Basket 90 ponownie wygrał w starej hali

23 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Paris Johnson była najskuteczniejszą koszykarką sobotniego meczu. Kiedy przebywała na boisku Basket zdobył 13 punktów więcej niż rywalki. Paris Johnson była najskuteczniejszą koszykarką sobotniego meczu. Kiedy przebywała na boisku Basket zdobył 13 punktów więcej niż rywalki.

Drugi mecz w tym sezonie w hali Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej i drugie zwycięstwo koszykarek Basketu. Tym razem pokonały w swoim poprzednim obiekcie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 69:59 (29:10, 9:24, 14:13, 17:12). Na boisku nie pojawiła się Agnieszka Bibrzycka, ale liderkę ataku godnie zastąpiły Aneta Kotnis oraz Paris Johnson.

BASKET 90: Johnson 23 punktów (8 zb., 5 p.), Kotnis 18 (1x3, 8 zb.), Skerović 10 (2x3, 6 as., 5 st.), Jakubiuk 8, M. Bibrzycka 0 (5 zb., 6 as.) oraz Rembiszewska 5 (1x3), Podgórna 3 (1x3), Ossowska 2, Suknarowska 0 (5 as.), Troina 0

KSSS AZS PWSZ: Goodrich 14 (2x3, 5 p.), Brown 13 (1x3), B. Jaworska 6, Dźwigalska 3 (6 as.), Szajtauer 2 (6 zb.) oraz Cain 17 (18 zb.), Sobek 3, Naczk 1

Po raz drugi w sezonie koszykarki Basketu zagrały w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Wszystko przez zajętość Gdynia Areny. W pierwszym pokonały mistrzynie Polski, Wisłę Can-Pack Kraków. W drugim rywal był znacznie łatwiejszy. Koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego, przed przyjazdem nad morze nie wygrały ani jednego z sześciu wyjazdowych starć w tym sezonie.

Basket miał jednak problem. W składzie była co prawda Agnieszka Bibrzycka, ale ze względu na drobny uraz jedna z bohaterek wspomnianego meczu z Wisłą nie zagrała w sobotę. Skrzydłowa jest liderką ataku drużyny Katarzyny Dydek, dlatego trudno wyobrazić sobie bez niej dobrze funkcjonujący Basket.

Jej koleżanki postanowiły w pierwszej kwarcie pokazać, że atak gdyńskiego zespołu może jednak bardzo dobrze działać bez Agnieszki Bibrzyckiej. Od zdobyczy punktowej zaczęła zastępująca ją w wyjściowym składzie Aneta Kotnis. Razem z Paris Johnson przejęły kontrolę nad meczem do 10. min. Niemal każdy ich rzut wpadał do kosza. Obie zdobyły w tym czasie po 10 pkt. Do tego defensywa gdynianek stała na wysokim poziomie. A gdy pod koniec kwarty 5 pkt dołożyła Amalia Rembiszewska Basket prowadził już 29:8. Zapowiadało się na pogrom przyjezdnych, ale to okazało się złudne.

W drugiej kwarcie role się odwróciły. Kelley Cain oraz jej koleżanki zaczęły gonić drużynę Dydek. Ta zgubiła rytm w ataku. Pierwsze punkty w tej części meczu zdobyła dopiero w 14. min. Johnson z rzutów wolnych (31:19). Amerykanka do końca kwarty dołożyła jeszcze 4 pkt, dokładnie tyle samo co Kotnis. Reszta gdyńskich koszykarek nie potrafiła celnie rzucić. Dlatego w przerwie mieliśmy wynik 38:34 dla Basketu.

W trzeciej kwarcie na listę zdobywających punkty wreszcie wpisała się Jelena Skerović. Uczyniła to dwukrotnie z rzędu więc gdynianki ponownie odskoczyły od rywalek (42:34). Później zrobiły sobie 3-minutową przerwę w trafianiu do kosza. Na szczęście rywalki również nie były skuteczne.

I tak bez większych emocji obie drużyny dotarły do czwartej kwarty. W 32. min. Cassandra Brown trafiła za trzy punkty i doprowadziła do remisu 54:54. Szybko tym samym odpowiedziała Skerović, a następnie w atak ponownie włączyły się Kotnis i Johnson. Po punktach drugiej z nich Basket prowadził 63:56. Dzięki dobrej obronie dograł z przewagą do końca.

