Arka Gdynia przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:1. Skończyła dwunasta w ekstraklasie

19 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Piłkarze Arki Gdynia przegrali w ostatnim meczu sezonu u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:1 (0:1). W końcowej tabeli ekstraklasy zajęli 12. miejsce. Bohaterem wieczoru był kończący karierę Krzysztof Sobieraj. Po meczu nie zapomniano także o podziękowaniach dla Leszka Ojrzyńskiego i wychowanka klubu Michała Marcjanika. Kontrakt z trenerem, który zdobył z żółto-niebieskimi Puchar Polski i Superpuchar, nie zostanie przedłużony. Natomiast obrońca karierę kontynuować będzie we włoskim Empoli.

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
1 Steinbors - 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 28 Helstrup - 2 Socha, 4 Sołdecki, 14 Nalepa, 10 Szwoch, 17 Marciniak - 22 Jankowski, 9 Jurado
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Myć (Lublin) oraz K.Wójcik, J.Wójcik
Widzów: 6222
1 Wrąbel - 30 Dankowski, 3 Celeban, 32 Tarasovs, 11 Cholewiak - 7 Kosecki, 21 Rieder, 31 Pałaszewski, 26 Łuczak - 29 Piech, 9 Robak
  • 30' Sobieraj Zmiany Marcus
  • 57' 9 Jurado Zmiany 11 Siemaszko
  • 81' 14 Nalepa Zmiany 13 Piesio
  • 64' 29 Piech Zmiany 25 Łyszczarz
  • 82' 9 Robak Zmiany 23 Bergier
  • 90' 26 Łuczak Zmiany 17 Pawelec
  • 1' Łuczak
  • 80' Szwoch
  • 85' Sołdecki
  • 61' Tarasovs
  • 71' Robak
  • 90+3 Kosecki
  • 90+4 Wrąbel

Po raz 265. i ostatni zagra w Arce Sobieraj (ARKA Gdynia). Krzysztof otrzymał kapitańską opaskę i rozpocznie grę w pierwszym składzie. Wstępnie ustalono, że ma przebywać na boisku 30 minut

PRZECZYTAJ O POŻEGNANIU SOBIERAJA ORAZ SYTUACJI POZOSTAŁYCH PIŁKARZY ARKI

Po raz 57. i również ostatni Arkę jako poprowadzi trener Ojrzyński. Zanosi się, że zagra ustawieniem, którego wcześniej nie stosował w Gdyni 1-3-5-2

ARKA ZDECYDOWAŁA, ŻE LESZEK OJRZYŃSKI NIE BĘDZIE JEJ TRENEREM W NASTĘPNYM SEZONIE. POZNAJ NASTĘPCĘ
z Gdynią nie po raz pierwszy żegna się Szwoch (ARKA Gdynia). Tym razem podpisał w innym klubie kontrakt na 3 lata

ARKA NIE UTRZYMAŁA NAJLEPSZEGO SNAJPERA. SPRAWDŹ, GDZIE PRZENOSI SIĘ MATEUSZ SZWOCH
z Arką żegna się również Marcjanik (ARKA Gdynia), który jest wychowankiem Arki

MICHAŁ MARCJANIK WE WŁOSZECH. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYJEŹDZIE OBROŃCY ARKI GDYNIA
o ile nie wiadomo do końca kto będzie grać w Arce w nowym sezonie, to pod względem formalnym nie ma z tym żadnych problemów

BEZ ZASTRZEŻEŃ DO ARKI GDYNIA. POZNAJ CAŁE ORZECZENIE KOMISJI DS. LICENCJI W SPRAWIE KLUBÓW EKSTRAKLASY
w budżecie jest spora wyrwa, bo nie będzie pokaźnej premii od PZPN i Ekstraklasy SA za Puchar Polski. W tym roku skończyło się tylko na finale

SPRAWDŹ, O ILE PIENIĘDZY BĘDZIE MNIEJ W BUDŻECIE ARKI W PORÓWNANIU Z POPRZEDNIM ROKIEM I DLACZEGO?
sześć zmian w Arce w porównaniu z przegranym meczem w Niecieczy. Do tego jednak zdążyliśmy się przyzwyczaić za kadencji trenera Ojrzyńskiego
na trybunie "Tory" transparent: "Leszek Ojrzyński szacunek!"
ławka rezerwowych Arki: 80 Pilarz, 6 Łukasiewicz, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 13 Piesio, 18 Janus, 27 Poungouras,
Śląsk dokonał dwóch zmianę w porównaniu z wygranym meczem z Piastem 3:1. Łuczak (Śląsk Wrocław) gra za Vacka, a Wrąbel w bramce za Słowika
rezerwowi Śląska: 12 Budzyński, 8 Srnić, 10 Vacek, 17 Pawelec, 23 Bergier, 25 Łyszczarz, 34 Kucharczyk
Równolegle relacjonujemy mecz ostatniej kolejki z Gdańska

LIVE: LECHIA - SANDECJA
Rota Arki odgrywana dziś przed wyjściem piłkarzy na prezentację. Frekwencja zbliżona do dwóch ostatnich spotkań, czyli niezbyt wysoko. Oficjalne dane, o liczbie kibiców przekażemy w drugiej połowie
spiker apeluje o kulturalny doping, bo wulgarnie o rywalu z Wrocławia, a także Gdańska
pożegnanie Sobieraja (ARKA Gdynia). Gratulacje m.in. od prezydenta Gdyni - Wojciecha Szczurka oraz prezesa klubu - Wojciecha Pertkiewicza
z trybun "Dziękujemy", a potem "Sobi gol"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
[0:1] Śląsk Wrocław STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łuczak. Około 40 sekund i gol dla gości. Piech zagrał do Łuczaka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Steinborsowi
3'
mogło być 2:0, ale w pojedynku jeden na jeden w polu karnym Sobieraj (ARKA Gdynia) nie pozwolił się ograć Piechowi (Śląsk Wrocław)
5'
Jankowski (ARKA Gdynia) stracił piłkę w polu karnym, ale po chwili szansę miał jeszcze Szwoch (ARKA Gdynia), ale nie trafił w futbolówkę
6'
róg dla Arki
6'
blisko wyrównania Sobieraj (ARKA Gdynia), ale Wrąbel odbił piłkę po jego strzale głową. Wcześniej dośrodkowanie z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) i zgranie Jankowskiego (ARKA Gdynia)
7'
trwa oblężenie bramki Śląska. Kolejny róg
7'
tym razem Szwoch (ARKA Gdynia) zbyt mocno dośrodkował z rogu
7'
szybka kontra Śląska. Szwoch (ARKA Gdynia) zdążył wrócić. To jego fauluje już w "16" Arki Piech (Śląsk Wrocław)
8'
niecelny strzał sprzed "16" Nalepy (ARKA Gdynia)
9'
"Arka gol" - z trybun
12'
ataki Arki, ale bez rezultatu
13'
kontra Śląska. Kosecki (Śląsk Wrocław) zagrał w pole karne. Na szczęście dla Arki piłka trafiła w rękę Robaka (Śląsk Wrocław) i akcja przerwana
15'
pewna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia) po kolejnym dośrodkowaniu Koseckiego (Śląsk Wrocław)
16'
sektorówka w postaci koszulki piłkarskiej na trybunie "Górka"
16'
Po strzale Szwocha (ARKA Gdynia) piłka odbiła się od nogi Dankowskiego (Śląsk Wrocław) i nieznacznie minęła bramkę gości
17'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia) piłka wybita przez Śląsk. Około 30 metrów od bramki przejął ją Marciniak (ARKA Gdynia) i natychmiast uderzył. Broni Wrąbel (Śląsk Wrocław)
18'
"Leszek Ojrzyński" - skandowanie z trybun
19'
"Sobi, Dziękujemy za wszystkie lata walki" - transparent na sektorze "Górka"
22'
kolejny strzał Szwocha (ARKA Gdynia) i znów nieznacznie obok słupka
24'
obraz gry jak niemal od początku meczu. Arka ma optyczną przewagę, Śląsk czeka na kontry
25'
ładna akcja Szwocha (ARKA Gdynia) i Marciniaka (ARKA Gdynia), ale Marcjanik (ARKA Gdynia) niezbyt czysto trafił w piłkę i wyszedł bardzo lekki strzał
26'
Pogoń prowadzi z Cracovią już 2:0. Zatem na tę chwilę Arka na 12. miejscu w ekstraklasie
27'
przygotowywany do zmiany Marcus
28'
znów Marcjanik (ARKA Gdynia) pod bramką rywali. Podawał do niego Jankowski (ARKA Gdynia), ale obrońcy odskoczyła piłka
29'
zakotłowało się dwukrotnie w polu karnym Arki, ale na szczęście dla gospodarzy bez przykrych konsekwencji
30'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobieraj, w jego miejsce wchodzi Marcus.
30'
piłkarze Arki utworzyli szpaler, w których schodzi z boiska Sobieraj (ARKA Gdynia). Wcześniej kapitan Arki podał rękę sędziemu. Natomiast z piłkarzy Śląska z gratulacjami podbiegł do niego tylko Robak
30'
z trybun skandowanie dziękujemy. Odpalone także żółto-niebieskie race
34'
35'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
38'
Jankowski (ARKA Gdynia) w dobrej sytuacji, ale znów tylko róg
39'
bez zagrożenia dla gości po rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
40'
Socha (ARKA Gdynia) umieścił piłkę w bramce, ale wcześniej sędzia zagwizdał i nakazał rozegranie wolnego z innego miejsca
40'
Nalepa (ARKA Gdynia) uderzał z wolnego. Piłka przeszła przez mur, ale złapał ją dobrze ustawiony Wrąbel (Śląsk Wrocław)
42'
44'
próby ataków Śląska, ale także i po stronie gości dużo niedokładności pod bramką przeciwnika
45'
minuta doliczona
45+1
45+1
tymczasem przed szansą Śląsk. Czysty wślizg Marcusa (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Piecha (Śląsk Wrocław), który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
w przerwie konkurs żonglerki piłką dla kibiców
Piłkarze Arki nie odnaleźli się w nowym ustawieniu, z trzema obrońcami, a Śląsk zaskoczył ich szybką akcją. Trzy podania na gdyńskiej połowie wyprowadziły Łuczaka (Śląsk Wrocław) do sytuacji sam na sam i gola. Potem gospodarze próbowali wyrównać, ale pod bramką przeciwnika brakowało im precyzji, bo okazji nie brakowało. Przed szansą na bramkę staną nawet fetowany dziś najbardziej Sobieraj (ARKA Gdynia). Na koniec kariery zagrał 30 minut. Były gratulacje od władz miasta i klubu, podziękowania od kolegów drużyny i kibiców.
pojawia się transparent, który jest pokłosiem wydarzeń podczas finału Pucharu Polski na PGE Narodowym. Wymierzony jest w prezesa PZPN. Czytamy m.in.: "Prokuratora nie było w naszej umowie..."
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk. W przerwie nie zaszły zmiany w składach
46'
niecelny strzał sprzed "16" Marcusa (ARKA Gdynia)
48'
Steinbors (ARKA Gdynia) szybciej przy piłce niż Kosecki (Śląsk Wrocław)
48'
Oficjalna frekwencja 6222 kibiców
50'
zablokowany strzał Dankowskiego (Śląsk Wrocław). Róg dla gości
50'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje po tym, gdy Dankowski (Śląsk Wrocław) ponowił dośrodkowanie
51'
na spalonym Jurado (ARKA Gdynia)
52'
Robak (Śląsk Wrocław) podał przed bramkę do Piecha (Śląsk Wrocław), ale ten nie potrafił złożyć się do uderzenia
52'
strzał Koseckiego (Śląsk Wrocław) zza pola karnego. Piłka w rękach Steinborsa (ARKA Gdynia)
53'
Marcus (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole karne do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale napastnik Arki stracił futbolówkę
53'
Szwoch (ARKA Gdynia) sygnalizuje zagranie rw polu karnym Tarasovsa ręką. Sędzia nakazuje grać dalej
54'
Marcus (ARKA Gdynia) po zmieni wzdłuż bramki. Łapie piłkę Wrąbel (Śląsk Wrocław)
56'
zagranie Szwoch (ARKA Gdynia) przed bramkę. Jurado (ARKA Gdynia) nie zdążył dołożyć nogi do piłki
56'
Sobieraj (ARKA Gdynia) przeniósł się na drugą połowę do sektora kibiców
57'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
58'
Sobieraj (ARKA Gdynia) teraz zaczął doping: "Arka gol"
59'
ładny rajd prawym skrzydłem Marcusa (ARKA Gdynia), ale zbyt głębokie dośrodkowanie. Piłka wylądowała w rękach Wrąbla
61'
Tarsovs faulem przerwał kontrę Nalepy (ARKA Gdynia)
61'
Żółtą kartką został ukarany Tarasovs (Śląsk Wrocław).
63'
dośrodkowanie z wolnego Szwocha (ARKA Gdynia) wyszło bezpośrednio poza boisko
64'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piech, w jego miejsce wchodzi Łyszczarz.
65'
masażyści Śląska na boisku. Pomocy wymaga Tarasovs
67'
Tarasovs (Śląsk Wrocław) wraca na boisko
68'
Helstrup (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Koseckiemu (Śląsk Wrocław) i przerwał kontrę gości
68'
w Krakowie Pogoń prowadzi 3:1. Tym samym Arka nadal na 12. miejscu w końcowej tabeli. Z premii przewidzianej przez ekstraklasę Arce ucieka kolejne 200 tys. zł
70'
zablokowany strzał Nalepy (ARKA Gdynia) sprzed "16"
71'
Żółtą kartką został ukarany Robak (Śląsk Wrocław) po faulu na Nalepie
73'
coraz więcej akcji Arki przerywanych faulami przez Śląsk
74'
uderzenie Szwocha (ARKA Gdynia) tuż nad poprzeczką
76'
piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA Gdynia) jeszcze piętą podbił Jankowski (ARKA Gdynia), ale akcji nie zamknął Siemaszko (ARKA Gdynia)
78'
Piesio przygotowuje się do zmiany
78'
Marciniak (ARKA Gdynia) zdobył róg
78'
Wrąbel (Śląsk Wrocław) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
79'
róg dla Śląska
80'
po rogu wolnym dla Śląska. Kosecki (Śląsk Wrocław) faulowany przez Szwocha tuż przed polem karnym, na wprost bramki
80'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA Gdynia).
81'
dwaj piłkarze przeskoczyli nad piłką, a uderzył trzeci. Dobry strzał Dankowskiego (Śląsk Wrocław), ale tuż obok słupka
81'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Piesio.
82'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Robak, w jego miejsce wchodzi Bergier.
82'
skandowanie z trybun: "Michał Nalepa (ARKA Gdynia) "
84'
Siemaszko (ARKA Gdynia) blisko wyrównania. Wydawało się, że było zagranie ręką rywala, ale ostatecznie strzał Rafała obok bramki
85'
Żółtą kartką został ukarany Sołdecki (ARKA Gdynia).
87'
87'
Pogoń prowadzi z Cracovią już 4:1 i umacnia się na 11. miejscu, które jeszcze przed tą kolejką zajmowała Arka
87'
Szwoch (ARKA Gdynia) sam na sam z bramkarzem po podaniu Marcusa (ARKA Gdynia). Uderzył lewą nogą obok bramki
89'
"Areczko, gramy do końca" - skandowanie z trybun
89'
kiks przy strzale Jankowskiego (ARKA Gdynia) okazał się dobrym podaniem na głowę Sochy (ARKA Gdynia). Obrońca umieścił piłkę w siatce, ale sędzia gola nie uznał. Odgwizdał spalonego
90'
Śląsk Wrocław przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce wchodzi Pawelec.
90'
3 minuty doliczone
90+1
Sobieraj (ARKA Gdynia) już w boksie zawodników. Teraz wraz z trenerem udziela wskazówki kolegom na boisku
90+2
Siemaszko (ARKA Gdynia) stracił piłkę w "16" Śląska
90+3
Żółtą kartką został ukarany Kosecki (Śląsk Wrocław).
ARKA PRZEGRAŁA ZE ŚLĄSKIEM 0:1 I ZAKOŃCZYŁA SEZON NA 12. MIEJSCU
piłkarze Śląska głośno cieszą się ze zwycięstwa na środku boiska Arki. Podbiega do nich Nalepa i najwyraźniej apeluje do nich, by nie robili tego tak ostentacyjnie
mimo porażki Arki kibice dziękują piłkarzom. W drugiej połowie gospodarze starali się wyrównać, ale brakowało im wykończenia akcji, ostatniego, celnego podania bądź precyzyjnego strzału. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował po przerwie Szwoch, który nie trafił, gdy był sam przed bramkarzem.
prezes Pertkiewicz podziękował odchodzącym z Arki trenerowi Leszkowi Ojrzyńskiemu i wychowankowi klubu - Michałowi Marcjanikowi (ARKA Gdynia)
nagroda dla najlepszego piłkarza Arki w tym sezonie - Steinborsa (ARKA Gdynia)
potem mikrofon przejął Sobieraj (ARKA Gdynia), który dziękował wielu ludziom, na czele z rodzicami i żonie, za te wszystkie lata, które spędził na boisku

