AZS UMCS Lublin - DGT Politechnika Gdańska 81:63. Koszmarna druga kwarta

dak.
23 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

DGT Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 63:81 (26:31, 5:22, 10:15, 22:13). O ile w pierwszej kwarcie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością, tak w drugiej zespół Vadima Czeczuro zagrał bardzo koszmarnie, zdobywając tylko 5 punktów.

PSZCZÓŁKA: Popvić 18 (2x3), Peterson 17, Adamowicz 17 (3x3), Day 10 (10 zb.), Labuckiene 4 oraz Degbeon 10 (7 zb.), Duchnowska 3 (1x3), Sklepowicz 2, Pawłowska 0, Trzeciak 0

DGT PG: Hudson 14 (4x3), Bujniak 13 (3x3), Nayo 12 (1x3), Niedźwiedzka 4, Smith 2 oraz Koc 11 (7 zb.), Haryńska 3, Strzelczyk 2, Ostrowska 2, Duszkiewicz 0

Arka Gdynia - Wisła Kraków 88:55. Relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Koszykarki Politechniki Gdańskiej wraz z Arką Gdynia miały krótszą przerwę reprezentacyjną, niż pozostałe zespoły Energa Basket Ligi Kobiet. Obie ekipy porozumiały się i rozegrały ligowe spotkanie 9 listopada.

Sobotnie starcie rozpoczęły od celnego trafienia zza łuku Alice Nayo i utrzymywały prowadzenie przez pierwsze 3 minuty (9:7). Następnie inicjatywę przejęły gospodynie i górowały w spotkaniu aż do momentu, gdy rzut z dystansu wykorzystała Presley Hudson, ale w podobny sposób szybko odpowiedziała Jovana Popović. Wyrównany bój toczył się do końca tej części spotkania, ale górą ostatecznie była Pszczółka, która po upływie 10 minut wygrywała 31:26.

O ile na początku zespół Vadima Czeczuro był bardzo skuteczny, tak w drugiej odsłonie było kompletnie na odwrót. Gdańskie koszykarki do przerwy trafiły tylko dwa razy po rzutach Sylwii BujniakKlaudii Niedźwiedzkiej. Rywalki brnęły natomiast w stronę zwycięstwa, zdobywając 22 "oczka", dlatego po pierwszej połowie wygrywały 53:31.

AZS Uniwersytet Gdański - Ślęza Wrocław 55:77. Relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Po przerwie oba zespoły spuściły nieco z tonu, ale to miejscowe były znów skuteczniejsze. Na początku piłka nie chciała wpaść po rzutach Jenny Smith i Nayo, pudłowała również Bujniak. Mając w świadomości wysokie prowadzenie, lublinianki kontrolowały przebieg starcia i spokojnie wykorzystywały nadarzające się okazje. W ostatniej minucie punktowały Julia AdamowiczAma Degbeon, a na tablicy wyników po trzeciej kwarcie mieliśmy rezultat 68:41.

W ostatniej partii gdańszczankom pozostało jedynie pomniejszanie rozmiarów porażki. Martyna Koc 3 razy z rzędu trafiała rzuty z dystansu i była czołową postacią tej części gry w drużynie Czeczuro. Było jednak za późno, by myśleć o zwycięstwie. Starcie zakończyło się wynikiem 81:63.

Wyniki 8 kolejki

• ARKA GDYNIA - Wisła Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Ślęza Wrocław 55:77 (16:18, 14:23, 14:23, 11:13)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)
  • Energa Toruń - CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
  • CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)
dak.

Opinie (4)

• Z nadzieją,że trener przeczyta

Hudson nie powinna być "jedynką", jest fantastyczna w rzutach za 3, ale miałaby więcej pozycji i okazji grając na "dwójce". Jako rozgrywająca zaliczyło dziś co najmniej 5 strat takich, że zamiast my zdobyć punkty, to rywalki punktowały po przechwycie. Nie ma również punktów po jej grze 1x1, a po tym jak kozłuje w miejscu, czasu na akcję robi się naprawdę mało. W ataku pozycyjnym w polu 3 sekund robimy tak tłok, że nie ma szans, by nasze wysokie pograły sobie tyłem do kosza. Ile potrzebujemy zainkasować celnych rzutów przeciwnika za 3, żeby zorientować się, że obrona strefowa nie działa? Ze 2 razy w obronie wyszłyśmy wyżej i 2 przechwyty były. Im szybciej grałyśmy w kontrataku, tym fajniej to wyglądało, więc zmieńmy w końcu coś, bo słabo to wygląda.

• 9 0

• Nasza rozgrywająca zaliczyła tylko 2 asysty i nie wykonywała rzutów osobistych co to oznacza - wiadomo. Popieram żeby była rzucajacą a nie rozgrywajacą

• 7 0

• Gdańsk walczy o ósemkę, my w Lublinie walczymy o czwórkę - taka jest prawda. Zwyczajnie widać było różnicę 1,5 do 2 klas na parkiecie (a graliśmy dziś jeszcze bez Agnieszki Szott-Hejmej). Gdy Zuza Sklepowicz zaczęła od drugiej kwarty odcinać Hudson od podań, to w zasadzie skończyły się jej pozycje rzutowe i bardzo szybko odjechaliśmy Politechnice. Wasz trener posadził ją w końcu na ławce widząc tę sytuację na parkiecie.

• 2 0

• Kosz

Po obejrzeniu meczu politechniki mozna śmiało stwierdzic ze amerykansko-francuski zaciąg to totalna pomylka(pomijając Hudson)a pokazale to 4kwarta gdzie same polki grając sercem zagraly bardzo dobrze.Niestety daje sie zauwazyc ze wiekszosc tych zawodniczek gra na gazetę stad chaos i totalny brak współpracy (rozrzucenia piłkì)i tu potrzebny jest trener