Wyniki 16 kolejki

• BASKET 90 GDYNIA - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:59 (29:10, 9:24, 14:13, 17:12)
  • Wisła Can-Pack Kraków - MKS Polkowice 79:53 (23:13, 20:12, 15:24, 21:4)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - Widzew Łódź 79:56 (21:18, 23:15, 19:16, 16:7)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 72:75 (18:18, 15:21, 27:22, 12:14)
  • Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce 80:42 (21:12, 25:8, 19:12, 15:10)
  • JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec przełożony na 7 marca

Opinie (30)

• Gratulacje za wygraną w osłabionym składzie!!! (1)

Przy absensji Agnieszki i kłopotach zdrowotnych Tani pozostałe wyszarpały zwycięstwo nad zawsze grożnym Gorzowem.

• 25 4

• Za tydzień początek walki o medale MP w juniorkach starszych

Nasz zespół i Gorzów są jednymi z faworytów do medali MP w U-22. Wczoraj widzieliśmy je w akcji w TBLK:
      Gorzów: Szajtauer 29 min 2 pkt, Jaworska B. 18 min 6 pkt, Naczk 22 min 1 pkt, Sobek 9 min 3 pkt
      Gdynia: Jakubiuk 28 min 8 pkt, Ossowka 4 min 2 pkt, Podgórna 9 min 3 pkt, Rembiszewska 5 min 5 pkt
      Pierwszy mecz w turnieju półfinałowym nasz zespół VBW GTK rozegra w piątek z zespołem SKS 12 W-wa o godz. 14.30 a w sobotę ciężki mecz z Ślęzą o godz. 18,00. Wszystkie spotkania w hali GCS.

• można (13)

Brawo dziewczyny!Jak się chce to można nawet w osłabieniu wygrać determinacją i zaangażowaniem.Taką drużynę chcę widzieć zawsze!Przy naszej pomocy KK i reszty hali można zrobić coś fajnego.No i jeszcze jedno.Rozumiem żeście nas dzisiaj w pewnym sensie przeprosiły za incydent z Wrocławia.Ok.przeprosiny przyjęte.Naprawde boćmy razem.Zero gwiazdożenia,przecież my kibole Was kochamy!Uszanujcie to!Zawsze będziemy was wspierać na dobre i złe.Pozdrawiam.

• 13 5

• Sweterek weź snickersa i przestań sam gwiazdorzyć (10)

Kibic co uważa się za ważniejszego niż prezes klubu, śmiechu warte.
      To ciągłe straszenie że klub kibica przestanie kibicować jak ja wielki sweterek nie dostanę czegoś tam czy mnie gdzieś nie zaproszą

• 9 6

• "wielcy kibice" (9)

Gdzie byliście przez ostatnie 3 lata.Chyba z Marsa przyleciliście.. znowu.Nie sztuką jest kibicować jak idzie dobrze i peany na cześć drużyny śpiewać!Jak masz odwagę to podpisz się prawdziwą ksywą lub nazwiskiem.Pozdrawiam

• 11 3

• Chłopie to śmieszne że uważasz się za najważniejszego w klubie (8)

Fochy ciągle stroisz bo grupą ... dyrygujesz i dziwisz się że wszyscy normalni kibice siedzą gdzie indziej? Zostały tylko .. co głośno się cieszą że do rana będą chlali bo do puszki 50 zebrali. Bal do rana to cały ten klub kibica.

• 4 6

• Szanowna Anno S (7)

Niespodziewałbym sie po Tobie ze masz taki szacunek do grupy osób niepełnosprawnych.Zamiast podejśc i porozmawiać to żalisz sie jak dziecko na internecie .Tak jak napisał Sweterek kibic to osoba taka która jest ze swoim klubem na dobre i na złe a nie tylko wtedy kiedy sa mistrzostwa.Nie chcesz nie wrzucaj do puszki nikt Ci nie każe .A co do tego na co ida pieniądze z puszki sa faktury z tego co wiem Stowarzyszenie Kibiców jest zarejstrowane i ze wszystkiego sie rozlicza .

• 9 4

• znaczy ze puszka (5)

Podlega opodatkowaniu?? Bardzo ciekawe..

• 2 4

• Bal do rana (4)

Myślisz że wpływy z puszki są gdzieś rejestrowane?

• 4 4

• Polska...smutny kraj (3)

Tak, są rejestrowane...w pubie pod stadionem Arki ;)