Arka Gdynia - Skra Częstochowa 0:1. Nowy trener, stara niemoc

Jacek Główczyński
16 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (310)

Zobacz jak piłkarze i kibice zareagowali na ostatni gwizdek w meczu Arka Gdynia - Skra Częstochowa 0:1

Arka Gdynia przegrała u siebie ze Skrą Częstochowa 0:1 (0:0) w 27. kolejce Fortuna 1. Ligi. Nowy trener Ryszard Wieczorek nie odmienił żółto-niebieskich, którzy przypomnieli o starej niemocy i nadal okrutnie zawodzą przed własną publicznością. Łącznie nie wygrali pięciu kolejnych meczów. Na trybunach zarysował się pewien rozłam. Z sektora "Tory" przy niekorzystnym wyniku były wyraźnie sygnały niezadowolenia, gdy z "Górki" wręcz zakazywano krytyki, gdyż to środowisko ogłosiło, że na rozliczenia przyjdzie czas dopiero po sezonie.

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 14 Rymaniak, 17 Capanni, 26 Purzycki, 28 Zieliński, 31 Tomal, 39 Camara, 41 M.Szymański, 77 Żebrowski

Kozłowski

Rezerwowi: 99 Szymkowiak, 4 Mesjasz, 8 Brusiło, 10 Pyrdoł, 13 Flak, 16 Baranowicz, 25 Sajdak, 28 Kitliński, 7 Kołodziejczyk
  • 66' 32 Stolc Zmiany 14 Rymaniak
  • 66' 9 Haydary Zmiany 17 Capanni
  • 81' 94 Gojny Zmiany 77 Żebrowski
  • 90+2 29 Marcjanik Zmiany 26 Purzycki
  • 90+2 11 Adamczyk Zmiany 41 M.Szymański
  • 67' 87 Gołębiowski Zmiany 25 Sajdak
  • 67' 3 Winciersz Zmiany 13 Flak
  • 84' 9 Kozłowski Zmiany 28 Kitliński
  • 86' 20 S.Szymański
  • 42' Stępień
  • 48' Czubak
  • 89' Gol
  • 30' Gołębiowski

Hermes stracił posadę pierwszego trenera po czwartym meczu bez zwycięstwa

Co mówił Hermes po swoim ostatnim meczu jako trener Arki Gdynia?

jako zawodnik Hermes zdobył awans do ekstraklasy z Koroną Kielce, a trenerem tej drużyny był wówczas Wieczorek. Czy to może powtórzyć się w Gdyni?

Poznaj trenerskie cv Ryszarda Wieczorka

trener Wieczorek obiecuje rozbudzić gdyńskiego lwa

Przeczytaj, co obiecuje Ryszard Wieczorek jako trener Arki Gdynia

ma też być nowe rozdanie wśród piłkarzy

Kto zyska, kto straci na zmianie trenera w Arce Gdynia?

w porównaniu z "11", która zremisowała w Tychach 2:2, trener Wieczorek dokonał 4 zmian, w tych dwóch wymuszonych kartkami. Do gry w podstawowym składzie wracają: Krzepisz w bramce oraz Adamczyk, Haydary i Marcjanik

Porównaj obecny skład z "11" z meczu z GKS Tychy

opaskę kapitana otrzymał Gol (ARKA Gdynia), a przypomnijmy, że nowy trener mówił, że to on będzie wyznaczał kapitana
w ataku oczywiście Czubak, z którym pod względem strzelonych goli znów zrównał się Fernandez z Wisły. Napastnik Arki walczy zatem o 20. gola, samodzielne przodownictwo w klasyfikacji najskuteczniejszych I-ligowców oraz podtrzymania zainteresowania transferowego

Zagraniczne klubu zainteresowane także Karolem Czubakiem. Dokąd może wyjechać napastnik Arki Gdynia?

