Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1. Chwila szczęścia, ale 15. miejsce w tabeli

13 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Miedzią Legnica 1:1 (0:0). Gospodarze mieli chwilę szczęścia, gdy prowadzili, co w zestawieniu z wynikami na innych stadionach, dawało im 11. miejsce. Jednak gol stracony w 89. minucie sprawił, że żółto-niebiescy zakończyli sezon zasadniczym na przedostatnim miejscu w ekstraklasie. To oznacza, że w grupie spadkowej aż cztery razy zagrają na wyjeździe, a tylko trzykrotnie przed własną publicznością. Na koniec rozgrywek dwie najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane.

Miedź Legnica Miedź Legnica
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 6 Helstrup, 2 Socha - 16 Deja, 18 Vejinović - 9 Aankour, 22 Janota, 7 Jankowski - 92 Kolew
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Lekki, Kaszyński
Widzów: 6098
32 Kanibołockyj - 19 Bartczak, 28 Osyra, 42 Monteiro, 17 Pikk - 6 Augustyniak, 22 Fernandez - 21 Ojamaa, 14 Santana, 11 Camara - 10 Forsell
  • 61' 92 Kolew Zmiany 10 Zarandia
  • 87' 16 Deja Zmiany 26 Danch
  • 90+1 9 Aankour Zmiany 11 Siemaszko
  • 67' 21 Ojamaa Zmiany 9 Piasecki
  • 77' 14 Santana Zmiany 33 Roman
  • 87' 17 Pikk Zmiany 27 Makuch
  • 56' Janota karny
  • 89' Roman
  • 32' Deja
  • 46' Socha
  • 41' Osyra
  • 45' Pikk
  • 53' Monteiro
  • 90+3 Bartczak

Mecze Arki Gdynia w grupie spadkowej:
31. kolejka, 22 kwietnia, godzina 18 - Górnik Zabrze (wyjazd)
32. kolejka, 25 kwietnia, 18 - Miedź Legnica (dom)
33. kolejka, 28 kwietnia, 15:30 - Korona Kielce (wyjazd)
34. kolejka, 3 maja, 18 - Wisła Płock (wyjazd)
35. kolejka, 10 maja, 18 - Zagłębie Sosnowiec (dom)
36. kolejka, 13 maja, 18 - Wisła Kraków (dom)
37. kolejka, 18 maja, 15:30 - Śląsk Wrocław (wyjazd)

Sprawdź pełny terminarz drugiej fazy rozgrywek w ekstraklasie

Arka, mimo że tej wiosny nie wygrała jeszcze ani razu, wciąż ma szansę nawet na 11. miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Aby tak się stało musi pokonać Miedź, a Śląsk przegrać z Górnikiem

Które miejsce dla Arki Gdynia na koniec sezonu zasadniczego? Poznaj możliwe warianty

By zająć 12. miejsce, Arka nie musi oglądać się na wyniki rywali. Wystarczy, że wygra z Miedzią.

Sprawdź, jakie kary spadły na Arkę po ostatnich meczach w Gdyni

w przypadku niepowodzenia i złych wyników na innych stadionów Arce grozi nawet spadek na 15. miejsce

Przeczytaj o wymianie murawy na Stadionie Miejskim

od piątku Arka ma nowego trenera. Posłuchaj co na dzień dobry mówił Jacek Zieliński

Przejdź do video z prezentacji trenera Zielińskiego w Gdyni

zatrudnienie trenera Zielińskiego to nie jedyna zmiana, której dokonano w klubie

Przeczytaj o kolejnych zmiana personalnych w Arce Gdynia i czym je tłumaczono

trener Zieliński postawił na tych piłkarzy, którzy nie zawiedli w Szczecinie

Przeczytaj jak co mówią o meczach z Pogonią i Miedzią piłkarze oraz trener Arki

w porównaniu z "11" z tamtego meczu nie ma tylko kontuzjowanego już w Szczecinie Marciniaka, a tym razem już od początku gra za niego na lewej obronie Socha
(ARKA Gdynia)

