Wiadomości

Czy akcje Lechii przejmie gdański koncern? Zamieszanie z ochroną

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Oszacują, ile kosztować będzie modernizacja stadionu żużlowego w Gdańsku?

Logo Energa SA od lat jest obecne na strojach piłkarzy Lechii. Czy teraz gdański koncern przyczyni się do uzdrowienia sytuacji finansowej i właścicielskiej spółki piłkarskiej?
Logo Energa SA od lat jest obecne na strojach piłkarzy Lechii. Czy teraz gdański koncern przyczyni się do uzdrowienia sytuacji finansowej i właścicielskiej spółki piłkarskiej? fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Jest szansa, że większościowy pakiet akcji Lechii Gdańsk trafi do gdańskiego koncernu. Jak się dowiedzieliśmy, oferta w tym względzie może wyjść od Energa SA, której logo od lat widnienie na koszulkach biało-zielonych. Kolejny dowód na to, że sytuacja finansowa piłkarskie spółki jest zła, to zamieszanie związane ze służbami ochrony. Taurus, który świadczył usługi w tym względzie, zagroził, że jego pracownicy nie wyjdą na mecz, jeśli nie uregulowane zostanie część zaległości. Dał czas do piątku do 11. Klub tuż przed tym terminem poinformował, że "płatność została uregulowana". Zatem spotkanie ze Śląskiem Wrocław rozpocznie się zgodnie z planem o 18.Relacja LIVE
1:1
LECHIA
Gdańsk
Śląsk
Wrocław

27 lipca 2018, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
27.07.2018 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

69%

326 typowań

x

19%

89 typowań

2

12%

57 typowańAktualizacja:
Komunikat Lechii rozesłany do mediów o godzinie 10:55 w piątek, a zatem 5 minut przed terminem wyznaczonym przez Taurus:


"Rozmowy na temat roszczeń wzajemnych z Agencją Ochrony Mienia Taurus i jej Prezesem Adamem Wysockim trwają od ponad 7 miesięcy. Płatność została uregulowana. Obecna umowa z firmą Taurus obowiązuje do 26 kwietnia 2019 roku."

PRZYPOMNIJ SOBIE, DLACZEGO MNIEJSZOŚCIOWI AKCJONARIUSZE OPUŚCILI WALNE ZEBRANIE

- Cieszę się, że dobrze rozpoczęliśmy sezon. Spotkanie z Jagiellonią pokazało także, że mamy silne strony, ale także mankamenty do poprawy. Według mnie drużyna, jak widzę po parametrach, wykonywanej pracy i zaangażowaniu, solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Widzę ten głód gry i chęć pokazania się. Zawodnicy z niecierpliwością czekają na mecz - mówił Piotr Stokowiec, na konferencji prasowej w przededniu meczu ze Śląskiem Wrocław.
Jednak przed meczem wyznaczonym na piątek na godzinę 18, czyli przed gdańską inauguracją ekstraklasy sezonu 2018/19, klub ma dużo większy problem niż piłkarski. Nie ma firmy ochroniarskiej, która zadba o bezpieczeństwo na stadionie. Wobec firmy Taurus, która od lat zabezpiecza mecze Lechii, są wielomiesięczne zaległości finansowe. Co więcej nawet podpisane ostatnio porozumienie o uregulowaniu długów nie jest respektowane.

W tej sytuacji klub ma czas do piątku do godziny 11, aby wywiązać się z podjętych zobowiązań i wówczas ochroniarze pojawią się około 15 na stadionie bądź też musi znaleźć inną firmą ochroniarską, bo bez niej nie będzie można rozegrać mecze.

Nawet, gdy na obiekt wejdzie inna firma, to i tak zobowiązania wobec Taurusa należy spłacić. Z drugiej strony nie są one ujmowane w kwestiach związanych z licencjami. Przypomnijmy, że nad klubem ciąży tutaj nadzór finansowy.

PRZECZYTAJ JAK INFORMOWALIŚMY O ZMIANACH W RADZIE NADZORCZEJ LECHII GDAŃSK ORAZ O KONFLIKCIE MIĘDZY WIĘKSZOŚCIOWYM A MNIEJSZOŚCIOWYMI AKCJONARIUSZAMI PIŁKARSKIEJ SPÓŁKI

Kłopoty finansowe w tym względzie, a także wcześniejsze, wielokrotne doniesienia odnośnie tego, że są zaległości finansowe względem piłkarzy, każą postawić pytanie, czy ten układ właścicielski ma jeszcze pomysł, a przede wszystkim, czy ma środki, by nadal zarządzać Lechią?

