AZS AWFiS Gdańsk najlepszy w mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkoatletyce

11 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Mistrzyni Polski do lat 20 w rzucie dyskiem  Martyna Dobrowolska oraz wicemistrzyni Polski - Alicja Gajewska wraz z trenerką Aleksandrą Walczak. Mistrzyni Polski do lat 20 w rzucie dyskiem  Martyna Dobrowolska oraz wicemistrzyni Polski - Alicja Gajewska wraz z trenerką Aleksandrą Walczak.

AZS AWFiS Gdańsk wygrał klasyfikację medalową i punktową podczas mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce. Akademicy w Radomiu zdobyli 4 złote oraz po 1 srebrnym i brązowym kruszcu.

AZS AWFiS Gdańsk wygrał zarówno klasyfikację medalową jak i punktową podczas mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce. Akademicy zdobyli 123 punkty oraz 6 medali, w tym 4 złote.

Na podium stanęły w jednej konkurencji aż dwie podopieczne Aleksandry Walczak, gdyż rzut dyskiem gdańszczanki wygrały dubletem. Mistrzynią kraju została Martyna Dobrowolska, która uzyskała wynik 45.06 m, a wicemistrzynią - Alicja Gajewska (44.05).

Dobrowolska była ponadto piąta w konkursie pchnięcia kulą uzyskując 11.90 metra.

Pozostali złoci medaliści mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce z AZS AWFiS Gdańsk: Natalia Jasińska, Maciej Megier oraz sztafeta 4x100 metrów. Pozostali złoci medaliści mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce z AZS AWFiS Gdańsk: Natalia Jasińska, Maciej Megier oraz sztafeta 4x100 metrów.
O dwa medale postarali się także sprinterzy AZS AWFiS trenowani przez Macieja Ratajczaka. Sztafeta 4x100 metrów w składzie: Seweryn Sosna, Michał Łowicki, Damian OpuszewiczHubert Kozelan złoty medal okrasiła czasem 41.33, co jest rekordem okręgu.

Natomiast pierwszy gdański medal w tych mistrzostwach zdobył indywidualnie Kozelan w biegu na 100 metrów, w którym finiszował trzeci z wynikiem 10.76. Zaledwie o 0,01 sekundy wyprzedził czwartego na mecie, kolegę klubowego - Opuszewicza.

Dwa pozostałe mistrzoskie tytuły zdobyli: Natalia Jasińska (trener Leszek Walczak) w rzucie oszczepem - 46.30 oraz Maciej Megier (trener Krzysztof Szałach) w biegu na 2 km z przeszkodami w czasie nowego rekordu życiowego 5:45.25.

Michał Łowicki ustanowił rekord życiowy na 400 metrów (48.49), ale to zawodnikowi AZS AWFiS wystarczyło w finale do 6. pozycji.

Przypomnij sobie, jak poszło trójmiejskim lekkoatletom podczas seniorskich mistrzostw Polski

Z innych trójmiejskich klubów najbliżej podium była Amelia Kubala. Lekkoatletka SKLA Sopot wynikiem 12.35 ustanowiła rekord życiowy w trójskoku, ale brąz przegrała na rzecz Anny Matuszewicz (MKL Toruń) różnicą 1 centymetra. W skoku w dal Kubala była piąta wynikiem 5.51.

Natomiast Dominik Barbużyński (KL Lechia Gdańsk) zajął 7. miejsce w chodzie na 10 000 metrów w czasie 52:43.61.

Przypomnijmy, że najważniejszą imprezą tego roku dla lekkoatletów będą seniorskie mistrzostwa świata. Od 15 do 24 lipca w amerykańskich Eugene i Portland. W reprezentacji Polski są dwie lekkoatletki SKLA Sopot: Anna Kiełbasińska (400 metrów oraz sztafety 4x400 kobiet i mieszana) oraz Paulina Lignarska (siedmiobój).