Arka znów zwycięska w ekstraklasie

8 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki Gdynia po zwycięstwie nad Wisłą Kraków

Piłkarze Arki Gdynia przełamali niemoc w ekstraklasie. Na zwycięstwo czekali od 1. kolejki. Dobili się do niego w 8. serii ligowych gier. Na własnym boisku pokonali Wisłę Kraków 3:1 (2:1), choć mecz ułożył się dla nich źle, gdyż już w 5. minucie stracili gola. Podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego udało się odbić wynik, bowiem tego dnia imponowali walecznością i agresywnością. Ponadto mieli również argumenty w ofensywie, a gdy trzeba we własnej bramce wspierał ich Pavels Steinbors. - Łatwo nie było, ale gdzieś unosiła się energia, chłopcy dali z siebie ponad 100 procent - podkreślał szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Wisła Kraków Wisła Kraków
1 Steinbors - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 28 Helstrup, 17 Marciniak - 4 Sołdecki - 8 Marcus, 21 Sambea, 14 Nalepa, 13 Piesio - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Heinig
Widzów: 7718
22 Buchalik - 19 Cywka, 6 Głowacki, 32 Gonzalez, 4 Sadlok - 7 Llonch, 15 Arsenić - 9 Boguski, 70 Ze Manuel, 88 Małecki - 10 Carlitos
  • 28 Helstrup Zmiany 3 Sobieraj
  • 70' 11 Siemaszko Zmiany 9 Jurado
  • 90+1 14 Nalepa Zmiany 10 Szwoch
  • 60' 9 Boguski Zmiany 11 Imaz
  • 60' 70 Ze Manuel Zmiany 77 Kostal
  • 74' 32 Gonzalez Zmiany 8 Halilović
  • 33' Siemaszko
  • 38' Sambea
  • 81' Jurado
  • 5' Małecki
  • 49' Siemaszko
  • 49' Marcus
  • 64' Piesio
  • 84' Nalepa
  • 40' Gonzalez
  • 89' Głowacki

Tak cieszył się Yannick Sambea po golu na 2:1 Tak cieszył się Yannick Sambea po golu na 2:1

przerwa w rozgrywkach ligowych nie zmieniła stanu posiadania kadrowego Arki. Mimo to trener Ojrzyński, tak jak zapowiadał znalazł nowy warianty ustawienia. W porównaniu z meczem w Poznaniu (0:3) wymieniania 4 piłkarzy, a Marciniakowi (ARKA Gdynia) zmienia pozycję

LESZEK OJRZYŃSKI NIE LICZY JUŻ NA NOWYCH PIŁKARZY

przebudowana zwłaszcza ofensywa. Na skrzydło wracają Marcus (ARKA Gdynia) i Piesio (ARKA Gdynia), a do ataku Siemaszko
(ARKA Gdynia)

ARKA ZAPOWIADA POWRÓT DO DYSPOZYCJI Z POCZĄTKU SEZONU

Marcus (ARKA Gdynia) wyprowadzi dziś Arkę do gry jako kapitan
w defensywie niewielkie zmiany. Na lewą stronę defensywy wraca Marciniak (ARKA Gdynia), a w roli defensywnego pomocnika przypomni się Sołdecki

DUŃSKI OBROŃCA ARKI: STYL DRUŻYNY LEKKO SKANDYNAWSKI

Steinbors (ARKA Gdynia) był na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy, ale nadal to on jest numerem jeden w bramce Arki

LIGOWIEC LIPCA PAVELS STEINBORS W WYWIADZIE NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL
miejsca w "11" nie starczyło dla Szwocha, a w ogóle poza "18" Kriewiec, czyli teoretycznie najbardziej kreatywni piłkarze Arki, do których postawy były jednak zastrzeżenia

TOMASZ KORYNT O ARCE: POTRZEBNA JEST STABILIZACJA I ROZGRYWAJĄCY
rezerwowi Arki: 80 Pilarz, 3 Sobieraj, 9 Jurado, 10 Szwoch, 16 Rey, 19 Jazvić, 26 Danch
Wisła dokonała 2 zmiany w porównaniu z ostatnim meczem ligowym, który zremisowała u siebie z Lechią 1:1

