Wiadomości

Koszykarze Arki Gdynia wygrali pierwszy raz w Eurocup

Asseco Arka Gdynia

Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia pokonali na własnym boisku Limoges CSP 87:78 (24:10, 20:29, 25:13, 18:26) i zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie Eurocup. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza zagrała świetne pierwszą i trzecią kwartę. W ostatniej części meczu goście byli bliscy dogonienia Arki, ale James Florence oddał dwa ważne, celne rzuty za trzy punkty.



ARKA Gdynia

Bostic 16 (3x3), Upshaw 15 (7 zb.), Ponitka 9 (1x3, 6 as.), Wyka 7 (1x3, 7 zb.), Szubarga 7 (1x3, 5 zb.) oraz Florence 13 (3x3), Łapeta 8, Witliński 7 (1x3), Dulkys 5 (1x3), Garbacz 0
87:78
(24:10, 20:29, 25:13, 18:26)
Miejsce:
Gdynia Arena
Sędziowie:
Paternico, Sukys, Van Den Broeck
Widzów:
1348

Limoges CSP

Samuels 20 (2x3, 7 zb.), Rousselle 15 (1x3, 7 as.), Howard 15 (3x3), Hardy 13 (5 zb.), Inglis 10 (9 zb.) oraz Miles 2, Boutsiele 2, Bouteille 1, Perrantes 0


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Koszykarze Arki w każdym z poprzednich meczów nawiązywali walkę z rywalami, ale nie byli w stanie dotrzymać im kroku w czwartej kwarcie. Jeżeli uda się to zmienić w meczu z grającym nieco chaotycznie Limoges wówczas żółto-niebiescy powinni odnieść pierwszą wygraną w rozgrywkach
O ocenę postawy Arki w Eurocup poprosiliśmy byłego koszykarza, trenera, a obecnie eksperta koszykarskiego i komentatora Polsat Sport Tomasza Jankowskiego.

PRZECZYTAJ JAK TOMASZ JANKOWSKI WIDZI ARKĘ W EUROCUP
W ostatniej kolejce Energa Basket Ligi Arka rozbiła u siebie Miasto Szkła Krosno 91:78

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKI - MIASTO SZKŁA
Natomiast w ostatniej kolejce Eurocup Arka przegrała w Berlinie z Albą 68:82

TUTAJ RELACJA Z MECZU ALBA - ARKA
Tak prezentuje się tabela grupy B przed 5. kolejką

