Wiadomości

Aleksandra Rompa podpatrywała gwiazdy Juventusu. Dziś wspiera AP Lotos Gdańsk

AP Lotos Gdańsk

Aleksandra Rompa grała w Juventusie w latach 2018-2020. Zimą tego roku wzmocniła AP Lotos Gdańsk.
Aleksandra Rompa grała w Juventusie w latach 2018-2020. Zimą tego roku wzmocniła AP Lotos Gdańsk. fot. AP Lotos Gdańsk

AP Lotos Gdańsk zdobył siedem punktów w trzech meczach od czasu, gdy do drużyny dołączyła Aleksandra Rompa. Jeszcze nie tak dawno podczas gry w Juventusie Turyn największe wrażenie robili na niej: Wojciech Szczęsny, Giorgio Chiellini czy Gianluigi Buffon. Dziś swoim doświadczeniem chce pomóc młodszym koleżankom. - Chcę dołożyć swoją cegiełkę do pracy osób, którym zależy na rozwoju piłki kobiecej - mówi nam wielokrotna reprezentantka Polski.AP Lotos Gdańsk - wszystkie artykuły na Trojmiasto.plDamian Konwent: Dwa zwycięstwa i jeden remis w trzech meczach. Początek rundy wiosennej w nowym klubie chyba może pani zaliczyć do udanych?

Aleksandra Rompa: Bardzo dobry początek. Te siedem punktów było nam potrzebne. Widzimy, że nasza praca w okresie przygotowawczym przynosi korzystne efekty. Najważniejsze, by cały czas się rozwijać.

Wydaje się, że najtrudniejsze mecze dopiero przed wami. W najbliższym spotkaniu zmierzycie się z liderem - Czarnymi Sosnowiec.

Mamy tego świadomość. Jednak nie chcemy narzucać sobie dodatkowej presji. Solidnie przygotowujemy się do kolejnych pojedynków aby postawić jak najtrudniejsze warunki naszym rywalkom. Nie będziemy faworytem w tym meczu, ale znamy swoją wartość. Wiemy na co nas stać i będziemy robiły wszystko, żeby zaprezentować się jak najlepiej.

Priscilla Hagan strzeliła 2 gole dla AP Lotos Gdańsk w debiucieWróciła pani do Polski po ponad trzech latach. To była trudna decyzja?

Nie. Myślałam już o tym od dłuższego czasu. W przeszłości podejmowałam zdecydowanie trudniejsze decyzje np. o wyjeździe za granicę.

Postawiła sobie pani jakieś cele po powrocie do kraju?

Mój powrót nie był ukierunkowany tylko na osiągnięcie największych sukcesów sportowych. Chciałam zobaczyć jak funkcjonuje liga i czerpać radość z gry. Cieszę się, że mogę być w miejscu, gdzie można zaufać ludziom, którzy są zaangażowani w organizację i rozwój klubu. To dla mnie bardzo ważne. Chcę dołożyć swoją cegiełkę do pracy osób, którym zależy na rozwoju piłki kobiecej.

Mecze AP Lotos Gdańsk w rundzie wiosennej:

 • Sportis Bydgoszcz (wyjazd) 2:1 (1:0)
 • Olimpia Szczecin (dom) 0:0
 • Rolnik B. Głogówek (wyjazd) 5:0 (1:0)
 • 1 kwietnia, godz. 12 - Czarni Sosnowiec (dom)
 • 17 kwietnia - Górnik Łęczna (wyjazd)
 • 24 kwietnia - Medyk Konin (wyjazd)
 • 2 maja - ROW Rybik (dom)
 • 9 maja - SMS Łódź (wyjazd)
 • 15 maja - AZS Uniwersytet Jagielloński (dom)
 • 22 maja - Śląsk Wrocław (wyjazd)
 • 29 maja - GKS Katowice (dom)


Do Gdańska przyjechała pani po zaledwie półrocznym pobycie w norweskim Klepp IL. To nie był udany projekt?

Nie traktuję tego jako nieudany projekt. Moich oczekiwań nie spełniła opieka medyczna norweskiego klubu. Na szczęście w Gdańsku praca fizjoterapeutów i lekarza klubowego wygląda bardzo profesjonalnie dlatego ze spokojem mogę skoncentrować się na swojej pracy. Mimo pewnych rezerw w funkcjonowaniu sztabu medycznego Klepp IL poznałam tam wiele wartościowych osób, miałam możliwość zobaczyć wiele pięknych miejsc oraz poznać zarówno ligę jak i kulturę innego państwa. Podsumowując, pobyt w Norwegii traktuję jako bardzo cenną i rozwijającą lekcję.

