Asseco pokonało Polpharmę

17 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Krzysztof Szubarga poprowadził Asseco do wygranej nad wyżej notowaną Polpharmą. Krzysztof Szubarga poprowadził Asseco do wygranej nad wyżej notowaną Polpharmą.

Koszykarze Asseco Gdynia pokonali u siebie Polpharmę Starogard Gdański 86:81 (16:23, 21:16, 23:22, 26:20). To pierwsza wygrana podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza od pięciu spotkań. Tym razem gdynianie przełamali czarną serię i w wyrównanej końcówce wreszcie stanęli na wysokości zadania. Do triumfu poprowadził ich zdobywca 26 pkt Krzysztof Szubarga.

Szubarga 26 (5x3, 7 zb., 6 as.), Wyka 17 (2x3, 7 zb.), Garbacz 9, Put 8, Ponitka 4 oraz Żołnierewicz 13, Witliński 5, Szczotka 4, Jankowski 0
Widzów: 1500
Thomasson 18 (6 zb.), Milovanović 17 (6 zb.), Szymański 14 (3x3), Tanksley 8 (6 zb.), Schenk 5 (1x3) oraz Flieger 11 (3x3), Bojić 6, Davis 2, Gołębiowski 0, Dąbrowski 0

- Przede wszystkim musimy dorosnąć. Po raz kolejny nie potrafimy zamknąć meczu, który jest wygrany. Nie trafiamy rzutów wolnych, mamy nie faulować, a faulujemy. Przeszkadzają nam właśnie tego typu, bardzo proste rzeczy. Niestety, po raz kolejny, w meczu z dobrym przeciwnikiem, będąc na prowadzeniu i mając kilka minut do końca nie zachowujemy chłodnych głów. Jeżeli nie dorośniemy, to takie mecze będą się zdarzać - mówił po ostatnim przegranym jednym punktem po dogrywce meczu ze Stelmetem BC Zielona Góra trener Frasunkiewicz.

