Koszykarze Arki Gdynia nieznacznie gorsi od Lokomotiwu Kubań Krasnodar

2 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Strata Josha Bostica (nr 3), przechwyt Mateusza Ponitki (nr 20) i jego punkty z kontry - ta akcja zakończyła marzenia Arki Gdynia o udanej pogodni za Lokomotivem Kubań Krasnodar. Strata Josha Bostica (nr 3), przechwyt Mateusza Ponitki (nr 20) i jego punkty z kontry - ta akcja zakończyła marzenia Arki Gdynia o udanej pogodni za Lokomotivem Kubań Krasnodar.

Na inaugurację Eurocup koszykarze Arki Gdynia ulegli faworyzowanemu Lokomotiwowi Kubań Krasnodar 73:80. Żółto-niebiescy byli w stanie prowadzić w tym spotkaniu, udanie gonić rywala, ale w najważniejszym momencie zaliczyli stratę, a Mateusz Ponitka przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości. Wcześniej koszykarzy rozpraszali nie tylko przeciwnicy, ale także wadliwy zegar czy przeciekający dach.

Szubarga 14 (2x3, 5 as.), Dylewicz 10 (6 zb.), Bostic 9, Marcel Ponitka 3 (1x3), Łapeta 0 oraz Upshaw 15 (9 zb.), Florence 10 (1x3, 5 p.), Wyka 5 (1x3), Garbacz 3 (1x3), Witliński 2, Dulkys 2
Sędziowie: Bissang, Petek, Racys
Widzów: 2049
Whitehead 17 (1x3, 6 zb., 6 st.), Chwostow 12 (2x3), Johnson 10 (8 zb.), Fridzon 9 (1x3), McLean 7 (5 zb.) oraz Mateusz Ponitka 13 (1x3, 5 st.), Fall 12 (5 zb.), Wright 0 (5 zb.), Kułagin 0

Koszykarzy rozpraszał m.in. przeciekający dach i wadliwy zegar. Koszykarzy rozpraszał m.in. przeciekający dach i wadliwy zegar.

- Nie obawiam się zderzenia moich koszykarzy z tymi rozgrywkami - mówi przed pierwszym meczem Eurocup trener Arki Gdynia Przemysław Frasunkiewicz. Uważa, że zespół nie jest jeszcze na optymalnej formie, ale to powinno się niedługo zmienić

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - LOKOMOTIW
W składzie gospodarzy mamy m.in. Jamesa Florence'a (ARKA Gdynia), który zagrał w okresie przedsezonowym tylko w jednym meczu

PRZECZYTAJ CO O SWOIM ZDROWIU I O ARCE POWIEDZIAŁ NAM FLORENCE
W okresie przygotowawczym, aby sprawdzić się na tle silnego, zagranicznego rywala, Arka zagrała z Barceloną i uległa 67:94 (15:13, 26:37, 13:30, 13:14)

