Asseco pokonało Rosę i zagra w PP

6 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 21:14 (7 stycznia 2018)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Przemysław Zołnierewicz zapewnił sobie ostatnią akcją meczu miano bohatera Asseco. Choć mógł to zrobić trzy sekundy wcześniej, ale spudłował dwa osobiste - w tym drugiego specjalnie. Niestety przy wspomnianej próbie nie trafił nawet w obręcz, czym dał Rosie możliwość wznowienia gry z połowy swojej drużyny. Przemysław Zołnierewicz zapewnił sobie ostatnią akcją meczu miano bohatera Asseco. Choć mógł to zrobić trzy sekundy wcześniej, ale spudłował dwa osobiste - w tym drugiego specjalnie. Niestety przy wspomnianej próbie nie trafił nawet w obręcz, czym dał Rosie możliwość wznowienia gry z połowy swojej drużyny.

Asseco tradycyjnie - już 12. raz w tym sezonie - drżało o wynik do ostatnich sekund czwartej kwarty meczu Polskiej Ligi Koszykówki. W Gdynia Arenie szczęśliwie pokonało Rosę Radom 83:82 (8:26, 27:16, 30:19, 18:21). Choć w ważnym momencie ogromny błąd przy rzutach wolnych popełnił Przemysław Żołnierewicz, to w ostatniej akcji meczu zablokował Michała Sokołowkiego, a następnie spod kosza spudłował Igor Zajcew. Świetny mecz rozegrali Jakub GarbaczMikołaj Witliński, którzy rzucili po 23 punkty. Asseco dzięki temu zachowało szanse na grę w turnieju o Puchar Polski, a dzięki niedzielnym porażkom Polpharmy Starogard Gdański z Anwilem Włocławek i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski z AZS Koszalin, awansowało do czołowej siódemki tabeli, która w dniach 15-18 lutego zmierzy się w Warszawie o to trofeum.

Garbacz 23 (6x3, 9 zb.), Szczotka 12 (2x3, 5 zb.), Żołnierewicz 10 (2x3, 5 zb., 7 as.), Wyka 9 (1x3, 6 zb.), Szubarga 2 (9 as.) oraz Witliński 23 (2x3, 7 zb.), Ponitka 4, Jankowski 0, Put 0
Sędziowie: Fidler, Moszakowski, Szczurewski
Widzów: 1500
Punter 22 (1x3), Zajcew 12 (1x3, 7 zb.), Auda 11 (1x3, 9 zb.), Sokołowski 8 (1x3, 10 zb.), Szymkiewicz 7 (1x3) oraz Harrow 17 (1x3), Piechowicz 3 (1x3), Szymański 2, Zegzuła 0

Mecz Asseco - Rosa jest ważny w kontekście obsady turnieju o Puchar Polski. Zagra w nim najlepsza siódemka tabeli PLK na dzień 7 stycznia, godz. 23:59. Jeśli gdynianie wygrają, będą mieli szanse na wskoczenie do Siódemki. Jeżeli wygra Rosa będzie miała w niej pewne miejsce
Asseco rozegrało w tym sezonie już 11 meczów z zaciętymi końcówkami. Trener Przemysław Frasunkiewicz, wpadki w nich, zrzuca po części na karb braku doświadczenia większości koszykarzy, jak i bierze na siebei

PRZEMYSŁAW FRASUNKIEWICZ: NASZA KONCEPCJA JEST SŁUSZNA
W pierwszym meczu w 2018 roku w Gdynia Arenie Asseco pokonało Miasto Szkła 87:85

