Arged BMSlam Stal Ostrów - Trefl Sopot 95:73. Słaby występ, rażąca liczba strat

dak.
9 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Sopot rozegrał cztery mecze na przestrzeni 1,5 tygodnia. Trzy pierwsze były zwycięskie, ale w Ostrowie to Stal okazała się lepsza. Trefl Sopot rozegrał cztery mecze na przestrzeni 1,5 tygodnia. Trzy pierwsze były zwycięskie, ale w Ostrowie to Stal okazała się lepsza.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 73:95 (13:30, 14:22, 23:23, 23:20) w 21. kolejce Energa Basket Ligi i przerwał najdłuższą serię trzech kolejnych zwycięstw w tym sezonie. Żółto-czarni fatalnie weszli w mecz i nie potrafili już dogonić rywali. Przed przerwą przegrywali różnicą 25 punktów, a w całym spotkaniu zanotowali aż 22 straty.

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

STAL: Sobin 18 (8 zb.), Smith 17 (1x3), Garbacz 15 (2x3), Moore 11 (1x3), Mokros 7 (1x3) oraz Green 14 (3x3, 11 as.), Ryżek 6, Lindbom 5 (1x3), King 2, Wojciechowski 0

TREFL: Omot 17 (3x3), Olejniczak 11, Gruszecki 8, Ł. Kolenda 3 (1x3, 6 as.), Paliukenas 0 oraz Moten 16 (4x3), M. Kolenda 7 (1x3), Leończyk 4, Haws 3, Kowalenko 2, Ziółkowski 2

Dla Trefla Sopot spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim było już czwartym na przestrzeni 1,5 tygodnia. Mimo to trener Marcin Stefański nie decydował się na roszady i postawił na tę samą "5", co w środowym starciu z Anwilem Włocławek (96:83).

Nuni Omot: Uwielbiam mecze na szczycie - wywiad

Początek w wykonaniu żółto-czarnych był bardzo słaby. Świadczyć może o tym pierwsza przerwa na żądanie już w 3. minucie, gdy gospodarze prowadzili 9:2. Błędy i straty jednak dalej były widoczne, na czym skorzystała "Stalówka", która podwyższyła przewagę do 17:4. To tylko dodało wiatru w żagle podopiecznym Igora Milicicia. Ostatecznie premierową kwartę wygrali 30:13.

Drugą partię udanie dwiema "trójkami" otworzył Taurean Green. W podobny sposób odpowiedział Darious Moten, ale strata wynosiła 20 punktów. Po krótkiej wymianie ciosów goście "złapali tlen" i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, szarżę rozpoczęli rywale. Sopocian stać już było tylko na celne ruty wolne, dlatego po pierwszej połowie przegrywali aż 27:52.

Piotr Blechacz, nowy trener Asseco Arki Gdynia: Utrzymać się w Energa Basket Lidze

Koszykarze z Ostrowa spokojnie weszli w trzecią kwartę. Mogli sobie pozwolić na to, gdyż wciąż zachowywali ponad 20-punktową przewagę. Po przerwie żadna z drużyn nie chciała przejąć inicjatywy, więc w czwartej kwarcie można było spodziewać się dopełnienia formalności. I choć widoczny był Nuni Omot, który w trakcie tej partii zdobył 12 punktów, to Trefl nie zagroził już rywalowi. W ostatnich minutach po raz kolejny szansę mógł dostać Daniel Ziółkowski.

Koszykarze z Sopotu nie mogą mówić o udanym występie. W całym starciu zanotowali aż 22 straty, do przerwy było ich już 15! Co więcej, rywale zdobyli 27 punktów po kontrach.

Warto podkreślić, że to drugi mecz z rzędu, w którym żółto-czarni mieli problemy pod koszem. Co prawda zebrali tylko o 3 piłki mniej niż rywale, ale to center znów był najskuteczniejszym graczem. Josip Sobin zainkasował 18 "oczek" oraz zanotował 8 zbiórek.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 96:83. Relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

9 stycznia 2021, godz. 17:30
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
95 : 73
bez
publiczności

87% 187 typowań Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Wyniki 21 kolejki

• GTK Gliwice - ASSECO ARKA GDYNIA 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 95:73 (30:13, 22:14, 22:23, 20:23)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 73:79 (20:26, 16:22, 15:19, 22:12)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 98::92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 75:78 (17:20, 21:28, 20:23, 17:7)
  • Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 87:103 (21:26, 26:26, 25:26, 15:25)
  • Pszczółka Start Lublin - HydroTruck Radom 86:78 (29:19, 17:16, 20:22, 20:21)