Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1. Pierwszy raz dwa zwycięstwa z rzędu w sezonie

Jacek Główczyński
13 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin 2:1 (1:1) na otwarcie 19. kolejki ekstraklasy. To po raz pierwszy w tym sezonie, gdy żółto-niebiescy mogą cieszą się z drugiego zwycięstwa z rzędu. Maciej Jankowski i Mateusz Młyński zaliczyli po golu i asyście. Kibice jednak najczęściej skandowali imię i nazwisko Pavelsa Steinborsa, który rozegrał setny mecz bez żadnej przerwy w polskiej lidze. Goście kończyli w "10", gdyż Damian Oko otrzymał dwie żółte kartki.

Zagłębie Lubin Zagłębie Lubin
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 23 Marić, 17 Marciniak - 16 Deja - 35 Młyński, 27 Budziński, 14 Nalepa, 7 Jankowski - 91 Serrarens
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Szczech (Warszawa) oraz Listkiewicz, Pierściński
Widzów: 3820
12 Forenc - 44 Czerwiński, 2 Kopacz, 33 Guldan, 55 Oko - 99 Slisz, 24 Tosik - 17 Szysz, 18 Starzyński, 39 Bohar - 21 Białek
  • 81' 27 Budziński Zmiany 26 Danch
  • 89' 14 Nalepa Zmiany 22 Busuladzić
  • 84' 24 Tosik Zmiany 8 Poręba
  • 84' 17 Szysz Zmiany 9 Sirk
  • 13' Młyński
  • 75' Jankowski
  • 22' Starzyński karny
  • 20' Deja
  • 23' Budziński
  • 73' Maghoma
  • 16' Guldan
  • 45+2 Tosik
  • 78' Oko
  • 86' Oko
  • 86' Oko

Mateusz Młyński strzelił pierwszego gola, a przy drugim asystował. Natomiast Damian Oko zakończył mecz z czerwoną kartką. Mateusz Młyński strzelił pierwszego gola, a przy drugim asystował. Natomiast Damian Oko zakończył mecz z czerwoną kartką.

Arka ostatni tydzień spędziła ponad strefą spadkową. Zawdzięcza to wygranej w Kielcach

Korona Kielce - Arka Gdynia 0:1 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

dziś liczymy, że zaprezentuje lepszą grę niż w meczu z Koroną, gdyż piłkarze i trener podkreślali, iż zyskali czas na spokojniejszą pracę

Arka Gdynia zyskała czas. Piłkarze i trener po zwycięstwie w Kielcach

dla wielu piłkarzy to przedostatnia szansa, aby udowodnić, że jednak zasługują na pozostanie w Gdyni

Nowe rozdanie w Arce: Kto zyskał, a kto niech się pakuje?

Do uzupełnienia są m.in. wakaty po pauzującym za kartki Vejinoviciu oraz kontuzjowanym Skhirtladze, który nie zagra już do końca roku

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin - zapowiedź

jest też grupa piłkarzy, która próbuje wrócić do Arki po wypożyczeniach. Trenerowi Rogiciowi pokazali się m.in. podczas dwóch sparingów w z Bałtykiem

Arka II Gdynia wygrała z Bałtykiem - relacja

natomiast Arka nadal może liczyć na Steinborsa. Bramkarz dziś zagra po raz setny w ekstraklasie z rzędu! Łącznie będzie to jego mecz numer 156 w polskiej lidze.

Pavels Steinbors - niezwykły jubileusz

w porównaniu z meczem z Kielc trener Rogić dokonał w "11" jednej zmiany, w dodatku wymuszonej przez absencję Vejinovicia. Miejsce Holendra w drugiej linii zajął Budziński (ARKA Gdynia), dla którego to pierwszy występ w podstawowym składzie za kadencji w Arce serbskiego szkoleniowca
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 18 Antonik, 21 Olczyk, 22 Busuladzić, 26 Danch, 46 Wawszczyk, 77 Nando
również w Zagłębiu jedna zmiana w "11" w porównaniu z ostatnią kolejką i zwycięstwem nad Jagiellonią w Białymstoku 1:0. W miejsce kontuzjowanego Żivca zagra młodzieżowiec Szysz (Zagłębie Lubin)
ławka rezerwowych Zagłębia: 22 Bieszczad, 5 Dąbrowski, 6 Soszyński, 8 Poręba, 9 Sirk, 11 Tajti, 14 Bogacz, 16 Żyra, 27 Jończy
zimno dziś w Gdyni. Temperatura około 2 stopni Celsjusza oraz opady deszczu. W trakcie gry niektóre prognozy mówią też o możliwości opadów śniegu
warunki atmosferyczne nie pozostają bez wpływu na frekwencję. Ilu jest kibiców, tradycyjnie poinformuje w drugiej połowie meczu, gdyż wówczas otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
Kibicom nie tylko piłki nożnej przypominamy, że po raz kolejny w tej rundzie równolegle będziemy relacjonować mecze piłkarskiej ekstraklasy i hokejowej elity. Od 18:15 będziemy w hali "Olivia", gdzie Lotos grać będzie z GKS Katowice

