Asseco minimalnie gorsze od Wilków Morskich

2 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

A.J. Walton był co prawda najskuteczniejszym koszykarzem w meczu z Wilkami Morskimi, ale trafił zaledwie 3 z 15 rzutów za dwa punkty. A.J. Walton był co prawda najskuteczniejszym koszykarzem w meczu z Wilkami Morskimi, ale trafił zaledwie 3 z 15 rzutów za dwa punkty.

Po trzech zwycięstwach z rzędu Asseco znalazło pogromcę. Drużyna Davida Dedka do ostatnich akcji walczyła o wygraną w Szczecinie. Zabrał im ją na 1,3 sekundy przed końcem spotkania Marcin Flieger. Rozgrywający sprawił, że King Wilki Morskie wygrały 69:67 (19:15, 18:15, 18:20, 14:17). Gdynianie, w trakcie całego spotkania nie imponowali skutecznością rzutów za trzy punkty - 5/23, pomimo iż mieli wiele otwartych pozycji. Nie wykorzystali również wąskiego składu gospodarzy, którzy cały mecz grali w siedmiu.

King Wilki Morskie: Kikowski 15 (4x3), Kowalenko 11 (3x3), Flieger 11 (1x3, 5 zb.), Nikolić 10 (7 zb.), Bojko 6 oraz Green 8 (6 zb., 5 as.), Marinković 8

ASSECO: Walton 19 (2x3, 10 zb.), Galdikas 15 (10 zb.), Frasunkiewicz 9, Matczak 6, Szczotka 5 (1x3, 6 zb.) oraz Radosavljević 6 (1x3, 7 zb.), Parzeński 4, Kowalczyk 3 (1x3), Żołnierewicz 0

Zespół ze Szczecina mógł stanowić dla Asseco niewiadomą. W porównaniu z poprzednim meczem obu drużyn w Gdynia Arena, który wygrali gospodarze 88:79, w szeregach rywali zmieniło się wiele. Przede wszystkim nie prowadzi ich już Krzysztof Koziorowicz, którego zastąpił były szkoleniowiec m.in. Stelmetu Zielona Góra, Mihailo Uvalin. Serb od przejęcia Wilków Morskich miał się zabrać za słabą kondycję swoich koszykarzy. Poza tym jego zespoły zawsze prezentowały dobrą obronę.

Jakby tego było mało, od początku sezonu w Szczecinie trwa nieustanna wymiana zagranicznych koszykarzy. Odeszło ich już trzech, a lider szczecinian, Trevor Releford doznał ostatnio kontuzji. Z urazem zmaga się również środkowy, Darrell Harris. W poniedziałek debiut w nowych barwach zaliczyli Rodney Green oraz Ivan Marinković. To wszystko sprawiało, że trudno było rozpracować rywala.

Asseco starało się od początku starcia grać pod kosz do Ovidijusa Galdikasa. Litewski środkowy radził sobie dobrze w polu trzech sekund. W połowie pierwszej kwarty miał już 6 pkt, ale szybko się zmęczył i poprosił o zmianę. Gdynianie stracili nieco koncept gry. Rzadko kiedy byli w stanie podkręcić tempo gry tak, aby w łatwy sposób zdobyć punkty. Ratowała ich jednak zespołowa gra.

W 6 min. jedyny celny rzut za trzy punkty z 12 wykonanych przez Asseco w pierwszej połowie trafił Piotr Szczotka. Wtedy na udany debiut zaczął pracować Green, który zdobył pierwsze punkty w Tauron Basket Lidze po wejściu pod kosz. Gdynianie nie radzili sobie z szybko grającym Marcinem Fliegerem.

Drugą kwartę dobrze zaczął A.J. Walton. Amerykanin wreszcie znalazł tunel pod kosz Wilków Morskich i grał w ulubiony dla siebie sposób. Po jego trzech punktach z rzędu goście przegrywali w 12. min. 20:24.

Szczecinianie, w odróżnieniu od Asseco potrafili uruchomić obwód. Do tego pod koszem nieźle radził sobie Uros Nikolić. Ósmy punkt w meczu środkowego sprawił, że w 16. min Wilki Morskie prowadziły 35:26. Kolejne trafienie padło łupem Greena i było już 37:26. A Asseco, po całkiem niezłych podaniach nie potrafiło zwieńczyć akcji celnym rzutem. Na szczęście w ostatnich trzech minutach pierwszej połowy wzmocnili defensywę samemu zdobywając 4 pkt (37:30).

Gorąco zaczęło się robić na starcie trzeciej kwarty. Trójkę trafił Witalij Kowalenko. I choć z pola trzech sekund odpowiedział Galdikas, to zza linii 6,75 m trafił również Paweł Kikowski (43:32). Gdynianie zapomnieli jednak o wcześniejszych, nieskutecznych rzutach obwodowych, a celne próby zza łuku Waltona i Sebastiana Kowalczyka ożywiły ich atak.

Mając przeciwnika niemal na wyciągnięcie ręki, po trafieniu Przemysława Frasunkiewicza przegrywali w 25 min. 40:45, pozwolili Wilkom Morskim na kolejny rzut za trzy. A że wykonał go Kikowski, to piłka wpadła do kosza. Po następnej trójce gospodarzy, którą trafił Kowalenko w 27 min. zrobiło się 53:41. Na tym chwilowo zakończyła się dobra gra w ofensywie zespołu ze Szczecina. Asseco przypomniało sobie o defensywie i jeszcze przed końcem trzeciej kwarty zniwelowało straty do 53:50.

Tę cześć meczu celnym rzutem zamknął jednak Marinković, a czwartą kwartę, oczywiście trójką otworzył Kikowski (58:50). Trafienia Frasunkiewicza oraz Lazara Radosavljevicia ponownie napędziły gdynian (58:54).