PRZECZYTAJ JAK ARKA UCZYŁA SIĘ KOSZYKÓWKI OD BARCELONY
W składzie gości mamy Mateusza Ponitkę, czyli jednego z liderów kadry Polski, który w latach 2012-2013 grał również w gdyńskim zespole
Pierwsza piątka gości: Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar), McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar), Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
Gospodarze zaczynają w składzie: Marcel Ponitka (ARKA Gdynia), Szubarga (ARKA Gdynia), Bostic (ARKA Gdynia), Łapeta (ARKA Gdynia), Witliński (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Lokomotiwu
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
1'
Problem z zegarem odmierzającym 24 sekundy
1'
Wracamy do gry
za 2 punkty
1'
[0:4] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty rzutem o tablice zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
2'
[2:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
3'
[2:9] 2 punkty pod koszem zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
3'
[5:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marcel Ponitka (ARKA Gdynia).
5'
Efektowny blok Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar) na Bosticu (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
5'
[7:9] 2 punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), dobijając rzut Bostica, który ponownie został zablokowany przez Whiteheada
za 2 punkty
6'
[7:11] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
6'
[7:13] 2 punkty po szybkiej akcji zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
7'
[9:13] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[9:15] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a do tego faul Dulysa
7'
Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje rzut wolny
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[9:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
8'
[12:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
9'
[12:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Na początku goście grali szybko i radzili sobie z defensywą Arki. Kiedy jednak gospodarze zaczęli prezentować agresywną obronę, przewaga Lokomotiwu zaczęła maleć. Arka ma jednak problem z dostaniem się pod kosz Rosjan
11'
Tym razem grę zatrzymuje woda kapiąca z dachu
11'
Jest to na tyle uciążliwe, że sędziowie nie pozwalają wyjść koszykarzom na parkiet
11'
sytuacja opanowana, ZACZYNAMY DRUGA KWARTĘ, piłka dla Arki
za 2 punkty
11'
[14:17] 2 punkty zdobywa 99 Wyka (ARKA Gdynia).
11'
Przechwyt Szubargi (ARKA Gdynia) i faul niesportowy Whiteheada (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
wolne (trafione oba)
11'
[16:17] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
11'
Ponownie problem z zegarem, który przestał odmierzać czas
11'
Zegar naprawiony
za 2 punkty
11'
[16:19] 2 punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), który został co prawda zablokowany przez Upshawa, ale wcześniej piłka odbiła się od tablicy
za 2 punkty
11'
[16:21] 2 punkty spod kosza zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
12'
[18:21] 2 punkty dobitką zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
13'
[18:23] 2 punkty zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
14'
[21:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
15'
[21:25] Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
15'
[24:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
czas
15'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
16'
Asseco Gdynia - skandują kibice Arki
17'
[24:27] McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
Blok Johsona na Florenceu (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
17'
[26:27] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
18'
[28:27] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
18'
[28:29] 2 punkty z kontry zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
czas
18'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
19'
Florence (ARKA Gdynia) łapie trzeci faul
za 2 punkty
19'
[28:31] 2 punkty p[o wejściu pod kosz zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
19'
[30:31] 2 punkty wsadem po podaniu Marcela Ponitki zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
20'
[32:31] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Arka zagrała bardzo dobre 10 minut. Było dużo walki pod koszem, funkcjonowała pomoc w obronie, świetnie tempo gry regulował Szubarga (ARKA Gdynia), który jest zdecydowanym liderem drużyny. Dzięki temu gdynianie wyszli na prowadzenie i po pierwszej połowie sprawiają małą sensację
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Szubarga (ARKA Gdynia) 9 pkt, Upshaw (ARKA Gdynia) i Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) po 8 pkt, Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) - 7 pkt
Arka trafiła 4 z 14 rzutów za trzy punkty, goście 1 z 8. W zbiórkach żółto-niebiescy prowadzą 25:18 a w asystach lepszy jest Lokomotiw 8:6
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Lokomotiwu
za 2 punkty
21'
[32:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
21'
[32:35] 2 punkty po przechwycie zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
22'
Przechwyt Bostica (ARKA Gdynia) i niesportowy faul Wrighta (Lokomotiw Kubań Krasnodar)
22'
[34:35] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
[35:35] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
23'
[35:37] 2 punkty z kontry zdobywa Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
23'
[38:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
23'
Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar) pudłuje oba wolne
24'
[38:39] Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
24'
[40:39] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
24'
[41:39] Rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
24'
[41:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
24'
[43:40] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
24'
Asseco - skanduje Gdynia Arena
25'
[43:42] Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[43:44] 2 punkty dobitką zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
26'
[43:46] 2 punkty z kontry zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
czas
26'
27'
Łapeta (ARKA Gdynia) spudłował dwa rzuty wolne
za 2 punkty
27'
[43:48] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
28'
[43:49] Tylko jeden rzut wolny trafia McLean (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
28'
[46:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
28'
[46:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
29'
[48:52] 2 punkty "hakiem" zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
30'
czas
30'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 10,2 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
30'
[48:57] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tym razem goście wstrzelili się za trzy punkty, ale tylko za sprawą Chwostowa (Lokomotiw Kubań Krasnodar), nieźle z kontry zagrał Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar), a akcje napędzał także Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar). Natomiast gdynianie oddali kilka niepotrzebnych rzutów, gubili się w ataku i z dobrego wyniku zrobiło się 9 punktów straty
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
31'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
32'
za 2 punkty
33'
[51:59] 2 punkty spod kosza zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
33'
[53:59] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), nad kosz podał mu Szubarga
za 2 punkty
34'
[53:61] 2 punkty wsadem zdobywa Fall (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 2 punkty
35'
[53:63] Trudny rzut 2 punkty trafia Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
czas
35'
za 2 punkty
35'
[55:63] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
36'
[55:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fridzon (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
36'
[57:66] 55 Upshaw (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[57:68] 2 punkty "hakiem" zdobywa Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
37'
[57:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
za 3 punkty
38'
38'
Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) zablokowany przez Upshawa (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
38'
[60:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar).
38'
[62:72] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[64:72] 2 punkty w kontrze zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
39'
[66:72] 2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
39'
[68:72] Kolejne 2 punkty po przechwycie zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
czas
39'
Przerwa na żądanie Obradovicia (Lokomotiw Kubań Krasnodar). 1 minuta i 20 sekund do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[68:74] 2 punkty wsadem zdobywa Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar), wcześnie piłkę stracił Bostic
40'
[68:76] Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[70:76] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
schodzi za faule
40'
7 Szubarga (ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. 23,3 sekundy do końca kwarty
40'
[70:78] Chwostow (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[72:78] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany. 14,6 sekundy do końca kwarty
za 1 punkt
40'
[73:78] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
40'
[73:80] Whitehead (Lokomotiw Kubań Krasnodar) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Arka starała się ambitnie gonić Lokomotiw, zatrzymała jego ucieczkę, ale w kluczowym momencie Bostic (ARKA Gdynia) zakozłował się, stracił piłkę, w kontrze punkty zdobył Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) i tym samym wskazał zwycięzcę