STRACH PARALIŻUJE ASSECO W KOŃCÓWKACH MECZÓW
W Gdynia Arenie liczna i głośna grupa kibiców gości. Zrobili ogromny hałas już na rozgrzewce.
Pierwsza piątka Asseco:
Ponitka (ASSECO Gdynia), Put (ASSECO Gdynia), Garbacz (ASSECO Gdynia), Szubarga (ASSECO Gdynia), Wyka (ASSECO Gdynia)
Pierwsza piątka Polpharmy:
Milovanović (Polpharma Starogard Gdański), Schenk (Polpharma Starogard Gdański), Szymański (Polpharma Starogard Gdański), Tanksley (Polpharma Starogard Gdański), Thomasson (Polpharma Starogard Gdański)
Rozpoczęła się I kwarta
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański). Otwiera mecz efektownym wsadem
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Put (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
2'
Świetne podanie Szubargi (ASSECO Gdynia) za plecami, ale zza łuku nie trafia Put (ASSECO Gdynia). Nieudanie dobijał Ponitka (ASSECO Gdynia)
wolne (trafione oba)
2'
[4:4] Wyka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
3'
Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) faulował Szubergę
3'
Szubarga (ASSECO Gdynia) pudłuje zza łuku
za 3 punkty
3'
[7:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wyka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
4'
[9:4] 2 punkty zdobywa Put (ASSECO Gdynia) po podaniu Ponitki pod sam kosz
za 2 punkty
4'
[9:6] 2 punkty spod kosza zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
4'
Ofensywny faul Szubargi (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
5'
[9:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
5'
[9:11] 2 punkty zdobywa Tanskley (Polpharma Starogard Gdański).
6'
Spudłował zza łuku Ponitka (ASSECO Gdynia)
6'
[9:13] Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Faulował Witliński (ASSECO Gdynia)
7'
[9:15] Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[11:15] 2 punkty wsadem zdobywa Witliński (ASSECO Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[12:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (ASSECO Gdynia).
8'
[12:17] Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) ma już na koncie 10 pkt
za 2 punkty
9'
[12:19] 2 punkty zdobywa Tanksley (Polpharma Starogard Gdański). Dobijał rzut kolegi
za 2 punkty
9'
[14:19] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
10'
[16:19] Szczotka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[16:21] 2 punkty zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański). Na raty, po drugiej dobitce.
10'
[16:23] Flieger (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Koniec I kwarty. 23:16 dla Polpharmy
11'
Rozpoczęła się II kwarta
za 2 punkty
11'
[18:23] 2 punkty zdobywa Garbacz (ASSECO Gdynia). Z faulem
za 1 punkt
11'
[19:23] Rzut wolny trafia Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
11'
[21:23] 2 punkty zdobywa Garbacz (ASSECO Gdynia). Kończy kontrę wsadem, po przechwycie Wyki. 5 Garbacza w ciągu 30 sekund!
za 2 punkty
11'
[21:25] 2 punkty z faulem zdobywa Szymański (Polpharma Starogard Gdański).
za 1 punkt
11'
[21:26] Rzut wolny trafia Szymański (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
12'
[24:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
12'
[26:26] 2 punkty zdobywa Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
13'
[26:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szymański (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
13'
[31:29] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa Szubarga (ASSECO Gdynia).
14'
[31:31] Szymański (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
14'
Niecelnie Put
za 2 punkty
15'
[33:31] 2 punkty zdobywa Put (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
16'
[35:31] 2 punkty wsadem zdobywa Put (ASSECO Gdynia).
czas
16'
Przerwa na żądanie (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
17'
[35:33] 2 punkty zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
18'
[36:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
18'
[36:35] 2 punkty z dobitki zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
18'
[37:35] Tylko jeden rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
19'
[37:37] Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Ponitka (ASSECO Gdynia) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
19'
[37:39] 2 punkty zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański). Kapitlane podanie Thomassona za plecami
czas
19'
Przerwa na żądanie (ASSECO Gdynia).
19'
Cały czas głośny doping gości, którzy czują się w Gdynia Arenie jak we własnej gali. Dopingu gospodarzy praktycznie nie ma.
20'
Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) niecelnie zza łuku, chwilę później pudłuje też Garbacz (ASSECO Gdynia)
20'
Koniec II kwarty. Polpharma prowadzi z Asseco 39:37
20'
Do przerwy żadna z ekip nie imponuje skutecznością rzutową (13/34 Asseco i 12/32 Polpharma), ale oglądamy dobre, wyrównane widowisko. Gdynianie aż 15 razy rzucali zza łuku, ale trafili tylko 3 razy. Lepszą skuteczność (2/9) mają w tym elemencie goście. W ekipie przyjezdnych dobrze dysponowany jest Milovanović (Polpharma Starogard Gdański), który nie spudłował jeszcze rzutu. Ma 5/5 z gry i 6/6 z rzutów wolnych, co daje mu 16 pkt. W Asseco po 8 pkt mają Put (ASSECO Gdynia) i Szubarga (ASSECO Gdynia).
21'
Rozpoczęła się III kwarta
21'
Faulowany Milovanović (Polpharma Starogard Gdański), drugie przewinienie popełnił Wyka (ASSECO Gdynia)
21'
[37:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
21'
za 3 punkty
22'
czas
22'
Przerwa na żądanie (ASSECO Gdynia). Musi reagować, bo goście rozpoczęli kwartę od serii 7:0
za 2 punkty
22'
[39:46] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
23'
[41:46] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
23'
[41:48] 2 punkty zdobywa Tanksley (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