ASSECO PONOWNIE NIE OSZCZĘDZIŁO NERWÓW KIBICÓW
Obie drużyny kończą już rozgrzewkę
Wyjściowy skład gości: 0 Punter (Rosa Radom), 1 Auda (Rosa Radom), 14 Zajcew (Rosa Radom), 22 Szymkiewicz (Rosa Radom), 24 Sokołowski (Rosa Radom)
Gospodarze zaczynają w składzie: 7 Szubarga (ASSECO Gdynia), 20 Szczotka (ASSECO Gdynia), 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), 99 Wyka (ASSECO Gdynia), 30 Garbacz (ASSECO Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty dobitką zdobywa Zajcew (Rosa Radom), do tego faul Wyki
za 1 punkt
1'
[0:3] Rzut wolny trafia Zajcew (Rosa Radom).
2'
Za nami minuta i 15 sekund meczu, a Wyka (ASSECO Gdynia) ma już dwa faule
za 2 punkty
2'
[0:5] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (Rosa Radom).
za 2 punkty
3'
[0:7] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Auda (Rosa Radom).
za 2 punkty
4'
[2:7] 2 punkty po szybkiej akcji zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia), do tego faul Sokołowskiego
za 1 punkt
4'
[3:7] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
5'
[3:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Punter (Rosa Radom).
za 2 punkty
5'
[3:12] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Zajcew (Rosa Radom).
5'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
6'
[5:12] Odpowiedź także z pola trzech sekund skąd 2 punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[5:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Harrow (Rosa Radom).
za 2 punkty
8'
[5:15] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Harrow (Rosa Radom).
za 2 punkty
8'
[5:17] 2 punkty wsadem zdobywa Szymański (Rosa Radom).
za 2 punkty
8'
[5:19] 2 punkty spod kosza zdobywa Zajcew (Rosa Radom).
czas
8'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
9'
[5:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa Punter (Rosa Radom).
za 2 punkty
9'
[7:21] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia), do tego faul Szymańskiego
za 1 punkt
9'
[8:21] Rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
10'
[8:23] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Punter (Rosa Radom), do tego faul Żołnierewicza
za 1 punkt
10'
[8:24] Rzut wolny trafia Punter (Rosa Radom).
10'
Rosa - skanduje grupa kibiców znajdująca się za ławką gości
za 2 punkty
10'
[8:26] A 2 punkty zdobywa Harrow (Rosa Radom).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Gdynianie zupełnie nie radzą sobie z obroną gości. Rzucają z nieprzygotowanych pozycji, a kiedy już uda się im znaleźć takowe, to pudłują. Z drugiej strony ogrywają ich Punter (Rosa Radom) oraz Harrow (Rosa Radom), a pod koszem rządzi Zajcew (Rosa Radom)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Rosy
12'
Trzeci faul popełnia Szymański (Rosa Radom)
za 2 punkty
12'
[10:26] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
12'
[10:28] 2 punkty z półdystansu zdobywa Sokołowski (Rosa Radom).
za 3 punkty
13'
[13:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
13'
[13:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Auda (Rosa Radom).
za 3 punkty
13'
[16:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
wolne (trafione oba)
14'
[16:33] Auda (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[18:33] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
15'
Let's go Gdynia - słychać w hali
za 3 punkty
15'
[18:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Piechowicz (Rosa Radom).
za 2 punkty
15'
[20:36] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
16'
17'
Garbacz (ASSECO Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty, więc będziemy mieli trzy rzuty wolne
czas
17'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (ASSECO Gdynia) (Rosa Radom).
17'
[25:36] 30 Garbacz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
17'
[26:36] Rzut wolny trafia 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
18'
[29:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
18'
[29:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Harrow (Rosa Radom).
za 2 punkty
18'
[31:38] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
18'
Asseco - skanduje niemal całą Gdynia Arena
czas
19'
20'
[32:38] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
20'
[32:40] 2 punkty dobitką zdobywa Auda (Rosa Radom).
za 3 punkty
20'
20'
Ponitka (ASSECO Gdynia) fauluje przy rzucie za trzy punkty Puntera (Rosa Radom)
20'
[35:42] Punter (Rosa Radom) wykorzystuje dwa z trzech rzutów wolnych.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Gospodarzy rozruszał Garbacz (ASSECO Gdynia), który seryjnie trafiał za trzy punkty lub starał się rozbijać strefę podkoszową rywali. Wynik mógłby być jeszcze bliższy remisu, gdyby gdynianie trafiali... spod kosza
Najskuteczniejsi do przerwy są: Garbacz (ASSECO Gdynia) - 14 pkt, Wiliński - 11 pkt, Punter (Rosa Radom) - 10 pkt, Auda (Rosa Radom) - 9 pkt
Gdynianie trafili 7 z 14 rzutów za dwa punkty i 5 z 17 za trzy punkty, natomiast Rosa odpowiednio 13/23 i 3/12. Goście prowadzą w zbiórkach 20:17, za to Asseco ma więcej asyst 8:5
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 3 punkty
21'
22'
[39:42] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
23'
Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
23'
[41:42] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia), do tego faul Audy
za 1 punkt
23'
[42:42] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
23'
[42:44] 2 punkty zdobywa Punter (ASSECO Gdynia), do tego jest faulowany
za 1 punkt
23'
[42:45] Rzut wolny trafia Punter (Rosa Radom).
za 2 punkty
23'
[44:45] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
23'
[44:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Punter (Rosa Radom).
za 2 punkty
24'
[46:47] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
24'
czas
24'
za 2 punkty
25'
[51:47] 2 punkty "hakiem" zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
25'
26'
Niesportowy faul popełnił Szubarga (ASSECO Gdynia), który zatrzymał biegnącego w kontrze Puntera (Rosa Radom)
26'
[54:49] Punter (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
[56:49] 12 Witliński (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[56:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Harrow (Rosa Radom).
za 3 punkty
27'
[59:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
27'
[59:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrow (Rosa Radom).
27'
Let's go Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
28'
[61:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
28'
[61:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Punter (Rosa Radom).
28'
[62:55] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
29'
[62:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (Rosa Radom). A do tego faul Puta
za 1 punkt
29'
[62:59] Rzut wolny trafia Sokołowski (Rosa Radom). Choć chwilę wcześniej spudłował osobistego, to sędzia nakazał powtórkę, ponieważ za szybko w pole trzech sekund wszedł jeden z koszykarzy Asseco
29'
Witliński (ASSECO Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
za 2 punkty
30'
[62:61] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Harrow (Rosa Radom).
za 3 punkty
30'
[65:61] Celny rzut zza linii 6.75 m równo z syreną kończącą kwartę! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Wciąż "gorącą rękę" ma Garbacz (ASSECO Gdynia). Dobił już do sześciu celnych rzutów za trzy punkty. Asseco wyszło dzięki temu na prowadzenie. Mogło być ono bardziej okazałe, ale gdynianie nie potrafią wystrzegać się prostych błędów. Z drugiej strony trójkę na koniec kwarty trafił Witliński (ASSECO Gdynia)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
31'
[67:61] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
31'
[67:63] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Szymkiewicz (Rosa Radom).
za 2 punkty
31'
[67:65] 2 punkty zdobywa Harrow (Rosa Radom), do tego faul Szczotki
za 1 punkt
31'
[67:66] Rzut wolny trafia Harrow (Rosa Radom).
za 3 punkty
32'
za 2 punkty
33'
[70:68] 2 punkty dobitką zdobywa Auda (Rosa Radom).
za 3 punkty
33'
[73:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
34'
34'
Czwarty faul popełnił Szczotka (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
35'
[73:70] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Punter (Rosa Radom).
czas
35'
36'
[74:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
36'
[74:73] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zajcew (Rosa Radom).
za 2 punkty
37'
[74:75] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Zajcew (Rosa Radom).
37'
Zajcew (Rosa Radom) blokuje Witlińskiego (ASSECO Gdynia)
schodzi za faule
38'
30 Garbacz (ASSECO Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
Zajcew (Rosa Radom) blokuje Szczotkę (ASSECO Gdynia)
za 3 punkty
39'
39'
Gdynia - starają się pomóc kibice
40'
20 Szczotka (ASSECO Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[77:77] Punter (Rosa Radom) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia). Do końca kwarty pozostało 50,5 sekundy
40'
Witliński (ASSECO Gdynia) faulowany przez Audę (Rosa Radom) przy rzucie za trzy punkty! 28,6 sekundy do końca kwarty
40'
Auda (Rosa Radom) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[79:77] 12 Witliński (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Witliński (ASSECO Gdynia) pudłuje ostatniego wolnego, ale piłkę wywalczył Wyka (ASSECO Gdynia), a następnie mamy faul na Żołnierewiczu (ASSECO Gdynia)
40'
[80:77] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
40'
Rosa pędzi z akcją, ale przechwyt zalicza Wyka (ASSECO Gdynia), który jest faulowany - 16,9 sekundy do końca kwarty
40'
[82:77] 99 Wyka (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (ASSECO Gdynia) (Rosa Radom). Goście będą wprowadzać piłkę na wysokości linii rzutów za trzy punkty, na połowie Asseco. 16,9 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[82:79] 2 punkty spod kosza zdobywa Szymkiewicz (Rosa Radom).
czas
40'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia). 11 sekund do końca kwarty
40'
Faul na Szubardze na 10,7 sekundy przed końcem kwarty
40'
[83:79] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
40'
[83:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szymkiewicz (Rosa Radom).
40'
Faul na Żołnierewiczu (ASSECO Gdynia), 2,6 sekundy do końca kwarty
40'
Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) nie trafia dwóch wolnych - z tego drugie specjalnie na życzenie trener Frasunkiewicza, ale piłka nie dotyka obręczy, więc piłka z boku dla Rosy, a to daje szansę Kamińskiemu (ASSECO Gdynia) na czas
czas
40'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (ASSECO Gdynia) (Rosa Radom). Piłka będzie wprowadzana do gry na wysokości linii rzutów za trzy punkty, na połowie Asseco
40'
Blok Żołnierwicza na Sokołowskim (Rosa Radom), dobija Zajcew (Rosa Radom), ale nie trafia spod kosza!
40'
KONIEC MECZU. 12. zacięta końcówka Asseco w tym sezonie i trzecia z rzędu wygrana. Choć ponownie gdynianie dali rywalom szanse na zwycięstwo, to za dwa niecelne wolne w ostatniej akcji swojej drużyny zrehabilitował się Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), który zablokował pod koszem Sokołowskiego (Rosa Radom)
40'
Asseco zachowuje szanse na Puchar Polski, musi jednak liczyć na potknięcie w niedzielę Polpharmy z Anwilem, lub BM Slam Stal z AZS Koszalin

