Asseco nie zdobyło Miasta Szkła

17 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Krzysztof Szubarga nawet na moment nie opuścił w poniedziałek boiska. Niestety to sprawiło, że już w trzeciej kwarcie miał problemy z kondycją. Przypomnijmy, że rozgrywający jest po ponad rocznej przerwie od koszykówki. Krzysztof Szubarga nawet na moment nie opuścił w poniedziałek boiska. Niestety to sprawiło, że już w trzeciej kwarcie miał problemy z kondycją. Przypomnijmy, że rozgrywający jest po ponad rocznej przerwie od koszykówki.

Słaba defensywa przez trzy kwarty sprawiła, że Asseco nie było w stanie zdobyć pierwszego zwycięstwa w sezonie. Gdynianie mieli niespodziewanie problemy z szybko grającym beniaminkiem Polskiej Ligi Koszykówki Miastem Szkła Krosno i ulegli 70:83 (13:26, 18:19, 17:15, 22:23). W Gdynia Arenie kolegów starał się napędzać Krzysztof Szubarga, jednak w końcówce nie starczyło mu sił.

Szubarga 19 (4x3), Matczak 18 (2x3, 6 zb., 7 as.), Żołnierewicz 9 (5 zb.), Szymański 6 (5 zb.), Szczotka 3 (1x3) oraz Jankowski 6 (2x3), Ponitka 5 (1x3), Put 4, Czerlonko 0
Sędziowie: Pastusiak, Fiedler, Szczurecki
Widzów: 1000
Czerapowicz 15 (3x3, 11 zb.), Pełka 12 (2x3), Woolridge 10 (6 as.), Dłuski 8 (7 zb., 5 as.), Małgorzaciak 4 oraz Maddox 18 (1x3, 7 zb.), Rduch 8 (2x3), Oczkowicz 4, Bręk 3 (1x3), Wyka 1

Cheerleaders Gdynia także zaczęły sezon 2016/2017.

Tej bolesnej porażki gdynianie doznali w Dąbrowie Górniczej

ASSECO ROZBITE PRZEZ MKS, NIEUDANY DEBIUT FRASUNKIEWICZA
Dla Miasta Szkła to pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie. Zagrało już dwa spotkania, ale u siebie - przegrało z Rosą Radom i wygrało z AZS Koszalin
Z drużyną nie rozgrzewa się będący w składzie Witliński (ASSECO), wygląda na to, że dzisiaj nie zagra
Koszykarze Asseco nie powinny jedna narzekać na formę fizyczną, o którą fenomenalnie zadbał Szczotka
(ASSECO)

KOSZYKARZE ASSECO JAK KULTURYŚCI
Goście zaczną piątką: 7 Woolridge (MIASTO SZKŁA), 10 Małgorzaciak (MIASTO SZKŁA), 13 Dłuski (MIASTO SZKŁA), 26 Pełka (MIASTO SZKŁA), 35 Czerapowicz (MIASTO SZKŁA)
Pierwsza piątka gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO)
Asseco prowadzi w tym sezonie specjalną akcję związaną z biletami. Sezon PLK dedykowany jest w gdyńskim klubie podopiecznym hospicjum dziecięcego "Bursztynowa Przystań", na potrzeby którego klub przekaże: z każdego sprzedanego biletu na mecz 5, a z każdego karnetu 80 złotych
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Miasta Szkła
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Małgorzaciak (MIASTO SZKŁA).
wolne (trafione oba)
2'
[0:4] Małgorzaciak (MIASTO SZKŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
3'
[0:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pełka (MIASTO SZKŁA).
czas
3'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
3'
Gdynia, Gdynia - starają się pomóc kibice
za 3 punkty
3'
[3:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
za 3 punkty
3'
[3:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Pełka (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
4'
[6:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
4'
[6:12] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
5'
[6:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA). Przymierzył z około 9. metra
za 2 punkty
6'
[6:17] 2 punkty rzutem o tablice zdobywa Pełka (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
7'
[8:17] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
7'
[8:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
7'
[8:22] 2 punkty z kontry zdobywa Oczkowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
8'
[8:24] 2 punkty z kontry zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
8'
[10:24] 2 punkty dobitką zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
za 3 punkty
9'
[13:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[13:26] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Oczkowicz (MIASTO SZKŁA).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Goście zagrali na świetnej skuteczności. Dwie trójki trafił Pełka (MIASTO SZKŁA), a do tego w łatwy sposób wszedł pod kosz, kolejne dwie, w tym jedną z okolic 9. metra Czerapowicz (MIASTO SZKŁA). Miasto Szkła prezentuje żywszą koszykówkę. Po stronie Asseco pokazali się jedynie Szubarga (ASSECO) i walczący w końcówce za dwóch Szymańki
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
czas
12'
Przerwa na żądanie Barana (MIASTO SZKŁA).
12'
Wciąż bez punktów w kwarcie, błąd 24 sekund na akcję Asseco
za 3 punkty
13'
[13:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rduch (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
14'
[15:29] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
za 3 punkty
14'
[15:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rduch (MIASTO SZKŁA).
czas
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza(ASSECO).
15'
Twardo w obronie - skandują fani
wolne (tylko 1 trafiony)
15'
[15:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Wyka (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
15'
[18:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[20:33] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
16'
Trzeci faul Żołnierewicza (ASSECO), tyle samo ma już Szczotka (ASSECO)
16'
[20:35] Pełka (MIASTO SZKŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
17'
17'
Let's go Gdynia - słychać w hali
17'
Matczak (ASSECO) pudłuje dwa wolne, chwilę wcześniej to samo zrobił Szczotka (ASSECO)
za 2 punkty
18'
[22:38] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[22:40] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Dłuski (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
18'
[25:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[25:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bręk (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
19'
[27:43] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
19'
[29:43] 2 punkty wsadem zdobywa 21 Put (ASSECO), nad kosz podawał Matczak
czas
19'
za 2 punkty
19'
[29:45] 2 punkty wsadem zdobywa Pełka (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
20'
[31:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Miasto Szkła wciąż znajduje sobie czyste pozycje do rzutów za trzy i je wykorzystuje. A kiedy jest możliwość, wchodzi w pole trzech sekund gdynian. Tym udało się nadrobić starty w momencie gdy rywale przekroczyli limit fauli, a Asseco przyspieszyło akcje. Dobry moment miał Matczak (ASSECO), a później także Put
Goście trafili do przerwy 8 rzutów za trzy, gospodarze 5. Oba zespoły próbowały po 15 razy. Miasto Szkła prowadzi w zbiórkach 20:15, asystach 9:7 i ma mniej strat 3:8
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Pełka (MIASTO SZKŁA) - 12 pkt, Czerapowicz (MIASTO SZKŁA) - 9 pkt, Szubarga (ASSECO) i Matczak (ASSECO) po 8 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Miasta Szkła
za 2 punkty
21'
[31:47] 2 punkty "hakiem" zdobywa Dłuski (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
22'
[33:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
22'
[36:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[38:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
czas
23'
za 2 punkty
23'
[40:47] 2 punkty po przechwycie zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
24'
Czwarty faul Szczotki (ASSECO)
24'
[40:49] Czerapowicz (MIASTO SZKŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
24'
[42:49] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO), świetna asysta Szubargi
za 2 punkty
25'
[42:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
28'
[43:51] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[43:53] 2 punkty zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
28'
[43:55] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
czas
28'
za 2 punkty
28'
[45:55] 2 punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
29'
[45:57] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA) i jest faulowany
za 1 punkt
29'
[45:58] Rzut wolny trafia Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
30'
[48:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
30'
[48:60] Maddox (MIASTO SZKŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Asseco wreszcie zaczęło bronić, a to odbiło się na wyniku. Problem stanowiły jednak faule Szczotki (ASSECO) oraz szybkie zmęczenie u Puta. Niestety z Maddoksem (MIASTO SZKŁA) nie radził sobie Czerlonko (ASSECO), a ten obudził w tej części Miasto Szkła. Inaczej przewaga gości wynosiłaby mniej niż 10 punktów.
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 3 punkty
32'
[51:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
33'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
za 3 punkty
33'
[51:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
33'
[53:63] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[53:65] 2 punkty wsadem zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
czas
34'
za 2 punkty
34'
[53:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
34'
[55:67] 2 punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[57:67] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
czas
34'
36'
[58:67] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[58:69] 2 punkty z kontry zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
36'
[61:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
37'
[61:71] 2 punkty zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA), do tego jest faulowany
za 1 punkt
37'
[61:72] Rzut wolny trafia Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
37'
[61:74] 2 punkty z półdystansu zdobywa Rduch (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
37'
[63:74] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
schodzi za faule
38'
20 Szczotka (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
[63:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
38'
[66:75] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
za 2 punkty
38'
[66:77] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
39'
[68:77] 2 punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
39'
[68:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Maddox (MIASTO SZKŁA).
czas
39'
Przerwa na żądanie Barana (MIASTO SZKŁA). Na parkiecie Cheerleaders Gdynia
39'
[68:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
40'
[68:81] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Dłuski (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
40'
[68:83] 2 punkty zdobywa Dłuski (MIASTO SZKŁA).
40'
[70:83] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY. Tym razem rozkręcił się Woolridge (MIASTO SZKŁA), który raz za razem wbiegał w strefę trzech sekund Asseco i trafiał. Rywali rzutami za trzy próbował gonić Szubarga (ASSECO), ale był w tym elemencie gry nieskuteczny

Wyniki 2 kolejki

• BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TREFL SOPOT 70:73 (9:18, 20:14, 18:19, 23:22)
  • ASSECO GDYNIA - Miasto Szkła Krosno 70:83 (13:26, 18:19, 17:15, 22:23)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 94:67 (26:20, 26:23, 22:15, 20:9)
  • AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 80:83 (17:19, 22:21, 19:22, 22:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 92:72 (16:21, 23:18, 29:12, 24:21)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 91:82 (19:20, 27:15, 18:18, 27:29)
  • Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 64:86 (13:28, 12:16, 21:22, 18:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 83:57 (18:10, 20:15, 21:11, 24:21)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex Kutno, przełożony na 15 kwietnia
  • Awansem z 15. kolejki
  • Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:71 (15:21, 20:16, 17:19, 24:15)

• Brawo

Wspaniały mecz ani ataku, ani defensywy. Jedyne co tej drużynie nie grozi w tym sezonie to brak sześciu Polaków w składzie. Drewna u nas pod dostatkiem. Te Puty,Szymańskie i inne Konopczyńskie zagwarantują nam spadek. Asseco robicie idiotów z kibiców. Z roku na rok jest coraz gorzej.