24'
[44:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
24'
24'
Spudłował z dystansu Garbacz (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
24'
[44:53] 2 punkty zdobywa Davis (Polpharma Starogard Gdański).
25'
Faulowany Wyka (ASSECO Gdynia)
25'
[46:53] Wyka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne. Nie przeszkodziły mu głośne gwizdy kibiców gości
25'
Nie trafił z dystansu Tanksley (Polpharma Starogard Gdański)
25'
Spudłował też Ponitka
25'
Nie trafił spod kosza Żołnierewicz (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
26'
[48:53] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
27'
Faulował w ataku Davis (Polpharma Starogard Gdański). To jego trzecie przewinienie
27'
Faulowany Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), drugie przewinienie Bojicia (Polpharma Starogard Gdański)
27'
[50:53] Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Błąd 24 sekund gości
28'
[52:53] Szubargi (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
28'
[54:53] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO Gdynia). Wsadem kończy kontrę i odzyskuje prowadzenie dla gospdoarzy!
czas
28'
za 2 punkty
28'
[54:55] 2 punkty spod kosza z faulem zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański). Drugie przewinienie Szczotki
28'
Nie trafił Bojić (Polpharma Starogard Gdański) z wolnego.
28'
Techniczne przewinienie Schenka (Polpharma Starogard Gdański)
28'
Nie trafia rzutu wolnego Szubarga (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
29'
za 2 punkty
29'
[57:57] 2 punkty z faulem zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
29'
Nie trafia wolnego Thomassson
29'
Trafił pierwszy rzut wolny Żołnierewicz (ASSECO Gdynia). Spudłował kolejny, ale zbyt wcześnie w pole 3 sekund weszli rywale. Sytuacja powtórzyła się
29'
[58:57] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
29'
[60:57] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
30'
Trzeci faul popełnił Szczotka (ASSECO Gdynia)
30'
Spudłował rzuty wolne Bojić (Polpharma Starogard Gdański)
30'
Drugie przewinienie Jankowskiego (ASSECO Gdynia)
30'
Trzeci faul Jankowskiego (ASSECO Gdynia)
30'
[60:59] Bojić (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Spudłował zza łuku Jankowski (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
30'
[60:61] 2 punkty zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
30'
Pudłuje zza łuku Jankowski (ASSECO Gdynia)
30'
Koniec III kwarty. Asseco - Polpharma 60:61
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 3 punkty
31'
za 2 punkty
31'
[65:61] 2 punkty zdobywa Szubarga (ASSECO Gdynia).
32'
Czwarte przewinienie popełnił Szczotka (ASSECO Gdynia). Jeszcze jedno i zakończy udział w meczu
za 2 punkty
32'
[65:63] 2 punkty zdobywa Schenk (Polpharma Starogard Gdański).
32'
Drugie przewinienie Witlińskiego (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
32'
[65:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
33'
[67:66] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO Gdynia).
33'
Zza łuku spudłował Witliński (ASSECO Gdynia)
33'
Przewinienie techniczne Thomassona (Polpharma Starogard Gdański) za dyskusję z sędzią
za 1 punkt
33'
[68:66] Rzut wolny trafia Szubarga (ASSECO Gdynia).
34'
Szubarga (ASSECO Gdynia) nie trafił zza łuku
35'
Nie udało się to także Fliegerowi (Polpharma Starogard Gdański)
35'
Spudłował także Żołnierewicz (ASSECO Gdynia)
36'
Nie trafia Witliński (ASSECO Gdynia)
36'
Błąd 24 sekund po stronie gości
37'
Spudłował Thomasson (Polpharma Starogard Gdański)
37'
Wreszcie poderwali się gdyńscy kibice i słychać gromkie "Asseco!"
za 2 punkty
37'
[70:66] 2 punkty z faulem zdobywa Wyka (ASSECO Gdynia).
za 1 punkt
37'
[71:66] Rzut wolny trafia Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
37'
za 2 punkty
38'
[73:69] 2 punkty spod kosza zdobywa Wyka (ASSECO Gdynia).
38'
Niesportowy faul Fliegera (Polpharma Starogard Gdański) po przechwycie Szubargi (ASSECO Gdynia)
czas
38'
38'
[75:69] Szubarga (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Nie trafia Dąbrowski (Polpharma Starogard Gdański)
39'
[77:69] Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
[77:71] Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
39'
Drugie przewinienie Szymańskiego
39'
Wyka (ASSECO Gdynia) pudłuje oba wolne
40'
Fatalnie pudłuje zza łuku Żołnierewicz (ASSECO Gdynia)
czas
40'
40'
55,5 sekundy do końca meczu. Czy 6 pkt zaliczki wystarczy Asseco do zwycięstwa?
za 3 punkty
40'
za 2 punkty
40'
[80:73] 2 punkty zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
czas
40'
za 2 punkty
40'
[80:75] 2 punkty zdobywa Tanksley (Polpharma Starogard Gdański).
schodzi za faule
40'
Davis (Polpharma Starogard Gdański) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
17,6 sek do końca meczu
40'
[82:75] Garbacz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[82:77] 2 punkty z faulem zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
za 1 punkt
40'
[82:78] Rzut wolny trafia Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
40'
Trzecie przewinienie Szymańskiego
40'
Nie trafia wolnych Garbacz (ASSECO Gdynia)
40'
9,9 sek do końca gry
40'
[82:80] Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Czwarte przewinienie Szymańskiego
40'
[84:80] Garbacz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Faulowany Thomassson
40'
[84:81] Tylko jeden rzut wolny trafia Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
40'
Faulowany Szubarga (ASSECO Gdynia)
40'
Flieger (Polpharma Starogard Gdański) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[86:81] Szubarga (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) nie trafia zza łuku
40'
Koniec meczu. Asseco pokonało Polpharmę 86:81. To pierwsza wygrana gdynian od pięciu spotkań.