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

kapitanem drużyny dziś Zbozień

Przeczytaj o dotychczasowych wynikach Jacka Zielińskiego

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 10 Zarandia, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 20 Cvijanović, 21 Olczyk, 26 Danch
Miedź ma w nogach o jeden mecz więcej w ostatnich dniach. We wtorek przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 1:2 i jej przygoda z Pucharem Polski zakończyła się na półfinale
w porównaniu z tym meczem trener Nowak decyduje się na trzy zmiany w "11", wszystkie w defensywie
rezerwowi: 35 Dzhanaev, 3 Żyro, 7 Garguła, 9 Piasecki, 13 Purzycki, 27 Makuch, 33 Roman

Przejdź do relacji Cracovia - Lechia

przed meczem prezes Arki Wojciech Pertkiewicz wręcza koszulkę z nr 100 Adamowi Marciniakowi. To pamiątka po setnym występie w żółto-niebieskich barwach, który piłkarz zaliczył w derbach Trójmiasta
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Miedź czerwone stroje
miejscowi kibice śpiewają "Rotę Arki". Kilkunastoosobowa grupa kibiców Miedzi, która dotarła do Gdyni, na razie słucha tego w ciszy
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
piłkarze od kilkudziesięciu sekund ustawieni na boisku i gotowi na rozpoczęcie gry. Sędzia czeka na sygnał z innych stadionów, by grać równocześnie
1'
można grać, od środka rozpoczęła Arka
3'
indywidualna akcja i zablokowany strzał Vejinovicia (ARKA Gdynia)
6'
spokojna gra z obu stron, badanie sił
6'
pierwszy gol w 30. kolejce padł w Sosnowcu. Zagłębie prowadzi z Wisłą Płck
9'
w Sosnowcu już 1:1, a w Gdyni w dalszym ciągu gra głównie w środku boiska
10'
Bartczak (Miedź Legnica) wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Sochy (ARKA Gdynia)
10'
Vejinović (ARKA Gdynia) dośrodkował na pierwszy słupek i stamtąd wybita piłka na kolejny korner
11'
bez zagrożenia dla Miedzi po drugim dośrodkowaniu z narożnika boiska Vejinovicia (ARKA Gdynia)
12'
trener Zieliński na stojąco ogląda mecz, ale na razie bez nadmiernej gestykulacji. Raczej przygląda się co gra jego zespół niż przekazuje mu uwagi
12'
Aankour (ARKA Gdynia) powinien strzelać w polu karnym, a nie szukać podania, które było niecelne
12'
szybka kontra rywali. Steinbors (ARKA Gdynia) dobrze broni. Strzelał Ojamaa (Miedź Legnica)
14'
rykoszet po strzale Forsella (Miedź Legnica). Róg dla gości
15'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z roku Pikka (Miedź Legnica)
15'
goście ponowili atak. Dośrodkowanie Pikka (Miedź Legnica) zablokowane. Będzie następny róg
16'
po dośrodkowaniu Pikka (Miedź Legnica) z narożnika boiska Steinbors (ARKA Gdynia) najpierw minął się z piłką, ale po chwili zdołał ją złapać
17'
Socha (ARKA Gdynia) zablokował strzał Ojamay (Miedź Legnica) i znów korner dla gości
18'
Vajinović wybił piłkę po dośrodkowaniu Pikka (Miedź Legnica) z narożnika boiska
20'
Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Forsella (Miedź Legnica) z wolnego
21'
na razie mecz w Gdynia w niezbyt szybkim tempie. Nie widać, że obu drużynom zależy na zwycięstwie. Raczej dominuje taktyka, by gola nie stracić
22'
Socha (ARKA Gdynia) zablokował strał Fernandeza (Miedź Legnica). Kontra Miedzi po stracie Vejinovicia (ARKA Gdynia)
23'
pierwszy celny strzał Arki w tym spotkaniu. Janota (ARKA Gdynia) uderzył jednak w środek bramki i Kanibołockyj (Miedź Legnica) nie miał kłopotu z udaną interwencją
23'