Live hokej: Lotos PKH Gdańsk - GKS Katowice

piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Zagłębie białe stroje
sektor gości pusty. Kibice Zagłębia, którzy przyjechali do Gdyni, siedzą z miejscowymi, bo oba kluby się przyjaźnią
"Pavels Steinbors" - skandowanie z trybun. na jednym z sektorów także transparent na cześć bramkarza Arki
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
już w pierwszej akcji rzut rożny dla Arki
1'
po dośrodkowaniu Nalepy z narożnika boiska piłka wybita w aut
2'
po wrzutce z autu Marciniaka (ARKA Gdynia) w pole karne gości strzał nad poprzeczką Deji
3'
dobry początek Arki. Gra na razie wyłącznie na połowie gości
4'
"Arka gol" - z trybun
5'
niecelne podanie Jankowskiego (ARKA Gdynia) w kierunku wbiegającego w "16" Serrarensa (ARKA Gdynia)
5'
pierwszy atak Zagłębia, ale do piłki nie doszedł Tosik (Zagłębie Lubin). Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
7'
seria niecelnych podań Arki w środkowej strefie boiska
8'
Zagłębie coraz wyżej gra pressingiem, co utrudnia gospodarzom rozgrywanie akcji
8'
Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Czerwińskiego (Zagłębie Lubin)
9'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
10'
Deja (ARKA Gdynia) przeciął dośrodkowanie Czerwińskiego (Zagłębie Lubin)
10'
coraz bardziej zdecydowana gra Zagłębia
10'
Guldan (Zagłębie Lubin) z pominięciem linii środkowej od razu wrzucił piłkę w pole karne, ale nie dobiegli do niej Tosik (Zagłębie Lubin) i Czerwiński (Zagłębie Lubin)
12'
po dobrym początku Arki, od kilku minut zaczęło przeważać Zagłębie
13'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Młyński. Szybka akcja Arki. Deja wznowił grę z rzutu wolnego, Jankowski idealnie podał w pole karne, a wbiegający z prawego skrzydła młodzieżowiec Arki spokojnie posłał piłkę do siatki obok bramkarza
13'
sędzia czeka jeszcze ze wznowieniem gry. Czyżby VAR sprawdzał, czy nie było spalonego?
14'
gra wznowiona od środka. Arka prowadzi 1:0
15'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
16'
Żółtą kartką został ukarany Guldan (Zagłębie Lubin), który faulem przerwał kontrę Budzińskiego
17'
sztab medyczny Zagłębia w pogotowiu, by udzielić pomocy Białkowi, który ucierpiał w powietrznym pojedynku przed polem karnym Arki, ale napastnik gości wstaje o własnych siłach
18'
sędzia znów zatrzymał grę i nasłuchuje wieści z VAR
18'
sędzia udaje się sam do monitora, by zobaczyć kontrowersyjną sytuację. Zdarzenie z Białkiem miało miejsce tuż przed kontrą Budzińskiego
20'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Zagłębia
20'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia), który w ocenie sędziego faulował Białka w polu karnym Arki
21'
to 4. żółta kartka Deji (ARKA Gdynia). W ostatnim meczu roku, w Poznaniu nie zagra
22'
[1:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Starzyński z rzutu karnego. Strzał pomocnika gości w lewy róg bramki, Steionbors rzucił się w prawy
23'
Żółtą kartką został ukarany Budziński (ARKA Gdynia), który faulował Szysza
24'
Nalepa (ARKA Gdynia) stracił piłkę, a potem jeszcze faulował Oko (Zagłębie Lubin) na wysokości pola karnego gości
25'
trener gości Sevela wymownym gestem zachęca Zagłębie, by atakowało Arkę na jej połowie
26'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę do boku po uderzeniu z dystansu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
26'
skandowanie z trybun imienia i nazwiska bramkarza
27'
niecelnie główkował Nalepa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Zbozienia
27'
na boisku leży Czerwiński (Zagłębie Lubin), jego koledzy kontynuują grę
27'
jest zgoda, by masażyści gości udzielili pomocy prawemu obrońcy Zagłębia
29'
gra wznowiona. Zagłębie na razie w "10"
30'
Bohar (Zagłębie Lubin) padał w polu karnym po starciu z Mariciem (ARKA Gdynia)
30'
sędzia nakazał grać dalej. Czerwiński (Zagłębie Lubin) wrócił na boisko
31'
