Arged BM Stal Ostrów - Trefl Sopot 86:78 w Energa Basket Lidze koszykarzy

17 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

James Florence (nr 0) trafił sześciokrotnie z dystansu. Na zdjęciu koszykarz mistrzów Polski razem z Michałem Kolendą. James Florence (nr 0) trafił sześciokrotnie z dystansu. Na zdjęciu koszykarz mistrzów Polski razem z Michałem Kolendą.

Koszykarze Trefla Sopot postawili się na wyjeździe mistrzowi Polski, ale przegrali z drużyną Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 78:86 (26:16, 20:22, 15:25, 17:23). Podopieczni Marcina Stefańskiego w połowie drugiej kwarty prowadzili już 15 punktami, ale nie utrzymali tej przewagi, gdyż pozwolili rywalom aż 16 razy trafić zza łuku. Skuteczny był m.in. James Florence. Były koszykarz m.in. Arki Gdynia, mimo że zaczynał jako rezerwowy, zdobył 24 punkty, w tym 6 razy trafił za 3 punkty.

PGE Spójnia Stargard - Asseco Arka Gdynia 79:64. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

ARGED: M.Young 16 (2x3, 6 as.), Simmonson 15 (2x3), Palmer Jr. 13 (4x3), Andersson 6 (7 zb.), Dreschler 5 (1x3, 5 as.) oraz Florence 24 (6x3), Kulig 4 (5 zb.), Mokros 3 (1x3),

TREFL: Franke 12 (2x3, 7 zb.), Sharma 12 (2x3, 5 zb.), Szlachetka 10 (1x3), Kolenda 8 (2x3), Moten 5 (6 zb.) oraz Gruszecki 22 (3x3), B.Young 6, Lindbom 3 (1x3), Leończyk

Koszykarze Trefla Sopot wysoko zawiesili poprzeczkę mistrzom Polski na ich terenie. Szczególnie pierwsza połowa toczyła się pod dyktando podopiecznych Marcina Stefańskiego. Na początku goście zaskoczyli utytułowanego rywala rzutami dystansowymi. Po udanych próbach: Michała Kolendy i Mateusz Szlachetki prowadzili 10:3.

Przeczytaj na co trójmiejskie drużyny koszykówki z Trójmiasta liczyły przed tą ligową kolejką i sprawdź, co z tych nadziei wyszło?

W 5. minucie do gry wszedł James Florance, który rozpoczynał mecz jako rezerwowy. I Amerykanin, który w przeszłości grał m.in. w gdyńskiej Arce, odmienił oblicze gry, choć nie od razu. w 10. minucie po trójce Karola Gruszeckiego Trefl prowadził jeszcze 26:13, w 14. minucie po rzutach wolnych Szlachetki było 37:22.

Gospodarze, aby zniwelować straty, odwołali się do rzutów zza łuku. W cały meczu trafili aż 16 razy, choć próbowali aż 40. Trefl odpowiedział 12 "trójkami" z 26 tego typu rzutów.

W 28. minucie ostrowianie dogonili remis 59:59. Natomiast po trzech kwartach prowadzili 63:61 po wsadzie Denzela Anderssona.

W ostatniej kwarcie Trefl obejmował prowadzenie po trójkach: Yannicka Franke (71:70) i Gruszeckiego (74:73).

Od tego ostatniego wyniku trzema udanymi akcjami z rzędu popisał się Michael Young, a następnie dwukrotnie za trzy trafił Florence i jasne stało się, że ten mecz zakończy się zwycięstwem mistrzów Polski.

17 października 2021, godz. 17:30
2 pkt.
Arged BM Stal Ostrów Wlkp.

81% 162 typowania Arged BM Stal Ostrów Wlkp.

16 Asseco Arka Gdynia 6 1 5 413:490 7
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-10-17

Wyniki 7 kolejki

• Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 86:78 (16:26, 22:20, 25:15, 23:17)
  • PGE Spójnia Stargard - ASSECO ARKA GDYNIA 79:64 (24:24, 24;11, 19:14, 12:15)
  • HydroTruck Radom - GTK Gliwice 82:94 (18:22, 21:22, 17:21, 26:29 )
  • King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 99:83 (26:16, 22:13, 32:29, 19:25)
  • Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:90 (19:16, 17:26, 23:23, 16:15)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Twarde Pierniki Toruń 83:85 (27:13, 13:30, 20:25, 23:17)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 (22:21, 19:18, 31:13, 20:10)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Legia Warszawa (przełożony na 22.12)

Opinie (10) 2 zablokowane

• Kurcze (1)

Szkoda przegrać wygrany mecz.
    Trochę słabo dzis Leończyk i Young.
    Sztab trenerski powinien popracować na tymi przestojami, które Dzis Ostrów rewelacyjne wykorzystał.
    Trochę za dużo błędów w konceteacji zespołu. Trzeba mocno nad tym popracować. Mecze na styku wtedy będzie wygrywał Sopot.

• 4 4

• Trener Stefański to nieporozumienie!!!!!!

• 12 8

• Wbrew wynikowi i opinii niektórych znawców Trefl zagrał dziś dobre spotkanie zabrakło zimnej krwi w końcówce (2)

Do tego kilka takich decyzji sędziowskich w końcówce, które trudno uznać za udane. Nie chcę specjalnie na nich psioczyć ale nie pierwszy raz okazuje sie, że w Ostrowie trudno wygrać mecz jednym punktem, trzeba to zrobić w wyraxnie większym wymiarze tak żeby zneutralizować ewentualne niedomagania sędziowskie. Ci co znają tą słynną już bańkę w Ostrowie to wiedzą co mam na myśli.

• 10 1

• OT znawca Trefla, nikt nie pisze o dzisiejszy 6 graczu Ostrowa czyli 3 sędziów z Trawickim na czeele( nienawidzącym wprost Sopotu)
      Bo to
      Oczywiste

• 4 0

• polska liga

7 pkt polskich zawodników grających dla Ostrowa, wstyd dla klubu i ligi...

• 1 0

• Skład+trener (1)

Rozegraliśmy dobry mecz. Przy obronie Milicicia się pogubiliśmy. Mamy dobry, wyrównany zespół. Zawsze ktoś zagra na plus (Grucha dziś) ktoś gorzej. Ale w meczach na styku ( Toruń, Dniepro, Iraklis, Kijów) brak zawodnika który weźmie piłkę pod pachę i wygra nam mecz. JK

• 8 0

• pogubiliśmy się my ale i sędziowie

jeśli jednej drużynie pozwalasz na wiecej w obronie niż drugiej to trudno innymi elementami nadrobić taki handicap

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 24 4 20 1927:2113 28

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 24 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
  • Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
  • King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
  • Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)