przed polem karnym ŁKS, ale sędzia puścił grę. Kontrę przerwał dopiero Pirulo (ŁKS Łódź), który znalazł się na spalonym
12'
obie drużyny chcą grać piłką, ale na razie dużo niecelnych podań sprawia, że brak płynnych akcji
13'
"Za rok wracamy..." - skandowanie z trybun
15'
Guimaraes (ŁKS Łódź) dwukrotnie składał się do strzału w polu karnym Arki, ale nie oddał uderzenia w kierunku bramki. Sędzia nie zareagował także na jego sygnalizację, że było zagranie ręką
16'
"Ekstraklasa za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewy z trybun
18'
Zbozień (ARKA Gdynia) ucierpiał we własnym polu karnym
18'
gdy Zbozień (ARKA Gdynia) otrzymywał pomoc, kilku piłkarzy Arki zbiegło do ławki, gdzie otrzymywali od trenerów wskazówki taktyczne
18'
Zbozień (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
19'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Marciniaka Marcus znalazł się przed Malarzem i głową umieścił piłkę w siatce
19'
sędzia czeka jeszcze na konsultację z VAR
20'
gol uznany, ŁKS wznowił grę od środka
20'
dla Marcusa (ARKA Gdynia) to gol nr 54 w oficjalnym meczu w Arce. Jest na 4, miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii klubu
21'
przepychanki miedzy kilkunastoma zawodnikami
22'
sędzia obserwował zdarzenie, ale nikogo nie ukarał kartkami. Od rzutu wolnego grę wznowił ŁKS
22'
na trybunach Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy ŁKS, a w przeszłości m.in. piłkarz Arki
23'
Marcus (ARKA Gdynia) pomógł kolegom w obronie. Wybił piłkę poza boisko spod nóg Guimaraesa (ŁKS Łódź)
24'
krótko rozegrany rzut rożny przez ŁKS nie zaskoczył Arki
25'
Wróbel (ŁKS Łódź), wydawało się, że był na spalonym, ale gwizdka nie było. Napastnik ŁKS nie skorzystał z okazji i zamiast strzelać, próbował podawać, co skończyło się stratą piłki
26'
Klimczak (ŁKS Łódź) zablokował Jankowskiego (ARKA Gdynia), nie pozwalając dojść mu do pozycji strzeleckiej
29'
Helstrup (ARKA Gdynia) zablokował strzał Guimaraesa (ŁKS Łódź)
30'
ŁKS od kilkunastu minut osiągnął przewagę optyczną. Arka cofa się na własną połowę i tutaj stara się szukać piłki i kontry
32'
Marcus (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji groźnie strzelił, ale Malarz (ŁKS Łódź) odbił piłkę
32'
strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia) w poprzeczkę
33'
po wrzucie piłki z autu przez Zbozienia (ARKA Gdynia) główkował Jankowski (ARKA Gdynia), Malarz (ŁKS Łódź) odbił piłkę przed siebie, ale nikogo nie było na dobitkę
34'
a z trybun kibice pozdrawiają zaprzyjaźnione kluby
34'
rzut rożny po strzale Pirulo (ŁKS Łódź) i rykoszecie
35'
i drugi z rzędu korner dla ŁKS
35'
sędzia wzywa do siebie Helstrupa (ARKA Gdynia) i Dąbrowskiego (ŁKS Łódź), którzy przepychali się przed wykonaniem rzutu rożnego. Ustna reprymenda
36'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź)
37'
kapitalna parada Steinborsa (ARKA Gdynia). Nogą odbił piłkę po strzale głową Pirlo (ŁKS Łódź), do którego z lewego skrzydła dośrodkował Ratajczyk (ŁKS Łódź)
38'
i już jesteśmy po drugiej stronie boiska. Rzut rożny dla Arki
38'
zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nalepy (ARKA Gdynia). Zablokowany strzał Nalepy (ARKA Gdynia), odepchnięty w polu karnym Jankowski (ARKA Gdynia), a akcję zakończył niecelny strzał Markiewicza (ARKA Gdynia)
rzut karny
39'
sędzia odgwizdał rzut karny po faulu Wolskiego (ŁKS Łódź) na Marcusie (ARKA Gdynia). Obaj piłkarze próbowali dojść do dośrodkowania Zbozienia (ARKA Gdynia)
39'
zawodnicy ŁKS protestują, sędzia czeka na podpowiedź z VAR
41'
rzut karny utrzymany. Do strzału przygotowuje się Nalepa (ARKA Gdynia)
41'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa z rzutu karnego. Michał uderzył mocno i precyzyjnie w lewy róg bramki. Malarz nie sięgnął piłki, mimo że rzucił się we właściwym kierunku
42'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
44'
Helstrup (ARKA Gdynia) odbił piłkę głową tak, że zmierzała ona pod poprzeczkę bramki Arki. Steinbors (ARKA Gdynia) wyskoczył we właściwym momencie i złapał piłkę
44'
Wolski (ŁKS Łódź) bliski samobójczego trafienia. Będzie rzut rożny dla Arki
45'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nalepy Danch uderzył piłkę szczupakiem, a Jankowski dołożył piłkę do futbolówki, mając przed sobą pustą bramkę
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
kartki dla obu drużyn
45+1
Żółtą kartką został ukarany Młyński (ARKA Gdynia).
45+1
Żółtą kartką został ukarany Guimaraes (ŁKS Łódź).
dla Młyńskiego (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka. W następnej kolejce nie zagra
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 3:0
Od początku z obu stron jest to otwarty mecz. ŁKS nawet był częściej przy piłce (60 procent posiadania), ale to Arka wykazała się o wiele większą skutecznością. Marcus (ARKA Gdynia) otworzył mecz golem, a następnie po faulu na nim podyktowany został rzut karny. A i tak gospodarze nie wykorzystali wszystkich okazji na gole, bo wynik były o wiele wyższy. Dobrze bronił Malarz.
ŁKS tak naprawdę tylko raz mocno zagroził Steinborsami (ARKA Gdynia), ale Pavels znów błysną klasą.
ŁKS przeprowadza w przerwie dwie zmiany
46'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guimaraes, w jego miejsce wchodzi Trąbka.
46'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce wchodzi Samu Corral.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka
46'
"Jeden, dwa, trzy... mało" - skandowanie z trybun
49'
kontra Jankowskiego (ARKA Gdynia) i Marcusa (ARKA Gdynia). Ten pierwszy powinien strzelać, a nie szukać podaniem Nalepy (ARKA Gdynia). Kończy się rzutem rożnym
50'
byt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Nalepy (ARKA Gdynia)
50'
jeszcze raz Nalepa (ARKA Gdynia) dośrodkowuje, ale tym razem z gry i prosto w ręce Malarza (ŁKS Łódź)
51'
"Arkowcy gol" - z trybun
52'
Młyński (ARKA Gdynia) popisał się dobrym zwodem i wejściem w pole karne, ale tutaj stracił panowanie nad piłką i się przewrócił
52'
Młyński (ARKA Gdynia) leży na boisku, sztab medyczny udzieli mu pomocy
53'
Młyński (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
54'
55'
[3:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Samu Corral. Pirulo zagrał piłkę w pole karne, a rezerwowy napastnik ŁKS bez przyjęcia uderzył na bramkę i trafił w prawy róg bramki Steinborsa, który nawet nie zdążył interweniować
59'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę zagraną z własnej połowy przez Dąbrowskiego (ŁKS Łódź) w kierunku Pirulo (ŁKS Łódź)
59'
"Za rok wracamy i wszystkim do... " - z trybun
60'
rzut rożny dla Arki
60'
61'
Jankowski (ARKA Gdynia) główkował po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia), ale zbyt lekko, by zaskoczyć Malarza (ŁKS Łódź)
62'
do wejścia przygotowuje się Antonik
64'
"Arka gol" - z trybun
64'
pomocy medycznej potrzebuje Dąbrowski (ŁKS Łódź), który ucierpiał w zderzeniu z Danchem (ARKA Gdynia)
66'
gra wznowiona, ŁKS na razie w "10". Dąbrowski (ŁKS Łódź) opatrywany poza boiskiem
67'
zablokowany strzał Ratajczyka (ŁKS Łódź)
67'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) wraca do gry
69'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Antonik.
69'
"Marcus da Silva" - skandowanie z trybun
70'
bardzo ładne uderzenie z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia). Malarz (ŁKS Łódź) z trudem odbił piłkę do boku, a dobitka Antonika (ARKA Gdynia) zablokowana
71'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Samu Corral, w jego miejsce wchodzi Sekulski.
72'
bardzo dobra parada Steinborsa (ARKA Gdynia) po mocnym strzale z rzutu wolnego Dąbrowskiego
Oficjalna frekwencja 1579 kibiców
75'
niecelny strzał z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia)
77'
cały czas doping dla Arki, włączyła się do niego mocno trybuna "Tory"
78'
szczęście przy Arce, ŁKS powinien zdobyć kontaktowego gola. Kończy się na rzucie rożnym i wybiciu piłki na górną siatki bramki
78'
po zagraniu z narożnika boiska Pirulo (ŁKS Łódź) niecelny strzał sprzed pola karnego Srnicia (ŁKS Łódź)
79'
wulgarnie z trybun
80'
Malarz (ŁKS Łódź) z najwyższym trudem nogami odbił piłkę po strzale Nalepy (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
81'
pressing Arki na połowie ŁKS. Goście mają duże problemy z wyprowadzeniem piłki
82'
Jankowski (ARKA Gdynia) w polu karnym przekazał piłkę młodzieżowcom: Markiewiczowi (ARKA Gdynia) i Młyńskiemu (ARKA Gdynia), ale ten drugi spóźnił się ze strzałem. Ostatecznie sprzed pola karnego uderzył Marciniak (ARKA Gdynia), ale wysoko nad bramką
82'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Zawada.
85'
[3:2] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sekulski. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła drugi już rezerwowy napastnik gości, mimo asysty obrońców, skierował piłkę do siatki z 5. metra
85'
"Gramy do końca" - skandują kibice
86'
strzał Nalepy (ARKA Gdynia) tym razem bez problemów broni Malarz (ŁKS Łódź)
86'
spiker dwukrotnie już wystosował apel do kibica, który przejął piłkę wybitą w trybuny, by zwrócił futbolówkę
88'
do zmiany przygotowuje się Bergqvist
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Markiewicz, w jego miejsce wchodzi Bergqvist .
89'
Arka wzmacnia defensywę, gdyż nominalny środkowy obrońca wszedł za ofensywnego pomocnika
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Klimczak (ŁKS Łódź) po faulu na Antoniku
90+2
Zawada (ARKA Gdynia) dla zyskania czasu zbiegł z piłką do narożnika boiska, ale futbolówka uciekła mu poza boisko
90'
90+3
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 3:2
Piłkarze klaszczą w kierunku publicznością, kibice, ale nieliczni skandują: "Gdyńska Arka"
W drugiej połowie nadal był otwarty mecz z obu stron, ale role się odmieniły. Tym razem gole strzelał tylko ŁKS. Dobrze, że łodzianie do gry wprowadzili tylko dwóch rezerwowych napastników, bo każdy z nich strzelił po golu. Gdynianie mieli okazje, aby już wcześniej rozstrzygnąć ten mecz, ale nie zdołali strzelić 4. gola.