W ostatnich miesiącach jedynym pomysłem było zamienienie długu, który klub ma wobec większościowego akcjonariusza na nowe akcje dla niego. Na to nie zgodzili się mniejszościowi akcjonariusze. Tym samym w sprawach właścicielskich nastąpił swoisty pat.

Przypomnijmy, że identyczna sytuacja miała miejsce na przełomie 2013 i 2014 roku. Wówczas doszło do zmiany pakietu większościowego spółki. Od rodziny Kucharów trafił on za granicę. Teraz jest okazja, by Lechia ponownie stała się gdańskim klubem także, jeśli chodzi o sprawy właścicielskie.

Struktura własnościowa w Lechii SA jest niezmienna od 2009 roku, czyli czasu jej powołania. 57 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy należy do dominującego podmiotu, a 43 procent do około 40 osób fizycznych, zwanych mniejszościowymi akcjonariuszami.

Obecnie pakiet większościowy należy do niemieckiej firmy Advancesport AG. Zakładał ją Adam Mandziara, czyli obecny prezes Lechii, a według ostatnich danych przekazywanych przez klub większość udziałów w tej spółce ma należeć do Philippa Wernze.

Jak się dowiedzieliśmy ofertę odkupienia większościowego pakietu akcji Lechii przygotowuje Energa SA. Koncern od lat sponsoruje gdański klub. W ostatnim sezonie był sponsorem strategicznym nie tylko dla pierwszej drużyny, ale także dla akademii piłkarskiej klubu.

Sprawa jest delikatna, bo z jednej strony są kwestie formalne, związane z możliwością inwestowania spółek skarbu państwa w sportowe spółki. Z drugiej trzeba dokładnie oszacować kondycję finansową piłkarskiej spółki, aby w przyszłości nie wyszły na jaw obecnie nie znane jeszcze zobowiązania. Nieodzowny jest zatem audyt, jeśli większościowy udziałowiec będzie oczywiście zainteresowany zbyciem swojego pakietu na rzecz gdańskiej firmy.

W czwartek w południe wątek Lechii pojawił się również w wystąpieniu Kacpra Płażyńskiego.

- Miasto Gdańsk wspiera Lechię kwotą ok. 10 mln złotych rocznie, w związku z tym powinno mieć większą kontrolę nad tym, jak przekazywane środki wydawane są przez władze Lechii - przypomniał kandydat na prezydenta Gdańska pod stadionem na Letnicy i postulował, by miasto miało swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej piłkarskiej spółki.
ZARZĄD LECHII PROPONUJE: KONWERSJA 13,5 MLN ZŁ DŁUGU NA NOWE AKCJE. POZNAJ SZCZEGÓŁY

Przypomnijmy, że obecnie zarówno w zarządzie jak i radzie nadzorczej Lechia SA przewagę mają przedstawiciele większościowego akcjonariusza. Zgodnie ze statutem w obu tych gremiach po jednym przedstawicielu mogą mieć mniejszościowi akcjonariusze.

Miasto nie ma żadnego swojego reprezentanta i nigdy, odkąd w 2009 roku powstała spółka formalnie go nie miało. Poza akcjonariuszami w czasach, gdy strategicznym sponsorem był Lotos, to tylko ta spółka miała swojego przedstawiciela w radzie.

Ponadto Płażyński postuluje, by uzależnić wielkość finansowego zaangażowania miasta od "procentowego udziału w kadrze I zespołu zawodników z Gdańska i województwa pomorskiego".
Jest także za "wsparciem dla fan clubów Lechii działających w regionie, polegającym np. na dotowaniu dojazdów na mecze".
oraz przeznaczenia miliona złotych rocznie dla gdańskich, dzielnicowych klubów piłkarskich. Kwotę tę pozyskałby z... meczów Lechii.

- Środki można uzyskać poprzez rezygnację przez komunalne spółki z wynajmu loży VIP na stadionie - koszt ten wynosi dziś ok. 1 mln złotych - dodaje Płażyński.