TAK RELACJONOWALIŚMY OSTATNI MECZ WISŁY

do gry wracają rutyniarze, piłkarze z meczami w reprezentacji Polski na koncie: obrońca Głowacki (Wisła Kraków) i skrzydłowy Boguski (Wisła Kraków). Ten pierwszy przejął opaskę kapitana
rezerwowi Wisły: 1 Cuesta, 2 Pietrzak, 8 Halilović, 11 Imaz, 17 Bartosz, 26 Wojtkowski, 77 Kostal
w pierwszym meczu 8. kolejki Zagłębie w Lubinie zremisowało z Wisłą Płock 2:2.
zapowiada się, że frekwencja będzie niższa niż na początku sezonu. Dokładną liczbę widzów podamy w 2 połowie, gdyż wówczas w Gdyni zazwyczaj otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
sektor gości pusty
przed meczem oklaski dla nieobecnego dziś Warcholaka. Tak kibice odpowiedzieli na komunikat spikera, że gdyński obrońca został ojcem
"Arka ole" - doping z sektora "Górka" jeszcze przed wyjściem piłkarzy na prezentację
piłkarze wychodzą na prezentację. Oba kluby w tradycyjnych strojach. Arka żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Wisła czerwone koszulki, białe spodenki i getry
rozbrzmiewa "Rota" Arki
w wyniku losowania kapitanów Marcusa (ARKA Gdynia) i Głowackiego (Wisła Kraków) następuje zmiana stron boiska pomiędzy drużynami. Bramka Arki w pierwszej połowie od strony sektora "Górka"
wulgarnie z trybun pod adresem gości. Spiker apeluje o kulturalny doping
1'
od środka rozpoczęła Wisła
1'
kolejne apele spikera o doping bez wulgaryzmu
1'
i już pozytywny doping. "Arka gol"
1'
zbyt mocne podanie w pole karne Arki. Pierwszy przy piłce Steinbors (ARKA Gdynia)
3'
obaj trenerzy od pierwszego gwizdka na stojąco oglądają mecz
4'
nieporozumienie defensorów Wisły. Sambea (ARKA Gdynia) doszedł do bezpańskiej piłki w "16" gości, ale źle podał
5'
daleki wrzut piłki z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) prosto w ręce Buchalika (Wisła Kraków)
5'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
5'
[0:1] Wisła Kraków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Małecki. Precyzyjne uderzenie z dystansu skrzydłowego gości. Nim piłka wpadła do siatki, tuż pod poprzeczką, odbiła się jeszcze od słupka. Bramkarz nie miał szans, ale zbyt bierna była postawa Marcusa i Zbozienia, którzy zamiast doskoczyć do Małeckiego cofali się przed nim
5'
publiczność na stratę gola reaguje okrzykiem: "Jazda z kur..."
5'
za chwilę jednak prowadzący doping zarządził: "podbudujemy ich" i jest skandowanie "MZKS"
7'
dobry wślizg Głowackiego (Wisła Kraków). Na aut wybił piłkę spod nóg Siemaszki (ARKA Gdynia)
7'
"Arka ole" - z trybun
9'
niecelny strzał Piesio (ARKA Gdynia)
11'
po stracie gola przez Arkę gospodarze prowadzą grę praktycznie cały czas na połowie gości
11'
Sadlok (Wisła Kraków) sfaulował Marcusa (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego. Dobra okazja do dośrodkowania
12'
zbyt mocne dośrodkowanie z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia). Piłkę złapał Buchalik (Wisła Kraków)
13'
kibice Arki przypominają o swoim sojuszu z Cracovią
15'
groźna kontra Wisły. Małecki (Wisła Kraków) wyłożył piłkę na strzał Cywce. Dobre uderzenie obrońcy gości obronił Steinbors (ARKA Gdynia)
16'
Arka może swobodnie rozgrywać piłkę z dala od "16" gości, ale czym bliżej bramki gości tym ich pressing jest agresywniejszy i na razie z nim gospodarze sobie nie radzą
18'
sporo piłkę w ofensywie przechodzi przez Sambeę (ARKA Gdynia), ale na razie sporo po życzenia pozostawia celność podań Yannicka
19'
niecelny strzał Sołdeckiego (ARKA Gdynia)
21'
szczęście przy Arce. Cywka (Wisła Kraków) minął na prawym skrzydle dwóch rywali i wyłożył piłkę na strzał Carlitosowi (Wisła Kraków). Piłka o centymetry minęła słupek. Sędzia dopatrzył się jeszcze "obcierki" o nogę jednego z obrońców Arki lub rękawicy bramkarza i przyznał gościom róg
22'
bez zagrożenia dla Arki po krótko rozegranym rogu przez gości
22'
niecelny strzał Nalepy (ARKA Gdynia) z dystansu
23'
na spalonym Carlitos (Wisła Kraków)
25'
"Gdyńska Arka" - z trybun
27'
kilku centymetrów zabrakło Siemaszce, aby dołożyć nogę do piłki i skierować ją do siatki po zabraniu z wolnego Nalepy (ARKA Gdynia). Futbolówka wyszła jednak poza bramkę
28'
statystyki Ekstraklasy SA pokazują optyczną przewagę gospodarzy. Posiadanie piłki 56:44 na korzyść Arki
28'
dobry powrót Piesio (ARKA Gdynia). Nie bał się pojedynku barku w bark z Cywką (Wisła Kraków) i przejął piłkę we własnym polu karnym
29'
mimo asysty dwóch piłkarzy Arki celny strzał z 17. metra Carlitosa (Wisła Kraków). Dobrze ustawiony Steonbors złapał piłkę
29'
to 6 strzał Wisły i 3 celny. Arka uderzała na bramkę 4 razy, ale na razie ani razu celnie
30'