Lokomotiw Kubań Krasnodar

43% 143 typowania ARKA Gdynia
0% 2 typowania REMIS
57% 190 typowań Lokomotiw Kubań Krasnodar

Pozostałe wyniki 1. kolejki Grupy B:
Alba Berlin - Tofas Bursa 107:91 (30:19, 25:35, 19:21, 33:16)
Limoges CSP - Cedevita Zagrzeb, środa, godz. 20:30

Opinie (49) 2 zablokowane

• Dobry mecz,nawiązali walkę z mocnym rywalem. O ligę jestem spokojny,Asseco spokojnie wejdzie do play off.Za oceanem kibicuje Gortatowi a i na braci Wójcik w NCAA trzeba patrzeć.

• 14 6

• od kiedy (1)

pozmieniali nazwy fajnych drużyn koszykarskich czy piłki ręcznej na jakąś Arkę,
    to się cieszę jak przegrywają. A wcześniej było odwrotnie - cieszyłem się jak te drużyny wygrywały.

• 20 49

• Ciesz sie dalej.Mozesz nawet płakac

• 10 12

• (4)

Lubię koszykówkę, poszedłbym na ten mecz, ale to arka...

• 24 39

• i dobrze ze ciebie tam niema

• 20 15

• (2)

dokładnie tak. Dobry mecz nie jest zły ale na Arkę to wstyd iść. To samo z piłka ręczną.

• 17 22

• (1)

to nie chodź, może w końcu rozwiążą tą śmieszną drużynę koszykarską, a sponsora przejmie prwdziwa Arka.

• 4 11

• To ile tej Arki macie w tej Gdyni? Zdecydujcie się bo słyszałem, że jest jedna.

• 4 5

• niezłe spotkanie (4)

w obronie niestety tylko Upschaw był w stanie ustać przy środkowych, trochę zawiedli obwodowi (Bostic i Dulkys) ale w następnych meczach powinno być lepiej

organizacyjnie -żenada ! kompromitujące problemy z zegarem i dachem, mała frekwencja jak na takiego przeciwnika ( brak reklamy meczu)

• 31 2

• (2)

Myślę, że zmiana nazwy klubu odpowiednio "zareklamowała" tę drużynę.

• 3 8

• (1)

myślę że po prostu koszykówka mało kogo interesuje, większośc woli piłkę nozną co widac po frekwencji na obu obiektach.