17 Legia Warszawa 12 0 12 866:1046 12 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli ustalana jest w pierwszej kolejności na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań. Po rundzie zasadniczej, gdzie gra toczy się systemem mecz i rewanż, do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-20

Wyniki 11 kolejki

• BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TREFL SOPOT 90:86 (14:18, 22:18, 25:26, 29:24)
  • ASSECO GDYNIA - Polpharma Starogard Gdański 86:81 (16:23, 21:16, 23:22, 26:20)
  • TBV Start Lublin - Stelmet BC Zielona Góra 82:81 (19:19, 23:23, 18:22, 22:17)
  • King Szczecin - GTK Gliwice 87:65 (21:21, 23:16, 25:10, 18:18)
  • AZS Koszalin - Czarni Słupsk 81:85 (20:21, 21:25, 25:20, 15:19)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 81:74 (21:19, 25:10, 12:24, 23:21)
  • PGE Turów Zgorzelec - Miasto Szkła Krosno 87:81 (21:21, 28:13, 19:25 19:22)
  • Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 77:81 (18:19, 18:22, 20:25, 21:15)
  • TBV Start Lublin - Rosa Radom (przełożony na 27.12)
  • Zaległy mecz 1. kolejki:
  • BM Slam Stal - Rosa 80:96 (15:29, 23:15, 28:26, 14:26)

Opinie (50)

• ) (1)

W końcu,ale te rzuty wolne ciągle do poprawki.Kolejny mecz będzie wyzwaniem.

• 12 1

• dokładnie w końcu

• 5 1

• Frasunkiewicz jest niesamowity (15)

Kolejna drużyna ze znakomitymi obcokrajowcami ograna przez naszych przeciętnych Polaków. Jak on to robi? Inny trener dostawałby po 20 i więcej w plecy w każdym meczu.

• 23 8

• (11)

Przeceniasz Franza a nie doceniasz zawodników.
      Szubi jest najlepszym polakiem poprzedniego sezonu. Ponitkę czy Żołnierza wielu by chciało mieć w składzie. Wyka, Garbacz, Witliński moim zdaniem są ponad "polską" przeciętną w plk, reszta też jeszcze wyjdzie na dobrych koszykarzy.
      Tak z ciekawości - jesteś jego żoną albo jakimś pociotkiem?

