Aleksander bez sentymentu do żółto-niebieskich

7 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Po raz kolejny Arka nie potrafiła odnieść zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi. Po raz kolejny Arka nie potrafiła odnieść zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi.

Piłkarze Arki pojechali do Nowego Sącza po pierwsze zwycięstwo w I lidze, a wracają z wysoką porażką 0:3 (0:2), która kosztowała ich spadkiem aż na 16. miejsce w tabeli. Katem żółto-niebieskich okazał się Arkadiusz Aleksander. Napastnik wiosną 2004 roku grał w gdyńskiej drużynie, gdy ta miejsca na zapleczu ekstraklasy musiała bronić w barażach ze Śląskiem. Wówczas w 17 meczach strzelił cztery gole. W niedzielę dla Sandecji strzelił trzy bramki. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

SANDECJA SANDECJA
Kozioł - Makuch, Frolich, Dymkowski, Woźniak - Jędrzejowski, Berliński, Durić, Eismann - Chmiest, Aleksander
Sędziowie: Marek Karkut (Warszawa)
Widzów: 5000
Juszczyk - Krajanowski, Jarun, Siebert, Strzelecki - Kowalski, Czoska, Kasperkiewicz, Radzewicz - Arifović, Surdykowski
  • 66' Eismann Zmiany Janić
  • 74' Chmiest Zmiany Gawęcki
  • 84' Aleksander Zmiany Wiśniewski
  • 46' Kowalski Zmiany Niedziela
  • 54' Kasperkiewicz Zmiany Budziński
  • 64' Surdykowski Zmiany Ivanovski
  • 32' Aleksander karny
  • 38' Aleksander
  • 81' Aleksander
  • 17' Chmiest
  • 45' Aleksander
  • 15' Czoska
  • 86' Dymkowski

