AZS Uniwersytet Gdański - DGT Politechnika Gdańska 58:74 w derbach koszykarek

Jacek Główczyński
2 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

AZS Uniwersytet Gdański przegrał z DGT Politechniką Gdańską 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22) w miejskich derbach, które po raz pierwszy odbyły się w Energa Basket Lidze Kobiet. W Hali 100-lecia Sopotu gospodynie tylko w inauguracyjnej kwarcie potrafiły nawiązać wyrównaną, a nawet przez kilka minut zwycięską walkę. Później - tak jak w poprzednich spotkaniach tego sezonu - pogrążył je brak skuteczności. Gwiazdą pojedynku była Amerykanka Presley Hudson.

AZS UG: P.Kuras 13 (5 prz., 5 st.), Kosalewicz 8, Ortiz 8 (2x3, 5 st.), Formella 2, A.Kuras 2 oraz Szczęśniak 13, Stępień 12 (3x3), Bączek

DGT PG: Hudson 24 (5x3), Smith 11 (8 zb.), Koc 6 (6 zb.), Bujniak 3 (1x3), Ostrowska 2 oraz Haryńska 9 (3x3), Niedźwiedzka 6, Strzelczyk 5 (7 zb.), Nayo 5, Duszkiewicz 3 (1x3), Zmierczak

Historyczne dergy Gdańska koszykarek - zapowiedź

Derby Gdańska koszykarek, które po raz pierwszy w historii odbyły się na szczeblu Energa Basket Ligi Kobiet, gościła Hala 100-lecia Sopotu. Mecz otworzyła akcją 2+1 Presley Hudson, niejako od razu zgłaszając się do miana numeru jeden tego spotkania. Amerykanka jako jedyna praktycznie koszykarka tego spotkania nie miała kłopotu ze skutecznością.

Gdy po jej kontrze, w 24. minucie DGT Politechnika odskoczyła na 39:29, Hudson miała 14 punktów, zdobytych na poziomie 83 procent skuteczność. Natomiast cała drużyna AZS Uniwersytetu Gdańskiego z gry miała wówczas niespełna 25 procent skuteczności!

Dlatego ekipa Włodzimierza Augustynowicza czym dłużej trwał mecz, musiała tracić do lokalnego rywala. Gospodynie mogły być zadowolone tylko z początku spotkania. Na początku 9. minuty prowadziły 16:9.

Wspomniana Hudson oraz Klaudia Niedźwiedzka sprawiły, że inauguracyjna kwarta zakończyła się wynikiem 18:16.

DGT Politechnika przejęła prowadzenie w 16. minucie (23:21) i nie oddała go już do końca gry. Na przerwę drużyny zeszły przy przewadze przyjezdnych 32:25.

Na początku trzeciej kwarty cztery razy z rzędu z rzutów wolnych trafiła Paulina Kuras, ale nie otrzymała za chwilę wsparcia koleżanek i wynik znów zaczął uciekać AZS UG.

Po pół godzinie gry Politechnika prowadziła 52:39, choć też trudno mówić, by był to dobry mecz przyjezdnych. Na pewno obciąża je aż 26 strat.

Ostatnia odsłona nic nie zmieniła w derbach. Wygrana ekipy Vadima Czeczuro ani przez moment nie była zagrożona. Aż 10 jej zawodniczek punktowało. Dla Politechniki to 3. zwycięstwo w tym sezonie. AZS UG przegrał po raz szósty.

• Mecz rozegrany awansem z 11 grudnia:
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - ARKA GDYNIA 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 14:16)
  • 6. kolejka
  • ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22)
  • Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 74:81 (17:26, 14:21, 20:12, 23:22)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)
  • CCC Polkowice - Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)
  • Mecz zaległy z 1. kolejki:
  • Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20)

Opinie (10)

• Antyreklama koszykówki zenskiej (1)

To nie jest poziom ekstraklasy

• 10 8

• zgadzam się

Ilość strat i fatalna skuteczność, zwłaszcza AZS. Politechnika pewnie wygrała a Hudson jest rewelacyjna!

Co do dziewczyn z AZS to grają jak im umiejętności starcza. Mają je w większości na dobrym, ale pierwszoligowym poziomie. Po prostu pomiędzy tymi klasami rozgrywkowymi jest przepaść.

• 5 0

• Czy w długofalowej polityce włodarzy AZS (2)

Leży wizja zespołu po pewnym spadku do I ligi?

Wzmacniać ten zespół jak najszybciej!

• 2 3

• tu nie ma co wzmacniac

tu nie ma nawet co dzwonic

• 4 0

• Bardzo by się przydała jeszcze jedna doświadczona środkowa. Campbell wyeliminowała kontuzja, ale czemu nie mogła zagrać także Szczurewska?

• 1 0

• Brawo PG play-off coraz bliżej.

• 11 2

• Trener AZS do wymiany? (2)

Jaki pomysł na szybką poprawę skuteczności drużyny ma trener AZS UG? Aż żal patrzeć na przegrywające bez przerwy dziewczyny ...

Jan

• 9 0

• Inny trener z tym składem niewiele więcej zwojuje

Już prędzej można by podziękować działaczom.

• 7 1

• Inny trener dal by rade

Moim zdaniem zmiana trenera bylaby dobrym posunieciem. Inny, doswiadczony trener na ekstraklasowych parkietach wnioslby swiezosc do druzyny, ktorej tego brakuje. Zreszta jak wygrywac mecze grajac tylko 7-8 zawodniczkami? Moze wieksza rotacja w tej druzynie to sposob na pierwsze zwyciestwo. Czekamy i zyczymy powidzenia!