• 8 5

• Chyba żartujesz (2)

Zobacz sobie ile minut grali Wyka Witliński czy Garbacz w swoich poprzednich klubach. przed przyjściem do Gdyni-a nie były to topowe kluby.Byli typowymi zadaniowcami na maks kilkanaście minut(Wyka 16 minut w Krośnie, Garbacz 14 minut w Szczecinie ,Witliński 15 minut w Koszalinie)w meczu u nas są praktycznie podstawowymi zawodnikami.

Polaków mamy na mniej więcej średnim poziomie. kilka klubów ma lepszych Polaków niż my , kilka gorszych. Ale wszyscy mają drużyny oparte na obcokrajowcach, którzy są liderami zespołów i robią grę. Amerykanie zawsze będą lepsi od Polaków.

I dla mnie to jest mega sukces Franza że tak buduje tych naszych Polaków że potrafią wygrywać z ekipami opartymi na Amerykanach. Jest 6 wygranych , ale też warto pamiętać że drużyna nawet w tych przegranych meczach byłą na styku z rywalami, były emocje. Na 12 spotkań tylko raz zespół przegrał bezdyskusyjnie-z Anwilem.

• 9 2

• co do bilansu spotkań zgoda, przy mniejszym pechu (nie mówię o szczęściu))) moglibyśmy być nad polpharmą. a co do polaków to trzeba wiedzieć na kogo postawić i to jest główna zasługa Franza (i sztabu) - szkoda jedynie Jeszkego że trafił do AZSu. po to jest trenerem żeby potrafił stworzyć coś z tego co ma, za to mu płacą. Można mu też zaliczyć na plus że nie marnuje potencjalnych talentów jak np Gronek Matczaka, Mokrosa, Grucha oprzytomniał i się urwał z łańcucha)))

• 9 0

• Jeśli na początku kariery grali ogony to już ich to obowiązuje do końca kariery?
          Istnieje coś takiego jak praca nad sobą i rozwój - im szybszy tym lepiej świadczy o zawodniku

• 0 0

• nowi (7)

Może wiesz kto znalazł Wykę i Garbacza i postawił na nich ?
        Dlaczego Ponitka dalej gra w Asseco choć miał propozycję za lepszą kasę ?
        Dlaczego Żołnierewicz został w Asseco choć też miał lepsze propozycje ?
        Dlaczego Witliński się odnalazł choć go inni nie chcieli ?
        Itd.
        Zostali zawodnicy którzy oparli swój sukces na ciężkiej pracy jaka jest wymagana w Asseco, chcą być częścią profesjonalnego klubu, nie stawiają kasy na 1 miejscu, a sukces finansowy przyjdzie z czasem bo musi !

• 6 2

• ))))chciałbym, wierz mi że bardzo chciałbym żebyś miała 100%-ową rację ale to jest za idealistyczne

• 3 1

• Sukces (5)

No i czyj to jest sukces bo się pogubiłam?

• 3 0

• (3)

))))Franza z całą wywiadownią. ale nie za przebiegi meczów i końcówki tylko za to że udało im się stworzyć tak bojową ekipę wyciągając z niej na wierzch to co najlepsze. ale każdy miał swoje powody że został albo przyszedł i to nie było dobro Asseco.
            na przebieg meczów Franz ma mniejszy wpływ niżby chciał mieć

• 2 1

• Ciekawe (2)

Na przykładzie Żołnierewicza.
              Gdynianin myślał, że w innych klubach które mu złożyły propozycję będzie dużo więcej kasy i dożo grania.
              Jak się okazało, że nie jest tak wesoło z kasa, a do tego będzie grał 2-3 skrzypce , a do tego poziom organizacyjny i trenerski na dużo gorszym poziomie - został. Jakby 1 dzień się dłużej zastanawiał to by go nie było.
              Przyszykowany już był następca.
              Teraz mu się coś nie podoba. Kolejka chętnych czeka tylko, ze w tym roku są dużo większe wymagania niż w poprzednim .