Tabela grupy B
kolejno wygrane, porażki, punkty zdobyte, stracone
1. Lokomotiw Kubań Krasnodar   4    0     342:290
2. Alba Berlin 3 1 364:327
3. Cedevita Zagrzeb 2 2 302:301
4. Limoges CSP 2 2 328:333
5. Tofas Bursa 1 3 340:370
6. ARKA GDYNIA 0 4 281:336
Wyjściowy skład gości: 0 Inglis (Limoges CSP), 1 Hardy (Limoges CSP), 5 Rousselle (Limoges CSP), 24 Samuels (Limoges CSP), 42 Howard (Limoges CSP)
[ICO]
Gospodarze zaczynają piątką: 3 Bostic (ARKA Gdynia), 11 Ponitka (ARKA Gdynia), 91 Wyka (ARKA Gdynia), 7 Szubarga (ARKA Gdynia), 55 Upshaw (ARKA Gdynia),
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
1'
[2:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
2'
[4:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
2'
[6:2] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
3'
[6:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
3'
[8:4] 2 punkty "hakiem" zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
5'
[11:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[11:6] 2 punkty z półdystansu zdobywa Boutsiele (Limoges CSP).
[ICO]
7'
[14:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[14:8] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
8'
[17:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP).
[ICO]
9'
[19:8] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[22:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
10'
[22:10] Hardy (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[24:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
10'
KONIEC KWARTY. Zdecydowana przewaga Arki. Najpierw bardzo dobrze gdynianie grali pod kosz, później za trzy trafiali Bostic (ARKA Gdynia), Dulkys (ARKA Gdynia) czy Witliński (ARKA Gdynia), aż w końcu obwodowi zaczęli dostawać się w pole trzech sekund i trafiać. Rywale mają fatalną skuteczność i problemy z konstruowaniem akcji
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Limoges
[ICO]
11'
[26:10] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
11'
[28:10] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
12'
[28:12] 2 punkty z półdystansu zdobywa Howard (Limoges CSP).
13'
Ponitka (ARKA Gdynia) pudłuje oba rzuty wolne
[ICO]
13'
[28:14] 2 punkty wsadem zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
13'
[28:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
[ICO]
13'
[28:19] 2 punkty z kontry zdobywa Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
14'
[28:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
14'
[30:21] 91 Wyka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
15'
[30:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
15'
[30:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
16'
[33:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[33:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
17'
[35:27] 2 punkty dobitką zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[35:29] 2 punkty dobitką również zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
17'
Faul niesportowy dla Bostica (ARKA Gdynia), który w walce o piłkę w parterze uderzył w głowę Rousselle'a (Limoges CSP), ale Francuz także otrzymał faul, tyle że zwykły więc rzuty wolne dla obu koszykarzy, ponieważ Limoges ma przekroczony limit fauli w tej kwarcie
[ICO]
17'
[36:29] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[36:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
18'
[38:30] 2 punkty dobitką w kontrze zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP).
[ICO]
18'
[38:32] 2 punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP), do tego faul Łapety
[ICO]
18'
[38:33] Rzut wolny trafia Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
18'
[40:33] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
[40:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
19'
[42:36] 2 punkty dobitką zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
[42:38] Howard (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[42:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
20'
[44:39] 11 Ponitka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Arka nieco spuściła z tonu, natomiast szybką koszykówkę zaczęli grać przyjezdni, a nieźle odnajdywał się Rousselle (Limoges CSP). Natomiast pod koszem dominował Samuels (Limoges CSP), 18-punktowa przewaga, którą mieliśmy na początku tej części gry została przez gdynian niemal w całości roztrwoniona
Najskuteczniejsi do przerwy są: Samuels (Limoges CSP) - 13 punktów, Bostic (ARKA Gdynia) i Rousselle (Limoges CSP) po 9 pkt, Hardy (Limoges CSP) - 8 pkt, Witliński (ARKA Gdynia) i Howard (Limoges CSP) po 7, Łapeta (ARKA Gdynia) - 6 pkt
Arka trafiła 5 z 15 rzutów za trzy i 11/19 za dwa, Limoges odpowiednio 3/9 i 11/25. W zbiórkach gospodarze prowadzą 19:15, a w asystach 9:8
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
21'
Bostic (ARKA Gdynia) popełnia trzeci faul w meczu
[ICO]
21'
[46:39] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
21'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
22'
[48:39] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
23'
[48:41] 2 punkty z półdystansu zdobywa Inglis (Limoges CSP).
[ICO]
24'
[51:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
24'
Efektowny blok Upshawa (ARKA Gdynia)
[ICO]
24'
[54:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
24'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP).
[ICO]
25'
[54:43] 2 punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
26'
[56:43] 2 punkty wsadem zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[56:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Miles (Limoges CSP).
[ICO]
26'
[59:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[61:45] 2 punkty spod kosza zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[61:47] Howard (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
29'
[61:49] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
29'
[61:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP).
[ICO]
29'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[63:52] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany
[ICO]
29'
[64:52] Rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[67:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[69:52] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Kolejne, świetne 10 minut w wykonaniu Arki. Zaczął Upshaw (ARKA Gdynia), później drużynę napędzali Szubarga (ARKA Gdynia) i Ponitka (ARKA Gdynia), a w końcówce rywali dobili Bostic (ARKA Gdynia) i ponownie Upshaw (ARKA Gdynia), którzy bardzo dobrze realizowali taktykę nakreśloną przez trenera Frasunkiewicza
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
31'
Let's go Gdynia - skandują fani
[ICO]
31'
[71:52] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
31'
[71:54] 2 punkty zdobywa Inglis (Limoges CSP).
[ICO]
32'
[71:56] Inglis (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
32'
[71:58] 2 punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP), do tego faul Upshawa
32'
Samuels (Limoges CSP) pudłuje rzut wolny
[ICO]
32'
[71:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
[ICO]
32'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
32'
[71:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Bouteille (Limoges CSP).
[ICO]
33'
[71:64] 2 punkty z kontry zdobywa Inglis (Limoges CSP).
[ICO]
35'
[73:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
35'
[73:66] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
35'
[75:66] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[75:68] 2 punkty zdobywa Inglis (Limoges CSP) po spóźnionym bloku Upshawa
[ICO]
36'
[77:68] 11 Ponitka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[77:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
[ICO]
37'
[77:73] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
[ICO]
37'
[80:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
[80:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
38'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice
[ICO]
38'
[83:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP).
[ICO]
39'
[83:76] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
40'
[85:76] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP). 30,1 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[85:78] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hardy (Limoges CSP).
[ICO]
40'
[87:78] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia). Sędziowie sprawdzają, czy rzut był oddany w czasie - był w czasie
40'
KONIEC MECZU. Limoges ponownie rzuciło się w pogoń za Arką i w pewnym momencie było bardzo blisko. Wówczas dwie trójki trafił Florence (ARKA Gdynia), za rozegranie wziął się Szubarga (ARKA Gdynia) i wszystko skończyło się pierwszym zwycięstwem w sezonie

opinie kibiców w trakcie relacji (11)


Typowanie wyników

mecz pucharowy
31.10.2018 godz.20:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

71%

231 typowań

x

1%

2 typowania

2

28%

92 typowania


Pozostałe mecze 5. kolejki grupy B
Tofas Bursa - Cedevita Zagrzeb 94:89 (20:25, 30:28, 24:14, 20:22)
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Alba Berlin 75:83 (17:25, 22:24, 19:18, 17:16)

Tabela grupy B
kolejno wygrane, porażki, punkty zdobyte, stracone
1. Alba Berlin 4 1 447:402
2. Lokomotiw Kubań Krasnodar 4 1 417:373
3. Cedevita Zagrzeb 2 3 391:395
4. Limoges CSP 2 3 406:420
5. Tofas Bursa 2 3 434:459
6. ARKA GDYNIA 1 4 368:414

Opinie (24)

  • i git Arka wszędzie.

