Zwycięstwo Asseco nad Turowem

27 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Mikołaj Witliński zagrał najlepszy mecz w barwach Asseco czym przyczynił się do pokonania Turowa. Mikołaj Witliński zagrał najlepszy mecz w barwach Asseco czym przyczynił się do pokonania Turowa.

Koszykarze Asseco sprawili niespodziankę i pokonali w Gdynia Arenie faworyzowany PGE Turów Zgorzelec 76:68 (26:11, 16:24, 12:10, 22:23}. Zawodnicy Przemysława Frasunkiewicza zagrali świetną pierwszą kwartę, ale w połowie czwartej byli punkt za rywalem. Wtedy nagle przypomnieli sobie o szybkiej i agresywnej grze. Do tego trafili dwie trójki z rzędu, a sygnał do odjazdu dał Mikołaj Witliński. Skrzydłowy ma za sobą najlepszy mecz w sezonie.

Szubarga 19 (3x3, 8 as.), Żołnierewicz 14 (3x4), Matczak 11 (8 zb., 5 st.), Szczotka 10, Szymański 6 oraz Witliński 16 (1x3, 8 zb.), Ponitka 0, Konopatzki 0, Jankowski 0, Czerlonko 0, Put 0, Frąckiewicz 0
Sędziowie: Zapolski, Piróg, Dębowski
Widzów: 1200
Borowski 16 (3x3), Ikovlev 15 (2x3, 8 zb.), Carter 9, Bochno 6 (2x3), Archibeque 4 (11 zb.) oraz Michalak 10 (1x3), Gospodarek 2 (5 zb.), Jackson 2, Nikolić 2, Kostrzewski 2

Podczas ostatniego, wygranego meczu ze Startem Lublin 80:65 Szubarga (ASSECO) wykonał rzut, który zapewne będzie kandydował do najładniejszego w sezonie

ZOBACZ FANTASTYCZNY RZUT KRZYSZTOFA SZUBARGI
W sobotę mecz zagrał Trefl Sopot. Żółto-czarni zostali rozbici przez MKS Dąbrowę Górniczą

TREFL PRZEGRAŁ RÓŻNICĄ 37 PUNKTÓW
Turów Trójmiasto wspomina ogólnie nie najlepiej. Czterokrotnie przegrywał z drużyną stąd w finale play-off
Goście zaczną w składzie: 7 Ikovlev (PGE TURÓW), 13 Borowski (PGE TURÓW), 19 Bochno (PGE TURÓW), 33 Archebeque (PGE TURÓW), 45 Carter (PGE TURÓW)
Piątka gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO)
Drużyny wyprowadzili na prezentacji zawodnicy Olimpiad Specjalnych
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
za 2 punkty
1'
[2:2] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
za 2 punkty
1'
[4:2] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[4:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW), do tego jest faulowany
za 1 punkt
2'
[4:5] Rzut wolny trafia Ikovlev (PGE TURÓW).
za 2 punkty
3'
[6:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[8:5] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
za 3 punkty
4'
[11:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
4'
Asseco - skandują fani
za 3 punkty
4'
[11:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
za 2 punkty
5'
[13:8] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
7'
[15:8] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
czas
7'
Przerwa na żądanie Fischera (PGE TURÓW).
za 2 punkty
7'
[15:10] 2 punkty "hakiem" zdobywa Nikolić (PGE TURÓW).
za 2 punkty
7'
[17:10] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO) i jest faulowany przez Nikolicia
za 1 punkt
7'
[18:10] Rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[18:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
9'
[20:11] 2 punkty z kontry zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 3 punkty
9'
[23:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
10'
Matczak (ASSECO) zabiera piłkę Nikoliciowi (PGE TURÓW), a ten popełnia niesportowy faul
10'
[24:11] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[26:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco gra agresywnie, szybko, a to sprawia wiele problemów Turowowi, Najwidoczniej rywale nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Świetnie gra Witliński (ASSECO), który ma już na koncie 7 punktów. To zdecydowanie jedna z najlepszych kwart Asseco w tym sezonie
11'
Zaczynamy druga kwartę, piłka dla Turowa
za 2 punkty
12'
[26:13] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Gospodarek (PGE TURÓW).
za 3 punkty
12'
[29:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
wolne (trafione oba)
13'
[31:13] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
13'
[31:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW).
za 2 punkty
14'
[33:16] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
za 2 punkty
14'
[33:18] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jackson (PGE TURÓW), do tego faul Szczotki, ale nie przy rzuci
czas
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[36:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
15'
[36:20] 2 punkty rzutem z wyskoku zdobywa Carter (PGE TURÓW).
za 2 punkty
16'
[36:22] 2 punkty po ładnym zwodzie zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
za 2 punkty
17'
[38:22] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
17'
[38:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
czas
18'
za 2 punkty
18'
[40:25] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[40:27] 2 punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW) i do tego faul Szczotki. To już 3. przewinienie kapitana gospodarzy
za 1 punkt
18'
[40:28] Rzut wolny trafia Borowski (PGE TURÓW).
za 3 punkty
19'
[40:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (PGE TURÓW).
za 2 punkty
19'
[42:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
20'
[42:33] Ikovlev (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[42:35] Borowski (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Jeszcze na początku tej części gry Asseco utrzymywało wysokie tempo. Później jednak zaczęło nieco wychodzić z nich zmęczenie, pozycje do rzutów nie były klarowne, a po drugiej stronie parkietu świetnie grał Ikovlev (PGE TURÓW). Głównie dzięki niemu przewaga gospodarzy zmalała do 7 punktów
Najskuteczniejsi do przerwy są: Ikovlev (PGE TURÓW) 15 pkt, Szubarga (ASSECO) 11 pkt, Witliński (ASSECO) 9 pkt, Borowski (PGE TURÓW) 8 pkt
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ
za 2 punkty
21'
[42:37] 2 punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
za 2 punkty
21'
[44:37] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
23'
[47:39] 2 punkty zdobywa Archibeque (PGE TURÓW), to jego pierwsze trafienie w meczu
za 2 punkty
26'
[47:41] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Carter (PGE TURÓW).
za 2 punkty
26'
[47:43] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kostrzewski (PGE TURÓW).
za 2 punkty
26'
[47:45] 2 punkty w podobny sposób zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
28'
[49:45] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
4. faul łapie Ponitka (ASSECO)
za 2 punkty
29'
[51:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[53:45] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO) i jest faulowany przez Jacksona
za 1 punkt
30'
[54:45] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. W tej części gry zdecydowanie rządziła defensywa. Asseco nie mogło dostać się pod kosz rywala, natomiast Turów pudłował rzut za rzutem. Pod koniec gdynianie ponownie zaczęli grać twardo po obu stronach boiska i dzięki temu powiększyli przewagę
31'
Zaczynamy czwartą kwartę. Piłka dla Asseco
31'
Let's go Gdynia - skandują kibice
32'
Czerlonko fauluje Michalaka (PGE TURÓW) przy rzucie za trzy punkty
32'
[54:47] Michalak (PGE TURÓW) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
32'
[54:48] Rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
za 2 punkty
33'
[54:50] 2 punkty z półdystansu zdobywa Carter (PGE TURÓW).
za 2 punkty
34'
[54:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Archibeque (PGE TURÓW).
czas
35'
35'
Ponitka (ASSECO) pudłuje dwa rzuty wolny
za 3 punkty
36'
[54:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
za 3 punkty
37'
[57:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO). To pierwsze trafienie gdynian w tej kwarcie
za 3 punkty
37'
38'
Gdynia - słychać w całej hali
za 2 punkty
38'
[62:55] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
czas
38'
za 3 punkty
39'
za 3 punkty
39'
[65:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (PGE TURÓW).
39'
[67:58] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[67:60] 2 punkty zdobywa Carter (PGE TURÓW) i jest faulowany przez Szubargę
za 1 punkt
40'
[67:61] Rzut wolny trafia Carter (PGE TURÓW).
40'
Faul na Szczotce, 49 sekund do końca kwarty
40'
[68:61] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
40'
Faul na Szubardze, 37,2 sekundy do końca kwarty
40'
[70:61] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
40'
Carter (PGE TURÓW) pudłuje, Witliński (ASSECO) zbiera i jest faulowany - 31 sekund do końca kwarty
schodzi za faule
40'
Carter (PGE TURÓW) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[72:61] 12 Witliński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[72:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (PGE TURÓW).
40'
Faul na Szubardze - 17,8 sekundy do końca kwarty
40'
Boisko opuszcza Witliński (ASSECO), który dostaje od kibiców owacje na stojąco
40'
[74:64] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[74:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (PGE TURÓW).
za 3 punkty
40'
[74:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE TURÓW).
40'
Faul na Matczaku (ASSECO) - 0,8 sekundy przed końcem meczu
40'
[76:68] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Po fatalnym starcie kwarty w jej połowie Asseco obudziły dwa celne rzuty za trzy punkty rzędu. Było to w momencie, gdy rywale objęli 1-punktowe prowadzenie. Gdynianie przypomnieli sobie wtedy o szybkiej grze z pierwszej kwarty, a kiedy objęli pewne prowadzenie rzutami wolnymi dograli z nim do końca meczu

Wyniki 8 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 92:55 (24:18, 27:9, 18:18, 23:10)
  • ASSECO GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 76:68 (26:11, 16:24, 12:10, 22:23}
  • TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 69:71 (18:20, 21:17, 14:21, 16:13)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 59:88 (19:22, 14:20, 10:28, 16:18)
  • Polfarmex Kutno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:80 (18:28, 19:15, 13:13, 22:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 70:83 (15:19, 12:29, 22:16, 21:19)
  • AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 58:67 (19:17, 11:22, 15:11, 13:17)
  • King Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 76:84 (17:24, 29:18, 16:18, 14:24)
  • TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 100:99 (29:19, 19:21, 22:28, 30:31)