16 Sandecja Nowy Sącz 37 6 15 16 34:54 33
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-05-20

Wyniki 37 kolejki

• grupa o miejsca 9-16
  • ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
  • LECHIA GDAŃSK - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:0 (2:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4 (1:2)
  • grupa o miejsca 1-8
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower (mecz przerwany w 77. minucie z powodu wtargnięcia na murawę pseudokibiców przy wyniku 2:0 (1:0) dla Legii)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1 (1:1)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Opinie (164) ponad 20 zablokowanych

• ) (8)

Cóż Areczka pokazała wolę walki.Nie wiem czemu zwalniają trenera,przyszłość klubu niepewna-odchodzi Szwoch-szkoda.Wychowankowie są ale nie daje im się szansy.Jak coś chcą osiagnąć potrzeba dużego sponsoringu.Ale póki co nie jest źle.Ekstraklapa obroniona.

• 14 77

• W następnym sezonie spadek Arki.

• 12 15

• Zwalniają trenera bo przegrał praktycznie połowę męczy w lidze jakie były do rozegrania. Ten trener nie ma żadnego warsztatu. Jest motywatorem na zasadzie "kiełbasy do góry i golimy frajerów". A to działa na 3-4 kolejki a potem klops. Nie potrafi grać na wyjazdach. Więc krzyżyk na drogę. Lepiej teraz niż po pięciu pierwszych kolejkach nowego sezonu.

• 26 5

• Co Ty pitolisz ? (3)

Jestes zadowolony z wyników i z poziomu gry ?

Mojej złotówy prezio nie dostanie .

Przecież oni robia z nas idiotów .

Sorki ale to co jest to nie jest Moja ARKA !

Tego nie da się oglądac !

Gdzie są polscy młodzi zawodnicy - patzr Górnik Zabrze ?

Kto bierze i za co kase w klubie ?

Nie jesteśmy " betoniarnia " chyba ?

Jak na dzien dzisiejszy to myślę sobie TAK ?

Po co te poj,,,,,e race ?

Kto to firmuje ?

Kto daje na to kase , podobno ci co kupuja bilety i karnety .

Ile zarabiaja tkzw. działacze w klubie i właściciel ?

Kiedy prawdziwi kibice pogonia to towarzystwo ?

• 13 7

• Dzień ci się nie udał?

• 6 3

• Swieta racja

• 0 0

• Myślę,że powinieneś jeszcze więcej akapitów powstawiać.

• 1 1

• Po takiej serii porażek to trener powinien

Podać się sam do dymisji . Zreszta to nie po raz pierwszy przypomnę tylko Podbeskidzie

• 13 1

• Od 1997 roku nie byłem osobiście na meczu ARKI,

Dokładnie od meczu z Lechią, podczas którego wpadła na trybuny policja i nie zaczęła napierd***ć jak leci... po tym incydencie siedziałem miesiąc w gipsie,i tak oto od ok 21 lat nie bywam na stadionach...

• 4 1

• Gdyby był podział punktów arka byłaby już w 1 lidze. (12)

Zawsze na farcie w ekstraklasie, albo brak podziału punktów, albo ręka Siemaszki.

Mam nadzieje, że w przyszłym sezonie już takiego fata arka nie będzie miała.