    • 19 2

  • Piękny mecz!

    Gdyby byli odrobinę bardziej skupieni w 2 i 4 kwarcie to skończyłoby się to pogromem :D

    • 23 2

  • Mamy to

    Mamy to - jest zwycięstwo, pierwsza wygrana, czekamy na kolejną. Jest doping, są kibice, to cieszy podwójnie

    • 25 2

  • Brawo Arka

    super mecz !!!

    • 21 2

  • Wszystko świetnie tylko brak kibiców i coś można bywa przerwie zorganizować

    • 16 3

  • widzów 1,300

    jak na pucharowy mecz żałosna frekwencja

    • 17 8

  • Niezły meczyk) Dobrze się oglądało.
    Dobrze mieć czasami odpała Florka, w Turcji nam przegrał a dzisiaj wygrał mecz.
    Podobała mi się walka i oby tak już zawsze było (a przynajmniej w tych najważniejszych meczach)
    Brawo Asseco!!!

    • 14 4

  • 31 października to dzień przed Wszystkimi Swiętymi?
    Ludzie mają dużo innych zajęć

    • 13 5

  • Gratulacje z a fajne granie i emocje!

    Załoga AA Gdynia pokazała walkę i charakter ,choc chwilami było słabo ....jak to w koszu bywa. Jeszcze raz Gratki-dobrze się oglądało mecz i super - czirsy w tych swoich "ubrankach i mejkapkach.
    Fajny wieczór i wygrany!

    • 10 0

  • wyjdą z grupy

    • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

29.10 (pt) godz.19:30 HydroTruck Radom typuj ASSECO ARKA Gdynia
05.11 (pt) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj King Szczecin
09.11 (wt) godz.17:30 Twarde Pierniki Toruń typuj ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (sob) ASSECO ARKA Gdynia Polski Cukier Pszczółka Start Lublin
18.11 (czw) ASSECO ARKA Gdynia MKS Dąbrowa Górnicza
21.10 (czw) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 59:87 Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
16.10 (sob) godz.15:30 PGE Spójnia Stargard 79:64 ASSECO ARKA Gdynia
10.10 (nd) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 78:83 Anwil Włocławek LIVE!
04.10 (pon) godz.19:00 GTK Gliwice 72:73 ASSECO ARKA Gdynia
26.09 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 65:80 Śląsk Wrocław

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 8 7 1 666:604 15
2 Anwil Włocławek 8 6 2 638:591 14
3 Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 8 6 2 690:654 14
4 Twarde Pierniki Toruń 8 6 2 675:669 14
5 King Szczecin 8 5 3 705:674 13
6 TREFL SOPOT 8 4 4 679:657 12
7 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 8 4 4 644:630 12
8 Śląsk Wrocław 9 3 6 721:708 12
9 Enea Zastal BC Zielona Góra 8 4 4 691:693 12
10 HydroTruck Radom 9 3 6 756:780 12
11 PGE Spójnia Stargard 8 4 4 624:662 12
12 Legia Warszawa 7 4 3 592:522 11
13 GTK Gliwice 8 3 5 647:661 11
14 Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 8 2 6 589:627 10
15 MKS Dąbrowa Górnicza 8 2 6 635:715 10
16 ASSECO ARKA GDYNIA 7 1 6 472:577 8

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 8 kolejki:

  • TREFL SOPOT - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 81:86 (19:17, 18:13, 20:24, 15:18, d. 9:14)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 59:87 (10:23, 12:22, 14:23, 23:19)
  • Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:77 (20:17, 28:23, 21:23, 26:14)
  • PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 83:70 {18:23, 19:18, 18:16, 25:14)
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 102:60 (25:13, 26:14, 25:10, 26:23)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 96:92 (33:22, 24:23, 24:21, 15:26)
  • GTK Gliwice - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 73:76 (14:15, 25:25, 19:19, 15:17)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 80:89 (15:18, 18:23, 19:21, 28:27)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 29.10.2021 godz. 19:30

HydroTruck Radom
:
ASSECO ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

157 typowań

x

0%

0 typowań

2

9%

15 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Adam Sekuła 6 14 100%
2. Tomasz Muszyński 7 14 85.7%
3. Sławek Surkont 7 14 85.7%
4. Efcia Konefcia 7 13 100%
5. PIOTR Radelski 7 13 85.7%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane