AZS Uniwersytet Gdański - Widzew Łódź 59:84. Trzecia porażka koszykarek

AZS Uniwersytet Gdański

Karolina Formella (z lewej) zdobyła 14 punktów. To najwięcej w zespole AZS Uniwersytetu Gdańskiego. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego przegrały w hali 100-lecia z Widzewem Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19). Nowa zawodniczka - Gabbi Ortiz oglądała spotkanie z trybun. Zespół Włodzimierza Augustynowicza odnotował trzecią porażkę z rzędu.

AZS UG: Kosalewicz 10, A. Kuras 9 (3x3), Szczurewska 8, P. Kuras 4, Stępień 2 oraz Formella 14 (2x3), Szczęśniak 12 (10 zb.), Bączek 0, Górska 0

WIDZEW: Bilotserkivska 19 (3x3, 7zb.), Gala 16 (2x3), Drop 11, Vucković 10 (7 zb.), Gertchen 7 oraz Jasnowska 13 (1x3), Bandoch 5, Kudlewska 3 (1x3), Stępień 0

Gabbi Ortiz nową koszykarką AZS UG - szczegóły

Przed niedzielnym spotkaniem z Widzewem Łódź, do AZS Uniwersytetu Gdańskiego dołączyła Gabbi Ortiz. Amerykańska rozgrywająca to pierwszy transfer zespołu. Koszykarka odbyła z zespołem trening, ale trener nie zdecydował się jeszcze na jej wstawienie.

Jastina Kosalewicz trafieniem spod kosza otworzyła wynik, ale rywalki szybko odpowiedziały i powiększały rozmiary wyniku. Na 3 minuty przed końcem przyjezdne prowadziły 1 punktem, ale po szybkich rzutach przewaga wzrosła do 8 "oczek". Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 22:12.

W drugiej kwarcie miejscowe próbowały nawiązać walkę, ale różnica punktów często oscylowała wokół 10 "oczek", a jeszcze przed przerwą wzrosła ona do 16. Paulina Kuras w końcówce wzięła odpowiedzialność gry na siebie i po jej trafieniach na tablicy wyników pojawił się rezultat 35:48.

Po zmianie stron agresywniej zaczęły podopieczne Włodzimierza Augustynowicza, ale Widzew kontrolował przebieg spotkania i przez całą partię utrzymywał kilkunastopunktowe prowadzenie. Gdańszczanki tuż po przerwie rzuciły 13 punktów, a rywalki o 4 więcej. Obraz gry nie zmienił się również w ostatniej partii, po której przyjezdne wygrały ostatecznie 84:59.

Wyniki 3 kolejki:

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Widzew Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19)
  • DGT POLITECHNIKA Gdańska - Energa Toruń 83:74 (26:11, 19:21, 24:21, 14:21)
  • ARKA GDYNIA - CCC Polkowice 85:56 (22:13, 19:12, 17:21, 27:10)
  • Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 65:61 (10:24, 17:14, 19:11, 19:12)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 78:43 (15:12, 19:11, 14:8, 30:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 90:85 (24:16, 20:25, 25:22, 21:22)