skład Arki zgodnie z naszymi przypuszczeniami, jest nowa para stoperów. Dla Jaruna i Sieberta to pierwszy występ w tym sezonie, na środku rozegrania od początku Czoska, niespodzianka jest tylko taka, że opaskę kapitana przejął bramkarz Juszczyk, a nie napastnik Arifović
1'
rozpoczęła Sandecja, która gra w mocno przebudowanym składzie w stosunku do ostatniego, przegranego meczu z Wisłą 1:3, miejsce w "11" ocaliło tylko czterech piłkarzy, zupełnie nowa jest druga linia, w ataku byli napastnicy... Arki: Chmiest i Aleksander
4'
pierwszy róg dla Arki, ale dośrodkowanie Radzewicza nie sprawiło zagrożenia pod bramką Sandecji
5'
groźnie pod bramką Arki, na szczęście dla gdynian strzał Duricia sprzed pola karnego minął słupek
7'
Nieodpowiedzialne zachowanie Sieberta, stoper Arki o mały włos nie stracił piłki przy wyprowadzeniu jej z własnego przedpola, Chmiest już czyhał, aby pobiec sam na sam z bramkarzem gdyńskim
10'
Kasperkiewicz uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie
11'
Surdykowskiemu poszło ze strzałem dużo lepiej niż pomocnikowi, pierwsze celne uderzenie Arki w tym meczu, ale nadal 0:0
13'
przerwa na udzielenie pomocy Dymkowskiego, który przerwał bardzo ładną akcję zainicjowaną przez Czoskę i Radzewicza, stoper Sandecji zablokował strzał Arifovicia
15'
Żółtą kartką został ukarany Czoska (ARKA) po faulu na Jędrzejowskim
17'
Żółtą kartką został ukarany Chmiest (SANDECJA), który bardzo się stara, aby wypaść dobrze w meczu przeciwko Arce, w której miał trzy najgorsze sezony w karierze, napastnik został ukarany, bo grał, mimo gwizdka sędziego przerywającego akcję
19'
Chmiest strzelił gola, ale nie został on słusznie uznany, bo napastnik Sandecji był na spalonym
22'
Juszczyk obronił strzał z około 25 metrów Makucha
23'
Dużo kłopotów sprawia Arce Jędrzejowski, po raz drugi w ciągu trzech minut wywalczył róg dla gospodarzy, dobrze że te stałe fragmenty gry nie wychodzą rywalom
26'
strzał Radzewicza, Kozioł bez kłopotów złapał piłkę
27'
Dymmkowski uratował Sandecję! Surdykowski składał się do strzału do pustej bramki, ale stoper gospodarzy wybił mu piłkę spod nogi!
28'
dwa rogi z rzędu dla Arki, ale po dośrodkowaniach nie było strzału na nowosądecką bramkę
31'
rzut karny dla Sandecji! Sędzia uznał, że Siebert faulował Aleksandra
32'
[1:0] SANDECJA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander z karnego. Nie przestraszył się niepisanej reguły, że faulowany nie strzela "11", pewnie posłał piłkę w lewy róg
33'
Arka ma czego żałować, bo do straty gola była co najmniej równorzędnym rywalem dla Sandecji, o pechu może też mówić Siebert, ostatnio grał w podstawowym składzie Arki w przedostatniej kolejce ekstraklasy i mecz z Legią zakończył już w pierwszej połowie po dwóch żółtych kartkach
35'
kolejny róg wywalczył Jędrzejowski i tym razem było bardzo groźnie pod bramką Arki, Krajanowski wybił piłkę z linii bramkowej! Blisko drugiego gola był Aleksander, który tym razem strzelał głową
38'
[2:0] SANDECJA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Radzewicz sfaulował Jędrzejowskiego. Z wolnego precyzyjnie dośrodkował Eismann, a Aleksander strzelił nie do obrony głową
39'
przypomnijmy, że Arkadiusz Aleksander ma 31 lat, a w bogatej kolekcji klubów także rundę w Arce. W Gdynio wiosną 2004 roku, na zapleczu ekstraklasy zaliczył 17 meczów, strzelając cztery gole. Potem, mimo ważnego kontraktu zapałał miłością do Górniak Zabrze i nie udało go się zatrzymać nad morzem
43'
ostre starcie Arifovica i Eismanna, sędzia upomina ich obu, ale nie sięga po kartki
44'
strzał sprzed pola karnego Radzewicza, Kozioł bez kłopotu złapał piłkę
45'
Żółtą kartką został ukarany Aleksander (SANDECJA) po faulu na Arifoviciem
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
po dośrodkowaniu Sieberta strzał głową Kasperkiewicza, ale za słaby, aby pokonać bramkarza Sandecji
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Niedziela. To już trzecia zmiana w przerwie meczu w trzecim spotkaniu I ligi
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
Trener Nemec w meczach granych w Gdyni w przerwie wymieniał środkowych pomocników, tym razem zdecydował się roszadę z prawej strony drugiej linii
49'
znów najlepsi piłkarze na boisku sprawili bardzo dużo kłopotów Arce, dośrodkowywał Jędrzejowski, a Aleksander głową nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką
52'
Niedziela ma dużo ochoty do gry, stara się poderwać kolegów, dośrodkowuje i... fauluje jak teraz Woźniaka
54'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kasperkiewicz, w jego miejsce wchodzi Budziński, dla którego jest to pierwszy występ w tym sezonie, w poprzednich meczach nie miał nawet miejsca w "18"
57'
Surdykowski faulowany około 20 metrów od bramki Sandecji, będzie dobra okazja do strzału
58'
dobry strzał Czoski z wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja w bramce Kozioła
60'
w odpowiedzi strzał Makucha, mocno niecelny
63'
Surdykowski znalazł się sam na sam z bramkarzem Sandecji, jego strzał obronił Kozioł, a dobitkę zablokował Frohlich
63'
Janusz zmarnował drugą wyborną sytuację na bramkę, długo na boisku pewnie nie zostanie, bo do zmiany jest przygotowuje się Ivanovski, który w dwóch pierwszych meczach zmieniał właśnie Surdykowskiego
64'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. tak jak przypuszczaliśmy boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce wchodzi Ivanovski.
66'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Eismann, w jego miejsce wchodzi Janić.
70'
dobra akcja rezerwowych Arki, w polu karnym Ivanovski podał do Niedzieli, ale strzał tego drugiego obronił Kozioł
73'
Arka przejęła inicjatywę, w kolejnym meczu potwierdza się dobre przygotowanie kondycyjne gdynian, Sandecja od kilkunastu minut ogranicza się do obrony wyniku
74'
SANDECJA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chmiest, w jego miejsce wchodzi Gawęcki.
78'
ofensywnych graczy Arki próbował wyręczyć Krajanowski, ale i prawemu obrońcy strzał z około 25 metrów nie wyszedł
80'
Jędrzejowski znów zatrudnił defensorów Arki, po dośrodkowaniu prawego pomocnika Sandecji dobrze interweniował Juszczyk
81'
[3:0] SANDECJA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Hat-trick napastnika gospodarzy, tym razem strzelił do pustej bramki, a podającym był Jędrzejowski
81'
to już kolejna bramka stracona przez Arkę po ataku rywali prawym skrzydłem, czyli tak gdzie w pomocy gra Radzewicz, a w obronie młodzieżowiec Strzelecki
82'
niewiele brakowało, aby Jędrzejowski dobry mecz udokumentował też swoimi golem, minął trzech gdynian, ale czwartej bramki dla Sandecji nie ma, gdyż Patryk przelobował zarówno Juszczyka jak i bramkę Arki
84'
SANDECJA przeprowadza zmianę. To ukłon trenera Kurasa w stronę najlepszego strzelca gospodarzy Boisko opuszcza Aleksander, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski. Arek dzięki temu otrzymał owację od miejscowej widowni
czerwona kartka
86'
Dymkowski (SANDECJA) otrzymał czerwoną kartkę. Stoper gospodarzy sfaulował Ivanovskiego z metr przed polem karnym. Napastnik Arki wychodził sam na sam z bramkarzem
87'
z wolnego uderzył Ivanovski, ale wysoko nad poprzeczką
87'
drugi mecz z rzędu Arka kończyć będzie z przewagą jednego zawodnika, z Piastem nie potrafiła wówczas strzelić zwycięskiego gola, czy w Nowym Sączu będzie choć honorowa bramka?
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
mogło być już 0:4. Sam na sam z Juszczykiem był Gawęcki. rezerwowy Sandecji strzelił obok słupka
90+3
Koniec meczu
Arka po dwóch remisach u siebie doznała pierwszej, od razu wysokiej porażki w I lidze. Za tydzień czeka gdynian kolejna wyjazdowa kolejka, tym razem do Niecieczy