O CO CHODZI W ROZGRYWCE MIĘDZY UDZIAŁOWCAMI? WIĘKSZOŚCIOWY AKCJONARIUSZ WSKAZAŁ WICEPREZESA LECHII, MNIEJSZOŚCIOWI OD MIEJSCA W ZARZĄDZIE WOLELIBY STANOWISKO DYREKTORA FINANSOWEGO

bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl

W sezonie 2020/21 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

Opinie (262) 10 zablokowanych

 • Po co ochrona, to nie arka u nas kibice potrafią się zachować. (11)

  • 96 185

  • bo takie są przePiSy

   • 19 15

  • po co ochrona? ludzie, przecież Peszko ma być na trybunach! ochrona musi być wzmocniona!!!

   • 54 2

  • buhahahhahahahahahahahhahahahahahah :) (4)

   betony! zbierać butelki i makulaturę, to może uciułacie na ochroniarzy

   kolejny raz ten gdański szajs przynosi wstyd Trójmiastu... w Gdyni Superpuchar, w Gdańsku komornik!

   • 50 23

   • W Gdyni smród śledzia i pył węglowy jak na Śląsku cepie nic więcej (3)

    • 17 38

    • Na pewno lepszy smród śledzia ... (2)

     ... i pył węglowy niż g*wno z Motławy w której kąpią się budyń i Tusk wraz z reszta betonów !!!

     • 35 18

     • G*wno właśnie do was wpłynęło śle (1)

      dziuchy

      • 6 13

      • nie, nie - wiatr jest z północy i to wszystko wraca na gdańskie plaże

       • 6 1

  • Kacper to niech się na temat lechi nie wypowiada bo na ilu meczach on był ??? (3)

   gdzie był jak spadła do okregówki ? teraz to się super ogrzać a wtedy ? Politycy to lepiej ręce precz

   • 12 4

   • Był nastolatkiem jak spadła do okręgówki

    weź ty trollu budyniowy idź już lepiej na forum wyborczej

    • 7 12

   • Taurusowi musza zaplacic.Te chlopy z Bolem na czele zadza na tym stadionie..

    ..Adam Wysocki i caly Taurys jako jedyna firma z tzw.ochrony ma zgode z huliganka i jedno jest pewne oprocz Taurusa zadna inna f ma ochrony nie wejdzie na ten stadion.W srodowisku ochrony jest ta nie pisana zasada ze sr*dion jest Adama i nikt mu w parade nie wejdzie a jak wejdzie to ci nowi dostana wpitol i od ochrony i zaraz potem od calej huliganki.Taka jest prawda.A dziennikarz ktory pisze o mozliwej zmianie ochrony nie wie co pisze

    • 14 2

   • Kacper jest fanem jazdy figurowej.

    • 7 3

 • Mendziara wynocha z Klubu! (5)

  • 207 27

  • zapłać mu kilkadziesiąt baniek za klub to może odejdzie

   • 9 4

  • Krzyżacy

   Za każdym razem, gdy krzyżacy pojawiali się w Gdańsku to Gdańszczanie na tym tracili.
   Mandziara sio!

   • 20 1

  • Dziara

   Zostać i żyj sto lat

   • 6 4

  • I znów pan Kacper ze swoją konferencją. Zrobimy to, zrobimy tamto.
   Człowieku ty nie masz pojęcia o zarządzaniu, kontrolach wydawanych pieniędzy itp.
   Ale za to już chcesz wstawić swojego człowieka do rady jak wygrasz wybory. Skąd pan Kacper ma informacje ile kosztują loże wynajmowane przez spółki komunalne?? Przecież do tej pory nie zostało to ujawnione.

   • 8 4

  • nie będzie Mandziary-wracam na stadion

   • 5 0

 • To jest już najwyższy poziom żenady... (15)

  Najpierw pko bp ręką byłego bankiera premiera z pieniędzy emerytów sponsoruje ekstraklapę , a teraz Energa pieniędzmi z rachunków za prąd będzie spłacać koszty nieudacznika Mandziary. Ja się pytam dlaczego nikt nie płaci tyle polskim mistrzom świata w lekkiej atletyce?

  • 239 42

  • masz szansę (5)

   zostań sponsorem i płać ile chcesz

   • 21 33

   • Już jestem sposnorem ekstraklapy chociaż tego nie chciałem (3)

    Płacę w rachunkach za konto bankowe i prąd. Rozróżniasz sytuację, gdy prywatna firma zajmuje się sponsoringiem za prywatne pieniądze, od sytuacji w której państwowa spółka wydaje publiczne pieniądze na utrzymanie komercyjnych widowisk sportowych?