w pierwszym niedzielnym meczu, ważnym dla układu górnych rejonów tabeli Termalica zremisowała z ŁKS 2:2. To dobry wynik dla Arki, gdyż w przypadku zwycięstwa zbliży się na 5 punktów do wicelidera i na 10 do lidera
Skra to ostatnia drużyna tak nisko notowana, która w tym sezonie przyjdzie do Gdyni. Plasuje się w strefie spadkowej, a w ostatniej kolejce przegrała u siebie z Resovią aż 0:5. w porównaniu z tym meczem trzy zmiany w "11". Nowi zawodnicy to: Winciersz , S.Szymański oraz Jaroch

piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach hymnu Arki
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Goście czerwone stroje
"Każdy z nas zapier... dziś z dopingiem do końca" - mobilizuje kibiców prowadzący doping na trybunie "Górka"
"Nie macie prawa ich wyzywać dzisiaj" - dodaje, mając na myśli piłkarzy
"Arka gol" - ruszył doping
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka, a konkretnie zrobił to Milewski (ARKA Gdynia)
1'
Krzepisz (ARKA Gdynia), dla którego to pierwszy mecz ligowy w tym roku, interweniuje około 30 metrów od własnej bramki. Wybił piłkę nogą, bo nadbiegał Kozłowski
2'
Stępień (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
2'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia) sędzia uznał, że Stolc (ARKA Gdynia) faulował Szymańskiego i przerwał grę
4'
Gołębiowski (Skra Częstochowa) z łatwością przedarł się prawym skrzydłem, ale na szczęście dla Arki źle podał, choć miał dwóch ustawionych do strzału kolegów
6'
Haydary (ARKA Gdynia) zagrywał przed bramkę z ostrego kąta, Bursztyn (Skra Częstochowa) wypchnął piłkę poza bramkę
7'
i powtórka z pierwszego rzutu rożnego, faul na obrońcy gospodarzy
8'
goście w ustawieniu na trzech obrońców, Arka pozostała w schemacie 1-4-2-3-1
9'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - z trybun
10'
na razie Arka nie może podyktować swoich warunków gry, goście chętnie biegają pod miejscową bramkę, z obu stron niedokładności
12'
trzeci rzut rożny dla Arki
13'
ponownie z narożnika boiska zagrał Gojny (ARKA Gdynia), tym razem w polu karnym przewrócił się Stolc (ARKA Gdynia), ale faulu nie było
13'
na trybunie Tory transparent: "Piłkarze - walka do samego końca"
15'
"Arka gol" - z trybun
15'
Gojny (ARKA Gdynia), Stępień (ARKA Gdynia) i Czubak kolejno strzelali z pola karnego, ale wszystkie uderzenia blokowali obrońcy. Po pierwszym piłkarze Arki sygnalizowali zagranie ręką
16'
jako że nie ma przerwy w grze, sędzia nie może skorzystać jeszcze z VAR
16'
teraz faul na Haydary (ARKA Gdynia) na środku boiska, zobaczymy, czy będzie konsultacja z VAR?
17'
chwila była przerwy, ale gramy dalej
18'
Gol (ARKA Gdynia) z własnej połowy zagrał długą piłkę w kierunku Haydary'ego (ARKA Gdynia). Piłka po odbiciu od murawy nabrała jednak poślizgu i trafiła do bramkarza, który wybiegł już poza "16", ale cofnął się w pole karne, by od razu złapać futbolówkę
19'
zablokowany strzał Babiarza (Skra Częstochowa)
20'
Skra odważnie wychodzi do pressingu już na połowie Arki i gdynianie mają problemy z dokładnością zagrań
22'
rzut wolny pośredni dla Arki w polu karnym Skry. Bursztyn (Skra Częstochowa) złapał piłkę po podaniu nogą Krzyżaka (Skra Częstochowa). Obrońca w ten sposób ratował się, aby piłki nie przejął Gojny (ARKA Gdynia)
23'
około 13 metrów od bramki. Przypomnijmy, że przed strzałem musi być podanie
23'
Adamczyk (ARKA Gdynia) lekko podał do Gojnego (ARKA Gdynia), a strzał Dawida trafił w mur rywali, ustawiony na 4. metrze od bramki. Będzie jeszcze rzut rożny