z trybun o wieloletniej przyjaźni Arki i Zagłębia
33'
indywidualna akcja Budzińskiego (ARKA Gdynia), ale odskoczyła mu piłka na linii "16"
34'
mocny strzał Marciniaka (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego. Forenc (Zagłębie Lubin) odbił piłkę poza boisko
35'
zbyt głębokie dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia). Maghoma (ARKA Gdynia) głową bronił, by piłka nie opuściła boiska. Do strzału przed polem karnym doszedł jeszcze Zbozień (ARKA Gdynia), ale uderzył wysoko nad bramką
37'
znów kilka minut z przewagą Arki
37'
Budzińskiemu (ARKA Gdynia) piłka uciekła poza boisko. Od bramki zacznie Forenc (Zagłębie Lubin)
37'
"Arkowcy gol" - z trybun
38'
dobry przerzut piłki Budzińskiego (ARKA Gdynia) do Młyńskiego (ARKA Gdynia), ale dośrodkowanie młodzieżowca nie dotarło w pole karne
39'
deszcz zaczął utrudniać grę piłkarzom
39'
niecelne uderzenie sprzed pola karnego Deji (ARKA Gdynia)
40'
lekki strzał z dystansu Guldana (Zagłębie Lubin), w dodatku w środek bramki nie mógł zaskoczyć Steinborsa (ARKA Gdynia)
41'
Młyński (ARKA Gdynia) stracił piłkę w dryblingu z Oko (Zagłębie Lubin), próbując przebić się w pole karne
42'
deszcz przeszedł w śnieg
44'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał z dystansu Szysza (Zagłębie Lubin)
45'
Guldan (Zagłębie Lubin) zablokował strzał Budzińskiego (ARKA Gdynia)
45'
5 minut doliczonych do pierwszej połowy
45+1
piłka po strzale Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) musnęła słupek bramki Arki i wyszła poza boisko
45+2
Żółtą kartką został ukarany Tosik (Zagłębie Lubin), który faulował Serrarensa
45+3
zablokowany strzał Budzińskiego (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze rzut rożny dla Arki
45+3
zamieszanie w "16" Zagłębia po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia). W końcu piłkę przejął Forenc (Zagłębie Lubin)
45+5
potężna bomba Budzińskiego (ARKA Gdynia) trafiła w głowę Slisza (Zagłębie Lubin) i wyszła poza bramkę gości
45+5
sędzia nie pozwala rozegrać Arce rzutu rożnego i odsyła piłkarzy do szatni
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1
W pierwszej połowie to jedna to druga drużyna obejmowała na kilka minut prowadzenie gry. Dlatego posiadanie piłki jest koło remisu. Zagłębie oddało więcej celnych strzałów (4 przy 2 Arki), ale to gdynianie częściej uderzali na bramkę (8:6). Z przebiegu gry zasłużony remis, ale rzut karny dla Zagłębie to na pewno duża kontrowersja
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
obie drużyny bez zmian w składach
48'
"Ten mecz musimy wygrać" - skandowanie z trybun
48'
"Wygramy, wygramy, Zagłębie pozdrawiamy" - skandowanie z trybun
50'
ataki Arki przynoszą rzut rożny
51'
Guldan (Zagłębie Lubin) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
51'
Marić (ARKA Gdynia) posłał loba z około 35 metrów. Piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Zagłębia
52'
coraz bardziej ślisko na boisku. Opady to deszczu to śniegu nadal trwają
53'
nieznacznie pomylił się przy strzale Serrarens (ARKA Gdynia)
55'
od początku drugiej połowy utrzymuje się przewaga Arki
55'
Oko (Zagłębie Lubin) sfaulował Serrarensa (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego
55'
nikt nie doskoczył do piłki dośrodkowanej w pole bramkowe Zagłębia przez Nalepę (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
57'
niecelnie główkował Jankowski (ARKA Gdynia) po wrzucie piłki z autu w pole karnego Zbozienia (ARKA Gdynia)
58'
bardzo dobry zwód Nalepy (ARKA Gdynia) w polu karnym, przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogę i szukał "okienka" bramki Zagłębia. Piłka nieznacznie minęła cel
59'
Forenc (Zagłębie Lubin) łapie piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
60'
trochę chaosu przed polem karnym Arki. Starzyński strzelał z bezpańskiej piłki. Dobrze obronił Steinbors (ARKA Gdynia)
62'
kontra Zagłębia zakończona dośrodkowaniem w... Aut Szysza (Zagłębie Lubin)
