Arka przegrała z Wisłą 0:1

16 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Tak kibice pożegnali piłkarzy po meczu

Piłkarze Arki Gdynia znów skomplikowali sobie sytuację w walce o utrzymanie ekstraklasy. Po 34. kolejce spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, gdyż przed własną publicznością przegrali z Wisłą Płock 0:1 (0:1), która tym samym już wie, że zostaje w elicie. Niby żółto-niebiescy, zwłaszcza po przerwie, zdecydowanie atakowali, ale nie byli w stanie wyrównać. Nie mieli też więcej niż jednego napastnika, a pod koniec meczu do gry do przodu wszedł... prawy obrońca. Gdyby goście wykazali się lepszą skutecznością już do przerwy mogli strzelić trzy gole, a po zmianie stron Pavels Steinbors przyjął nawet piłkę na twarz, by zagrodzić jej drogę do siatki. W doliczonym czasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Marcjanik.

1 Steinbors - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 21 Sambea, 10 Szwoch, 20 Hofbauer - 19 Bożok, 77 Formella - 11 Siemaszko
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Arys
Widzów: 6015
1 Kryczka - 20 Stefańczyk, 25 Szymiński, 17 Byrtek, 2 Sylwestrzak - 21 Rogalski, 8 Furman - 10 Merebaszwili, 18 Wlazło, 9 Reca - 29 Kante
  • 46' 19 Bożok Zmiany 8 Marcus
  • 70' 20 Hofbauer Zmiany 45 Zarandia
  • 74' 10 Merebaszwili Zmiany 22 Kun
  • 80' 29 Kante Zmiany 27 Piątkowski
  • 84' 18 Wlazło Zmiany 24 Bożić
  • 16' Reca
  • 15' Hofbauer
  • 86' Marcjanik
  • 90+1 Marcjanik
  • Marcus
  • Sobieraj
  • 65' Szymiński

W trakcie meczu kibice cały czas wspierali Arkę

Z Górnikiem Łeczna Arka wygrała 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Rafał Siemaszko
(ARKA)

ARKA PRZEŁAMAŁA SIĘ W EKSTRAKLASIE
Siemaszko miał kłopoty przed meczem z Wisłą. Chodzi o kontuzję dłoni. Jednak jak Rafał obiecał, tak i się stało. Jest dziś na boisku

SIEMASZKO: DŁOŃ SPUCHŁA, ALE BĘDĘ GRAŁ
w "11", która grała z Górnikiem, jedna zmiana. Na ławkę odesłany Marcus, do gry wraca Bożok (ARKA)

LESZEK OJRZYŃSKI: MOGLIŚMY BYĆ PAZERNIEJSI I KONKRETNIEJSI. PRZECZYTAJ WIĘCEJ KOMENTARZY PO MECZU ARKA - GÓRNIK 1:0
jednak mimo obecności Bożoka (ARKA) w "11", opaska kapitana pozostaje przy Sobieraju (ARKA). Na finiszu rozgrywek Arka zdecydowała się bowiem zmienić przywódcę
przypomnijmy, że Arka znalazła się w gronie klubów, do których żadnych zastrzeżeń nie miała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

KOMISJA DS. LICENCJI KLUBOWYCH: BEZ ZASTRZEŻEŃ DO ARKI, 100 TYS. ZŁ KARY DLA LECHII, MINUS 3 PUNKTY DLA RUCHU. PRZECZYTAJ WSZYSTKIE POSTANOWIENIA
dobra wiadomość również z lig europejskich. Wyniki tak się ułożyły, że Arka jest już pewna gry w III rundy kwalifikacji Ligi Europy

