Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2. Zwycięski gol w "10"

Jacek Główczyński
4 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Radość piłkarzy i kibiców Arki Gdynia po zwycięstwie

Arka Gdynia pokonała Puszczę Niepołomice 3:2 (1:0) w pierwszym występie przed własną publicznością w I-ligowym sezonie 2020/21. Mecz był niezwykle emocjonujący. Gospodarze dwukrotnie obejmowali i tracili prowadzenie. Gdy czerwoną kartkę otrzymał Juliusz Letniowski, który wcześniej strzelił gola i zaliczył asystę, wydawało się, że żółto-niebiescy znajdą się w jeszcze gorszych tarapatach, ale w "10" wyprowadzili ładną akcję, po której zwycięskiego gola strzelił Mateusz Młyński.

Radionow
  • 61' 11 Mazek Zmiany 9 Siemaszko
  • 78' 7 Jankowski Zmiany 23 Wolsztyński
  • 46' 3 Czarny Zmiany 17 Żurek
  • 46' 7 Bartosz Zmiany 28 Mikołajczyk
  • 75' 18 Klec Zmiany 9 Spławski
  • 45+1 Letniowski karny
  • 63' Jankowski
  • 79' Młyński
  • 55' Tomalski
  • 77' Radionow
  • 15' Kasperkiewicz
  • 70' Letniowski
  • 74' Letniowski
  • 75' Kwiecień
  • 90+3 Kajzer
  • 81' Stefanik

Juliusz Letniowski otworzył wynik spotkania, a w drugiej połowie otrzymał czerwoną kartkę po dwóch żółtych. Juliusz Letniowski otworzył wynik spotkania, a w drugiej połowie otrzymał czerwoną kartkę po dwóch żółtych.

I-ligowa inauguracja sezonu w Gdyni, mecz Arka - Puszcza Niepołomice

Arka po raz pierwszy w tym sezonie zagra przed własną publicznością. Maksymalna pojemność trybun na mecz z Puszczą to około 5,5 tysiąca miejsc. Jaka będzie frekwencja poinformujemy w drugiej połowie, gdy na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
Na wyjazdach Arka wygrała 5:0 i 4:0, co wcześniej w historii na początku sezonu zdarzyło jej się tylko raz.

Arka Gdynia powtórzyła otwarcie z 1962 roku. Czy nawiąże też do rekordu?

trener Mamrot zapewnia, że wysokie wygrane nie osłabiły motywacji jego podopiecznych

Ireneusz Mamrot: Nikt nie odleciał

doskonale do Arki wprowadził się Letniowski. Jego gole przełożyły się na najwyższe noty i tytuł Ligowca Miesiąca