zamieszanie w "16" Wisły po dalekim wrzucie piłki z autu Zbozienia (ARKA Gdynia), ale znów nikt nie skierował jej do siatki gości. Najbliżej szczęścia był Marcjanik
33'
kolejna kontra Wisły. Tym razem Carlitos (Wisła Kraków) zbyt mocno wbiegł pod bramkę i nie miał szans na przejęcie dogrania od Boguskiego (Wisła Kraków)
33'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Rafał precyzyjnie uderzył głową po dośrodkowaniu Marciniaka. Buchalik, choć wyciągnął się jak długi nie sięgnął piłki, która wpadła tuż przy słupku jego bramki
34'
Arka czekała na gola przez 219 ligowych minut i trafienia Jurado w Zabrzu 13 sierpnia
34'
38'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sambea. Znów zaczęło się od dośrodkowania Marciniaka z lewego skrzydła. Zbyt krótkie wybicie wiślaków. Przed polem karnym piłkę przejął Piesio. Mógł strzelać, ale wyłożył ją Sambei, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Yannicki uderzył niemal z narożnika pola bramkowego, precyzyjnie posłał piłkę w "długi róg"
38'
wielka radość na trybunach. Arka prowadzi i ma szansę na pierwsze ligowe zwycięstwo od 1. kolejki
40'
Żółtą kartką został ukarany Gonzalez (Wisła Kraków) po faulu na Marcusie
41'
Buchalik (Wisła Kraków) broni strzał Piesio (ARKA Gdynia), który mocno uderzył z woleja z 17. metra
43'
kapitalna parada Steinborsa (ARKA Gdynia). Na róg wybił piłkę po strzale z wolnego Carlitosa
44'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Carlitosa (Wisła Kraków)
45'
kolejny róg dla Wisły. Znów Carlitos (Wisła Kraków)
45'
po dośrodkowaniu z rogu Carlitosa (Wisła Kraków) w dobrej sytuacji, z kilku metrów spudłował Arsenić (Wisła Kraków)
45'
pomocy medycznej potrzebuje Helstrup (ARKA Gdynia)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 2:1
Pierwsza połowa obfitowała w dużą liczbę spięć podbramkowych. Arka strzelała 9, Wisła 8 razy. Gospodarze nie załamali się szybko straconym golem. Parli do przodu. Mieli szczęście, że nie zostali skarceni po kilku groźnych kontrach gości. Odbywały się one wedle tego samego schematu. Piłkarz atakujący ze skrzydła bieg do końcowej linii i wycofał do nadbiegającego kolegi. Strzelającym brakowało tym razem precyzji, ale na ten element w przerwie muszą zwrócić uwagę w szatni Arki, gdyż każda kolejna taka akcja może skończyć się golem.
Na razie jednak miejscowi kibice mogą się cieszyć. Żółto-niebiescy nie tylko przerwali serię ponad 200 minut bez ligowego gola, ale od razu strzelili ich dwa i wyszli na prowadzenie.
Jeśli obraz gry nie zmieni się po przerwie, nadal obie drużyny będę miały ochotę na atakowanie, to ten mecz nie wydaje się być jeszcze rozstrzygnięty. Mogą być kolejne bramki
w przerwie konkurs strzałów na bramkę dla kibiców
Mamy już oficjalną frekwencję. Kibiców jest znacznie więcej niż jeszcze kilkanaście minut przed meczem na to się zanosiło. Oficjalna frekwencja to
7718 kibiców
piłkarze wracają z szatni. Kibice nie po raz pierwszy tego dnia wulgarnie pod adresem Małeckiego (Wisła Kraków)
ARKA Gdynia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Helstrup, w jego miejsce wchodzi Sobieraj.
zmiana wymuszona na środku obrony. Duńczyk ucierpiał w ostatniej akcji pierwszej połowy. Dla Sobieraja (ARKA Gdynia) to powrót do gry od 10 sierpnia i pucharowego boju ze Śląskiem
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Wisła bez zmian w składzie
47'
po dośrodkowaniu z wolnego blisko strzału był Marcjanik (ARKA Gdynia), ale ostatecznie od bramki zacznie Buchalik (Wisła Kraków)
48'
zaiskrzyło na boisku. Przepychanki Nalepy (ARKA Gdynia) i Lloncha (Wisła Kraków). Dobiegają kolejni piłkarze
49'
aż dwie kartki za niesportowe zachowanie dla piłkarzy Arki
49'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA Gdynia).
49'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA Gdynia).
49'
Marcus (ARKA Gdynia) pobiegł wstawić się za kolegą jako kapitan, a mimo to otrzymał kartkę
50'
strzał nożycami Nalepy (ARKA Gdynia). Buchalik (Wisła Kraków) wybił piłkę na róg
51'
Sobieraj (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki dośrodkowanej z rogu przez Nalepę (ARKA Gdynia)
51'
indywidualna akcja Siemaszki (ARKA Gdynia), minął trzech rywali i wyłożył piłkę na strzał Marcusowi (ARKA Gdynia). Kapitan Arki strzelił jednak nad poprzeczką
52'
zdecydowany napór Arki na początku drugiej połowy. Gospodarze są blisko rywali. Najwyraźniej pomni tego co stało się na początku meczu, gdy zostawili za dużo swobody przy strzale Małeckiemu (Wisła Kraków)
52'
już 11 strzałów Arki. Potrzebna jeszcze większa precyzja, gdyż tylko 3 z nich były celne
53'