Aankour (ARKA Gdynia) i Jankowski (ARKA Gdynia) zmienili się stronami boiska. Teraz ten drugi atakować będzie z prawej strony boiska
24'
prostopadłe podanie Janoty (ARKA Gdynia) do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale Maćkowi nie dał wbiec w pole karne Osyra (Miedź Legnica)
26'
nieudany strzał z dystansu Vejinovicia (ARKA Gdynia)
27'
Kolew (ARKA Gdynia) próbował przeszkodzić bramkarzowi Miedzi wybić piłkę, zaatakował piłkę wślizgiem, ale Kanibołockyj (Miedź Legnica) nie popełnił błędu
29'
celny, ale lekki strzał Augustyniaka (Miedź Legnica) sprzed pola karnego. Pewnie łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
31'
zablokowany strzał Deji (ARKA Gdynia)
31'
piłkarze Arki jeszcze sygnalizują, że było dotknięcie piłki ręką w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej
32'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
33'
trener Nowak co jakiś czas podnosi się z ławki, wychodzi z boksu Miedzi i udziela podopiecznym wskazówek
34'
zbyt głębokie dośrodkowanie Sochy (ARKA Gdynia). Piłka w rękach bramkarza
35'
"Sialala, Arka Gdynia" - z trybun
35'
zbyt długo zwlekali piłkarzy Arki ze strzałem sprzed pola karnego i stracili piłkę
37'
cały czas częściej przy piłce Arka, ale niewiele z tego wynika. Mało akcji oskrzydlających. Próby przebicia się środkiem pola nie dają rezultatu
41'
Żółtą kartką został ukarany Osyra (Miedź Legnica) po faulu na Kolewie
41'
około 20 metrów od bramki gości. Dobra okazja na bezpośredni strzał z wolnego
42'
Vejinović (ARKA Gdynia) z wolnego kopnął piłkę w mur, a jego dobitka też została zablokowana
43'
rykoszet po strzale z dystansu Forsella (Miedź Legnica). Róg dla Miedzi
44'
Kolew (ARKA Gdynia) dwukrotnie wybijał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pikka (Miedź Legnica)
44'
masażyści obu drużyn na boisku, gdyż przed polem kartki zderzenie Janoty (ARKA Gdynia) z Pikkiem (Miedź Legnica)
45'
Żółtą kartką został ukarany Pikk (Miedź Legnica), którego sędzia uznał za winnego doprowadzenia do zderzenia z Janotą
45'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Augustyniak (Miedź Legnica) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu z wolnego Janoty (ARKA Gdynia)
45+2
Maghoma (ARKA Gdynia) główkuje nad poprzeczką po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Arka częściej była przy piłce, grała w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynikało. Gra była zbyt wolna, brakowało przyspieszenia, czy zagrania, które rozerwałoby dobrze zorganizowaną defensywę rywali. Widać było, że trener Zieliński, przewidując że Miedź nie będzie chciała się otworzyć, nakazał podopiecznych szukania strzałów z dystansu. Jednak na razie ten element nie stanowi zagrożenia dla rywali.
Miedź czeka na kontry. Kilka okazji ku temu miała. W najlepszej Steinbors (ARKA Gdynia) obronił po strzale Ojamay (Miedź Legnica)
na miejscach 11-16 zmian, gdyż remis nie tylko w Gdyni, ale też we Wrocławiu (0:0) i Sosnowcu (1:1). Oznacza to, że Arka na razie jest na 13. pozycji w tabeli. Musi powalczyć o jej poprawienie, gdyż gdy to się nie uda, w drugiej części sezonu zagra cztery razy na wyjeździe, a tylko trzy u siebie. Lokaty do 12. miejsca włączenie oznaczają, że ten układ będzie odwrotny
w przerwie najpierw spiker celebrował 9. urodziny jednego z kibiców Arki wraz z jego gośćmi (taką usługę można wykupić w klubie), a następnie rozlosowano koszulki dla kibiców, którzy nabyli karnety na mecze Arki
przypominamy, że wszystkie mecze 30. kolejki rozgrywane są równolegle.

