Basket rozbity na inaugurację przez Wisłę

19 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

W debiucie w Tauron Basket Lidze Kobiet Kamila Podgórna zdobyła 8 pkt i razem z Jeleną Skerović oraz Paris Johnson była najskuteczniejszą koszykarką Basketu w meczu w Krakowie. W debiucie w Tauron Basket Lidze Kobiet Kamila Podgórna zdobyła 8 pkt i razem z Jeleną Skerović oraz Paris Johnson była najskuteczniejszą koszykarką Basketu w meczu w Krakowie.

Bez Agnieszki Bibrzyckiej w składzie zainaugurował nowy sezon koszykarskiej ekstraklasy Basket. Niestety gdyński zespół był w stanie tylko czasami dotrzymywać kroku mistrzyniom Polski, Wiśle Can-Pack Kraków. Ta ostatecznie triumfowała 84:49 (23:14, 16:13, 28:11, 17:11). Pozytywem w grze gdynianek była dobra skuteczność w rzutach za dwa punkty - 18/34.

Wisła: Żurowska-Cegielska 14 punktów, Nicholls Gonzalez 13 (5 as.), Turner 12 (5 as.), Ziętara 9 (1x3, 5 as.), Ouvina 2 (6 zb.) oraz Misiuk 19 (3x3, 5 zb.), Zohnova 8 (1x3, 8 zb.), Puter 7

BASKET: Skerović 8 punktów (7 zb. 6 as., 6 st.), Johnson 8, M. Bibrzycka 7 (1x3, 5 as.), Troina 6 (2x3), Suknarowska 5 (1x3, 10 st.) oraz Podgórna 8, Kotnis 6 (7 zb.), Marcinkowska 1, Jakubiuk 0, Ossowska 0, Grabowska 0

Przed inauguracją sezonu prezes Bogusław Witkowski mówił, że Agnieszka Bibrzycka powinna zagrać w Krakowie. Wcześniej skrzydłowa nie występowała jednak w sparingach, gdyż miała problemy z kolanem. Jak się okazało, nie wyszło wyleczenie jej na pierwszy mecz sezonu. W składzie nie znalazła się także Amerykańska podkoszowa, Stacia Robertson. Bez dwóch ważnych koszykarek trudno było oczekiwać, że drużyna prowadzona przez Katarzynę Dydek powalczy na parkiecie mistrzyń Polski.

Pierwsze punkty w nowym sezonie padły łupem gdynianek. Zdobyła je Jelena Skerović, czyli była podstawowa rozgrywająca Wisły. To było zwiastunem wyrównanego początku meczu. Choć kolejnych 5 pkt zdobyła Laura Nicholls Gonzalez, to odpowiedź szybko znalazła Paris Johnson (5:6).

Amerykanka, która niedawno dołączyła do drużyny szybko opadała z sił. A mistrzynie Polski coraz bardziej podkręcały tempo. Do tego pomagała im w tym Katarzyna Suknarowska. Rozgrywająca już po pierwszej kwarcie miała aż 6 strat (10 w meczu). Głównie dzięki niedokładnej grze w ataku rywalki osiągnęły 9-punktową przewagą (23:14).

Pogoń starała się rozpocząć Tatiana Troina. Skrzydłowa, która była liderką zespołu w sparingach zaczęła drugą część meczu od dwóch celnych rzutów za trzy punkty (23:20) - jak się później okazało były to jej jedyne trafienia. Z pomocą ruszyła 19-letnia Kamila Podgórna i ponownie mielimy wyrównany fragment meczu.

Zmieniły to jednak koszykarki, które pierwsze kroki w profesjonalnej koszykówce stawiały w Gdyni, a obecnie są po stronie Wisły. Punkty Małgorzaty MisiukMagdaleny Ziętary sprawiły, że na przerwę obie drużyny zeszły przy prowadzeniu krakowianek 39:27.