Juliusz Letniowski, pomocnik Arki Gdynia, Ligowcem Sierpnia 2020

w każdym meczu na listę strzelców wpisywał się też Mazek

Kamil Mazek, skrzydłowy Arki Gdynia: Skończyło się pasmo nieszczęść

Arka przebudowuje nie tylko drużynę, ale także struktury klubu

Zmiany w Arce Gdynia. Mniej dyrektorów, nowa menedżer

w porównaniu ze zwycięskim meczem nad Jastrzębiem trener Mamrot dokonał jednej zmiany. Do "11" wszedł defensywny pomocnik Deja (ARKA Gdynia), a miejsca ustąpił mu skrzydłowy Marcus. Tym samym do gry na boku pomocy wraca Młyński (ARKA Gdynia), który ostatnio grał na środku drugiej linii
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 6 Soszyński, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 23 Wolsztyński, 28 Ślesicki, 40 Soboczyński, 46 Wawszczyk, 77 Żebrowski
Puszcza na inaugurację przegrała z Resovią 0:3. W porównaniu z "11", która rozpoczynała tamten mecz, trener Tułacz dokonał dwóch zmian. Do gry wchodzą: Bartków (Puszcza Niepołomice) i Klec (Puszcza Niepołomice)
ławka rezerwowych Puszczy: 22 Kobylak, 6 Skrzypczak, 8 Uwakwe, 9 Spławski, 18 Żurek, 20 Knap, 28 Mikołajczyk
piłkarze na murawie. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Puszcza białe stroje
"Rota Arki" z głośników
1'
grę od środka rozpoczęła Puszcza i ruszył doping kibiców Arki
1'
"Do boju marsz, zwycięstwo czeka nas" - śpiewają kibice
3'
na razie gra głównie w środku boiska
4'
"Arka gol" - z trybun
6'
Cikos (Puszcza Niepołomice) wślizgiem fauluje Młyńskiego (ARKA Gdynia), którego ładnie podaniem znalazł Jankowski. Na razie bez kartki
7'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Drewniaka (ARKA Gdynia) Arka zdobyła też rzut rożny
7'
Górski (Puszcza Niepołomice) piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
8'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale bez zagrożenia dla Puszczy
9'
zagrania główkami w polu karnym Arki: Cichosa i Drewniaka (ARKA Gdynia). Rzut rożny dla gości
9'
na spalonym Radionow (Puszcza Niepołomice) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Serafina (Puszcza Niepołomice)
11'
Kajzer (ARKA Gdynia) broni w pojedynku sam na sam z Bartoszem (Puszcza Niepołomice)
12'
bardzo ładna akcja Arki. Seria podań po ziemi i strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia) w boczną siatkę
13'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
13'
Kajzer (ARKA Gdynia) z trudem wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic linii środkowej Serafina (Puszcza Niepołomice)
15'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia).
15'
sporo fauli Arki na własnej połowie, co Serafin (Puszcza Niepołomice) wykorzystuje do dośrodkowań w "16" Arki
18'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Drewniaka (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego z wysokości pola karnego
21'
pomocy medycznej wymaga Bartosz (Puszcza Niepołomice)
23'
po interwencji sztabu medycznego Puszczy Bartosz (Puszcza Niepołomice) gotowy do wznowienia gry
25'
teraz na boisku leży Mazek (ARKA Gdynia), ale obędzie się chyba bez interwencji służb medycznych
27'
Górski (Puszcza Niepołomice) wybił piłkę po strzale Deji (ARKA Gdynia). Chwilę wcześniej potrącony, a nawet uderzony w polu karnym Jankowski (ARKA Gdynia), ale sędzia nie zareagował
27'
Jankowski (ARKA Gdynia) opatrywany poza linią boczną, a Arka wykonuje rzut rożny, grając w "10"
28'
zamieszanie w "16" gości po dośrodkowaniu Drewniaka (ARKA Gdynia), ale strzały blokowane
29'
Jankowski (ARKA Gdynia) wraca do gry
30'
dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia) prosto w ręce Górskiego (Puszcza Niepołomice)
30'
na razie mecz przy optycznej przewadze Arki, ale gdy tylko nadarzy się okazja, Puszcza przypomina, że w poprzednim sezonie z 17 meczów wyjazdowych przegrała tylko 1, a aż 9 wygrała. Dobrze wyglądają: szybki atak i stałe fragmenty gry gości
31'
próba kontry gości po rzucie wolnym Arki, ale Drewniak (ARKA Gdynia), który wykonywał ten stały fragment gry, popisał się też dobrym wślizgiem i przerwał akcję rywali
32'
była szansa na szybki atak Arki, który ładnie rozprowadzał Jankowski (ARKA Gdynia), ale Mazek (ARKA Gdynia) zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ją stracił
33'
dobry pressing Arki. Cikos (Puszcza Niepołomice), który próbował zainicjować kontrę rozkładał bezradnie ręce, bo nie miał do kogo zagrać
33'