ARKA GDYNIA ROZPOCZNIE ELIMINACJE LIGI EUROPY OD III RUNDY. MOŻE TRAFIĆ NA RENOMOWANY KLUB. SPRAWDŹ, KTO WCHODZI W GRĘ?
rezerwa Arki: 13 Jałocha, 4 Sołdecki, 6 Łukasiewicz, 8 Marcus, 14 Nalepa, 33 Zbozień, 45 Zarandia
jak widać na ławce nie ma żadnego napastnika
widzów na razie na stadionie niewielu. Być może wielu jeszcze tkwi w korkach. Zaczyna on się już na ulicach Sopotu i trzyma aż do Orłowa
frekwencję tradycyjnie podamy w drugiej połowie. Wówczas otrzymujemy dane w tym względzie w Gdyni
w sektorze gości kilkunastoosobowa grupa kibiców. Na razie jest ich znacznie mniej niż w 30. kolejce, gdy przyjechali do Gdyni świętować awans do grupy mistrzowskiej. Nic z tego nie wyszło, gdyż mecz zakończył się remisem 1:1
w Wiśle również jedna zmiana w "11" w porównaniu z ostatnią kolejką i remisem z Cracovią 1:1. Na skrzydle Reca (WISŁA) zmienił Kuna
rezerwowi Wisły: 28 Kaniecki, 7 Piotrowski, 22 Kun, 24 Bożić, 27 Piątkowski, 41 Iliew, 95 Stępiński
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach "Roty Arki". Gospodarze żółte koszulki i getry, niebieskie spodenki. Wisła w czarnych strojach
"Do boju Arkowcy" - z trybun
1'
od środka rozpoczęła Wisła
2'
"Areczko tylko zwycięstwo" - z trybun
3'
dzisiaj w 34. kolejce rozgrywane są wszystkie mecze grupy spadkowej. Równolegle do spotkania w Gdyni grają piłkarze Górnika Łęczna z Cracovią
3'
mimo słonecznej aury jupitery stadionowe w Gdyni już zaświecone
4'
"Arka gol" - z trybun
4'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Furmana (WISŁA)
6'
Arka na razie czeka na przeciwnika na własnej połowie. Tutaj chce przejmować piłki i kontrować
7'
próbował takiej akcji Siemaszko (ARKA), ale nikt nie podążył za nim z kolegów
8'
Merebaszwili (WISŁA) urządził sobie slalom w polu karnym Arki między obrońcami. Przewrócił się po starciu z Warcholakiem (ARKA). Pewnie będzie kontrowersja, gdyż gdyby sędzia podyktował karnego, mógł się nie pomylić
10'
Sobieraj (ARKA) spod środkowej linii do własnego bramkarza. Kante (WISŁA) ambitnie pobiegł licząc na błąd Steinborsa (ARKA), ale golkiper Arki nie pomylił się przy wykopie nogą
11'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA) prosto w ręce Kryczki (WISŁA)
12'
na trybunę honorową wszedł Jacek Bednarz w przeszłości m.in. prezes Wisły, ale tej z Krakowa
13'
na razie sporo niedokładności z obu stron
14'
Bożok (ARKA) był 20 metrów od bramki z piłką, ale zamiast strzelać podawał do dużo gorzej ustawionego Siemaszki (ARKA), w dodatku zbyt mocno
15'
Żółtą kartką został ukarany Hofbauer (ARKA) po faulu na Merebaszwilim
16'
[0:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Reca. Po dośrodkowaniu z wolnego Furmana Byrtek zgrał piłkę głową. Trafiła ona przed pole karne do Recy, który technicznym strzałem umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Steinbors mógł być zasłonięty i dlatego nie zdążył z interwencją. Nikt też z obrońców nie doskoczył do strzelającego skrzydłowego gości, by zblokować uderzenie
17'
kibice, mimo niekorzystnego wyniku, nie ustają w dopingu dla Arki
17'
pierwsza stracona bramka w meczu to zły sygnał dla Arki. W tym sezonie nie wygrała żadnego takiego spotkania, tylko dwa zremisowała, a aż 13 przegrała

