Arka Gdynia - Wisła Płock od 0:2 do 3:3. Rollercoaster na zakończenie roku

21 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Michał Janota najpierw zdobył dla Arki wyrównanie, a następnie dał jej prowadzenie w meczu z Wisłą. Nie udało się go jednak utrzymać do ostatniego gwizdka. Michał Janota najpierw zdobył dla Arki wyrównanie, a następnie dał jej prowadzenie w meczu z Wisłą. Nie udało się go jednak utrzymać do ostatniego gwizdka.

Arka Gdynia zakończyła rok meczem przypominającym jazdę rollercoasterem. Żółto-niebiescy zremisowali u siebie z Wisłą Płock 3:3, choć do przerwy przegrywali 0:2. Ciężko jednak mówić o radości z punktu, gdy po drugiej bramce Michała Janoty prowadzili 3:2. Podział punktów dla gości wyszarpał w 89. minucie Alan Uryga. Rywale wszystkie bramki zdobyli po rzutach wolnych.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Wisła Płock Wisła Płock
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja, 14 Nalepa - 10 Zarandia, 22 Janota, 9 Aankour - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Wójcik, Niemirowski
Widzów: 3901
30 Dahne - 26 Łasicki, 14 Dźwigała, 18 Uryga, 95 Stępiński - 4 Szymański, 8 Furman - 96 Łukowski, 21 Ricardinho, 11 Oliveira - 16 Zawada
  • 46' 9 Aankour Zmiany 35 Młyński
  • 46' 16 Deja Zmiany 26 Danch
  • 83' 11 Siemaszko Zmiany 31 Łoś
Zmiany Zmiany
  • 60' Oliveira Zmiany 6 Rasak
  • 78' 16 Zawada Zmiany 20 Stefańczyk
  • 48' 26 Danch
  • 62' Janota karny
  • 83' Janota
Bramki Bramki
  • 29' Furman
  • 35' Zawada
  • 89' Uryga
  • 6' Siemaszko
Kartki Kartki
  • 36' Zawada
  • 44' Oliveira

- Jedziemy na oparach. Mam nadzieję, że posklejamy optymalną jedenastkę, aby sprostać oczekiwaniom, bo wbrew pozorom Wisła Płock nie będzie łatwym przeciwnikiem. Chcemy spędzić święta jako zwycięzcy, wygrać i skończyć rundę z honorem, aby z optymizmem patrzyć w przyszłość - przyznał nam przed meczem trener Arki Zbigniew Smółka, który cały czas myśli o wzmocnieniach. W czwartek Arka ogłosiła podpisanie umowy z Maksymilianem Banaszewskim ze Stali Mielec.

PRZECZYTAJ DLACZEGO ARKA JEDZIE NA OPARACH
W Arce ruchy odbywają się w obie strony. Do I-ligowego ŁKS Łódź przeniósł się obrońca Adrian Klimczak, który w tym sezonie zagrał tylko raz, we wrześniu z Piastem Gliwice.

KLIMCZAK OPUŚCIŁ ARKĘ, SPRAWDŹ KTO MOŻE BYĆ NASTĘPNY
Z Wisłą Arka grała na wyjeździe w sierpniu. Gdynianie wygrali w Płocku 3:1 po golach Kolewa, Jankowskiego i Siemaszki.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TAMTEGO MECZU
Dwie zmiany w Arce w porównaniu do ostatniego meczu w Zabrzu. Za Maghome wraca do składu Helstrup (ARKA Gdynia), Jankowskiego (ARKA Gdynia), który złamał nos, zastąpi Siemaszko.
Ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 2 Socha, 3 Maghoma, 26 Danch, 8 Marcus, 35 Młyński, 31 Łoś