24'
niecelny strzał głową Stolca (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
25'
"Areczko, wygraj to dla nas" - skandują kibice
26'
Gol (ARKA Gdynia) zagrał za linię obrony Skry, ale Haydary (ARKA Gdynia), choć mógł pobiec sam na sam z bramkarzem, dał się dogonić Szymańskiemu i na jego rzecz stracił piłkę
28'
pierwszy rzut rożny dla gości
28'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Winciersza (Skra Częstochowa) z kornera
30'
Żółtą kartką został ukarany Gołębiowski (Skra Częstochowa).
31'
Bursztyn (Skra Częstochowa) przejął piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
33'
"Arkowcy gol" - z trybun
34'
Arka nadal nie ma pomysłu jak dobrać się do Skry, gra wolno i niedokładnie
35'
odgwizdany spalony, wzajemne pretensje Haydary'ego (ARKA Gdynia) i Stępnia
36'
strzał Olejnika (Skra Częstochowa) z dystansu nad poprzeczką
39'
zbyt mocna piłka od Gola do Adamczyka (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Bursztyn (Skra Częstochowa)
40'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - z trybun
41'
wreszcie szybka akcja Arki i do razu zagrożenie. Przyspieszył Adamczyk (ARKA Gdynia), podał do Stępnia, a gdy dostał ponownie piłkę w "16" dośrodkował, a Haydary (ARKA Gdynia) niecelnie z bliska uderzył
42'
zablokowany strzał Gojnego (ARKA Gdynia) w polu karnym Skry
42'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia).
42'
Stępień (ARKA Gdynia) otrzymał 4. żółtą kartkę. W następnej kolejce nie zagra. To młodzieżowiec, a zatem dobrze, że nie wykartkował się razem ze Skrą. Przypomnijmy, że Kacper "wisi" dzisiaj
44'
znów akcja Stępień (ARKA Gdynia) - Adamczyk (ARKA Gdynia) i mamy rzut rożny
44'
Gojny (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie przejął odbitą piłkę i potężnie uderzył z ostrego kąta. Bursztyn (Skra Częstochowa) zdołał wybić piłkę nad poprzeczką
45'
nieudane dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - SKRA CZĘSTOCHOWA 0:0
Arka nie znalazła recepty na Skrę. Jako że rywale odważnie wychodzili do wysokiego i średniego pressingu wydawało się, że jedynym pomysłem gdynian jest granie długiej piłki za linię rywali. Jednak po tym nie było większego zagrożenia. Właściwie rywali raz tylko przy takie akcji się pomylili, gdy sprowokowali rzut wolny pośredni. Strzał Gojnego (ARKA Gdynia) zatrzymał się na murze.
Natomiast najgroźniejsza akcja wyszła po jednej z nielicznych akcji, którą Arka zagrała na dużej szybkości. Niewiele wówczas zabrakło Haydary'emu (ARKA Gdynia).
Gdy po przerwie gospodarze nie przyspieszą gry, nie zagrają z większą dokładnością i nie zaprezentują innych schematów w ofensywie to znów może być rozczarowanie.
46'
drugą połowę rozpoczęła Skra
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
46'
na razie rzut rożny dla gości
47'
lekki strzał głową Krzyżaka (Skra Częstochowa) po kornerze Skry. Krzepisz (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę
47'
4 piłkarzy Ari na rozgrzewce: Żebrowski (ARKA Gdynia), Purzycki (ARKA Gdynia), Rymaniak (ARKA Gdynia) i Capanni (ARKA Gdynia)
48'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
48'
Szymański, którego faulował Czubak, wymaga pomocy medycznej
49'
obrońca gości może kontynuować grę
50'
Liczba uprawnionych kibiców do wejścia na trybuny na ten ten mecz to 4442
50'
dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia) prosto w ręce Bursztyna (Skra Częstochowa)
51'
obaj trenerzy na stojąco, przy linii bocznej od początku drugiej połowy