ARKA NIE POTRAFI ODBIĆ WYNIKU. KIEPSKIE STATYSTYKI MECZÓW, W KTÓRYCH PIERWSZA TRACI BRAMKĘ
18'
kiks Steinborsa (ARKA). Na szczęście dla gospodarzy nie zdołał przejąć krótko wybitej piłki przez bramkarza Reca (WISŁA)
20'
po kontrze Bożoka (ARKA) strzelał Szwoch (ARKA), ale trafił w głowę Szymińskiego (WISŁA)
21'
"MZKS" - z trybun
22'
nieudane dośrodkowanie Recy (WISŁA). Piłka przeszła nad bramką Arki
22'
na skrzydłach mamy pojedynek kandydatów do młodzieżowej reprezentacji Polski Recy (WISŁA) i Formelli (ARKA)
24'
Socha (ARKA) próbował po ziemi dograć piłkę do Siemaszki (ARKA), ale nie przeszła ona między nogami defensorów gości
25'
"Gdyńska Arka" - z trybun
25'
po dośrodkowaniu Sambei (ARKA) celny strzał głową Siemaszki (ARKA). Za słaby, by pokonać Kryczkę (WISŁA)
26'
Wlazło (WISŁA) nie sięgnął piłki. Gdyby to zrobił mógłby wyjść sam na sam z bramkarzem
26'
zablokowany strzał Hofbauera (ARKA)
27'
niecelny strzał z dystansu Furmana (WISŁA)
27'
po stracie gola Arka zdecydowanie częściej przy piłce niż przy wyniku 0:0
28'
na róg wybita piłka po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
28'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA) piłki nie sięgnął Formella (ARKA)
29'
dobra indywidualna akcja, zakończona celnym strzałem Recy (WISŁA). Steinbors (ARKA) pewnie obronił
29'
"Gdynia czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
30'
kontra Wisły 4 na 3. Merebaszwili (WISŁA) wrzucił w pole karne, strzelał z pierwszej piłki Kante (WISŁA). Steinbors (ARKA) uratował Arkę, odbijając futbolówkę
33'
róg dla Wisły
33'
po dośrodkowaniu z rogu Merebaszwiliego (WISŁA) niecelnie główkował Byrtek (WISŁA)
34'
ataki Wisły nadal groźniejsze od tych Arki
36'
niecelny strzał Kante (WISŁA), który znów spokojnie wbiegł w pole karne gospodarzy
38'
niecelny strzał Sambei (ARKA)
39'
41'
Szwoch (ARKA) wywalczył róg
41'
Kryczka (WISŁA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
43'
długa piłka Sambei (ARKA) do Siemaszki (ARKA), Rafał musiał walczyć z dwoma wyższymi od siebie co najmniej o głowę rywalami i został zablokowany
44'
rykoszet po strzale Szwocha (ARKA). Będzie róg
44'
dośrodkowanie z rogu Hofbauera (ARKA) prosto w ręce Kryczki (WISŁA)
45'
Sylwestrzak (WISŁA) wywalczył róg
45'
po dośrodkowaniu z rogu Furmana (WISŁA) piłka dotarła do Wlazło (WISŁA), który uderzył po koźle. Gdyby nie Bożok (ARKA), który wybił futbolówkę głową, byłby gol
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Źle Arka wygląda na tle Wisły. Goście przy zwycięstwie i korzystnych wynikach na innych stadionach są już w stanie dziś zapewnić sobie utrzymanie i robią wszystko, aby tak się stało. Praktycznie każdy atak zespołu trenera Kaczmarka ma w sobie zarzewie bramki. Gdyby nie Bożok (ARKA), a wcześniej Steinbors (ARKA) byłoby już 0:2 lub nawet 0:3.
Arka niby atakuje, ale bez większego zagrożenia. Na razie oddała jeden celny strzał, w dodatku był on w wykonaniu obrońcy - Marcjanika (ARKA). To stanowczo zbyt mało, by pokusić się o korzystny wynik.
Przeciwko gdynianom są też statystyki. W tym sezonie wcześniej w 15 meczach traciła jako pierwsza bramkę i aż 13 z tych spotkań przegrała, a tylko 2 zremisowała.
w rozgrywanym równolegle meczu w Lublinie Górnik Łęczna remisuje z Cracovią 0:0. Przy tych wynikach Arka na razie pozostaje na 13. miejscu, ale po niej zagrają jeszcze Ruch z Piastem i jednak z tych drużyn może znaleźć się przed gdyńskim zespołem