63'
Maghoma (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym nie trafił w piłkę, ale uciekła ona i Białkowi
66'
niecelny strzał z dystansu Młyńskiego (ARKA Gdynia)
67'
ładna kontra Serrarens (ARKA Gdynia) -Młyński (ARKA Gdynia) -Jankowski (ARKA Gdynia). 2 metrów zabrakło temu ostatniemu, aby wyszedł sam na sam z bramkarzem. Forenc (Zagłębie Lubin) wybiegł z bramki i złapał piłkę
68'
cały czas gra po przerwie z przewagą Arki
68'
Oficjalna frekwencja 3820 kibiców
68'
spiker podając ten komunikat, jednocześnie podziękował tym, którzy - jak podkreślił - w taką pogodę przyszli na stadion
69'
a śnieg przypomina o sobie i znów sypie coraz mocniej
70'
70'
Serrarens (ARKA Gdynia) sam na sam z bramkarzem. Forenc (Zagłębie Lubin) odbił piłkę po uderzeniu Holendra na rzut rożny
70'
to pierwszy celny strzał Serrarensa (ARKA Gdynia) w ekstraklasie w tym sezonie
71'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia) Zagłębie wyszło z kontrą. Dobrze przerwał ją Marić (ARKA Gdynia)
71'
niecelnie strzelał Bohar (Zagłębie Lubin)
73'
Żółtą kartką został ukarany Maghoma (ARKA Gdynia) po faulu na Sliszu
73'
to 4. żółta kartka Maghomy (ARKA Gdynia) w tym sezonie ekstraklasy. Na zakończenie roku, w Poznaniu przeciwko Lechowi nie zagra
75'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Kapitalna akcja Młyńskiego. Młodzieżowiec z zimną krwią przebił się w polu karnym, a następnie posłał piłkę wzdłużył bramki. Maciek wyprzedził obrońców i skierował futbolówkę do pustej już bramki
78'
Żółtą kartką został ukarany Oko (Zagłębie Lubin).
78'
po zdobyciu prowadzenia Arka ma ochotę dalej akatować
78'
w polu karnym zablokowany strzał Budzińskiego (ARKA Gdynia)
79'
Forenc (Zagłębie Lubin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia)
79'
dwóch piłkarzy Zagłębia na spalonym, a i tak Białek (Zagłębie Lubin) główkował niecelnie
80'
rozgrzewa się Danch
81'
niecelny strzał Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
81'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Budziński, w jego miejsce wchodzi Danch.
81'
zmiana defensywna, bo na środek drugiej linii wszedł nominalny obrońca w miejsce pomocnika
82'
Forenc (Zagłębie Lubin) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
82'
Serrarens (ARKA Gdynia) przejął piłkę i powinien lobować, bo bramka była pusta. Strzelił jednak tak, że Forenc (Zagłębie Lubin) odbił piłkę
82'
Zagłębie przygotowuje dwóch piłkarzy do zmiany
84'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tosik, w jego miejsce wchodzi Poręba.
84'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szysz, w jego miejsce wchodzi Sirk.
84'
zmiany w Zagłębiu w drugiej linii, na środku i z prawej strony tej formacji
85'
Zagłębie rusza do ataku
86'
jednak sporo nieporadności w akcjach Zagłębia, a nawet przy wykonaniu rzutu wolnego
żółta i czerwona
86'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Oko (Zagłębie Lubin), który pod polem karnym Arki sfaulował Deję
86'
do zmiany przygotowuje się Busuladzić
88'
zablokowany strzał Jankowskiego (ARKA Gdynia)
89'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Busuladzić.
89'
90'
Busuladzić (ARKA Gdynia) stracił piłkę w polu karnym gości
90'
"Dziękujemy" - z trybun
jest też skandowanie imienia i nazwiska bramkarza Arki, który przypomnijmy zagrał setny mecz z rzędu w ekstraklasie
"W przyszłym roku rozj... wszystkich" - skandowanie z trybun
Arka po raz pierwszym w tym sezonie wygrała 2 mecze z rzędu. Sukces z Zagłębiem jest w pełni zasłużony, gdyż w drugiej połowie gospodarze zdecydowanie przeważali. Zwycięstwo przypieczętowali Jankowski (ARKA Gdynia) i Młyński (ARKA Gdynia), którzy dziś obaj zaliczyli po golu i asyście. Wygrana gospodarzy mogła być nawet bardziej okazała. Serrarens (ARKA Gdynia) po raz pierwszy w tym sezonie dobił się do celnych strzałów w ekstraklasie, ale mógł pokusić się w tych sytuacjach przynajmniej o jednego gola.