Serb stał się jednym z ważniejszych koszykarzy drużyny Davida Dedka w ostatniej kwarce. Jego rzut za trzy zniwelował stratę do dwóch punktów (60:58). A gdy kolejne dwa trafienia, w tym za trzy, zaliczył Walton, w 38 min. Asseco prowadziło 67:65.

Na nieco ponad półtorej minuty przed końcem do remisu doprowadził rzutem z półdystansu Nikolić (67:67). Obie drużyny w kolejnych akcjach nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Asseco nawet ponawiało jedną z nich, ale na blok rywali nadział się Walton. Amerykanin w całym meczu trafił zaledwie 3 z 15 rzutów za dwa punkty.

I tak doszło do momentu, gdy czas do końca mogli wykorzystać gospodarze. Walton nie upilnował Fliegera, ten miną linię rzutów wolnych, wyszedł w górę i trafił do kosza (69:67). Asseco pozostawało 1,3 sekundy. Trener Dedek wziął pierwszy czas, następnie kolejny, ale to nie pomogło. Gdynianie mieli problem z wyprowadzeniem piłki zza linii bocznej na połowie Wilków Morskich. Rozpaczliwe podanie złapał Szczotka, który jednak przy próbie rzutu został zablokowany przez Nikolicia.

Wyniki 18 kolejki

• TREFL Sopot - AZS Koszalin 61:90 (17:24, 16:25, 12:26, 18:15)
  • King Wilki Morskie Szczecin - ASSECO Gdynia 69:67 (19:15, 18:15, 18:20, 14:17)
  • Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 107:65 (24:10, 23:19, 34:25, 26:11)
  • Stelmet Zielona Góra - Śląsk Wrocław 80:70 (23:20, 25:19, 9:16, 23:15)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 71:82 (23:11, 17:25, 19:25, 12:21)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Wikana Start Lublin 90:93 (21:24, 25:22, 25:17, 13:21, d. 6:9)
  • Energa Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 80:71 (18:13, 23:26, 22:12, 17:20)
  • Polfarmex Kutno - PGE Turów Zgorzelec 70:83 (19:27, 15:18, 21:21, 15:17)

Opinie (23)

• Wilki Morskie~~

:D

• 5 5

• Prawda jakie to łatwe wygrać z Asseco?
    Puścić streetballa (Waltona) niech napier.....
    W Wilkach streetball chwilowo nie grał (niech wraca jak najszybciej do zdrowia) i zespół grając w koszykówkę odniósł zwycięstwo.
    Gratki dla Szczecina!

• 7 6

• I bardzo dobrze (1)

Mieszkam w Gdyni 32 lata i ciesze się,że ten sztuczny twór przegrywa. Jaka drużyna tacy kibice( kibice sukcesu). Po jakiego ch... ściągali drużynę z Sopotu gdy w Gdyni była drużyna rodowita. Start Gdynia grali w hali na ul.Bema.

W tym mieście już dawno ludzie żyją z zakłamaną historią, a szkoda...

• 16 26

• chcesz o tym porozmawiać?

• 8 6

• Mogłoby być inaczej, gdyby ktoś wytłumaczył Waltonowi, że to gra zespołowa (2)

i jest jeszcze czterech kolegów na parkiecie oprócz niego.
    Poza tym Franz i Matczak razem 0/11 za trzy - bez komentarza.

• 14 3

• mogłoby być inaczej, gdyby ktos wytłumaczył Waltonowi, że to gra zespołowa (1)

i jest jeszcze czterech kolegów na parkiecie. Poza tym Franz+Matczak 0/11 za trzy - bez komentarza.

• 4 2

• Asseco jest mocne u siebie jak "reprezentacja" Kataru

• 2 3

• Jaki sens mają wygrane ze Śląskiem czy AZS-em jeśli tak się tną w Szczecinie żeby jeszcze na koniec polec. Asseco to ewenement przynajmniej na skalę krajową.
    Janosikowanie nie popłaca, nawet w poniedziałki. Po co zapewniać sobie play - offy na parę kolejek przed końcem sezonu jak można sobie radośnie i bez efektów hasać do końca.
    Dzisiaj 6 wolnych nietrafionych i aż 5/23 za trzy. Widzi ktoś w klubie te proste zależności z dzisiejszym wynikiem?

• 7 3

• Kolejny wyjazdowy mecz frajersko przegrany!!!

To już chyba tradycja, że na wyjazdach jest takie dziadostwo. Znowu Franc wali cegłami a Radoslavljevic wraz z Parzeńskim to II liga. Niestety ale przy słabym dniu Szczotki sam Galdikas nie wygra meczu. A Sęczkowski dalej ma głęboko w poważaniu Klub i nie będzie wzmocnień.

• 10 3

• Transfer (5)

Czy możemy kupić Leszka do Sopotu bo u Nas doping leży... a poza tym chyba i tak w tej chwili jest na emeryturze :)

• 13 1

• Nie stać Was. W Sopocie nie płacą.

• 13 6

• na derbach zobaczycie, czy Leszek jest na emeryturze...

• 12 4

• Zabierajcie nawet za darmo (2)

w pakiecie z Markiem G. i kilkoma innymi ciągnącymi doping. Chętnie pozbędziemy się tej żenady z Gdyni

• 0 10

• buchacha, Orły z C1 komentują.

Dajcie już spokój, bo sami jesteście żenujący.

• 10 2

• Taki mały taki mały C1 !! :)

Tym razem też się rozbierzecie ? Albo faki polecą ? :P BRAWO !!

• 2 1

• Generalnie dramat

Przegrać z Wilkami, gdzie do pierwszego gwizdka nie wiadomo kto wyjdzie na parkiet żenada.....