Derby koszykarzy dla Trefla Sopot

15 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Najważniejsze rzuty w 29. derbach Trójmiasta należały do Piotra Śmigielskiego, który został najskuteczniejszym koszykarzem spotkania. Najważniejsze rzuty w 29. derbach Trójmiasta należały do Piotra Śmigielskiego, który został najskuteczniejszym koszykarzem spotkania.

10. wygrana w derbach Trójmiasta koszykarzy Trefla pozwala im trzymać we własnych rękach losy awansu do fazy play-off Polskiej Lidze Koszykówki. W Gdynia Arenie gości do zwycięstwa 94:79 (22:27, 31:18, 17:17, 25:17) poprowadził Piotr Śmigielski, a klasę ponownie pokazał Filip Dylewicz. W szeregach gospodarzy z dobrej strony prezentowali się Krzysztof Szubarga i Przemysław Żołnierewicz, ale nie byli w stanie uchronić zespołu od dziesiątej ligowej porażki z rzędu.

Żołnierewicz 18 (2x3, 5 zb., 5 as.), Szubarga 16 (3x3), Witliński 10 (6 zb.), Jankowski 9 (2x3), Put 7 (1x3) oraz Szczotka 13 (7 zb.), Ponitka 2, Konopatzki 2, Czerlonko 2, Szymański 0, Kamiński 0, Frąckiewicz 0
Sędziowie: Zamojski, Witkowski, Myszka
Widzów: 1500
Śmigielski 21 (3x3, 5 zb.), Ireland 15 (1x3), Marković 13 (3x3, 7 zb.), Stefański 6, Mielczarek 4 oraz Dylewicz 17 (3x3, 9 zb.), Laser 8, Karolak 7 (1x3), Ł. Kolenda 3 (1x3), Kulka 0, M. Kolenda 0

TUTAJ KOMPLET WYNIKÓW POPRZEDNICH MECZÓW DERBOWYCH

Cheerleaders Gdynia podczas 29. koszykarskich derbów Asseco - Trefl.

Choć tylko dla Trefla derby w Gdynia Arenie są o stawkę, to obaj trenerzy powtarzają, że to nie ma znaczenia, a spotkanie powinno być zacięte

TRENERZY PRZEMYSŁAW FRASUNKIEWICZ I MARCIN KLOZIŃSKI PRZED MECZEM ASSECO - TREFL
W poprzednich derbach Trefl zdemolował Asseco w Hali-100-lecia 96:66, choć przez trzy kwarty spotkanie było wyrównane. Ostatnią części gry gospodarze wygrali jednak 34:6

W STYCZNIU TREFL ODNIÓSŁ 9. ZWYCIĘSTWO W DERBACH Z ASSECO
Słabo w 28. derbach Trójmiasta wypad jeden z liderów gdyńskiej drużyny w ostatnich tygodniach, Przemysław Żołnierewicz (ASSECO). Zakończył tamten mecz bez punktów.

ŻOŁNIEREWICZ: JEST W NAS WIELKA CHĘĆ REWANŻU
Przypomnijmy, że przed ostatnią porażką Asseco miało serię 5 meczów z rzędu wygranych z Treflem. Łącznie, w całej historii tych spotkań triumfowało 19-krotnie
Koszykarze Trefla wiedzą natomiast, że komplet zwycięstw w ostatnich czterech kolejkach sezonu zasadniczego PLK da im upragniony play-off. Jeśli będą przegrywać, wówczas uzależnią się od wyników innych drużyn

TRUDNA DROGA DO PLAY-OFF KOSZYKARZY TREFLA
W poprzedniej kolejce zawodnicy obu drużyn ustanowili rekordy sezonu PLK. Krzysztof Szubarga (ASSECO) zdobył 42 punkty w meczu z Polskim Cukrem Toruń, natomiast Nikola Marković (TREFL) uzyskał eval na poziomie 41

