Łączpol wziął rewanż na Piotrcovii

12 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Drugi mecz z rzędu Karolina Kalska była najskuteczniejszą strzelczynią Łączpolu. Drugi mecz z rzędu Karolina Kalska była najskuteczniejszą strzelczynią Łączpolu.

Piłkarki AZS Łączpolu AWFiS pokonały we własnej hali Piotrcovię 31:25 (15:11). Słowa dotrzymała Karolina Kalska, która obiecała, że gdańszczanki zrewanżują się za rozczarowujący remis z września. Skrzydłowa zdobyła najwięcej, bo 7 bramek. To drugie zwycięstwo w drugim tegorocznym meczu podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Kajumowa, Chojnacka - Kalska 7, Tomczyk 6, Górna 3, Siódmiak 4, Skonieczna 3, Masna 2, Pasternak 2, Ciura 1, Cirjan 2, Stachowska 1, Gędłek, Mazurek, Świerczek

PIOTRCOVIA: Opelt, Sarnecka - Ivanović 6, Wypych 5, Szafnicka 3, Belmas 2, Dronzikowska 2, Kopertowska 2, Kucharska 2, Sobińska 2, Klonowska, Marszałek

Gdańskie szczypiornistki we wrześniu zremisowały z Piotrcovią. Dla rywalek punkt zdobyty na Łączpolu był jednym z trzech, które zainkasowały we wszystkich dotychczasowych meczach, więc z perspektywy czasu wspomniane spotkanie zostało uznane za wpadkę akademiczek.

KAROLINA KALSKA: TYM RAZEM NIE BĘDZIE NIESPODZIANKI

Przed czwartkowym meczem zwycięstwo Łączpolu obiecała Karolina Kalska. Skrzydłowa okazała się mocna nie tylko w słowach. Spotkanie w hali AWFiS lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wyszły w 8. minucie na prowadzenie 5:3, ale w końcu gospodynie odbiły prowadzenie (9:8). Miało to miejsce właśnie po rzucie Kalskiej, która po 20 minutach gry miała już na koncie 6 bramek.

Na przerwę gdańszczanki zeszły z przewagą 4 bramek. Niemal podwoiły prowadzenie zaraz po wznowieniu gry, gdy w 8 minut zaliczyły serię 4:1. Następnie akademiczki zebrały jednak trzy kary w ciągu 5 minut, co trochę je przystopowało.

Na 15 minut przed końcem gry Łączpol prowadził 24:18. Wtedy nastąpił zryw Piotrcovii, która zdobyła 4 bramki z rzędu. Po rzucie Władysławy Belmas gdańszczanki prowadziły już tylko 24:22, ale seria 3 bramek i to mimo kary dla Katarzyny Skoniecznej przywróciła gospodyniom kontrolę.

Wyniki 13 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Piotrcovia 31:25 (15:11)
  • Selgros Lublin - VISTAL GDYNIA 26:21 (11:9)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (10:12)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 18:25 (8:15)
  • Kram Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 33:26 (20:16)
  • Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 29:20 (15:9)

• 2 2

• Zbliża się kres panowania Vistalu w Trójmieście (1)

• 4 6

• Taaaaaaaaa...

widać to zwłaszcza po miejscu w tabeli, haha!

• 7 4

• (2)

fajnie :)

• 8 3

• statystyki AZS-u

CHOJNACKA 4/14 = 28,6% (z gry 4/13, karne 0/1), Kajumowa 7/22 = 31,8% (7/18, k 0/4, 1 strata) - Pasternak 2 (2/3, 1 asysta, 1 przechwyt, 1 s), STACHOWSKA 1 (1/1, 3 as., 1 p, 2 bloki+, 2 karne zawinione, Ż), Mazurek 0 (0/2, 3 as., 1 p, 1 karny wywalczony, 1 k.z., 4 min.), Gędłek 0 (0/1, 1 as., 1 s), SIÓDMIAK 4 (4/6, 7 as., 1 p, 4 s, 1 bl.-, 1 k.w.), KALSKA 7 (4/9, k 3/3, 1 as., 1 p, 1 s, 1 k.w.), GÓRNA 3 (2/5, k 1/2, 1 p, 1 s, Ż), Ciura 1 (1/3), Cirjan 2 (2/3, 2 min.), SKONIECZNA 4 (4/8, 5 as., 2 p, 1 s, 1 bl.+, 2 bl.-, 1 k.z., 4 min.), Świerczek 0 (0/1, 1 as., 1 k.w., Ż), Tomczyk 6 (6/6, 1 s), MASNA 1 (1/2, 2 as., 1 s, 1 bl.+, 1 k.w., 1 k.z.), Żukowska - nie grała.

Następny mecz z KPR Jelenia Góra na wyjeździe w sobotę 21 stycznia o 16:30.

W 1/8 Pucharu Polski AZS i Vistal zagrają 15 lutego na wyjeździe odpowiednio z Kwidzynem i Kościerzyną.

• 8 0

• oooooooo .. Pani trener jak notowania urosly... Zapewne nagroda za niezawalenie meczu kwidzynska młodieżą..:) Pni Trenener one są niewatpliwe ogromnym talentem i jak ja sie ciesze ze w koncu Pai postawiła na pewne zawodniczki.. Amen

• 2 6

• Niepokonany jest nasz Łączpol kochany

• 6 5

• (1)

Prowadzenie zespołu przez tą panią to żenada! Z innym zespołem przy takim prowadzeniu - porażka,tu zeby nie Tomczyk,która dostała szansę przez przypadek, Rumunka nie rzuciła setki i dostała 2 minuty,
    A sedno we wszystkim-już kiedyś to pisałem - zawodniczko Żukowska,poproś o rozwiązanie kontraktu,wypożyczenie! Tracisz,zresztą stracony sezon,ale jeszcze np. w Kościerzynie byś grała po 30-40 minut w meczu,a to dla Ciebie najważniejsze!
    Mam pytanie czy Żukowska jest AŻ tak słaba,słabsza od Głędek,Świerszczek o Mazurek nie wspomnę?!
    Już widać kompetencję pani prowadzącej puszczając do Vistalu leworęczną zawodniczkę która w Łączpolu nie wąchała na meczach parkietu a w Vistalu dostaje swoją szansę!

• 13 3

• no wlasnie . Co z ta Zukowsa jest nie tak i z Karwecka? moze pan redaktor w ramach jakiegos wywiadu z p Trener zadałby takowe pytanie bo kibice chcieli by wiedziec..Czy to sa Czarne Konie na mecze z powaznymi druzynami?Czy o co kaman?

• 12 0

• (1)

Niepokonane tak długo jak grają z drużynami z miejsc 8-12. Euforie zachowajmy na poważniejsze mecze.