52'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z trudem odbił piłkę po strzale z dystansu Olejnika (Skra Częstochowa). Lukoszek (Skra Częstochowa), który chciał dobijać, był na spalonym i sędzia przerwał akcję
53'
trener Wieczorek usiadł na ławce, na niej zresztą spędził większą część pierwszej połowy
55'
Azacki (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym przerwał drybling Gołębiowskiego (Skra Częstochowa)
56'
57'
rzut rożny dla Arki, chyba już siódmy w tym meczu
57'
Bursztyn (Skra Częstochowa) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
58'
Azacki (ARKA Gdynia) zagrywa głową w kierunku Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale zbyt mocno i bliżej do piłki miał bramkarz, który pewnie ją złapał
60'
kolejne długie zagranie Gola za linię obrońców, ale Haydary (ARKA Gdynia) nie opanował piłki. Gdyby to zrobił, byłby sam na sam z bramkarzem
60'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po lekkim strzale po ziemi Gołębiowskiego (Skra Częstochowa). Gdyby nie interweniował, piłka minęłaby jego bramkę
61'
trener wieczorek znów podszedł do linii bocznej, wspomniana czwórka piłkarzy cały czas na rozgrzewce
62'
Skra mogła zaskoczyć Arkę jej pomysłem na grę, czyli zagranie za linię obrońców. Lukoszek (Skra Częstochowa) doszedł do piłki, ale strzelił obok bramki. Była to bramkowa sytuacja
63'
Rymaniak (ARKA Gdynia) i Capanni (ARKA Gdynia) przywołani z rozgrzewki, zapewne to oni wejdą na boisko jako pierwsi
64'
Adamczyk (ARKA Gdynia) próbował dograć przed bramkę do Czubaka, ale "przeczytał" ten zamiar Szymański i wybił piłkę na rzut rożny
65'
tym razem z narożnika boiska dośrodkował Adamczyk (ARKA Gdynia). Niecelnie główkował Azacki (ARKA Gdynia)
65'
"Już za rok ekstraklasę będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - z trybun
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Rymaniak.
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Capanni.
66'
gwizdy z trybun, bo kibicom wydawało się, że znów Bursztyn (Skra Częstochowa) złapał piłkę po podaniu od własnego obrońcy, ale sędzia nakazał grać dalej
67'
Skra odpowiada również podwójną zmianą
67'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gołębiowski, w jego miejsce wchodzi Sajdak.
67'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Winciersz, w jego miejsce wchodzi Flak.
68'
"Areczko, jesteśmy z wami" - z trybun
70'
Rymaniak (ARKA Gdynia) do Milewskiego (ARKA Gdynia), który odebrał w kierunku Czubaka. Karol w walce o dojście do strzału faulował jednak Bursztyna (Skra Częstochowa)
71'
Arka ma optyczną przewagę, ale pod bramką zawodzi. Oddała na razie tylko 2 celne strzały, gdy na przykład Skra - 3
73'
Szymański wybił piłkę spod nóg Gojnego (ARKA Gdynia), atakującego lewym skrzydłem
74'
po strzale głową Rymaniaka (ARKA Gdynia) piłkę wybił Czajka (Skra Częstochowa), wyręczając własnego bramkarza
75'
długa piłka do Kozłowskiego, który widząc nadbiegających Marcjanika (ARKA Gdynia) i Azackiego (ARKA Gdynia), zdecydował się na strzał z woleja z około 25 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
75'
Azacki (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Flaka (Skra Częstochowa). Rzut rożny dla gości
77'
Krzyżak (Skra Częstochowa) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Babiarza (Skra Częstochowa) z narożnika boiska
78'
Gojny (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka, ale zbyt czytelnie i nieprecyzyjnie, że Szymański przeciął to podanie