    • 45 11

    • (1)

     Zmień dostawcę prądu i konto bankowe i problem z głowy.

     • 8 16

     • Jeśli wszyscy odejdą z "energi" to "le-kijka "dalej będzie na ś m i e t n i k u !!!

      trzeba obniżyć koszty przez pozbycie się takich jak peszko i dziesiątki dojnych krów !!! Skończyłem z tym klubem !!!

      • 2 2

    • oni nie wiedza o czym piszesz, te czerwone komunistyczne mordy mysla że po prostu im się należy, szkoda strzepić pióra na to coś

     • 5 1

   • Bredzisz

    • 3 0

  • Bo się tym nikt nie interesuje (2)

   • 14 8

   • (1)

    A g*wno prawda, wole śledzić lekkoatletykę niż pseudokopaczy

    • 16 7

    • to stanowisz potężną grupę siedmiu osób

     • 1 6

  • (1)

   A występują z logiem sponsora na koszulce co najmniej 55 godzin rocznie? Policz sobie 37 kolejek po 90 minut

   • 6 5

   • 37x90 minut

    i przez 90% tego czasu kur... , ch... itp. lecą w tle . Dziękuje bardzo. Energa niech zasponsoruje porządny monitoring z rozpoznawaniem twarzy na stadionach i niech raczej będzie kojarzona z eliminacją patologii! Dziecka nie można zabrać na mecz , bo banda patoli wyzywa wszystko i wszystkich za przyzwoleniem ligi i właścicieli klubów!

    • 11 4

  • Dokładnie

   Zgadzam się te pieniądze powinni wydać np. na inwestycje w nowe technologie.

   • 8 4

  • Bp mistrzow w lekkiej nie oglada tyle osob - na stadionach i w tv. Tez uwazam, ze place w slabej polskiej ekstraklasie to przesada, ale takie sa realia. Mam nadzieje, ze Energa przejmie wiekszosciowe udzialy - obecni wlasciciele to pasozyty (doslownie - prosze sprawdzic definicje pasozyta). Oczywiscie, to opinia subiektywna - jestem kibicem pilkarkim./

   • 2 1

  • Energa sponsoruje też górników i całą.... (1)

   ...rzeszę różnych Misiewiczów, 50 związków zawodowych i tak dalej.
   I jakoś nikomu to nie przeszkadza a teraz nagle wielki lament bo nasza Lechia chce coś z tego tortu też :)

   • 9 4

   • Dużo tańsze dla Energi byłoby sponsorowanie szczypiornistów Wybrzeża.

    To jest klub z tradycjami i mistrzostwami kraju. A Lechia co? Jedno III miejsce?

    • 4 1

 • (1)

  Będzie tylko gorzej

  • 58 18

  • Płażyński złotousty. Chłopak jeszcze dobrze nie popracował zawodowo a ma być prezydentem. Dobre

   Wybór między dzumą a cholerą -> Wałęsa a Płażyński. Budyń skompromitowany do suchej nitki.

   • 9 2

 • PiS Lechia gdansk (7)

  I w końcu mistrz

  • 62 73

  • Towarzysz kur.ki załatwi majstra i sponsora :) (3)

   • 14 9

   • Dla przypomnienia (2)

    To Tusk załatwił Lotos i Energe

    • 16 2

    • Czyli Legia jak PSL

     Z każdym rządem, byle kasa sie zgadzala

     • 6 0

    • Energę załatwił Kurski

     • 3 2

  • Won komuchy pisowskie od Lechii i Gdańska!!!!!

   • 31 4

  • Buhahaha (1)

   Tak dla przyPOmnienia to Lechia jest klubem który na zawsze będzie związany z po.. tusk, Budyń, Borusewicz itd jedynie Kurski odstaje od tej rzeczywistości z taką różnicą że on przestał się obnosić tym że jest kibicem lg....