16 ŁKS Łódź 35 5 6 24 30:64 21
W sezonie zasadniczym każdy zagrał z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-07-12

Wyniki 35 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 3:2 (3:1)
  • Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)
  • Grupa spadkowa
  • ARKA GDYNIA - ŁKS Łódź 3:2 (3:0)
  • Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 4:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Opinie (130) ponad 20 zablokowanych

• Antonik (2)

Panie Mamrot czy Pan jesteś ślepy?????? Co taki lamus jak Antonik robi na boisku????? Potyka się o własne buty, nie wie co ma zrobić z piłką. To jest pierwszy do wyrzucenia!!!!!! Żadnego dobrego zagrania przez wszystkie występy !!!!!! Żadnej dobrej decyzji, trampkarze grają lepiej. Każda zmiana na tego zawodnika to szkoda dla drużyny!!!!! Jest wolniejszy od dużo starszego Marcusa!!!! To co zrobił w meczu z Lechem najlepiej o nim świadczy!!!

• 30 3

• Marcus (1)

Trenerkun.

Nie masz kompletnie rozeznania co do zawodnikow ich umiejetnosci .

Mysle iz wlasciciel nie da Tobie jesc .

• 3 2

• Antonik

Idź do Okulisty chłopie bo masz słaby wzrok. Ja zarabiam nie zyję z 500 plus i zasiłku. Mnie nie musi dawać jeść właściciel. Swoją pracę wykonuję rzetelnie w przeciwieństwie do tegotrampkarza. Niech Go zabiera Smółka skoro Go tu ściągnął i widział Jego talent.