Niestety marzenia o dobrym wyniku wywiezionym z Krakowa Basket musiał porzucić już w trzeciej kwarcie. Rywalki coraz łatwiej dochodziły do klarownych sytuacji rzutowych, a do tego były bardzo skuteczne. Gdyniankom brakowało pomysłu jak je zatrzymać i mogły jedynie doliczać kolejne punkty straty do Wisły. Na koniec trzeciej kwarty było ich niemal 30 (67:38). Ostatnią cześć meczu można było potraktować czysto treningowo.

W cały starciu Basket wykonywał tylko dwa rzuty wolne. Wywalczyła je 17-letnia Marta Marcinkowska, ale trafiła tylko raz. Gdynianki miały aż 30 strat, co mocno utrudniło im ataki.

Wyniki 1 kolejki

• Wisła Can-Pack Kraków - BASKET GDYNIA 84:49 (23:14, 16:13, 28:11, 17:11)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 57:53 (13:11, 18:12, 17:19, 9:11)
  • Ślęza Wrocław - MKS Polkowice 67:56 (16:10, 14:22, 20:12, 17:12)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:61 (12:23, 16:13, 19:16, 20:9)
  • Artego Bydgoszcz - MUKS Poznań 96:53 (26:10, 25:12, 24:14, 21:17)
  • Widzew Łódź - MKK Siedlce 68:62 (23:15, 13:23, 15:10, 17:14)

Opinie (12)

• zgodnie z planem (2)

Baty na inaugurację. 30 strat, z czego 10 Suknarowskiej. Szkoda, ze nie ma Naczk lub Stankiewicz. Trudno, gramy dalej i liczymy na punkty z tymi, którzy są w naszym zasięgu,

• 6 3

• brawo (1)

czym kieruje sie trenerka Dydek w wpuszczaniu na boisko, jak mozna dac szanse w calym meczu z gory przegranym 3 minuty na 40min mlodej zawodniczce z doswiadczeniem w kadrze polski juniorskiej oraz finalistkce polski juniorek ?? to dzieci kilka lat mlodsze, ktore nawet nigdy nie powachaly parkietu ekstraklasy graja po 26 minut czy 10 minut, inna za to z 4 stratami pod rzad nie schodzi z boiska??? co tu sie dzieje, zal i syf, budujmy zespol od podejscia Trenerki panie Witkowski.

• 5 3

• Znowu jakiś zfrustrowany rodzic.

• 2 8

• niestety, to było widać podczas meczy sparingowych

operacja chaos, bez pomysłu na rozegranie akcji. 30 strat zespołu pierwszoligowego??? Za porażkę winić ich nie można, poziom Wisły jest póki co nieosiągalny dla gdynianek, ale ta różnica punktowa jest za duża.

• 9 3

• Skąd my to znamy. Jakbym czytał o meczach z ubiegłego sezonu.

• 7 2

• (1)

co to za zmiany byly wprowadzane i nie wprowadzane w tym meczu...

• 4 3

• idz spać

• 1 4

• Ale się cieszą, ale zacierają ręce.

A czy Kraków zbudowano w ciągu tygodnia czy czterech.

• 2 4

• Jest poprawa. W poprzednim sezonie na starcie w Krakowie miały minus 49 punktów i nie zdobyły nawet 40 "oczek".

• 6 1

• (1)

Długo jeszcze Biba będzie się leczyła? Albo gra albo niech się leczy za swoje a nie klubowe a jak będzie zdrowa można ja zatrudnić.Co to jest -towarzystwo wzajemnej adoracji.Macie za dużo pieniędzy .Przecież za tą kasę którą bierze można zatrudnić b.dobrą zdrową zawodniczkę.Cały okres przygotowawczy chora ,teraz mecze nadal się leczy.Albo gra albo zatrudnić inną

• 4 1

• Odstosunkuj się od Biby tak?

• 0 0

• Kiedyś,też była w gdyńskim klubie taka zawodniczka,która praktycznie cały sezon przechorowała,no cóż to też sposób na pewną formę przetrwania.W poprzednim sezonie Wisła też mocno "dokopała" Basketowi" więc nic się nie zmieniło,może poza nazwiskami w składzie drużyny.Czy będzie powtórka z ubiegłego sezonu?Oby,nie.