   • 11 8

   • kompletnie Ciebie porąbało

    jak wchodzisz na stadion, to swoje życie prywatne, zawodowe, osiągnięcia i porażki pozostawiasz za bramą. Liczy się drużyna i społeczność kibicowska.
    A odnosząc się np. do wymienionego przez Ciebie Budynia - co to za kibic ? - obnosi się z szalikiem dla tzw. PR-u, chociaż za chodzenie w biało-zielonym szaliku w Kosakowie to szacun :) A Lechię (Niezależny) Budyń na tak samo w "poważaniu" jak PO

    • 2 4

 • No to rozwiązać kontrakt z Peszko (8)

  Ok. 450 tysięcy złotych zaoszczędzone ale trochę trzeba zapłacić zawodnikowi ale i tak wyjdzie na plus

  • 101 21

  • aby rozwiązać to peszko musi się na to zgodzić (1)

   • 16 5

   • g*wno prawda po otrzymaniu 3-miesięcznej kary może klub wywalić go na bruk (przepis pzpn)

    • 20 2

  • Peszko zarobił dla klubu prawie 1 mln zł (1)

   za udział w Mundialu

   • 22 11

   • To niech bierze ten milion i nie spada

    • 5 4

  • Daj spokój Sławomirowi , widziałeś jego glonojada z Mongolii ? Na każdej płaszczyźnie jesteście śmieszni.

   • 7 9

  • Czy to ten Sławomir co śpiewa o Zakopanem? (1)

   • 4 1

   • Nie. ten to Sławomir Śmieszko.

    • 7 0

  • Po co, dobrze się kopie...

   ... niech ochrania stadion, zaoszczędzi się na Taurusie trochę.

   • 7 1

 • (7)

  Sorry, przestaje płacić za prąd i zmieniam dostawce. Nie będę utrzymywał tego pseudo klubiku z przekręciarzami

  • 116 76

  • Ja juz to dawno temu zrobiłem.

   Akcja zero tolerancji dla lotosu to od wiekow u mnie dziala.

   • 18 12

  • Nic ci to nie da (3)

   Infrastruktura należy do Energii

   • 9 2

   • To tylko przesyl (2)

    resztę dostanie kto inny

    • 4 1

    • nie dostanie (1)

     bo dostawcy prądu nie mają swojego prądu tylko zakupują go od.... koncernu Energa ;)

     • 5 1

     • Tak samo z Lotosem

      Wszystkie stacje na Pomorzu muszą trzymać swoje składy paliwa zgadnijcie gdzie.

      • 0 0

  • Lol. A ty myślisz, że jak zmienisz dostawce na Polsat to prąd będziesz miał od solorza? Energa jest producentem, a ci wszyscy pseudo alternatywni sprzedawcy to posrednicy.

   • 1 0

  • Każdy jeden operator kupuje energię od Energii

   Nie ma innej możliwości

   • 3 0

 • Po co taka ochrona jak oszołomom....

  ... pozwala race wnosić

  • 69 17

 • mniejszościowi udziałowcy topią klub (8)

  po co mniejszościowym udziałowcom akcje do których trzeba dokładać ?
  sprzedajcie te udziały i niech się martwi jeden właściciel, bo inaczej utopicie ten klub,
  na nic nie chcecie się zgodzić ani dogadać
  chcecie być grabarzami Lechii ??

  • 59 93

  • Stary śledziu! (4)

   Zajmij się swoim rybim klubikiem z jakże ciekawie pozyskanym budżetem

   • 13 24

   • słuchaj matole (3)

    chodzę na mecze Lechii od 1968 roku, działałem w klubie kibica w latach 70-tych i zawsze to był mój klub, niezależnie w której lidze grał,
    ale nie odniosłeś się merytorycznie do moich zarzutów
    te kilka osób które mają akcje klubu liczyło na zarobek i jak dotychczas tylko o to im chodzi bo żadnych racjonalnych decyzji w sprawie klubu nie chcą poprzeć
    to są ludzie którzy mają gdzieś dobro klubu, patrzą tylko na swój osobisty zysk i możliwość chwalenia się że są udziałowcami - czy przedstawili jakiś plan wyjścia z kryzysu ? czy maja pomysł na dalszą działalność klubu ? Co proponują zrobić w sprawie zadłużenia i słabych notowań finansowych ? czy są skłonni dołożyć do kasy żeby oddłużyć klub ?
    Nie obrażaj innych kibiców tylko odnieś się do tych problemów i nie chowaj głowy w piasek lub nie zasłaniaj się inwektywami tylko powiedz dlaczego bronisz tych którzy doprowadzają do kłopotów Lechii

    • 32 6

    • Nikt nie ma obowiązku zgodzić się na niespłacenie należności. Proste.