w przerwie tradycyjny konkurs dla kibiców. Trzeba trafić w otwory w banerze zawieszonym w świetle bramki
46'
ARKA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Wisła bez zmian w składzie
47'
Arka atakowała, mimo że leżał Reca (WISŁA)
47'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA). Będzie róg
48'
przed rogiem sędzia napomina Sobieraja (ARKA) i Sylwestrzaka (WISŁA), którzy przepychali się w walce o pozycję
48'
po rogu Hofbauera (ARKA) kontra Wisły
48'
Reca (WISŁA) wyszedł sam na sam ze Steinborsem (ARKA) i strzelił tuż obok słupka
49'
po podaniu Sochy (ARKA) na spalonym Marcus (ARKA)
50'
w polu karnym Szwoch (ARKA) do Hofbauera (ARKA), a ten do Siemaszki (ARKA). Rafał nie zdołał czysto trafić w piłkę
50'
zablokowany strzał Sambei (ARKA)
51'
teraz Marcus (ARKA) leży na boisku, a gra toczy się dalej
52'
Górnik objął prowadzenie w meczu z Cracovią 1:0, czyli przy tych wynikach mija w tabeli Arkę
53'
Arka nabija statystyki posiadania piłki (przewaga 59:41), ale nadal niewiele z tego wynika pod bramką przeciwnika
54'
ostre zagranie Recy (WISŁA) wzdłuż bramki. Steinbors (ARKA) nie złapał piłki, dobrze dla Arki że nikt nie zdążył z zamknięciem akcji
55'
"Arka" - z trybun skandowanie
56'
56'
krótko rozegrany róg i dopiero po chwili dośrodkowanie Furmana (WISŁA). Dobrze uderzył głową Byrtek (WISŁA), a Steonbors świetnie odbił piłkę.
57'
na rozgrzewce Zarandia
58'
Formella (ARKA) przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie zagwizdał
60'
pada w polu karnym Siemaszko (ARKA), sędzia znów puszcza grę
60'
teraz jest gwizdek, ale oznajmia faul Siemaszki (ARKA) na Szymińskim
61'
kibice wyrazili niezadowolenie z decyzji sędziego, a teraz już wrócili do dopingu "Arka gol"
62'
zablokowany strzał Sobieraja (ARKA)
63'
Arka przycisnęła Wisłę
64'
Reca (WISŁA) jednym zwodem wyprowadził w pole trzech piłkarzy Arki i uruchomił kolejny atak
65'
"Walczyć Arka, walczyć"
65'
Żółtą kartką został ukarany Szymiński (WISŁA).
65'
róg dla Arki. Trwa napór gospodarzy
66'
kolejny róg. Kryczka (WISŁA) wypiąstkował piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
66'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Hofbauera (ARKA)
67'
Merebaszwili (WISŁA) wyłożył piłkę na pojedynek sam na sam z bramkarzem Kante (WISŁA). Potężne uderzenie napastnika Wisły trafiło w twarz Steinborsa (ARKA). Bramkarz padł jak rażony piorunem. Sędzia przerwał grę
67'
masażyści udzielają pomocy Steinborsowi (ARKA)
68'
Pavels zostaje między słupkami Arki. Duża jego zasługa w tym, że gospodarze nadal przegrywają tylko 0:1
69'
Reca (WISŁA) przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował. Zamykający akcję Merebaszwili (WISŁA) oddał celny strzał. Znów dobrze broni Steinbors (ARKA)
70'
niecelny strzał sprzed pola karnego Szwocha (ARKA)
70'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hofbauer, w jego miejsce wchodzi Zarandia.
71'
Zarandia (ARKA) zajął miejsce na prawym skrzydle, a do środka przesunięty Marcus (ARKA)
71'
Steibors broni kolejny strzał Merebaszwiliego (WISŁA)
72'
zagranie Sochy (ARKA) w pole bramkowe, Formella (ARKA) nie zdołał skierować piłki do siatki. Łapie ją Kryczka (WISŁA)
73'
rozgrzewa się Kun
74'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Kun.
74'
Merebaszwili (WISŁA) żegnany gwizdami, w drugiej połowie niemal każde dojście do piłki Gruzina wywoływało głośne buczenie
75'
przebudzili się kibice gości, którzy głównie w milczeniu oglądali mecz. Niestety, skandowanie wulgarne. Miejscowi nie pozostali dłużni