78'
kolejny rzut rożny dla Arki po zablokowanym strzale Capanniego
79'
sędzia czeka jeszcze na konsultację z VAR
79'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z piłką w narożniku boiska
80'
nie było zagrani ręką, nie ma rzutu karnego dla Arki
80'
Capanni (ARKA Gdynia) wysoko wyskoczył, ale nie sięgnął do piłki zagranej przez Adamczyka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
82'
strzał sprzed pola karnego po indywidualnej akcji Adamczyka (ARKA Gdynia). Piłka trafiła w słupek
82'
jeszcze próbował Żebrowski (ARKA Gdynia), ale piłka w rękach Bursztyna (Skra Częstochowa)
83'
kontra Skry, ale strzały Jarocha (Skra Częstochowa) i Flaka (Skra Częstochowa) dobrze blokowane
84'
piłka po dośrodkowaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) przeszła wzdłuż pola karnego. Nie było nikogo, kto by strzelił
84'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kozłowski, w jego miejsce wchodzi Kitliński.
86'
rzut wolny dla Skry z wysokości pola karnego Arki
86'
[0:1] Skra Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki S.Szymański. Arka zaskoczona po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Lukoszka głową piłkę do siatki skierował środkowy obrońca Skry
87'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
87'
"Gramy do końca" - też z trybun
88'
"Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie" - skandowanie z trybuny Tory
88'
widać konflikt między kibicami, bo z "Górki" nawoływanie do pozytywnego dopingu
88'
"Arka grać, kur... mać" - z "Torów"
89'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
90'
niektórzy kibice opuszczają już trybuny
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
"Walczyć Arka" - z sektora Górka
90+1
a teraz przypomnienie... Lechii, że "derby blisko"
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcjanik, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi M.Szymański.
90+2
dla M.Szymańskiego (ARKA Gdynia) o debiut w I lidze
90+3
dośrodkowania Arki na tzw. aferę. Bursztyn (Skra Częstochowa) dwukrotnie złapał piłkę
90+3
w walce o górną piłkę ucierpiał Azacki (ARKA Gdynia)
90+4
sędzia nie pozwolił na wejście pomocy medycznej. Azacki (ARKA Gdynia) pozbierał się o własnych siłach
90+5
zablokowany strzał M.Szymańskiego (ARKA Gdynia), a poprawka Stępnia obok bramki
90+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - SKRA CZĘSTOCHOWA 0:1
po końcowym gwizdku sędziego piłkarze Skry padają na kolana i cieszą się jakby wygrali ważny mecz. Dla nich to 3 punkty dające nadzieje na utrzymanie
kibice Arki pospiesznie opuszczają trybuny, nie ma tradycyjnego podejścia piłkarzy pod sektor kibicowski, bo już nikogo na nim nie ma
Trener Wieczorek nie odmienił Arki, nie obudził lwa, o którym mówił. Gdynianie zagrali słabo, bardzo przewidywalnie w ofensywie, a w defensywie dali się zaskoczyć po stałym fragmencie gry. Oczywiście będą pewnie tacy którzy powiedzą, że była przewaga w posiadaniu piłki, kontrola nad grą, a Adamczyk (ARKA Gdynia), który posłał piłkę w słupek, miał pecha. To jednak będzie zakłamywanie rzeczywistości. Arka prezentuje się słabo, a na pewno zbyt słabo, by włączyć się obecnie do walki o ekstraklasie. W ocenie piłkarzy doszło nawet do "rozłamu" na trybunach. Tory nie szczędziły krytyki przy niekorzystnym wyniku, "Górka" hamowała nieprzychylne dla Arki okrzyki.

18 Chojniczanka Chojnice 27 4 9 14 27:44 21
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-04-17