trenerzy Mamrot i Tułacz cały czas stoją przy linii bocznej. Przed meczem na murawie ucięli sobie długą pogawędkę. Znają się dobrze, bo razem uczęszczali na kurs na licencję UEFA Pro w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej
34'
Mazek (ARKA Gdynia) z piłką w polu karnym Puszczy, ale nie udało jej się mu cenie podać
36'
Letniowski (ARKA Gdynia) dobrze rozrzucił piłkę ze środka na lewe skrzydło, ale dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia) niezbyt udane
38'
niecelnie główkował Jankowski (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
39'
Młyński (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
40'
Góski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia)
40'
celny strzał sprzed pola karnego Drewniaka (ARKA Gdynia), ale w środek bramki i dość lekki. Górski (Puszcza Niepołomice) pewnie broni
42'
rykoszet po strzale Serafina (Puszcza Niepołomice). Rzut rożny dla gości
42'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez Puszczę. I o mały włos nie zdobyli gola. To strzału głową z pola bramkowego wyprowadzony został Czarny (Puszcza Niepołomice), ale kapitan gości przestrzelił
44'
piłka od Marciniaka (ARKA Gdynia) nie doszła do Mazka, ale będzie rzut rożny
45'
rzut karny dla Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Drewniaka (ARKA Gdynia) piłkę głową zgrał Deja, a składającego się do strzału Dancha sfaulował Czarny
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Letniowski. Pewny strzał pomocnika. Piłka skierowana w prawy róg bramki, a bramkarz rzucił się w drugą stronę
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:0
Arka prowadzi zasłużenie. Była drużyną dyktującą warunki gry. Kilka akcji w wykonaniu gospodarzy mogło się podobać, gdyż było prowadzonych na dużej szybkości, często na jeden kontakt. Długo jednak brakowało precyzji przy ostatnim podaniu lub strzale. Dopiero w doliczonym czasie gry powodzenie przyniósł stały fragment gry. Danch (ARKA Gdynia) potwierdził, że od przyjścia do Arki trenera Mamrota, stał się groźny pod bramką rywali przy stałych fragmentach gry. To on zdobył jedenastkę, po której 5. gola w tym sezonie strzelił Letniowski (ARKA Gdynia).
Po przerwie Arka nie może się jednak rozluźnić, ani tym bardziej myśleć o obronie wyniku. Goście, gdy zostawi im się miejsce do gry, są groźni. Przed przerwą doskonałe okazje na gola mieli: Bartosz (Puszcza Niepołomice) i Czarny (Puszcza Niepołomice).
brawa z trybun dla wracających z szatni piłkarzy Arki
Oficjalna frekwencja 3691 kibiców
"Areczko, wygraj to dla nas" - skandowanie z trybun
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Nie ma zmian w ekipie gospodarzy
46'
dwie zmiany w przerwie nastąpiły zaś w Puszczy
46'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czarny, w jego miejsce wchodzi Żurek.
46'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartosz, w jego miejsce wchodzi Mikołajczyk, który od czarnego przejął opaskę kapitana.
48'
niecelny strzał Serafina (Puszcza Niepołomice)
49'
piłka głównie pod nogami piłkarzy Arki, ale na razie daleko od bramki rywali
50'
Kajzer pewnie złapał piłkę po główce Żytka
51'
niecelny strzał Letniowskiego (ARKA Gdynia)
52'
zaczyna naciskać Puszcza. Rzut rożny dla tej drużyny
53'
i drugi z rzędu korner
53'
krótko rozegrany korner, a dopiero po chwili dośrodkowanie Mikołajczyka (Puszcza Niepołomice). Niecelnie główkował Cichos
55'
[1:1] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomalski. Zbyt dużo swobody dostał piłkarz gości. Otrzymał piłkę 40 metrów od bramki i spokojnie, przez nikogo nie naciskany dobiegł do 22-23 metra i celnie strzelił
56'
"Naprzód Arkowcy" - skandowanie z trybun
57'
nadal naciskają goście. Arka przygotowuje zmianę
58'
szansa na kontrę po stałym fragmencie gości i zablokowanym strzale Tomalskiego, ale Górski (Puszcza Niepołomice) dobrze interweniuje daleko poza własnym polem karnym
60'
kolejny korner dla gości
60'
tym razem bez kłopotów dla Arki
61'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Mazek, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
62'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
62'
gwizdy z trybun, gdyż bramkarz gości zwleka z wybiciem piłki
63'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. W pole karne wbiegł Młyński i wycofał piłkę do Letniowskiego. Strzał pomocnika został zablokowany, ale dobrze poszedł za piłką i zagrał ją w pole bramkowe, gdzie z metra piłkę do siatki wepchnął Jankowski
64'
"Jeszcze jeden" z trybun
64'
i Arka atakuje