77'
po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA) pewna interwencja Kryczki (WISŁA)
77'
Siemaszko (ARKA) wreszcie "urwał" się obrońcom Wisły, ale piłka cały czas mu skakała i nie zdecydował się na strzał. Dogonili go rywale i szansa na wyrównanie przepadła
78'
obraz gry bez zmian. Arka atakuje, goście całą drużyną bronią się na swojej połowie
79'
pomocy medycznej wymaga Wlazło (WISŁA)
80'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kante, w jego miejsce wchodzi Piątkowski.
80'
w Arce do wejścia przygotowuje się... obrońca Zbozień
81'
Zbozień ustawiony jako drugi napastnik, choć jest prawym obrońcą. To świadczy najlepiej o mizerii w ataku Arki
82'
Oficjalna frekwencja 6015 kibiców
83'
znów przewraca się Wlazło (WISŁA) i nie ma zamiaru szybko wstawać. Ewidentna gra na czas
84'
gdy nosze pojawiły się na boisku Wlazło (WISŁA) wstał
84'
trener Kaczmarek ratuje swojego podopiecznego, bo mógł dostać kartkę i decyduje się go zmienić
84'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wlazło, w jego miejsce wchodzi Bożić.
85'
Bożić (WISŁA) ustawiony jako defensywny pomocnik, choć wcześniej grywał jako środkowy obrońca. Jasny zamysł gości. Chcą dotrwać z korzystnym wynikiem
86'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA), który przed polem karnym sfaulował Recę
86'
Marcjanik (ARKA) nie zagra w następnym meczu. To jego 4. żółta kartka
87'
niecelny strzał z wolnego Furmana (WISŁA)
88'
Reca (WISŁA) spokojnie przebiegł z piłką wzdłuż pola karnego Arki, ale nie zdecydował się na strzał
89'
89'
Górnik z Cracovią prowadzi już 3:0
90'
5 minut doliczonych
90'
90+1
"Areczko, gramy do końca" - skandują kibice
żółta i czerwona
90+1
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Marcjanik (ARKA), który faulował Kuna
90+2
po strzale z wolnego Furmana (WISŁA) będzie jeszcze róg dla gości
90+3
bez zagrożenia dla Arki po rogu Wisły, która zdecydowała się na krótkie rozegranie kornera
już po meczu sędzia rozdziela kartki
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA).
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA).
"Ze Śląskiem tylko zwycięstwo" - skandują kibice Arki do piłkarzy, którzy we Wrocławiu zagrają już w piątek
taniec zwycięstwa piłkarzy gości
z sektora gości sakdowanie: "Dziękujemy"

16 Ruch Chorzów 34 10 6 18 39:57 17
* Przed rozgrywkami wiosennymi Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
* Po 30. kolejce nastąpił podział na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Dorobek punktowy zespołów podzielono na pół z zaokrągleniem do góry.
Tabela wprowadzona: 2017-05-17

Wyniki 34 kolejki

• Grupa o miejsca 1-8
  • LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (1:2)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
  • Grupa o miejsca 9-16
  • ARKA GDYNIA - Wisła Płock 0:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Cracovia 3:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:3 (0:0)

Opinie (322) ponad 20 zablokowanych

• Super wynik (9)

Do I ligi marsz! Z Sobierajem na czele!

Najgorzej grająca drużyna w lidze.

• 255 24

• spokojnie utrzymamy sie jak zwykle przy zielonym stoliku (1)

• 38 8

• bilardzie?

• 15 3

• A idżda w h...........................................................,kierunek pierwsz liga nie ma już odwrotu

• 30 4

• Prawda jest taka ! (1)

Sobieraj , Socha, Kakao , Bozok won z Arki !