Pięć medali judoków w MP młodzieży

11 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Pięć medali przywieźli trójmiejscy judocy z mistrzostw Polski młodzieży w Kątach Wrocławskich. Po złoto sięgnęły Magdalena Miller i Barbara Lichońska z AZS AWFiS Gdańsk oraz Leszek Marek z Floty Gdynia. Po brąz sięgnęli Dajana Bołoz z Wybrzeża Gdańsk i Jakub Zakrzewski z AZS AWFiS.

Judocy i judoczki z roczników 1993 i 1994 rywalizowali w sumie w czternastu kategoriach wagowych (siedem wśród mężczyzn i siedem wśród kobiet). Znakomity występ zanotowały zawodniczki i AZS AWFiS Gdańsk, które sięgnęły po dwa złote krążki.

W kategorii do 63 kilogramów triumfowała Magdalena Miller, a wśród zawodniczek do 78 kg najlepsza była Barbara Lichońska. Dorobek medalowy gdańskiego klubu uzupełnił Jakub Zakrzewski, który stanął na najniższym stopniu podium wśród mężczyzn do 100 kg.

AZS AWFiS zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej klubów za AZS UW Warszawa (dwa złote medale, dwa srebrne). Niewykluczone, że zdobycz gdańskiego klubu byłaby jeszcze bardziej okazała, gdyby w zawodach wystartowała Aleksandra Jabłońska (-70 kg), która ma już na swoim koncie medale mistrzostw Polski seniorek. Niestety, Ola pauzuje z powodu kontuzji i do startów wróci prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

W Kątach Wrocławskich startowali także judocy z innych trójmiejskich klubów. Z powodzeniem, bo mistrzowski tytuł w kategorii do 100 kg, zdobył Leszek Marek z Floty Gdynia, a brąz w kategorii do 52 kg wywalczyła Dajana Bołoz z Wybrzeża Gdańsk.

• Podium kategorii do 63 kg kobiet. Na pierwszym miejscu Magdalena Miller.