65'
blokowane strzały Letniowskiego (ARKA Gdynia) i Siemaszki (ARKA Gdynia). Kończy się ta akcja na kornerze
66'
"Arka Gdynia" - głośne z trybun
66'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Drewniaka (ARKA Gdynia) główkował Kwiecień (ARKA Gdynia), ale sędzia uznał, że w walce o piłkę faulował
68'
Radionow (Puszcza Niepołomice) nie doszedł do dośrodkowania Serafina (Puszcza Niepołomice)
70'
Żółtą kartką został ukarany Letniowski (ARKA Gdynia).
71'
"Arkowcy gol" - z trybun
71'
Puszcza nie daje za wygraną. Znów atakuje
74'
zablokowane strzały Marciniaka (ARKA Gdynia) i Letniowskiego (ARKA Gdynia)
żółta i czerwona
74'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Letniowski (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Tomalskiego
74'
Arka musi grać w "10"
75'
Żółtą kartką został ukarany Kwiecień (ARKA Gdynia).
75'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klec, w jego miejsce wchodzi Spławski.
76'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
76'
będzie też zmiana w Arce
77'
[2:2] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radionow po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Tomalskiego.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Wolsztyński.
79'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Młyński. Doskonały strzał Mateusza po długim rogu, a wcześniej kapitalna wymiana piłek między nim a Marciniakiem i Wolsztyńskim. Akcja zaś zaczęła się od długiego przerzutu Kwietnia z własnej połowy
81'
przepychanki między piłkarzami
81'
Żółtą kartką został ukarany Stefanik (Puszcza Niepołomice).
83'
Arka cofnięta na własnej połowie, czeka na rywali i okazję do kontry
84'
niecelnie główkował Spławski (Puszcza Niepołomice)
84'
niecelny strzał Żytki
87'
strzał Drewniaka (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego w boczną siatkę
88'
kajzer złapał piłkę po dośrodkowaniu Tomalskiego (Puszcza Niepołomice). Goście sygnalizują, że piłka dotknęła jeszcze ręki jednego z obrońców, ale sędzia nakazał grać dalej
89'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
90'
rzut rożny dla Puszczy
90'
nieudane dośrodkowanie Żytki
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Arka jeszcze przygotowuje zmianę
90'
rozgrzewa się Ślesicki, to pomocnik, który w Arce został przekwalifikowany na prawego obrońcę
90+2
sprytny strzał Siemaszki (ARKA Gdynia). Szukał krótkiego rogu bramki gości. Górski (Puszcza Niepołomice) nie dał się zaskoczyć
90+2
rozgrzewa się też Żebrowski
90+3
niecelny strzał Tomalskiego (Puszcza Niepołomice)
90+3
Żółtą kartką został ukarany Kajzer (ARKA Gdynia) za opóźnianie gry
90+4
trener mamrot wstrzymał zmiany
90+4
90'
piłka utrzymywana w środku boiska
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 3:2
"Areczka trzy punkty ma" - śpiewają kibice
trwa wspólna radość kibiców z piłkarzami Arki
Puszcza pokazała, że potrafi grać na wyjazdach. Po przerwie dwukrotnie doprowadzała do wyrównania. Jednak to Arka opuszcza boisko jako zwycięzca, gdyż gospodarze pokazali charakter. Nie załamali się, gdy przyszło im grać w "10". Letniowski (ARKA Gdynia) przekonał się jak w piłce nożnej krótka jest droga od bohatera do zera i odwrotnie, gdyż to jego nierozważne faule w krótkim odstępie czasu osłabiły zespół. Wygraną zapewnił młodzieżowiec Młyński (ARKA Gdynia), który w trudnej sytuacji strzelił jak stary wyga.

18 GKS 1962 Jastrzębie 2 0 0 2 2:7 0
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-09-06

Wyniki 2 kolejki

• ARKA GDYNIA - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0)
  • Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 3:2 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:0 (0:0)

• Brawo (25)

Arka nie przyniosła wstydu Trójmiastu i wygrała z Puszczą. Natomiast ci z poniemieckiej części Trójmiasta nadal muszą smarować zadki, bo oni w meczu z Puszczą dostali w papę. Kogo z betonów boli zadek, niech minusuje

• 120 42

• Przypominamy, że I liga jest poniżej zadków z ekstraklasy. (4)

• 18 23

• Dlatego lechia z nimi przegrała (3)

• 23 3

• Cieszmy się dziś ze zwycięstwa. (2)

Dlaczego piszesz o Lechii? Po pierwsze nasza Arka już 40 lat nie wygrala derbów z Lechią, a poza tym to jest artykul o naszej Arce.

• 6 4

• Ostatnie mecze z bardzo dużą pomocą sędziów

• 4 4

• Sprawdz statystyki

Pomijajac rok 2007 ktory nie jest 40 lat temu - jak juz piszesz cos wypada sprawdzic w statystykach jak sie nie jest pewnym.