Dlaczego Lechia oszczędziła Wisłę?

Rafał Sumowski
19 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

W meczu z Wisłą piłkarze Lechii cieszyli się z bramek tylko przed przerwą. Po zmianie stron gdańszczanie spuścili z tonu, ale zaliczka trzech goli spokojnie wystarczyła do zwycięstwa. W meczu z Wisłą piłkarze Lechii cieszyli się z bramek tylko przed przerwą. Po zmianie stron gdańszczanie spuścili z tonu, ale zaliczka trzech goli spokojnie wystarczyła do zwycięstwa.

- Byliśmy jak bokser, który nie mógł otrząsnąć się po mocnym ciosie - mówi trener Jerzy Brzęczek po przegranej Wisły Płock na Stadionie Energa 0:3. A i tak Lechia oszczędziła gościom brutalnego nokautu, bo po przerwie nie strzeliła żadnego gola, choć przez pół godziny grała 11 na 10. - Widocznie przerwa trochę nas uśpiła. Najważniejsze, że zagraliśmy dojrzale i w końcu odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu. Myślę, że mamy dużo powodów do zadowolenia - ocenia szkoleniowiec gospodarzy, Adam Owen.

LECHIA - WISŁA 3:0 (3:0). PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA I WYSTAW OCENY PIŁKARZOM

Zwycięstwo nad Wisłą przyszło Lechii nadspodziewanie łatwo. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Marco Paixao wykorzystując błąd bramkarza Seweryna Kiełpina. Goście nie tylko nie oddali w pierwszej połowie ani jednego celnego strzału, ale i nie utrudniali biało-zielonym zadania przy ich dwóch kolejnych golach. Obrońcy przysnęli przy bramce Milosa Krasicia zostawiając go bez krycia, a przy drugim golu Marco skiksował po rzucie rożnym Damian Szymański.

- Pierwszą bramkę praktycznie strzeliliśmy sobie sami. Zaczęło się fatalnie i w naszą grę wkradła się duża niepewność. Za łatwo traciliśmy piłkę. Do przerwy byliśmy jak bokser, który nie mógł otrząsnąć się po mocnym ciosie - mówi trener Wisły Jerzy Brzęczek, dla którego powrót do Gdańska był wybitnie nieudany.
PREZCZYTAJ O MECZU Z PERSONALNYMI PODTEKSTAMI. KTO POZA TRENEREM PRZESZEDŁ NA DRUGĄ STRONĘ BARYKADY?

Jeśli zostajemy przy pięściarskiej terminologii, wydawało się, że na drugą połowę Lechia wyjdzie, aby zdemolować rywala kolejnymi nokautującymi ciosami. Tym bardziej, że po drugiej żółtej kartce w 60. minucie boisko musiał opuścić Igor Łasicki i płocczanie grali w dziesięciu. Nic takiego jednak się nie wydarzyło i gdańszczanom musiała wystarczyć przewaga, którą wypracowali w pierwszej odsłonie meczu.

- W drugiej połowie nie mieliśmy już takich sytuacji bramkowych. Można powiedzieć, że tym razem przerwa nie była nam potrzebna. To wysokie prowadzenie chyba trochę nas uśpiło w szatni. Intensywność naszej gry spadła, ale wciąż graliśmy dojrzale. Nie straciliśmy bramki i trzymaliśmy się naszych założeń. To był profesjonalizm jakiego oczekuję od drużyny - mówi trener Lechii Adam Owen.

ZOBACZ KOMPLETNE STATYSTYKI Z MECZU LECHIA - WISŁA (.PDF)

Szkoleniowiec gdańskiej drużyny nie krył swojej radości po sobotnim spotkaniu. Jak sam przyznał, powodów do zadowolenia było co najmniej kilka.

- Najważniejsze, że w końcu odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu i zdecydowanie wygraliśmy przed własną publicznością. Wynik, postawa wszystkich moich zawodników i doping naszych kibiców - to są powody do satysfakcji - podkreśla Owen.
Nie obeszło się bez drobnego zgrzytu. W pierwszej połowie doszło do sprzeczki pomiędzy Marco Paixao i Rafałem Wolskim odnośnie wykonania rzutu wolnego. Ostatecznie stały fragment wykonał ten drugi, ale uderzył niecelnie. Rafał po meczu nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, zaś Marco nie chciał komentować tej konkretnej sytuacji.

- Takie sytuacje się zdarzają. To dobrze, że mam dwóch pewnych siebie zawodników, którzy wierzą w swoje umiejętności i chcą wykonywać stałe fragmenty. Gorzej byłoby, gdyby żaden nie chciał podejść do piłki - zbagatelizował całe zdarzenie szkoleniowiec biało-zielonych.