Wyniki 19 kolejki

• Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 3:0 (1:0)
  • ARKA GDYNIA - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
  • Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Płock 3:1 (2:1)
  • Piast Gliwice - ŁKS Łódź 2:1 (0:1)
  • Korona Kielce - Cracovia 1:0 (1:0)

Opinie (189) ponad 50 zablokowanych

Wszystkie opinie

• (2)

Arka Gdynia.Szyk i elegansja.Jednak co klasa to klasa,gratuluję.

• 77 39

• (1)

sędzia dał czerwoną Zagłębiu i to ustawiło mecz

• 5 18

• Pewnie tak jak karny z kapelusza

Też pewnie sędzia chciał mecz ustawić. Ogólnie nie chodzi o sam faul ale o miejsce.

• 1 0

• (6)

Areczko gratulacje i szkoda ze tak pozno !! No to jak tam betonki? Zagłębie dało wygrać? A może tak czas uczciwie ocenić? Pozdrawiam Lechistow szanujacych przeciwnika i piłkę nożną

• 96 27

• Jeśli byś szanował przeciwnika, (5)

nie napisałbyś "betoniki". Jak chcesz, żeby kibice się szanowali, to nie obrażaj innych. Takim wpisem obrażasz nas wszystkich normalnych kibiców Arki, bo oni to Lechiści, a my to Arkowcy

• 18 8

• (4)

Zacznij myśleć logicznie Lechici to nie betonki. A Arkowcy to nie tylko Ci z Górki. Lechitów szanuje i mam wielu przyjaciół A betonami nie się zajmują "kibice " z Gorki:)

• 10 4

• 90% Kibiców Lechii i Arki ma gdzieś animozje dzieciarni i patoli (2)

Tak jak u nas w pracy, czy kiedyś na studiach, są Kibice Arki, Lechii i żyjemy w pięknej znajomości lub przyjaźni

• 27 1

• 90% kibiców to patologia (1)

Wystarczy się przejść na stadion. Bekę mam jak specjaliści od marketingu zapraszają całe rodziny na mecze, na specjalny sektor rodzinny. Chyba po to żeby dzieci się nasłuchły kogo kto rąbbie, kto jest kurłą itp

• 9 8

• Dlatego

ja nie mogę iść z dziećmi na stadion, bo kibice z Górki wyzywają wszystkich na k, na ch. Na meczach naszej Arki byłby pełen stadion, gdyby nie ta patologia z Górki i słynne HFA. 90% Kibiców Arki nie może pójść na mecz z tego względu

• 16 6

• lechitów to masz we wronkach

• 0 0

• Ufffffffff

Może coś z nich jeszcze będzie.

• 36 16

• arka pokonala zaglebie, ktore pokonalo lechie:/ (9)

brawo arka pokaz lechii gdzie sledzie zimuja... ups...

• 32 43

• Lechia Zagłębie 3:2 czwartego grudnia (2)

śledziu zakłamany

• 16 6

• To był puchar (1)

Mówimy o lidze. Więc jaki był ten wynik? Zagłębie leje was regularnie.

• 4 3

• Zagłębie arka w lidze 2:0

poprzednim razem. Buahahahaha śledziu zakłamany

• 2 4

• co tam szepczesz z 13 miejsca??? nie słychac cię w grupie mistrzowskiej :)))) (2)

• 13 10

• (1)

Zobaczymy po zakończeniu rundy zasadniczej czy będziesz tak piał z zachwytu

• 4 6

• No. Zobaczymy biedny sledziuszku.

• 0 1

• Po pierwsze gniocie to Lechii nigdy nie pokonacie (2)

Po drugie, to mi się wydaje nieuku że Lechia wygrała 3-2,ale wybaczam, net do wsi nie dolatuje

• 7 8

• (1)

lechijka to twór czysto teoretyczny. Nie istniejecie w Trojmiescie.

• 3 3

• Drużyna Wielkiej Lechii Gdańsk

to niedościgniony wzór do naśladowania dla arki.

• 3 5

• Was coś zdziwiło, na co liczyliscie? (2)