Asseco Prokom uległo Stelmetowi

Marcin Dajos
12 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Przemysław Zamojski był najskuteczniejszym graczem spotkania, ale nie pomogło to w zakończeniu serii porażek Mistrza Polski. Przemysław Zamojski był najskuteczniejszym graczem spotkania, ale nie pomogło to w zakończeniu serii porażek Mistrza Polski.

Koszykarze Asseco Prokomu dzielnie walczyli na własnym parkiecie ze Stelmetem Zielona Góra. W przeciwieństwie do dwóch ostatnio wysoko przegranych meczów gdynianie znaleźli w sobie wolę walki i próbowali sprawić niespodziankę, ale cały dorobek zaprzepaścili w trzeciej kwarcie. Mistrzowie Polski doznali porażki 83:94 (19:23, 28:23, 10:25, 26:23).

Zamojski 29 (5x3), Mahalbasić 16 (5 as.), Śnieg 12 (5 zb.), Witka 4, Roszyk 2 - Ponitka 15 (1x3), Szczotka 5, Pamuła 0.
Sędziowie: Kudlicki, Ziemblicki, Nowak
Widzów: 800
Hosley 27 (3x3), Stević 16 (11 zb.), Borovnjak 12, Koszarek 16 (3x3, 11 as.), Sroka 8 (2x3) - Chanas 7 (1x3), Cesnauskis 6, Białek 2.

Trenerzy po meczu
Andrzej Adamek Andrzej Adamek
Andrzej Adamek (trener Asseco Prokomu) - Muszę pogratulować całej drużynie za super walkę. Fajnie, że po dwóch wysokich porażkach znaleźli w sobie moc na wyrównaną grę z takim przeciwnikiem. Przecież przez długi okres meczu biliśmy się o zwycięstwo. Goście byli jednak tego dnia w świetnej dyspozycji. Trafili dziewięć z 17 rzutów za trzy punkty oraz 27 z 41 za dwa. To pokazuje, że mieliśmy problemy z atakami Stelmetu.

Mihailo Uvalin Mihailo Uvalin
Mihailo Uvalin (trener Stelmetu) - Był to twardy, ale czysty mecz. Składał się on z kilku segmentów defensywnych. Dla nas szczególny był ten z trzeciej kwarty. Co prawda nie zaczęliśmy jej dobrze, ale później udało się wyrzucać serię 15:0 i objąć 10-punktowe prowadzenie. Już w pierwszej połowie mieliśmy inne plany na grę, ale życie nie zawsze układa się po naszej myśli. Po porażce w Sopocie z Treflem z oczywistych względów byliśmy sfrustrowani. Do tego, po raz pierwszy w historii, odkąd jestem z Zielonej Górze, musiałem radzić sobie bez Waltera Hodge'a. Dlatego tym bardziej cieszy to zwycięstwo.

60% 224 typowania Stelmet Zielona Góra

Frekwencja w Hali Gdynia delikatnie mówiąc nie zachwyca. Maksymalnie na trybunach zasiadło... 500 osób.
1'
Zaczynamy mecz
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET).
za 2 punkty
2'
[2:4] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET). Trafia spod kosza.
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
3'
[4:6] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET).
za 2 punkty
4'
[6:6] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM). Trafia po rzucie z półdystansu, który najpierw odbił się od tablicy.
za 3 punkty
4'
[9:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
wolne (trafione oba)
5'
[9:8] Hosley (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[11:8] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Po penetracji, omijając blok rywala.
za 3 punkty
5'
[14:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Wygląda na to, że z jego zdrowiem już wszytko OK.
6'
Witka (ASSECO PROKOM) łapie już drugi faul, za niego wchodzi Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
6'
[14:10] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET). Asysta Hosleya.
za 2 punkty
7'
[14:12] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET). Ponownie spod kosza.
za 3 punkty
7'
[14:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
czas
7'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
8'
[16:15] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Odważnie wszedł pod kosz i zakończył akcję wsadem!
za 2 punkty
9'
[16:17] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET).
za 3 punkty
9'
[19:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). To jego trzecia trójka.
za 3 punkty
9'
[19:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
10'
Szczotka (ASSECO PROKOM) pudłuje oba wolne.
za 3 punkty
10'
[19:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET). I koniec pierwszej kwarty.
10'
Asseco Prokom po 10 minutach gry przegrywa 19:23.
11'
Zaczynamy drugą kwartę.
za 2 punkty
11'
[19:25] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET). Podawał Koszarek.
za 2 punkty
11'
[21:25] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Ponownie wbił się pod kosz.
za 2 punkty
12'
[23:25] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM). Został sam pod koszem i zakończył akcję wsadem.
za 2 punkty
12'
[23:27] 2 punkty zdobywa Białek (STELMET).
za 2 punkty
13'
[25:27] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Oczywiście spod kosza.
za 2 punkty
14'
[25:29] 2 punkty zdobywa Chanas (STELMET).
za 2 punkty
14'
[27:29] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Do tego jest faulowany!
za 1 punkt
14'
[28:29] Dodatkowy rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
14'
[28:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
15'
Za nami minuta bez punktów.
czas
16'
Przerwa na żądanie (STELMET).
wolne (tylko 1 trafiony)
16'
[29:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (ASSECO PROKOM). Ale piłka dla Asseco Prokomu.
za 2 punkty
17'
[29:34] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET).
za 3 punkty
17'
[32:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
17'
[32:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sroka (STELMET).
17'
[34:37] Śnieg (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
[36:37] Śnieg (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[36:39] 2 punkty zdobywa Sroka (STELMET). Zebrał niczyją piłkę i spokojnie trafił z pola trzech sekund.
za 2 punkty
19'
[38:39] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
19'
[38:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sroka (STELMET).
za 2 punkty
19'
[40:42] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
20'
[40:44] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (STELMET). Dynamiczne wejście pod kosza gracza gości.
za 2 punkty
20'
[42:44] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
czas
20'
Przerwa na żądanie (STELMET). 22 sekundy do końca pierwszej połowy.
za 2 punkty
20'
[42:46] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET). Asseco Prokom wykona jeszcze rzuty wolne, bo technicznego otrzymał Stević.
20'
[44:46] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne. 1,9 sekundy do końca, piłka dla Asseco Prokomu.
czas
20'
za 3 punkty
20'
[47:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Równo z końcową syreną. Co za rzut!!! Trafił z 8 m!
20'
Tak zakończyła się nam druga kwarta. Asseco Prokom prowadzi 47:46.
Niesamowita połowa Zamojskiego (ASSECO PROKOM). Rzucił już 20 pkt!!! W tym cztery razy za trzy punkty. 10 pkt dołożyli Śnieg (ASSECO PROKOM) i Ponitka (ASSECO PROKOM). Dla Stelmetu 12 pkt zdobył Hosley (STELMET), po 8 rzucili Borovnjak (STELMET) oraz Sroka (STELMET).
21'
Zaczynamy trzecią kwartę
za 2 punkty
21'
[49:46] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Nie zwalnia tempa. Wchodzi pod kosz i trafia.
za 2 punkty
21'
[51:46] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
21'
[51:48] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET). Minimalnie przekroczył linię rzutów za trzy punkty.
za 2 punkty
22'
[51:50] 2 punkty ponownie zdobywa Hosley (STELMET).
za 2 punkty
22'
[51:52] 2 punkty nie kto inny jak Hosley (STELMET).
za 2 punkty
23'
[53:52] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM). Asysta Śniega.
za 3 punkty
23'
[53:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
za 2 punkty
24'
[53:57] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa Borovnjak (STELMET).
26'
Stelmet pudłuje, niestety Asseco Prokom również nieskuteczne.
26'
Zamojski (ASSECO PROKOM) wskoczył Hosleyowi (STELMET) na plecy, a sędziowie odgwizdali faul niesportowy.
26'
[53:59] Hosley (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[53:61] 2 punkty zdobywa Borovnjak (STELMET).
27'
Hosley (STELMET) goni Zamojskiego (ASSECO PROKOM). Ma już 20 pkt.
za 2 punkty
27'
[53:63] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
czas
27'
Przerwa na żądanie (ASSECO PROKOM). Trener Adamek próbuje uratować to spotkanie.
za 2 punkty
27'
[53:65] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET). Asysta Koszarka.
28'
[53:67] Stević (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
To 15 pkt z rzędu Stelmetu.
za 2 punkty
28'
[55:67] 2 punkty zdobywa Roszyk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
29'
[55:69] 2 punkty z kontry zdobywa Cesnauskis (STELMET).
za 2 punkty
30'
[55:71] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET).
za 2 punkty
30'
[57:71] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
30'
Koniec trzeciej kwarty. Asseco Prokom przegrywa 57:71.
31'
Rozpoczynamy czwartą kwartę.
31'
[59:71] Mahalbasić (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
31'
[59:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Stević (STELMET).
za 2 punkty
32'
[59:75] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET). Z kontry, wsadem.
za 2 punkty
32'
[61:75] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM). Także z kontrataku.
33'
[63:75] Mahalbasić (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
33'
[64:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (ASSECO PROKOM). Rywale mają już 5 przewinień w tej kwarcie, tak więc każdy następny faul (poza tymi w ataku) daje gdynianom rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[64:77] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
35'
[64:79] Chanas (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
35'
[66:79] 2 punkty w odpowiedzi zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
35'
[66:81] 2 punkty zdobywa Hosley (STELMET). Kolejny wsad Amerykanina. Zdobył już 24 pkt i przegonił Zamojskiego (22 pkt).
36'
[68:81] Ponitka (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[70:81] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM). Lider gdynian odblokowany.
czas
36'
Przerwa na żądanie (STELMET). Po niej dwa wolne wykona Zamojski (ASSECO PROKOM).
36'
[72:81] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[74:81] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM). Świetna, zespołowa kontra gospodarzy.
za 3 punkty
38'
[74:84] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET). Dodatkowo pod koszem faulował Szczotka i piłka wraca w ręce gości.
38'
[74:85] Tylko jeden rzut wolny trafia Koszarek (STELMET). Rozgrywający wyhamował pogoń Asseco Prokomu.
za 2 punkty
39'
[74:87] 2 punkty zdobywa Stević (STELMET). Asysta Koszarka.
za 2 punkty
39'
[76:87] 2 punkty zdobywa Śnieg (ASSECO PROKOM).
39'
[76:89] Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne i wędruje na ławkę rezerwowych.
za 2 punkty
40'
[78:89] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
40'
[78:92] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (STELMET).
za 3 punkty
40'
40'
[81:94] Cesnauskis (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[83:94] 2 punkty zdobywa Mahalbasić (ASSECO PROKOM).
40'