w 30. kolejce wszystkie mecze będą rozgrywane równolegle. Relacjonujemy również spotkanie Lechii na wyjeździe z Cracovią. Do przerwy jest tam remis 1:1

46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź, choć znów piłkarze musieli trochę poczekać na środku boiska, by wszystkie mecze ruszyły równocześnie
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
46'
Obie drużyny bez zmian w składach
46'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA Gdynia) po faulu na Forsellu
dla Sochy (ARKA Gdynia) to czwarta żółta kartka. W następnej kolejce nie zagra
47'
Oficjalna frekwencja 6098 kibiców
47'
spiker apeluje o kulturalny doping
48'
róg dla Arki
48'
wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Vejinovicia (ARKA Gdynia)
49'
Bardzo dobre podanie Jankowskiego, ale Aankour (ARKA Gdynia) z 6. metra strzela obok słupka. Jak na razie najlepsza okazja gospodarzy na objęcie prowadzenia
51'
trener Nowak zdecydowanymi gestami nakazuje swoim podopiecznym, by "wyżej" podchodzili do pressingu
51'
zablokowane dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia). Korner dla Arki
52'
teraz krótko rozegrany róg między Janotą (ARKA Gdynia) i Vejinoviciem (ARKA Gdynia) i dopiero po chwili dośrodkowanie, ale i na to nie nabrali się rywale
rzut karny
53'
sędzia dyktuje karnego dla Arki. Osyra (Miedź Legnica) stracił piłkę przed własnym polu karnym, a Monteiro (Miedź Legnica) faulował Kolewa (ARKA Gdynia), gdy napastnik gospodarzy wbiegał w "16"
53'
Żółtą kartką został jeszcze ukarany Monteiro (Miedź Legnica), bo wykonał wślizg z tyłu w nogi Kolewa . Sędzia skonsultował się jeszcze z VAR, czy przewinienie było w obrębie "16"
53'
Kolew (ARKA Gdynia) wymaga pomocy masażystów
56'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota z karnego. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, rzucił się w lewą stronę bramki, tracił nawet piłkę, ale uderzenie Michała było bardzo mocne. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki
57'
radość na trybunach
57'
w tej chwili Arka przesuwa się na 12. miejsce w tabeli
57'
Zagłębie przegrywa w Sosnowcu z Wisłą 1:2, a we Wrocławiu Śląsk wciąż remisuje z Górnikiem 0:0
59'
znów masażyści przy Kolewie (ARKA Gdynia). Chyba będzie potrzebna zmiana
59'
korzystając z przerwy Janota (ARKA Gdynia) w rozmowie z trenerem Zielińskim
60'
Kolew (ARKA Gdynia) znoszony z boiska na noszach
60'
do zmiany przygotowuje się Zarandia
60'
Arka na razie w "10"
61'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał Camary (Miedź Legnica)
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Za Kolewa wchodzi Zarandia.
64'
niecelny strzał Zarandii (ARKA Gdynia)
65'
po zmianie roszada w ustawieniu Arki. Zrandia zajął miejsce na prawym skrzydle, Jankowski (ARKA Gdynia) przeszedł do ataku, a Aankour (ARKA Gdynia) na prawą stronę pomocy
67'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ojamaa, w jego miejsce wchodzi Piasecki.
68'
goście wzmacniają ofensywę, bo napastnik wszedł za pomocnika
70'
zablokowany strzał Zarandii (ARKA Gdynia)
70'
i kolejna akcja Luki. Tym razem skrzydłowy zablokowany w polu karnym. Będzie jeszcze róg
71'
bez zagrożenia dla Miedzi po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia) z rogu
71'
teraz niecelny strzał Janoty (ARKA Gdynia)
73'
Jankowski (ARKA Gdynia) nie doszedł w "16" rywali do podanie Vejinovicia (ARKA Gdynia)
74'
Janota (ARKA Gdynia) nie zdołał opanować piłki w polu karnym. Przejął ją Kanibołockyj (Miedź Legnica)
76'
Steinbors (ARKA Gdynia) faulowany przy wyjściu do dośrodkowania
