AZS PG - SMS II. Kto lepszy?

28 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Nie poznaliśmy ostatecznej odpowiedzi na pytanie, która z drużyn była najlepsza w pierwszej rundzie rozgrywek III ligi na szczeblu województwa pomorskiego piłkarzy ręcznych. Wprawdzie tytułem mistrza półmetka cieszy się AZS PG Gdańsk, ale podopieczni Edwarda Wierzbowskiego są tylko o dwie bramki lepsi od rezerw SMS Gdańsk. W bezpośrednim meczu tych drużyn, którego w ostatniej kolejce gospodarzem byli akademicy, padł remis 29:29 (20:13).

AZS: Lewicki - Herzberg, Kardynał 1, Bogdanowicz 1, Licznerski 2, Zuzański 1, Młynarek 4, Klemm 9, Kaszubski 9, Dagil 2.

SMS: Sobota, Wróbel - Modestowicz 2, Mielczewski 1, Wysokiński, Ćwikliński 2, Rychert 2, Zych, Jeżewski 5, Skierś 1, Stefański 8, Mochocki 8.

Licealiści rozpoczęli bez respektu dla bardziej rutynowanego rywala. Po bramkach Łukasza Rycherta prowadzili 2:0. W tym tempie grali jeszcze przez kwadrans. Przestój SMS rozpoczął się od wyniku 8:6. Akademików do bardziej zdecydowanych działań poderwał Paweł Kaszubski. Ich łupem padły cztery kolejne bramki. Natomiast, gdy na drugiej flance przebudził się drugi skrzydłowy rodem z Kwidzyna, Maciej Klemm, przewaga gospodarzy jeszcze przed przerwą osiągnęła osiem trafień.

W 44 min, gdy AZS prowadził 28:18, a nawet osiem minut później, gdy było 29:21, wydawało się, że jedyną niewiadomą będą w tym meczu rozmiary zwycięstwa zespołu Wierzbowskiego. Jednak potem celnie rzucali tylko podopieczni Dariusza Tomaszewskiego i Aleksandra Stankiewicza. Cztery bramki Łukasza Stefańskiego, trzy Tomasza Mochockiego oraz jedna Tomasza Jeżewskiego sprawiły, że ostatnie gwizdki Kazimierza Czochary i Adama Masłowskiego zastały szczypiornistów przy remisie.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Borowiak Czersk - Cartusia 30:22 (16:10), Sokół Kościerzyna - Hetman Gniew 28:40 (11:25), OSiR Chojnice - KS Żukowo 28:23 (15:12).