• O miejsca 1-6:
  • ASSECO PROKOM Gdynia – Stelmet Zielona Góra 83:94 (19:23, 28:23, 10:25, 26:23)
  • Anwil Włocławek – TREFL Sopot 64:70 (17:17, 17:14, 12:29, 18:10)
  • Energa Czarni Słupsk – PGE Turów Zgorzelec 66:76 (14:13, 15:23, 25:19, 12:21)
  • Mecze zaległe z 29. kolejki:
  • TREFL - ASSECO PROKOM 79:69 (21:20, 19:22, 18:15, 21:12)
  • Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 83:74 (23:20, 19:15, 25:19, 16:20)
  • O miejsca 7-12:
  • Kotwica Kołobrzeg – START Gdynia 71:65 (18:22, 14:17, 21:11, 18:15)
  • AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 80:65 (19:9, 27:17, 18:10, 16:29)

• (3)

Gdyby ta tzw."kotara" miała w swoim składzie takich zawodników jak 2-3 lata temu to reszta tej TBL mogłaby im buty czyścić,co zresztą wcześniej udowodnili.Tylko kompletny idiota może pisać takie bzdety,że obecna drużyna APG to "cieniasy".Ich porażki wynikają z tego,że po prostu drużyna jest mocno osłabiona.Ciekawe jakie byłyby wyniki,gdyby z każdej obecnej drużyny występującej w TBL wyciągnąć ze składu po 4 podstawowych graczy.No, ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć pod kopułą szare zdrowe komórki a nie kalafior.Ahoj

• 22 11

• Gdyby ta tzw. "kotara" miala w swoim skladzie takich zawodnikow jak 4-5 lat temu to.... aha wtedy nie bylo tej druzyny w ogole.