77'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Santana, w jego miejsce wchodzi Roman.
78'
strzał Janoty (ARKA Gdynia) nad poprzeczką
80'
Arka cały czas w ataku. Tym razem pod polem karnym piłkę stracił Aaankour
82'
Maghoma (ARKA Gdynia) zdązył w ostatniej chwili i nie dopuścił do strzału Romana (Miedź Legnica)
82'
kontra Arki i korner
83'
Augustyniak (Miedź Legnica) wybił piłkę po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
84'
trener Nowak domagał się drugiej żółtej kartki dla Deji (ARKA Gdynia), który faulował Augustyniaka (Miedź Legnica). Sędzia oszczędził piłkarza Arki
85'
przywoływani do zmiany Danch i Nalepa
86'
Śląsk przegrywa z Górnikiem 0:1. W tym momencie Arka jest już na 11. miejscu w tabeli
87'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pikk, w jego miejsce wchodzi Makuch.
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Danch.
87'
dobra reakcja trenera Zielińskiego, bo Deja (ARKA Gdynia) mógł lada chwila otrzymać czerwoną kartkę
89'
Vejinović (ARKA Gdynia) dobrze przerwał kontrę Romana (Miedź Legnica)
89'
[1:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Roman. Nikt z obrońców nie zaatakował rezerwowego Miedzi. Ten miał czas i miejsce, by precyzyjnie przymierzyć. Kapitalny strzał z 11. metra, mimo ostrego kąta, w samo "okienko" bramki Arki. Steinbors nie miał szans. Próbował interweniować, ale nie sięgnął piłki
90'
gotowy do wejścia był Nalepa, ale ta zmiana została wycofana
90'
zmiana decyzji. Trener wskazuje na Siemaszko
90'
5 minut doliczone
90+1
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
90'
obecnie Arka spadła na 15. miejsce w tabeli!
90+2
w doliczonym czasie do Miedź atakuje
90+3
Żółtą kartką został ukarany Bartczak (Miedź Legnica), który faulem przerywa akcję Janoty
90+3
Arka stara się grać długie piłki w pole karne, ale w ostatnich minutach dośrodkowania nie wychodzą Janocie.
90+5
niecelnie główkował Bartczak (Miedź Legnica) po dośrodkowaniu z wolnego Forsella (Miedź Legnica)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA Z MIEDZIĄ 1:1
"Walczyć, trenować Areczka musi panować" - z miejscowych trybun. O wiele bardziej radośnie przy sektorze gości
Arka nie może wygrać 15. kolejnego meczu oficjalnego. Dziś od sukcesu dzieliło ją kilka minut, ale strata gola była szczelnie bolesna. Od razu gdynianie spadli z 11. na 15. miejsca w końcowej tabeli sezonu zasadniczego. Oznacza to, że w grupie spadkowej trzy mecze zagrają u siebie, a aż cztery na wyjeździe. Ponadto, gdyby na koniec rozgrywek mieli z rywalami identyczną liczbę punktów, to będą lepsi tylko od najsłabszego obecnie Zagłębia. Od pozostałych zespołów z grupy spadkowej muszą zdobyć co najmniej o punkt więcej, by być od nich wyżej w końcowej tabeli. Zatem bardzo ciężkie zadanie czeka trenera Zielińskiego, który zadebiutował na kawce żółto-niebieskich

16 Zagłębie Sosnowiec 30 6 6 18 41:63 24
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-04-13

Wyniki 30 kolejki

• ARKA GDYNIA - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 4:2 (1:1)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 4:0 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:3 (1:2)

Opinie (213) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Powiem krótko...To nie Smółka powienien wylecieć z Arki (8)

a na bezrobocie tych 11 ...!
    Tak wiec już na spokojnie ...jak pisałem...mamy 80% szans na spadek:)

I dostalśmy jenogłosnie nominacje na frajerów sezonu.... zdobywając statuetkę za oddane 3 punkty:) Nie ide już na resztę meczy...szkoda nerwów i pieniędzy na takie brakoróbstwo!