Zwycięstwo Asseco nad Turowem

Asseco Arka Gdynia

Mikołaj Witliński zagrał najlepszy mecz w barwach Asseco czym przyczynił się do pokonania Turowa. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Asseco sprawili niespodziankę i pokonali w Gdynia Arenie faworyzowany PGE Turów Zgorzelec 76:68 (26:11, 16:24, 12:10, 22:23}. Zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza zagrali świetną pierwszą kwartę, ale w połowie czwartej byli punkt za rywalem. Wtedy nagle przypomnieli sobie o szybkiej i agresywnej grze. Do tego trafili dwie trójki z rzędu, a sygnał do odjazdu dał Mikołaj Witliński. Skrzydłowy ma za sobą najlepszy mecz w sezonie.

ASSECO

Szubarga 19 (3x3, 8 as.), Żołnierewicz 14 (3x4), Matczak 11 (8 zb., 5 st.), Szczotka 10, Szymański 6 oraz Witliński 16 (1x3, 8 zb.), Ponitka 0, Konopatzki 0, Jankowski 0, Czerlonko 0, Put 0, Frąckiewicz 0

PGE TURÓW

Borowski 16 (3x3), Ikovlev 15 (2x3, 8 zb.), Carter 9, Bochno 6 (2x3), Archibeque 4 (11 zb.) oraz Michalak 10 (1x3), Gospodarek 2 (5 zb.), Jackson 2, Nikolić 2, Kostrzewski 2

Podczas ostatniego, wygranego meczu ze Startem Lublin 80:65 Szubarga (ASSECO) wykonał rzut, który zapewne będzie kandydował do najładniejszego w sezonie

ZOBACZ FANTASTYCZNY RZUT KRZYSZTOFA SZUBARGI
W sobotę mecz zagrał Trefl Sopot. Żółto-czarni zostali rozbici przez MKS Dąbrowę Górniczą

TREFL PRZEGRAŁ RÓŻNICĄ 37 PUNKTÓW
Turów Trójmiasto wspomina ogólnie nie najlepiej. Czterokrotnie przegrywał z drużyną stąd w finale play-off
Goście zaczną w składzie: 7 Ikovlev (PGE TURÓW), 13 Borowski (PGE TURÓW), 19 Bochno (PGE TURÓW), 33 Archebeque (PGE TURÓW), 45 Carter (PGE TURÓW)
[ICO]
Piątka gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO)
[ICO]
Drużyny wyprowadzili na prezentacji zawodnicy Olimpiad Specjalnych
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Asseco
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
[ICO]
1'
[2:2] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
[ICO]
1'
[4:2] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
2'
[4:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW), do tego jest faulowany
[ICO]
2'
[4:5] Rzut wolny trafia Ikovlev (PGE TURÓW).
[ICO]
3'
[6:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
3'
[8:5] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
[ICO]
4'
[11:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
[ICO]
4'
Asseco - skandują fani
[ICO]
4'
[11:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
[ICO]
5'
[13:8] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
7'
[15:8] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Fischera (PGE TURÓW).
[ICO]
7'
[15:10] 2 punkty "hakiem" zdobywa Nikolić (PGE TURÓW).
[ICO]
7'
[17:10] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO) i jest faulowany przez Nikolicia
[ICO]
7'
[18:10] Rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
8'
[18:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
[ICO]
9'
[20:11] 2 punkty z kontry zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
9'
[23:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
10'
Matczak (ASSECO) zabiera piłkę Nikoliciowi (PGE TURÓW), a ten popełnia niesportowy faul
[ICO]
10'
[24:11] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
10'
[26:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco gra agresywnie, szybko, a to sprawia wiele problemów Turowowi, Najwidoczniej rywale nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Świetnie gra Witliński (ASSECO), który ma już na koncie 7 punktów. To zdecydowanie jedna z najlepszych kwart Asseco w tym sezonie
11'
Zaczynamy druga kwartę, piłka dla Turowa
[ICO]
12'
[26:13] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gospodarek (PGE TURÓW).
[ICO]
12'
[29:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
13'
[31:13] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
13'
[31:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW).
[ICO]
14'
[33:16] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
[ICO]
14'
[33:18] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jackson (PGE TURÓW), do tego faul Szczotki, ale nie przy rzuci
[ICO]
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
[ICO]
15'
[36:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
15'
[36:20] 2 punkty rzutem z wyskoku zdobywa Carter (PGE TURÓW).
[ICO]
16'
[36:22] 2 punkty po ładnym zwodzie zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
[ICO]
17'
[38:22] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
[ICO]
17'
[38:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
[ICO]
18'
[ICO]
18'
[40:25] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
18'
[40:27] 2 punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW) i do tego faul Szczotki. To już 3. przewinienie kapitana gospodarzy
[ICO]
18'
[40:28] Rzut wolny trafia Borowski (PGE TURÓW).
[ICO]
19'
[40:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
[ICO]
19'
[42:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
20'
[42:33] Ikovlev (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[42:35] Borowski (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Jeszcze na początku tej części gry Asseco utrzymywało wysokie tempo. Później jednak zaczęło nieco wychodzić z nich zmęczenie, pozycje do rzutów nie były klarowne, a po drugiej stronie parkietu świetnie grał Ikovlev (PGE TURÓW). Głównie dzięki niemu przewaga gospodarzy zmalała do 7 punktów
Najskuteczniejsi do przerwy są: Ikovlev (PGE TURÓW) 15 pkt, Szubarga (ASSECO) 11 pkt, Witliński (ASSECO) 9 pkt, Borowski (PGE TURÓW) 8 pkt
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ
[ICO]
21'
[42:37] 2 punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
[ICO]
21'
[44:37] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
[ICO]
22'
[ICO]
23'
[47:39] 2 punkty zdobywa Archibeque (PGE TURÓW), to jego pierwsze trafienie w meczu
[ICO]
26'
[47:41] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Carter (PGE TURÓW).
[ICO]
26'
[47:43] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kostrzewski (PGE TURÓW).
[ICO]
26'
[47:45] 2 punkty w podobny sposób zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
[ICO]
28'
[49:45] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
4. faul łapie Ponitka (ASSECO)
[ICO]
29'
[51:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
[ICO]
30'
[53:45] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO) i jest faulowany przez Jacksona
[ICO]
30'
[54:45] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. W tej części gry zdecydowanie rządziła defensywa. Asseco nie mogło dostać się pod kosz rywala, natomiast Turów pudłował rzut za rzutem. Pod koniec gdynianie ponownie zaczęli grać twardo po obu stronach boiska i dzięki temu powiększyli przewagę
31'
Zaczynamy czwartą kwartę. Piłka dla Asseco
[ICO]
31'
Let's go Gdynia - skandują kibice
32'
Czerlonko fauluje Michalaka (PGE TURÓW) przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
32'
[54:47] Michalak (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
32'
[54:48] Rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
[ICO]
33'
[54:50] 2 punkty z półdystansu zdobywa Carter (PGE TURÓW).
[ICO]
34'
[54:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
[ICO]
35'
35'
Ponitka (ASSECO) pudłuje dwa rzuty wolny
[ICO]
36'
[54:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
[ICO]
37'
[57:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO). To pierwsze trafienie gdynian w tej kwarcie
[ICO]
37'
[ICO]
38'
Gdynia - słychać w całej hali
[ICO]
38'
[62:55] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
[ICO]
38'
[ICO]
39'
[ICO]
39'
[65:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
[ICO]
39'
[67:58] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[67:60] 2 punkty zdobywa Carter (PGE TURÓW) i jest faulowany przez Szubargę
[ICO]
40'
[67:61] Rzut wolny trafia Carter (PGE TURÓW).
40'
Faul na Szczotce, 49 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
[68:61] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
40'
Faul na Szubardze, 37,2 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[70:61] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
40'
Carter (PGE TURÓW) pudłuje, Witliński (ASSECO) zbiera i jest faulowany - 31 sekund do końca kwarty
[ICO]
40'
Carter (PGE TURÓW) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[72:61] 12 Witliński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[72:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
40'
Faul na Szubardze - 17,8 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
Boisko opuszcza Witliński (ASSECO), który dostaje od kibiców owacje na stojąco
[ICO]
40'
[74:64] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
40'
[74:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
[ICO]
40'
[74:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW).
40'
Faul na Matczaku (ASSECO) - 0,8 sekundy przed końcem meczu
[ICO]
40'
[76:68] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Po fatalnym starcie kwarty w jej połowie Asseco obudziły dwa celne rzuty za trzy punkty rzędu. Było to w momencie, gdy rywale objęli 1-punktowe prowadzenie. Gdynianie przypomnieli sobie wtedy o szybkiej grze z pierwszej kwarty, a kiedy objęli pewne prowadzenie rzutami wolnymi dograli z nim do końca meczu