były aż dwa rykoszety po strzale z 20. metra Sadloka (Wisła Kraków). Dobrze ustawiony w bramce Steinbors nie dał się zaskoczyć
54'
Małecki (Wisła Kraków) chyba nie dośrodkowywał, a próbował z lewego skrzydła wrzucić piłkę w górny róg bramki Steinborsa (ARKA Gdynia). Piłka minęła bramkę
55'
Wisła otrząsnęła się z początkowej przewagi po przerwie Arki i znów zbiera siły do ataku
57'
Arsenić (Wisła Kraków) wybił piłkę na róg spod nóg Marcusa (ARKA Gdynia)
58'
znów przepychanki między piłkarzami, tym razem w polu karnym Wisły przed rogiem dla Arki
58'
sędzia upomina piłkarzami, ale tym razem tylko ustnie
58'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
59'
zablokowany strzał Nalepy (ARKA Gdynia) i kolejny róg dla gospodarzy
59'
"Arka Gdynia" - głośne śpiewy z trybun
59'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) piłkarze Arki domagali się karnego za zagranie ręką Boguskiego, ale sędzia nakazał grać dalej
59'
Wisła przygotowuje podwójną zmianę
60'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Imaz.
60'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carlitos, w jego miejsce wchodzi Kostal.
61'
róg dla Wisły
62'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Carlitosa
63'
"Michał Nalepa (ARKA Gdynia) " - skandowanie z trybun, a po chwili "Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) "
64'
Żółtą kartką został ukarany Piesio (ARKA Gdynia), który faulował Arsenicia
65'
po podwójnej zmianie Wisła arakuje
65'
dobra interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia) po zagraniu Imaza (Wisła Kraków)
66'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Wisły
67'
Arka częściej fauluje (14:10)
68'
"Arka gol" - z trybun
69'
przydałaby się też zmiana w Arce, gdyż Wisła osiągnęła przewagę w środkowej strefie boiska, co pozwala jej atakować
69'
Wisła blisko gola po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Piłkę w pole bramkowe przedłużył Głowacki, a tam Steinbors nie dał się pokonać z bliska Gonzalezowi
70'
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Jurado.
70'
"Rafał Siemaszko (ARKA Gdynia) " - skandują kibice. Niektórzy klaszczą stojąc
72'
róg dla Arki
72'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
73'
dobra akcja i dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia), ale Nalepie (ARKA Gdynia) w polu karnym zabrakło centymetrów, by doskoczyć do piłki
73'
Wisła przygotowuje ostatnią zmianę
74'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gonzalez, w jego miejsce wchodzi Halilović.
76'
coraz więcej niedokładności z obu stron. Najwyraźniej zmęczenie daje się we znaki obu drużynom, gdyż mecz prowadzony był w dość dobrym tempie
78'
od dobrego kwadransa Wisła częściej przy piłce, Arka pilnuje wyniku i liczy na kontry
80'
Sołdecki (ARKA Gdynia) niespodziewanie w roli prawoskrzydłowego. Pozwolił się sfaulować niedaleko pola karnego
81'
[3:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jurado. Wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, gdyż rywale wybili piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy. Jednak przed polem karnym futbolówkę odzyskał Piesio, który mocno strzelił. Buchalik piąstkował do góry, a główką na wagę gola popisął się Jurado
82'
rozgrzewa się Jazvić
84'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia) po faulu na Kostalu
85'
87'
"MZKS Arka" - głośne skandowanie z trybun
89'
drużyny wydają się być już pogodzone z końcowym wynikiem. Po 3. golu dla Arki gra głównie w środku boiska
89'
Żółtą kartką został ukarany Głowacki (Wisła Kraków) po faulu na Nalepie
89'
ostatecznie do ostatniej zmiany wychodzi Szwoch
90'
4 minuty doliczone
90+1
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
90+1
"Michał Nalepa (ARKA Gdynia) " - skandowanie z trybun
90+1
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) główkował Szwoch (ARKA Gdynia). Piłka uderzona w środek bramki. Złapał ją Buchalik (Wisła Kraków)
90+2
90+2
i drugi z rzędu róg dla Wisły
90+2
na trybunach kibice śpiewają już: "Areczka, trzy punkty ma..."
90+3
tym razem arkowcy wybijają piłkę w aut
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 3:1
wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki
W drugiej połowie Arka mocno przycisnęła na początku tej odsłony gry. Następnie umiejętnie przerwała około 20 minutowy napór gości, który rozpoczął się po godzinie spotkania i sama zadała decydujący cios. Poza skutecznością, grą w ofensywie (16 strzałów, 6 celnych) i oczywiście zwycięstwem gospodarzy należy pochwalić za agresywność w grze i waleczność. O tych parametrach świadczy choćby liczba fauli. Gospodarze tego dnia przekraczali przepisy aż 25 razy, gdy Wisła 13.