     • 0 0

    • Stary Kibicu (1)

     Poczytaj dokładniej. Wystarczą artykuły na trojmiasto.pl.
     Notowania finansowe? Naprawdę dla zwykłego kibica to takie istotne?
     Dla mniejszościowych najważniejsze są wyniki sportowe, sukcesy, gra w Europie.
     To mniejszościowi zadłużają klub? Raczej pilnują, żeby nie wpadł w spiralę zadłużenia zewnętrznego. Mniejszościowi to założyciele spółki, włożyli własne pieniądze, żeby w ogóle powstała. Teraz po prostu jej pilnują. Skoro odrzucili propozycję wykupu akcji z wielokrotnym przebiciem, to chyba znaczy, że na osobistym zysku im nie zależy.
     Mniejszościowi chcieli wprowadzić do klubu dyrektora finansowego, żeby zrobił porządek. Właściciel się na to nie zgodził.
     Co roku Lechia dostaje karę za powiedzmy brak przejrzystości finansowej.
     Uważasz, że taki właściciel powinien przejąć Lechię w całości?
     Mam wątpliwości czy dobrze życzysz temu klubowi.
     A może pracujesz dla pana Adama M?

     • 7 1

     • wyniki sportowe zależą od zawodników

      a zarząd i właściciele powinni dołożyć wszelkich starań aby w drużynie byli mocni zawodnicy i mieli jak najlepsze warunki do treningów
      Nie bronię Mandziary, ani zarządu, bo widać że nie wszystko jest ok jeśli klub zalega w wypłatami i płatnościami, nie podoba mi się wiele sytuacji w klubie, ale z drugiej strony to przychody są na poziomie 50 mln, to 3 miejsce w lidze zaraz za Legią i Lechem ( i taki powinien być wynik sportowy) co też nie jest bez znaczenia ( ktoś umie przyciągnąć kasę). Chyba nie chciałbyś żeby to było jak w Arce na poziomie 12-15 mln.
      Niestety w piłce rządzi kasa i im klub jest bogatszy to tym lepszych zawodników może mieć w swoich szeregach.
      a wracając do meritum, to wszystkim właścicielom powinno zależeć na tym żeby się dogadywać a nie kłócić i blokować drugą stronę, robienie drugiej stronie na złość do niczego nie doprowadzi. Jakie są propozycje mniejszościowych udziałowców ? bo kasy nie chcą dosypać, zwiększyć udziałów też nie chcą, więc co proponują realnie żeby wyjść z tego pata ? jak na razie Niemiec dołożył 7 mln które są długiem
      Piszesz że mniejszościowi patrzą na ręce prezesowi - i bardzo dobrze, ale co więcej ?
      Będzie tak że "na złość mamie odmrożę sobie uszy" ? tylko veto i nic więcej?
      jak tak to klub spadnie, albo nie zostanie dopuszczony do rozgrywek ze względu na finanse
      I jeszcze jedna sprawa osobista - dlaczego pomawiasz mnie i posądzasz o to że źle życzę klubowi lub że pracuję dla prezesa ? - serce oddałem temu klubowi i zostanę z nim do końca moich dni i to że tu piszę też pokazuje że nie jestem obojętny na to co się w klubie dzieje a takie obrzucanie innych błotem i pomawianie to zachowaj sobie na dyskusje polityczne.
      a że mam inne zdanie w jakiejś kwestii to nie robi mnie stronnikiem większościowego czy mniejszościowych właścicieli, dyskusja jest po to żeby dojść do porozumienia w słusznym celu i wysunąć jakieś wnioski a nie po to żeby obrzucać drugiego człowieka inwektywami i pomówieniami

      • 0 2

  • Totalnie żenujący komentarz, zero zrozumienia najbardziej podstawowych zasad zarządzania i ekonomii (1)

   • 1 4

   • Zatem, oświeć nas, szaraczków, tymi zasadami, mistrzu pióra:)

    • 0 0

  • Stary a głupi!

   • 2 3

 • (3)

  Acha kolejny wałek się szykuje mieszkańcy znowu będą sponsorami tych h....

  • 87 27

  • (1)

   Ch...

   • 6 1

   • + "aha"

    • 3 2

  • W Gdyni tez mieszkańcy są sponsorami Arki i nikt nie protestuje i nie drze ryjów.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

135 typowań

x

12%

20 typowań

2

10%

17 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) Puszcza Niepołomice LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »