Futsaliści AZS UG poza Pucharem Polski

8 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Tomasz Kriezel (z piłką) i jego koledzy nie zdołali awansować do półfinału Pucharu Polski. Tomasz Kriezel (z piłką) i jego koledzy nie zdołali awansować do półfinału Pucharu Polski.

Futsaliści AZS UG przegrali z Cleareksem Chorzów 2:5 (1:3) i odpadli z rywalizacji w Pucharze Polski na etapie ćwierćfinału. Okazję do rewanżu akademicy będą mieli w poniedziałek o godz. 20. Chorzowianie do Gdańska przyjadą jeszcze raz, ale już na mecz ekstraklasy.

Bramki: Kriezel 9, Laskowski 28 - Golly 18, Łuszczek 10, Lutecki 20, Zastawnik 25, Omylak 29

AZS UG: Burglin - Cyman, Horbacz, Pawicki, Depta, Musik, Osłowski, Poźniak, Laskowski, Kriezel, Kubiszewski, Urtnowski, Kreft

CLEAREX: Krzewicki - Zastawnik, Łuszczek, Golly, Iwanow, Gładczak, Lutecki, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Świtoń, Ficek

Ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Polski w pierwszych minutach przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 2. minucie gry po koncertowej akcji Wojciecha PawickiegoDominika Depty w słupek trafił piłką Michał Horbacz.

Następnie woleja Tomasza Kriezela zatrzymał za najwyższym trudem bramkarz gości. W 4. minucie czystą pozycję do strzału miał Patryk Kubiszewski, ale i on nabił tylko słupek.

Z czasem do strzeleckich sytuacji zaczęli dochodzić goście, ale najpierw trafili w słupek, a następnie znakomicie nogą płaski strzał obronił Jacek Burglin. W końcu sprawy w swoje ręce wziął Kriezel. Najpierw otworzył wynik spotkania strzałem z ostrego kąta, a chwilę później szukał podwyższenia, ale tym razem lepszy był bramkarz.

Gdańszczanie nie poszli za ciosem i to okazało się zgubne. W nieco ponad 2 minuty przed przerwą gracze Cleareksu skompletowali trzy bramki. Po zmianie stron dołożyli jeszcze jedno trafienie.

Nadzieje w serca gospodarzy wlał na chwilę Patryk Laskowski strzelając po indywidualnej akcji, ale na krótko. Chorzowianie odpowiedzieli błyskawicznie golem Mateusza Omylały. Gospodarze ostatnie minuty rozegrali z lotnym bramkarzem, ale ten manewr niczego nie zmienił. Po niespełna 5 minutach gry gdańszczanie mogli prowadzić nawet 3:0, a ostatecznie przegrali mecz 2:5 i pożegnali się z pucharowymi rozgrywkami.

Cleareksowi zrewanżować się będą mogli w poniedziałek. Tego dnia obie drużyny spotkają się ponownie w hali AWFiS, tym razem w meczu ekstraklasy.