24 listopada 2017, godz. 18:00
Cracovia

18% 86 typowań Cracovia
27% 125 typowań REMIS
55% 260 typowań LECHIA Gdańsk

Zadymienie po odpaleniu rac przez kibiców Lechii było tak duże, że sędzia w pierwszej połowie musiał na chwilę wstrzymać grę.

Zobacz race na meczu Lechia - Wisła.

Race na meczu Lechia - Wisła.

Oprawa kibiców Lechii, jeszcze bez rac, podczas meczu z Wisłą Płock.

Opinie (73) 6 zablokowanych

• Wielka Lechia

Więcej napalmu na trybunach to usłyszą o nas wreszcie w piłkarskiej Europie.

• 1 0

• (1)

Nie ma co sie podniecać. Wygrali ze słaba Wisła drużyna do spadku. 1 bramka prezent. Ok wynik cieszy, poziom pozostawię wiele do życzenia. 12 miejsce będzie sukcesem.

• 15 32

• Chyba twojej arki 12 miejsce będzie sukcesem

• 2 1

• (13)

Ponad 8 koła kibiców na Śląsku a o ile mniejszy stadion niż PGR Arena uczcie się kibicować betony! !!!!

• 6 40

• (5)

Jakimś rybskiem zawiało

• 17 2

• to twojej Frau spod spódnicy zawiało.... i zamknij okno od strony Szadółek, albo po prostu wyjedź z Danziga do Polski (2)

• 4 12

• (1)

śmierdziel icek. czosnkowy do swoich za Odrę.

• 16 1

• To chyba ty malowales ta derbowa oprawe co? (6)

Ochlon leszczu bo z zakompleksienia bzdury wypisujesz

• 9 0

• leszczami są ci co grali o mistrza a skończyli poza pucharami... już wy wiecie dzięki komu.... buhahahhahahahaaaaa (5)

• 1 10

• 95'... Flavio.... i tu jest cicho... (4)

98'.... Vućko.... i tu jest cicho !!!!

• 10 2

• (3)

3 minuta, Augustyn czerwona - a sędzia cicho (pan Sławek stwierdził, że to z przyczyn politycznych - co to ma być do q.. nędzy?)
            20 minuta, karny - a sędzia cicho: ślepy choć miał sytuację przed sobą i głuchy choć Marciniak twierdzi, że widział faul na VAR

w ten sposób to można przekręcić każdy wynik

• 1 2

• (1)

Ty, od Wigier, Ruchu i Zagłębia, kup se maść na ból...

• 1 2

• lepiej od Wigier, Ruchu i Zagłębia niż od Limanovii, Puszczy i Bytovii (+ekstra od własnych kibiców)

buhahahhahahahahhaa :)
                baner z derbów jak najbardziej aktualny
                Arka najbardziej utytułowany klub na Pomorzu i jedyny w górnej ósemce - chwała żółto-niebiskim ! ! !
                Lechia najbardziej zadłużony klub w Polsce z najdroższymi biletami i z niemieckim właścicielem w poniemieckim Danzigu - tfu!

• 0 1

• i 3 punkty odzyskane

za 150 koła :)

• 0 0

• Lechia to nie Korona. (1)

Lechia po przerwie była słabsza, niektórym jak dobrze grającemu Krasićowi zaczęło dokuczać zmęczenie, Marco i Wolski zaczęli gwiazdorzyć, dokonane zmiany przez trenera też osłabiły zespół.
    Przypominam,że nie tak dawno Korona , jej piłkarze mieli inną postawę na boisku, bardziej profesjonalną.

• 1 0

• Grały dwie Lechie.

połowa drużyny nie ma sił biegać i walczyć o piłkę pełne 90 minut, dziwne bo trenerem jest specjalista od wytrzymałości, szybkości i dynamiki.
      To może oznaczać nie tylko o błędach Owena ale o już wyzyłowanych na maksa organizmach takich piłkarzy jak bracia Paixao czy Krasić.
      Inna sprawa to braki podstawowe w przygotowaniach Balde i Lipskiego do gry o punkty, to już trudno zrozumieć bo trener ma na to bezpośredni wpływ.
      Podsumowując to po przerwie już nie była ta sama Lechia co przed przerwą.

• 1 0

• mandziaro won

• 2 0

• ...tragedia

No nie ma większych bufonow w Polsce jak Ci z miasta kolekcjonera mieszkań!!!

• 2 0

• to nie kibice to stado baranów (1)

i kolejny raz okazało się że w "młynie" siedzą IDIOCI .Ciekawe kto zapłaci za te race ?

• 3 1

• A nie przeszkadzają ci fajerwerki w sylwestra albo race w marszu niepodległości?

• 0 0

• Czytam te komentarze i doszedłem do wniosku...

Tak zakompleksionych ludzi jak śledzie to jeszcze w życiu nie spotkałem. Rybie łby mają po prostu manie na punkcie Lechii