Wyniki 8 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • ARKA GDYNIA - Wisła Kraków 3:1 (2:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2:2 (2:0)
  • Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1 (0:1)
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:0

Opinie (141) ponad 20 zablokowanych

• (5)

Dobrze się stało. To już nie ta Wisełka co kiedyś. Tam też roz...... klub. Wszędzie wpychają się chachmenty i próbują coś uszczknąć. Czy to Gdynia czy Gdańsk czy inny Kraków. Trójmiasto musi mieć dwie ekipy w ekstraklasie. Trzeba sobie kibicować wzajemnie. Jeszcze kilka lat a aniomozje znikną. Lechio do przodu. Stać Was na duuużo więcej.

• 161 12

• (1)

Filozofię tylko Arka Januszu!!!!

• 6 22

• Pal gumĘ filozofiĘ. Tylko piłka nożna. Tylko normalność.

• 31 4

• Jesteś d*pa nie kibic skoro piszesz takie dyrdymały.Pozdrawiam następnego kibica sukcesu

• 7 14

• Dobrze gadasz!!!!

• 2 1

• Podobno ulubieniec gdynian...

Niejaki piłkarz ręczny próbował przestraszyć bramkarza drużyny przeciwnej krzycząc buuuu ku..... buuuuu. Takich to technik socjotechnicznych poza umiejętnościami strzelania bramek ręka posiadają piłkarze klubu z Gdyni .