Sensacyjna porażka Łączpolu

20 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie szczypiornistki mecz z outsiderem Superligi rozpoczęły od prowadzenia 4:1 w 7. minucie. Później na parkiecie dominowały jednak przyjezdne, które wygrały pierwszy mecz w sezonie. Gdańskie szczypiornistki mecz z outsiderem Superligi rozpoczęły od prowadzenia 4:1 w 7. minucie. Później na parkiecie dominowały jednak przyjezdne, które wygrały pierwszy mecz w sezonie.

Piłkarki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk przegrały we własnej hali z KPR Jelenia Góra 26:31 (11:13). To spora sensacja, gdyż dla gości było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie PGNiG Superligi.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Dobrowolska, Obrębalska - Pasternak 6, Kwiatkowska, Mazurek 3, Pesel 1, Stachowska 4, Siódmiak 8, Lipska 3, Ciura 1, Karwecka, Skonieczna, M.Tomczyk

KPR: Hoffman, Demiańczuk - Nowicka 6, Bielecka, Grobelska 2, Mączka 1, A.Tomczyk 2, Uzar 8, Kobzar 1, Załoga 5, Jasińska, Fijałkowska 4, Bilenia 1, Michalak 1

Przed środowym spotkaniem gdańskie szczypiornistki miały na koncie dwa zwycięstwa z rzędu, choć mecze Ruchem Chorzów i Olimpią-Beskid Nowy Sącz kończyły będąc o zaledwie bramkę lepsze od rywalek.

Na papierze wygrana i to wyższa nad KPR wydawała się formalnością, choć przed meczem trener Jerzy Ciepliński przestrzegał przed lekceważeniem rywalek, które w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktu.

Niestety, akademiczki zaczęły spotkanie od przestrzelenia dwóch rzutów karnych, których kolejno nie wykorzystały Monika StachowskaKarolina Siódmiak. Bramkę zdobyły przyjezdne, ale na gospodynie zadziałało to mobilizująco. Dwukrotnie trafiła Siódmiak, a po bramce dołożyły Stachowska i Katarzyna Pasternak.

Gdańszczanki prowadziły już 4:1 i... zacięły się na kilka minut, podczas których KPR zanotował 5 kolejnych trafień. Gra falami trwała w najlepsze i Łączpol odbił prowadzenie, ale tylko na chwilę. Na przerwę gospodynie zeszły ze stratą 2 bramek.

Po zmianie stron świetnie rozpoczęły przyjezdne. Trzy trafienia z rzędu dały im prowadzenie 16:11, którego nie oddały już do końca spotkania. Po kolejnej trzybramkowej serii było już 20:13.

Gdańszczanki grały bardzo nieskutecznie i choć zdołały zbliżyć się na 20:24 po bramce Urszuli Lipskiej w 49. minucie, porażki nie udało się uniknąć. Sensacja stała się faktem i zespół z Jeleniej Góry świętował swój pierwszy triumf w obecnych rozgrywkach.

Wyniki 15 kolejki

• VISTAL GDYNIA - UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:13)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:13)
  • Piotrcovia - Pogoń Baltica Szczecin 18:30 (8:17)
  • Selgros Lublin - Ruch Chorzów 34:23 (14:8)
  • Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 36:27 (16:13)
  • Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:26 (16:15)

Opinie (17) 1 zablokowana

• Poziom z podstawówki (1)

Skoro się traci bramkę grając z przewagą dwóch zawodniczek, to o czym tu mówić

• 18 1

• Straciły nawet dwie, i to niby przy agresywnej obronie na całym boisku.

• 6 1

• Zabronic Stachowskiej rzucania karnych!

Nie ma meczu, w którym nie przestrzeliłaby choć jednego.

• 9 4

• Po co się starać? (4)

Plan wykonany, miejsce w ósemce pewne, KPR bardziej potrzebuje punktów.

• 7 1

• A pensyjka wpada... (2)

Zal patrzeć na wyrzucona kasę sponsorów.

• 7 2

• żenada (1)

Niestety gołym okiem widać,że zawodniczki zarabiające po kilka lub kilkanaście tyś.zł miesięcznie mają kibiców i sponsora w d...ie!!!!Z tej mąki chleba nie będzie.

• 6 1

• Po kilka lub kilkanaście tyś . zł miesięcznie ?

Masz bardzo bujną fantazje !!! Swoją drogą to powinny się wstydzić za ten mecz do końca sezonu .

• 3 0

• jeszcze nic nie jest przesądzone na 100%

a gdyby dziś wygrały, pomogłyby też Kościerzynie

• 1 1

• Apel (2)

Pieniądze,które właściciele Łączpolu marnują na projekt pod tyt.medal Mistrzostw Polski Kobiet w Piłce Ręcznej można sensowniej wydać wspierając Wybrzeże Gdańsk.Przynajmniej wdzięcznośc Szczypiornistów będzie większa.

• 7 12

• (1)

tak wdzięczność na pewno! Spadając z ligi,odnosząc porażki z amatorami z Kościerzyny czy Leszna! Wspierając "studnię" bez dna,i bez perspektyw w tym składzie!

• 10 1

• Co by nie było, przyjemniej patrzy się na składną grę facetów w pierwszej lidze

niż na przepychanki pań (z marnym skutkiem) choćby na szczycie superligi.

• 1 8

• Wstyd (1)

Popieram apel,szkoda pieniędzy na szkolne gierki,żal tylko Karoliny i Moniki,które w taki sposób kończą piękne kariery.

• 6 4

• Kończą tak właśnie na właśnie życzenie.

• 7 0

• bramka (1)

w bramce postawić pieniek z gałązkami to więcej "wybroni".

• 6 1

• I dmuchanych chłopków na kole - też będą skuteczniejsi

• 1 0

• DOBROWOLSKA 9/30 = 30,0% (z gry 8/27, karne 1/3), Obrębalska 2/12 = 16,7% (2/11, k 0/1) - PASTERNAK 6 (5/6, k 1/2, 1 przechwyt, 2 straty), Kwiatkowska 0 (0/1), MAZUREK 3 (2/4, k 1/1, 7 as., 3 s, 1 karny wywalczony), Pesel 1 (1/1), Stachowska 4 (4/4, k 0/2, 1 s, 1 k.w.), SIÓDMIAK 8 (8/12, k 0/1, 8 as., 5 s, 1 blok-, 1 karny zawiniony, Ż), LIPSKA 3 (3/4, 3 as., 3 s, 2 k.w., 1 k.z., 2 min.), CIURA 1 (1/4, 1 as., 1 p, 1 s, 1 k.w., 1 k.z., Ż), Karwecka 0 (1 bl.-, 1 k.z., 2 min.), Skonieczna 0 (0/4, 4 as., 1 s, Ż, 2 min.), TOMCZYK 0 (1 p, 1 k.w.), Neitsch, Klonowska - nie grały.

Szkoda tej porażki, bo wbrew pozorom przewaga 6 punktów nad Olimpią nie jest całkowicie bezpieczna (Olimpia gra jeszcze z Kościerzyną i Jelenią u siebie i z Ruchem na wyjeździe, a przy równej liczbie punktów ma lepszy bilans bezpośrednich meczów, więc trzeba jeszcze powalczyć o punkty zwłaszcza z Piotrcovią u siebie i Kościerzyną na wyjeździe).