Ławka rezerwowych Wisły: 31 Żynel - 5 Sielewski, 6 Rasak, 19 Angielski, 20 Stefańczyk, 23 Stilić, 29 Grim
1'
Od środka rozpoczęła I połowę Arka
1'
Wrzutka w pole karne na głowę Zawady (Wisła Płock), ale ten uderzył obok bramki.
3'
Zbozień (ARKA Gdynia) wrzucał z prawej strony, ale obrońca wybił piłkę
4'
Faulowany Siemaszko (ARKA Gdynia), rzut wolny dla Arki
5'
Z ok. 30 metra Janota (ARKA Gdynia) dośrodkował na dalszy słupek. Wybili piłkę obrońcy, strzelał Zarandia (ARKA Gdynia), ale został zablokowany. Głową uderzał jeszcze Aankour (ARKA Gdynia), ale świetnie w bramce zachował się Dahne (Wisła Płock) wybijając piłkę na rzut rożny
6'
Nieudany korner i kontra gości
6'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA Gdynia) za agresywne wejście na Furmanie
8'
Świetna akcja Arki zapoczątkowana przez Deję (ARKA Gdynia), Zarandia (ARKA Gdynia) do Janoty (ARKA Gdynia), ale ten nie opanował piłki. Rożny dla Arki
8'
Wrzucał Nalepa (ARKA Gdynia), piłkę trącił Deja (ARKA Gdynia) i... Zawada (Wisła Płock) omal nie wpakował piłki do własnej bramki
10'
Dobry przerzut Dei i znów Arka naciska w polu karnym Wisły. Ostatecznie nieudana próba Zarandii (ARKA Gdynia)
11'
Siemaszko (ARKA Gdynia) minął Dźwigałę (Wisła Płock) i wbiegał z piłką w pole karne, ale na aut wybił piłkę powracający Uryga (Wisła Płock)
12'
Kolejny rzut rożny dla Arki
13'
Wycofał piłkęZarandia (ARKA Gdynia), wrzucił w pole karne Marić (ARKA Gdynia). Akcja zakończona uderzeniem Zbozienia (ARKA Gdynia) z pierwszej piłki na długi słupek, ale sparował piłkę Dahne (Wisła Płock)
14'
Janota (ARKA Gdynia) nieco za mocno na głowę Marciniaka (ARKA Gdynia) . Instynktownie uderzał Deja (Arka Gdynia), lecz nad poprzeczką
14'
Kompletna dominacja Arki w pierwszym kwadransie gry
17'
W końcu zaatakowali goście, ale nie stworzyli zagrożenia
19'
Faul i rzut wolny dla Wisły
20'
Krótko rozegrali rzut wolny wiślacy. Zablokowany Łukowski (Wisła Płock), aut dla gości
23'
Leży na boisku Deja (ARKA Gdynia), nie ma faulu, ale gra wstrzymana
24'
Deja (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę na lewą stronę, ale nie opanował jej Aankour (ARKA Gdynia)
25'
Siemaszko (ARKA Gdynia) faulował Furmana (Wisła Płock) przed polem karnym Wisły. Wydaje się, że wiślak mocno "przyaktorzył".
27'
Wrzutka z prawej strony i kolejny rożny dla Arki
27'
Aankour (ARKA Gdynia) zmienia buty przy linii bocznej
28'
Świetnie utrzymał się przy piłce Oliveira (Wisła Płock), ale faulował go Nalepa (ARKA Gdynia)
29'
[0:1] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Furman.