REKORDOWE TRÓJMIASTO W PLK
Wyjściowy skład gospodarzy: 7 Szubarga (ASSECO), 28 Żołnierewicz (ASSECO), 12 Witliński (ASSECO), 21 Put (ASSECO), 11 jankowski
Wyjściowy skład gości: 7 Marković (TREFL), 3 Ireland (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 10 Stefański (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Asseco
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
1'
[4:0] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
1'
[4:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 3 punkty
2'
[7:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[7:4] 2 punkty spod kosza zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 3 punkty
2'
za 2 punkty
3'
[12:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
3'
[12:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
wolne (trafione oba)
4'
[14:7] 11 Jankowski (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[15:7] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Jankowski (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[17:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
czas
5'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL).
za 2 punkty
5'
[19:7] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[21:7] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
6'
[21:9] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) a do tego faul
6'
Dylewicz (TREFL) pudłuje wolnego
za 2 punkty
7'
[23:9] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
za 2 punkty
7'
[23:11] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL), a do tego jest faulowany
za 1 punkt
7'
[23:12] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
8'
Let's go Sopot - słychać kibiców gości
za 3 punkty
8'
[23:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
8'
[23:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
9'
[25:18] 2 punkty z półdystansu zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[27:18] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
10'
[27:20] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Let's go Gdynia - odpowiadają fani Asseco
za 2 punkty
10'
[27:22] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), a do tego faul
10'
Faulowany był Stefański (TREFL), który spudłował oba wolne
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Assceo zaczęło świetnie głównie za sprawą agresywnej obrony oraz fantastycznej postawie Zołnierewicza, który trafiał, podawał - do Witlińskiego (ASSECO) - napędzał grę i stąd przewaga gospodarzy
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
11'
[27:24] 2 punkty zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 2 punkty
11'
[29:24] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
11'
[29:26] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 3 punkty
12'
[32:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[34:26] Kolejne 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[34:28] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
12'
[34:30] 2 punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
13'
[34:32] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
14'
[34:34] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
czas
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
14'
Na trybunach zasiadło dzisiaj 1500 widzów
za 3 punkty
14'
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
15'
[40:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
czas
15'
Przerwa na żądanie Kliozińskiego (TREFL).
za 2 punkty
15'
[40:36] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
16'
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
16'
Dwa pudła z wolnych Ponitki (ASSECO)
za 3 punkty
16'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
16'
Ponitka (ASSECO) ponownie nie trafia obu wolnych...
za 2 punkty
17'
[42:42] 2 punkty spod kosza zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[42:44] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
18'
[42:46] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
18'
[42:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
18'
za 3 punkty
18'
[42:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
18'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice
za 3 punkty
20'
[45:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
20'
[45:53] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Drugą kwartę kompletnie przejęli koszykarze Trefla. Z wolnego miejsca korzystał Śmigielski, rozkręcił się Ireland, a w defensywie rządzi niespodziewanie Dylewicz. Po drugiej stronie grali tylko Put i Szubarga. Jeśli jednak obu klubom uda się utrzymać intensywność, to czeka nas świetna druga połowa
Najskuteczniejsi do przerwy: Szubarga (ASSECO) - 13 pkt, Śmigielski (TREFL) - 12 pkt, Ireland (TREFL) i Dylewicz (TREFL) po 9 pkt, Marković (TREFL), Żołnierewicz i Witliński (ASSECO) po 8 pkt, Put (ASSECO) i Karolak (TREFL) po 7 pkt
Oba zespoły grają na wysokiej skuteczności: Asseco 18/33 w rzutach z gry, Trefl 21/35. Do poprawki pozostają rzuty wolne: Asseco 3 celne z 7, Trefl 4 z 8
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
21'
[45:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
23'
Hej Trefl - słychać kibiców gości
za 2 punkty
23'
[47:55] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO).
23'
[49:55] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[49:57] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
24'
[51:57] 2 punkty po efektownym rzucie zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
za 3 punkty
24'
[51:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
25'
Asseco Gdynia - słychać w hali
25'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
25'
[53:60] 2 punkty zdobywa 3 Konopatzki (ASSECO) plus faul
25'
Konopatzki (ASSECO) pudłuje rzut wolny
za 2 punkty
26'
[53:62] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
26'
[55:62] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[55:64] 2 punkty sprytny rzutem zdobywa 3 Ireland (TREFL).
27'
Trefl Sopot - tym razem w Gdynia Arenie
27'
[57:64] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
[57:65] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
29'
[57:66] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
za 2 punkty
29'
[59:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO).
29'
[59:68] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[61:68] 2 punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[61:70] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
30'
[62:70] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Tempo gry spadło głównie przez sędziów, którzy zaczęli nieco nadużywać gwizdków. W Treflu wciąż aktywny jest Śmigielski (TREFL), w Asseco obudził się Żołnierewicz (ASSECO)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
31'
[62:72] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
32'
Efektowny blok Szczotki (ASSECO) na Laserze (TREFL)
za 2 punkty
32'
[62:74] Kolejne 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 3 punkty
33'
[62:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
czas
33'
33'
Z dachu zaczęła kapać woda, dłuższa przerwa w grze
33'
Parkiet wytarty, gra wznowiona
33'
[64:77] 7 Szubarga (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
33'
[67:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
za 3 punkty
34'
[67:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
34'
[69:80] 2 punkty trudnym rzutem spod kosza zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
36'
[69:82] 2 punkty z półdystansem zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
czas
36'
37'
Hej Trefl - skandują fani żółto-czarnych
za 3 punkty
37'
[72:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Jankowski (ASSECO).
czas
37'
37'
[74:82] 20 Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
[76:82] 28 Żołnierewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
[77:82] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
39'
[77:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
39'
Niesportowe przewinienie Jankowskiego (ASSECO) na Irelandize (TREFL), a za chwilę techniczny dla tego samego koszykarza gdynian, jak i Dylewicza (TREFL), który wdał się w ostrą wymianę zdań z Jankowskim (ASSECO)
39'
[77:87] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne i piłka dla gości. Minuta i 8 sekund do końca kwarty
39'
[77:89] 55 Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Trener Frasunkiewicz wpuszcza na boisko Frąckiewicza (ASSECO), Czerlonkę (ASSECO) i Kamińskiego (ASSECO)
40'
[77:91] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[79:91] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
za 3 punkty
40'
[79:94] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL).
40'
KONIEC MECZU.
Trefl kontrolował wynik w ostatniej kwarcie, choć Asseco udało się zmniejszyć prowadzenie sopocian do 5 punktów. Różnicę ponownie zrobił jednak Śmigielski (TREFL), a kluczowego rzutu za trzy punkty nie trafił Szubarga (ASSECO)

17 Siarka Tarnobrzeg 30 4 26 2097:2560 34
Mecz Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra zweryfikowany jako walkower 20:0, ponieważ goście nie mieli wpisanych do protokołu co najmniej 6 zawodników z polskim paszportem.
Tabela wprowadzona: 2017-04-21

Wyniki 28 kolejki

• ASSECO GDYNIA - TREFL SOPOT 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:25)
  • Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański 72:86 (22:21, 19:28, 19:17, 12:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 97:74 (25:20, 25:19, 21:15, 26:20)
  • TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 69:72 (23:15, 15:22, 16:18, 15:17)
  • AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 105:54 (28:13, 30:11, 16:10, 31:20)
  • Energa Czarni Słupsk - King Szczecin 84:77 (20:8, 15:20, 14:17, 18:22, d. 17:10)
  • Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 74:79 (23:15, 15:20, 11:22, 25:22)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex KutnO 94:48 (25:16, 24:9, 27:14, 18:9)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 80:74 (20:22, 18:11, 22:24, 20:17)

Opinie (43) 10 zablokowanych

• Derby srerby...

A pamiętacie Gurovica i Slaninę?

• 18 2

• powiedzcie mi, jak to jest?

Asseco jak prowadzi w meczu to ofensywne akcje gra szybko, jakby piłka parzyła, a jak przegrywa to gra wolno w ataku? Moim zdaniem powinno być na odwrót!
    No i ten sędzia sadysta, co kazał kilkukrotnie dzieciakom wycierać parkiet... Za 3 razem to na miejscu dzieciaków bym go olał. :)

• 6 2

• koncowka meczu

jak zwykle na jutube / piohost

• 6 0

• obie drużyny i tak poza play off ! (1)

• 8 6

• Tradycyjnie

• 2 2

• Trefl!

Wysoka wygrana na gdynskim parkiecie! Mała uwaga do "mistrza" Jankowskiego: Chlopiue widac nie nauczono Cie gry fair bo zachowujesz sie jakby przyjechal z Turkmeni nie obrazając tego narodu!Wstyd! Ale kiepscy zawodnicy tak maja!!!

• 10 12

• (1)

Asseco brawo,Ładna walka!

• 6 9

• Xdx

• 0 0

• I nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie wcale nie padało :)

• 8 4

• Zwycięstwo do przewidzenia. (1)

Niesmak za pokaz chamstwa w wykonaniu pseudokoszykarzy z asseco. Dobrze by było gdyby trener asseco wpoił im szacunek dla zdrowia przeciwnika. Co najmniej dwa chamskie przewinienia (umyślne), które mogły się skończyć groźnymi kontuzjami. Gwizdek sędziego i rzuty wolne nie zrekompensują ewentualnej kontuzji i niemożliwości wykonywania swojego zawodu przez ten czas.

• 18 10

• Zwycięstwo do przewidzenia.

Natomiast niesmak za pokaz chamstwa w wykonaniu pseudokoszykarzy z assseco. Trener powinien im wpoić szacunek dla zdrowia przeciwnika, bo ze dwa przewinienia (odgwizdane jako umyślne) mogły się skończyć kontuzjami. Gwizdek sędziego i rzuty wolne nie zrekompensują zawodnikowi, tego co straci przez kontuzję. Jedni i drudzy wykonują swój zawód więc to jest chamskie gdy atak ukierunkowany jest na mocny i bezmyślny faul byle tylko przewrócić przeciwnika i wbić go w parkiet.