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Polonia Bytom - Piast Gliwice 0:2 (0:0), Bogdanka Łęczna - Ruch Radzionków 0:2 (0:1), Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:1 (1:1), Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:1 (0:0), Dolcan Ząbki - Górnik Polkowice 1:1 (0:0), Kolejarz Stróże - Flota Świnoujście 0:0, Wisła Płock - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:2).

Opinie (235) ponad 20 zablokowanych

• SUPER SANDECJA (10)

• 143 25

• Jestem dumny z piłkarzy Arki. Może i grać nie umiecie, może i cała Gdynia, (7)

a nawet całe Trójmiasto się z was śmieje. Ale! Już niewiele wam brakuje, a będziecie tak dobrzy że będziecie mogli kury szczać prowadzać. Brawo!

• 36 9

• Betonowy napinaczu internetowy ... a jak tam Lechia .... które miejsce ma w ekstraklasie??? (5)

• 18 30

• co Arka (3)

3:0 ehehe buhaha a tak się napinaliście śledziki a tutaj nawet w 1 lidze każdy was dym...... ehehe

• 29 8

• (2)

z taka gra w ekstraklasie tez lechia dluuuugo nie pobedzie wiec przestan sie betonie napinac...i jak spuszczona glowa po meczu z jagielonia?

• 16 21

• Jeśli spadniemy to tylko żeby znów wpier***** Wam śpiewająco :)