Znakomicie przymierzył z rzutu wolnego. Piłka z rotacją poleciała nad murem i spadała pod poprzeczkę przy słupku. Steinbors nie miał zbyt wielkich szans na interwencję.
31'
Znów faulowany Oliveira (Wisła Płock) i kolejny rzut wolny. Tym razem znacznie dalej od pola karnego
31'
Dźwigała (Wisła Płock) mocno "kropnął" z ok. 11 metra, ale odbił piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
32'
Kibice gwiżdżą na sędziego po tym jak nie odgwizdał faulu na Siemaszce
34'
Faulowany Ricardinho (Wisła Płock), z którym nie mogło poradzić sobie aż trzech piłkarzy Arki
35'
[0:2] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zawada. Furman z rzutu wolnego na głowę napastnika. Ten uderzył kozłem, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki obok Steinborsa
36'
"Arka grać, k... mać!" - śpiewają kibice
36'
Z trybun rzucona została petarda za plecami Dahne (Wisła Płock). Bramkarz złapał się za uszy. Przerwa w grze
36'
Żółtą kartką został ukarany Zawada (Wisła Płock).
40'
Rzut rożny dla Arki
41'
Uderzał głową Marciniak (ARKA Gdynia) po wrzutce Nalepy (ARKA Gdynia), ale obok bramki
43'
Kolejny rożny. Wrzuca Nalepa (ARKA Gdynia), ale bez problemu łapie piłkę Dahne (Wisła Płock)
kontuzja
43'
Mocno zderzyli się głowami w walce o piłkę Deja (ARKA Gdynia) i Oliveira (Wisła Płock). Obaj zwijają się z bólu na murawie
44'
Żółtą kartką został ukarany Oliveira (Wisła Płock).
44'
Obaj opuszczają boisko o własnych siłach. Lepiej wygląda Oliveira (Wisła Płock), który podszedł i przeprosił Deję (ARKA Gdynia)
45'
Arbiter doliczył 3 minuty do pierwszej połowy
45+1
Deja (ARKA Gdynia) i Oliveira (Wisła Płock) wrócili na boisko
45+2
Wrzutka z prawej strony. Łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
45+3
Janota (ARKA Gdynia) na prawą stronę do Zbozienia (ARKA Gdynia). Ten zgrywa głową w pole karne, ale tam wybija piłkę Dźwigała (Wisła Płock)
45+3
Koniec I połowy. Wisła Płock prowadzi w Gdynia z Arką 2:0
Arka kompletnie zdominowała Wisłę w pierwszym kwadransie gry. Nie wykorzystała jednak sytuacji, po których mogła prowadzić przynajmniej 2:0. Wisła oba gole zdobyła po rzutach wolnych, pierwszy po bezpośrednim uderzeniu Furmana (Wisła Płock) i przejęła inicjatywę. Gdynianie przycisnęli znów przed przerwą, ale nie byli w stanie zdobyć choćby bramki kontaktowej.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Młyński.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Danch.
46'
Dwie zmiany w Arce, z czego jedna wymuszona, bo Deja (ARKA Gdynia) należał do najlepszych zawodników gdyńskiej drużyny. Ucierpiał jednak po starciu z Oliveirą (Wisła Płock).
46'
Goście rozpoczęli II połowę
48'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danch. Wrzutka z rzutu rożnego, złe ustawienie gości w polu karnym, a kompletnie niepilnowany Danch głową pakuje piłkę do siatki
51'
Janota (ARKA Gdynia) musi zdecydowanie uspokajać Nalepę (ARKA Gdynia) po starciu z Furmanem (Wisła Płock) i odciągać go od sędziego. Rzut wolny dla Wisły
53'
Faulowany w środku boiska Szymański (Wisła Płock). Znów w akcji Nalepa (ARKA Gdynia), na szczęście bez kartki
54'
Wrzutka Furmana (Wisła Płock) z rzutu wolnego, ale strąconą za lekko piłkę łapie Steinobrs
56'
Szybka akcja Arki, z prawej wrzucał Zbozień (ARKA Gdynia), a nożyami próbował uderzać Siemaszko (ARKA Gdynia), ale przeszkodził mu Łasicki (Wisła Płock)
58'
Świetna akcja Arki i błyskawiczne wyjście z własnego pola karnego w szesnastkę gości. Nieskutecznie próbował Zarandia (ARKA Gdynia)
60'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oliveira, w jego miejsce wchodzi Rasak.
rzut karny
61'
Rzut karny wywalczył Zarandia (ARKA Gdynia). Przy linii końcowej faulował Dźwigała
62'
[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota Pewny, mocny strzał po ziemi przy słupku. Dahne wybrał dobry róg, ale nie obronił. Trzeci trafiony karny Janoty i jego ósmy gol w sezonie.
65'
Samotny rajd Furmana (Wisła Płock) z piłką w pole karne Arki, strzał i... tylko rzut rożny po interwencji obrońcy
66'
Zepsuł wrzutkę Furman (Wisła Płock)
68'
Wrzutka i pewnie łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia) po dalekim wyjściu
70'
Znakomitą okazję na gola zmarnował Młyński (ARKA Gdynia). Po wrzutce w pole karne piłka odbiła się od obrońców i spadła pod nogi młodego pomocnika. Uderzał z ostrego kąta na długi słupek, ale miał dużo miejsca. Nie zmieścił jednak piłki w świetle bramki
72'
Nalepa (ARKA Gdynia) z dystansu nad bramką, ale piłka otarła się o obrońce i będzie rzut rożny dla Arki
73'
Nieudany korner Arki i kontra Wisły jednak skasowali ją gdynianie
77'
Zdecydowanie za wysoko z rzutu wolnego Furman (Wisła Płock)
78'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawada, w jego miejsce wchodzi Stefańczyk.
78'
Obrońca za napastnika, więc Wisłą zagęszcza tyły. Ricardinho (Wisła Płock) przenosi się na szpicę
79'
Indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia), ale przeszkodził mu Uryga (Wisła Płock) i piłkę po strzale z ostrego kąta łapie Dahne (Wisła Płock)
80'
Strzela Furman (Wisła Płock), bez problemów łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
82'
Faulowany Młyński (ARKA Gdynia)
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Łoś.
83'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota. Cudowne uderzenie w polu karnym po tym jak piłkę wybijał obrońca. Michał z półwoleja przymierzył niemal w samo okno, Dahne bez szans! W ramach cieszynki "kołyska" w wykonaniu całej drużyny
87'
Faulowany z lewej strony Zarandia (ARKA Gdynia). Arka cały czas w "gazie", jakby wbrew temu, co przed meczem o "jeździe na oparach" mówi trener Smółka.
87'
Janota (ARKA Gdynia) z rożnego, główkował Marciniak (ARKA Gdynia). Za wysoko
89'
[3:3] Wisła Płock STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Uryga. Trzeci gol Wisły i trzeci po rzucie wolnym. Wrzutka Furmana, Uryga w gąszczu obrońców zdołał uderzyć spadającą piłkę i kompletnie zaskoczyć Steinborsa
90'
Arbiter doliczył 3 minuty gry
90+2
Zarandia (ARKA Gdynia) z lewej strony do Marciniaka (ARKA Gdynia), ten zgrywa do środka na 10 metr, ale nie miał kto nabiec na piłkę, szkoda!
90+3
Koniec meczu. Arka Gdynia zremisowała u siebie z Wisłą Płock 3:3
Kapitalne widowisko i duży niedosyt w Gdyni. Arka świetnie zaczęła mecz, ale nie zdobyła gola, a sama straciła dwa po rzutach wolnych. Po przerwie gospodarze zdobyli trzy bramki i wydawało się, że utrzymają ciężko odbite prowadzenie. Wisła wyszarapała jednak punkt w ostatnich minutach.

16 Zagłębie Sosnowiec 30 6 6 18 41:63 24
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-04-13