Wyniki 8 kolejki:

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 92:55 (24:18, 27:9, 18:18, 23:10)
  • ASSECO GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 76:68 (26:11, 16:24, 12:10, 22:23}
  • TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 69:71 (18:20, 21:17, 14:21, 16:13)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 59:88 (19:22, 14:20, 10:28, 16:18)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:80 (18:28, 19:15, 13:13, 22:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 70:83 (15:19, 12:29, 22:16, 21:19)
  • AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 58:67 (19:17, 11:22, 15:11, 13:17)
  • King Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 76:84 (17:24, 29:18, 16:18, 14:24)
  • TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 100:99 (29:19, 19:21, 22:28, 30:31)

Opinie (40)

• Brawo Asseco ! (3)

• 54 4

• Nasi z Sopotu powinni brać przykład z Asseco !

• 24 3

• Dlaczego niespodziewana wygrana Asseco ? Kto gra i walczy to wygrywa ! (1)

• 26 2

• Zgadzam się,

ja się spodziewałem tej wygranej.

• 10 1

• Brawo! (3)

Dobrze, że jest jeszcze w Gdyni drużyna, która potrafi wygrywać!

• 52 4

• (1)

Jest jeszcze Spójnia

• 13 1

• i Basket

• 9 0

• Mamy jeszcze w Gdyni,póki co niezawodne,piłkarki ręczne Vistalu.Trzeba też o tym pamiętać.

• 4 0

• Niech źałują Cicho nie byli na meczu. Brawo Asseco.

• 34 2

• A jednak

Polak potrafi

• 30 3

• fajny meczyk

Brawo cała drużyna.
    Brawo trener. Brawo Witliński - 2gi dobry mecz.
    Marcel - ty się odmul chłopaku bo grasz poniżej możliwości.

• 30 3

• O meczu (2)

Cieszą 3x4 Żołnierewicza. Gdyby wszyscy nasi rzucali za 4 byśmy wygrali wyzej

• 28 1

• Ale chyba 3z faulem.!!!!

• 5 1

• Też zauważyłem ten błąd ale mnie uprzedziłeś:)

• 5 1

• Brawo,brawo

Zwycięstwo pięknie smakuje,tym bardziej że faworytem był Turów.

• 26 2

• No to Stefan z Kudłatym musza być wku.....ni. (2)

• 20 2

• (1)

Pamietaj rano na 8 na lekcje! Do spania i bez dopalaczy!

• 4 11

• O 8 mam wf.
        Trener Stefan określi taktykę jak nie przegrać więcej niż 40 punktami.

• 6 2

• Basket Gdynia! (1)

CCCPolkowice Basket Gdynia 76:93.
    Rene Montgomery 37pkt!!!

• 25 2

• Chociaż koszykówka na osłodę piłkarzom! Brawo Asseco! Brawo Basket Gdynia!!!

• 18 1

• (1)

no i żebym musiał aż do Gdyni jeździć z Gdańska na prawdziwego kosza ? warto było gratulacje

• 42 1

• Nie martw się. Mnóstwo kibiców musi dojeżdżać z Sopotu.

• 10 2

1

23.01 (sob) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności Legia Warszawa
28.01 (czw) godz.17:30 MKS Dąbrowa Górnicza typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
07.02 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polski Cukier Toruń
11.02 (czw) godz.18:00 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj ASSECO ARKA Gdynia
28.02 (nd) Enea Astoria Bydgoszcz ASSECO ARKA Gdynia
17.01 (nd) godz.19:30 King Szczecin 82:50 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
10.01 (nd) godz.15:30 GTK Gliwice 97:89 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
03.01 (nd) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 63:102 bez publiczności Śląsk Wrocław
30.12.2020 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 71:100 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!
27.12.2020 (nd) godz.19:30 Pszczółka Start Lublin 76:61 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

Wyniki 23 kolejki:

• ASSECO ARKA GDYNIA - Legia Warszawa (sobota, godz. 20)
  • TREFL SOPOT - HydroTruck Radom 80:70 (17:17, 21:15, 23:19, 19:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 86:79 (22:15, 25:17, 13:28, 26:19)