17 Legia Warszawa 16 0 16 1163:1394 16 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2018-01-08

Wyniki 15 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Rosa Radom 83:82 (8:26, 27:16, 30:19, 18:21)
  • King Szczecin - TREFL SOPOT 95:82 (23:24, 27:10, 17:24, 28:24)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 100:76 (29:18, 20:15, 22:17, 29:26)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - AZS Koszalin 80:83 (17:17, 19:11, 12:26, 21:15, d. 11:14)
  • Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 73:80 (22:16, 17:19, 23:26, 11:19)
  • GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 83:77 (14:22, 27:26, 24:19, 18:10)
  • Miasto Szkła Krosno - TBV Start Lublin 69:71 (11:27, 16:10, 20:16, 22:18)
  • Legia Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 71:81 (12:21, 14:21, 25:19, 20:20)
  • Legia Warszawa - Czarni Słupsk, przełożony na 15 stycznia

Opinie (39)

• mistrzowie horroru (4)

Wiara potrafi czynić cuda ha ha, Asseco mistrzami horroru dla kibiców nadal w grze o Puchar Polski - o ile Anwil wygra z Polfarmą... Brawo Asseco, początek roku udany i oby tak do końca, a w P8 mało która drużyna będzie chciała za przeciwnika tak nieprzewidywalną drużynę, bo póki co to chyba czarny koń rozgrywek na półmetku, chociaż i Polfarmę trzeba pochwalić za piękny start. Let's Go Gdynia Let's Go...

• 28 3

• (3)

Nie tak szybko kolego bo wchodzi 7 najlepszych + legia wiec jeszcze .....

• 2 0

• dwie opcje na PP (2)

Są dwie opcje na występ Asseco w PP...
        1) Anwil wygrywa z Polfarmą
        lub
        2) AZS ogrywa Ostrowiec
        Oba te warianty na występ Asseco zostały już potwierdzone... a wesoło by było trafiając na Legię i ją ograć... by znaleźć się w 1/2 PP

• 2 0

• PP (1)

Tylko czy mamy tyle sił by fundować sobie jeden lub dwa dodatkowe mecze, plus podróż.

• 0 0

• jak dwudziestolatki nie mają mieć siły? toż to 100% testosteron ;-)

• 2 0

• Normalnie nie wierzę :) (1)

Co za fantastyczny dzień! Jeszcze tylko powtarzalność dołożyć do gry Asecco i będzie coraz lepiej i bez nitrogliceryny pod językiem:)

• 20 3

• Rosa to jedna z drużyn z którą wystarczyło wygrać przysłowiowym jednym punktem. I wypaliło

• 7 1

• Brawa i gratki za wygrana i emocje.Walka niesamowita.p.s.Zajcew dzieki za pudlo!!!