Koszykarze Asseco wygrali z Polfarmeksem

30 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Krzysztof Szubarga (nr 7) i Dardan Berisha (nr 11) stoczyli wyrównany pojedynek. Obaj zdobyli po 21 punktów. Rozgrywający Asseco dołożył 6 zbiórek i 7 asyst. Strzelec z Kutna miał dodatkowo 4 zbiórki. Krzysztof Szubarga (nr 7) i Dardan Berisha (nr 11) stoczyli wyrównany pojedynek. Obaj zdobyli po 21 punktów. Rozgrywający Asseco dołożył 6 zbiórek i 7 asyst. Strzelec z Kutna miał dodatkowo 4 zbiórki.

Koszykarze Asseco wygrali po raz pierwszy w Gdynia Arenie w sezonie 2016/2017. Dobra obrona, w tym kluczowe cztery, defensywne akcje Piotra Szczotki w ostatniej kwarcie, pozwoliły im pokonać Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13). Tym samym sprawili imieninowy prezent trenerowi Przemysławowi Frasunkiewiczowi. Kolejny świetny mecz zaliczyły Krzysztof Szubarga, który w końcówce wziął ciężar gry na własne barki. Do poprawy gdynianie mają zapewne rzuty wolne. Trafili ich 21 z 35.

Szubarga 21 (2x3, 6 zb., 7 as.), Matczak 17 (2x3), Żołnierewicz 8 (5 zb.), Szczotka 5 (8 zb.), Szymański 2 oraz Ponitka 8 (1x3), Witliński 8 (1x3), Put 4, Konopatzki 0
Sędziowie: Zapolski, Koralewski, Pietrzak
Widzów: 1200
Berisha 21 (6x3), Fraser 11 (11 zb.), Bartosz 10 (1x3, 6 zb.), Wallace 0, Grochowski 0 oraz Kowalczyk 12 (3x3), Jarecki 9 (1x3, 9 zb.), Gabiński 4 (5 zb.), Sałasz 0

TYLKO 4 PUNKTY TREFLA W CZWARTEJ KWARCIE I PORAŻKA Z POLSKIM CUKREM

W Słupsku Asseco wygrało dzięki kapitalnej pierwszej kwarcie, a najlepszym strzelcem gdynian był Żołnierewicz (ASSECO). Zdobył 20 punktów, a do tego dołożył 7 zbiórek

KOSZYKARZE ASSECO ZDOBYLI SŁUPSK 81:71
W tygodniu zapytaliśmy koszykarskiego eksperta o ocenę początku sezonu w wykonaniu trójmiejskich drużyn

ANDRZEJ KWAŚNIEWSKI: BARDZIEJ PODOBA MI SIĘ SKŁAD ASSECO
Dla spragnionych koszykówki w Trójmieście - dzisiaj odbędą się dwa mecze derbowe. W II lidze mężczyzn, o godz. 15, w Hali 100-lecia rezerwy TRefla Sopot zmierzą się z drugą drużyną Asseco. Natomiast w I lidze kobiet AZS Uniwersytet Gdański podejmie Politechnikę Gdańską, godz. 16, w miejskiej hali przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku. Wstęp na oba mecze wolny

DZIEJE SIĘ W WEEKEND POD TRÓJMIEJSKIMI KOSZAMI
Goście zaczną piątką: 00 Wallace (POLFARMEX), 11 Berisha (POLFARMEX), 15 Bartosz (POLFARMEX), 21 Fraser (POLFARMEX), 77 Grochowski (POLFARMEX)
Wyjściowa piątka gospodarzy wygląda następująco: 7 Szubarga (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO)
Za względu na transmisję telewizyjną mecz rozpocznie się z około 3-minutowym opóźnieniem
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla gości
za 3 punkty
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
1'
[2:3] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO) i jest faulowany
za 1 punkt
1'
[3:3] Rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[5:3] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[7:3] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[7:5] 2 punkty zdobywa Fraser (POLFARMEX) i jest faulowany przez Szymańskiego
za 2 punkty
4'
[9:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
5'
[12:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
6'
Blok Witlińskiego (ASSECO) na Berishy (POLFARMEX)
za 2 punkty
6'
[14:5] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
czas
6'
Przerwa na żądanie Krysiewicza (POLFARMEX).
6'
A na parkiecie Cheerleaders Gdynia
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[15:5] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
7'
[17:5] 2 punkty dobitką zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
7'
Witliński (ASSECO) pudłuje oba wolna
8'
[17:6] Tylko jeden rzut wolny trafia Fraser (POLFARMEX).
za 2 punkty
8'
[19:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
8'
[19:7] Tylko jeden rzut wolny trafia Fraser (POLFARMEX).
wolne (trafione oba)
9'
[19:9] Bartosz (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
Asseco Gdynia - skandują kibice
9'
[19:11] Gabiński (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[21:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[21:13] 2 punkty z kontry zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
10'
[22:13] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Matczak (ASSECO).
10'
2 punkty po wrzuceniu nad kosz zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO) (ASSECO). Sędziowie sprawdzają, czy zmieścił się w czasie - powtórka pokazuje, że nie
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY, Asseco ma więcej pomysłów na grę w ataku. Dobrze funkcjonuje obwód, gdynianie potrafią również wejść pod kosz i zdobywać łatwe punkty. Goście bazują na grze Berishy (POLFARMEX), rzutach za trzy i wolnych
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
11'
[24:13] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
11'
[24:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
12'
[24:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Fraser (POLFARMEX).
za 3 punkty
13'
[24:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
czas
13'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
za 3 punkty
14'
[24:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
15'
[24:25] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
za 2 punkty
16'
[26:25] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
czas
16'
Przerwa na żądanie Krysiewicz (POLFARMEX).
16'
Przewinienie techniczne dla trenera zespołu gości Krysiewicza
16'
Szubarga (ASSECO) pudłuje wolnego
17'
Let's go Gdynia - słychać w hali
za 3 punkty
17'
[29:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[29:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 3 punkty
18'
[32:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[32:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 3 punkty
19'
[35:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
19'
[35:33] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Bartosz (POLFARMEX).
za 2 punkty
20'
[37:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO) i jest faulowany
20'
za 2 punkty
20'
[39:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Asseco miało problemy w pierwszej połowie tej części gry. Przestało wchodzić pod kosz, rzucało na siłę za trzy i dało się dojść Polfarmeksowi. Wszystko zmieniła seria 5 trójek z rzędu w wykonaniu obu drużyn. Wtedy obudził się Szubarga (ASSECO), który rządził na boisku już do końca kwarty
Najskuteczniejsi do przerwy byli: Berisha (POLFARMEX) - 15 pkt, Szubarga (ASSECO) - 12 pkt, Matczak (ASSECO) - 8 pkt, Szczotka (ASSECO), Witliński (ASSECO) i Fraser (POLFARMEX) po 5 pkt
Asseco oddało do przerwy 11 rzutów za trzy punkty, trafiło 4, Polfarmex 6 z 18. Goście mają 23 zbiórki, gospodarze 18, gdynianie tylko z dwiema stratami, rywale z siedmioma
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Polfarmeksu
za 3 punkty
21'
[39:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
za 2 punkty
22'
[41:36] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
22'
[42:36] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[42:38] 2 punkty spod kosza zdobywa Bartosz (POLFARMEX).
23'
[42:40] Berisha (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
[43:40] Tylko jeden rzut wolny z trzech trafia 7 Szubarga (ASSECO).
24'
[43:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Fraser (POLFARMEX).
za 2 punkty
25'
[43:43] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Fraser (POLFARMEX).
za 3 punkty
25'
[46:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
26'
[47:43] Tylko jeden rzut wolny trafia 12 Witliński (ASSECO).
26'
[47:45] Kowalczyk (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[49:45] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 21 Put (ASSECO).
27'
[49:46] Tylko jeden rzut wolny trafia Bartosz (POLFARMEX).
27'
[49:48] Fraser (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
[49:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
czas
27'
27'
Polfarmex - skanduje grupa kibiców z Kutna
za 3 punkty
28'
[52:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
28'
[53:51] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
29'
[55:51] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
[55:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY, w rolach głównych wystąpili rozgrywający Szubarga (ASSECO) i Kowalczyk (POLFARMEX). Niestety u pierwszego z nich kuleją rzuty wolne, których w całym meczu trafił 4 z 9. Natomiast były gracz Asseco rzucił ważne trójki i dlatego wynik jest na styku
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Asseco
31'
[57:54] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
31'
[57:56] 2 punkty dobitką zdobywa Gabiński (POLFARMEX).
32'
[59:56] 12 Witliński (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
32'
[59:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
33'
Żołnierewicz (ASSECO) faulowany przez Jareckiego (POLFARMEX) przy rzucie za trzy punkty
33'
[61:59] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
33'
[62:59] Rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO).
34'
Asseco twardo w obronie - śpiewają kibice
35'
Ponitka (ASSECO) fauluje Berishę (POLFARMEX) przy rzucie za trzy punkty
35'
[62:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Berisha (POLFARMEX).
35'
Berisha (POLFARMEX) pudłuje trzeci rzut wolny
za 2 punkty
35'
[62:62] 2 punkty wsadem zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
czas
35'
36'
Matczak (ASSECO) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
37'
[64:62] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
37'
[64:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bartosz (POLFARMEX).
za 2 punkty
37'
[66:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
38'
[68:65] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
czas
38'
za 2 punkty
39'
[70:65] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
czas
39'
39'
[70:66] Tylko jeden rzut wolny trafia Fraser (POLFARMEX).
40'
[71:66] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
40'
Przewinienie techniczne dla Szubargi (ASSECO)
za 1 punkt
40'
[71:67] Rzut wolny trafia Kowalczyk (POLFARMEX).
40'
[73:67] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Krysiewicza (POLFARMEX), do końca kwarty równo 25 sekund
40'
KONIEC MECZU. Od połowy czwartej kwarty przy czterech przechwytach brał udział Szczotka (ASSECO). Jego zagrania w obronie sprawiły, że gospodarze wciąż byli na czele. A w końcówce ciężar gry na własne barki wziął skutecznie Szubarga (ASSECO)

Wyniki 4 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)
  • TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)
  • PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:22)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61 (16:12, 15:14, 12:23, 22:12)
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin 87:81 (19:28, 23:17, 22:17, 23:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 65:68 (14:15, 16:7, 15:22, 20:24)
  • Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 68:64 (13:22, 14:11, 21:11, 20:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 71:63 (25:15, 17:9, 14:16, 15:23)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Bardzo fajny i zaciety mecz!

Brawo dla każdego z zawodnikow Asseco i Trenera Franza!Gra była zespołowa i widać ze trener reagował razem z zawodnikami na sytuacje na boisku.Chłopaki czesali parkiet i ci doświadczeni i ci młodzi.Polfarmex to nie latwa druzyna szczególnie (niestety) jak grał Kowalczyk...który jest dobry .
    Ale podziękowania za emocje i zwycięstwo dla Asseco Gdynia

• 19 2

• Już w Słupsku widzieliśmy dużą poprawę. Jest zaangażowanie w grze obronnej,pasja i lepsza skuteczność.Poza Szubargą( brawo panie profesorze ) największe słowa uznania dla Marcela-to on ostudził Berishę.Filip już nie raz udowadniał że jest wysokiej klasy dwójką.Franc dobrze rotował skladem.Tak dalej trzymać Panowie!