Za ten najlepszy okres uznamy za to chyba grę we Włoszech?

Zdecydowanie tak. Grałam w Bresci i Juventusie. Dobrze czułam się w Italii. Polubiłam ten kraj, kulturę, zwyczaje. Wszystko funkcjonowało tam bez zarzutu.

AP Lotos Gdańsk rozpoczyna rundę wiosenną. Piłkarki chcą piąć się w górę tabeliOśrodek treningowy Juventusu wywarł na pani wrażenie? Bardzo różni się od tych w Polsce?

Organizacja i możliwość rozwoju była na najwyższym poziomie. Trenowałyśmy na tych samych obiektach, co pierwszy zespół mężczyzn. Spotkałam się z kompletnie inną mentalnością. Włochom zależało, abyśmy miały jak najlepsze warunki do gry. Wiele rzeczy mnie pozytywnie zaskoczyło - to był absolutny top.

Czy we Włoszech piłkarki są bardziej rozpoznawalne niż w Polsce?

We Włoszech ludzie zdecydowanie bardziej żyją tym sportem. To dla nich ważne. Uważam, że poziom zainteresowania meczami i generalnie kobiecą piłką nożną jest większy niż w naszym kraju. Kibiców z pewnością przyciąga fakt, że drużyny zaczęły występować pod nazwami męskich klubów. Juventus, AC Milan czy Fiorentina robią zdecydowanie większe wrażenie niż kluby bez takiej historii. Dużo łatwiej o zainteresowanie kibiców, kiedy grają kluby posiadające dużo szersze grono fanów. Nawet ostatnio na profilu "Starej Damy" wyskoczyło mi przypomnienie sprzed dwóch lat, gdy grałyśmy na Allianz Stadium. Cieszę się, że uczestniczyłam w tym wydarzeniu, więc te wspomnienia wróciły z większą siłą. Dostrzegam, że w naszym kraju zainteresowanie kobiecą piłką rośnie. Na pewno jest większe niż w momencie kiedy wyjeżdżałam z Polski.

Mecz piłkarek Juventusu Turyn na Allianz Stadium w 2019 roku, o którym wspomina Aleksandra Rompa.
Mecz piłkarek Juventusu Turyn na Allianz Stadium w 2019 roku, o którym wspomina Aleksandra Rompa. fot. Instagram/Aleksandra Rompa

Miała pani okazję do trenowania czy porozmawiania z Cristiano Ronaldo lub innymi piłkarzami pierwszej drużyny?

Spotykaliśmy się głównie podczas różnych akcji promocyjnych czy świątecznych. Wspólnie świętowaliśmy nasze osiągnięcia, więc wtedy była okazja do porozmawiania czy zrobienia wspólnych zdjęć. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie Wojtek Szczęsny, Giorgio Chiellini, Gigi Buffon, którzy z łatwością nawiązywali kontakt.

Aleksandra Rompa z Juventusu Turyn do AP Lotos GdańskWojtek był osobą, która wprowadzała panią do klubu?

Nasze zespoły funkcjonowały oddzielnie więc nie było takiej możliwości. Natomiast gdy się spotykaliśmy, to zawsze wymieniliśmy kilka zdań. Pamiętam, że jak przyjechała do mnie rodzina, to również się zaangażował. Mam bratanka grającego na pozycji bramkarza, więc dla niego to było coś wyjątkowego. To miłe, że Wojtek poświęcił trochę swojego czasu.

Na koniec zapytam jeszcze o kadrę. Zobaczymy panią w kolejnych meczach reprezentacji Polski?

Drużyna zaczyna nowy etap. W piłce trudno przewidywać przyszłość, dlatego na dzisiaj nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Ekstraliga kobiet - tabela


kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty
1. Czarni Sosnowiec       14 13 1  0 59: 4 40
2. SMS Łódź 14 10 2 2 34: 9 32
3. Medyk Polomarket Konin 14 9 2 3 34:14 29
4. Górnik Łęczna 14 8 3 3 47:16 27
5. Śląsk Wrocław 14 8 2 4 22:21 26
6. GKS Gieksa Katowice 14 5 5 4 30:21 20
7. AZS Uniwersytet Jagielloński 14 6 2 6 23:27 20
8. Sportis Bydgoszcz 14 4 3 7 13:25 15
9. AP LOTOS GDAŃSK 14 4 2 8 16:28 14
10. Olimpia Szczecin 14 3 3 8 19:36 12
11. Rolnik Głogówek 14 0 2 12 4:58 2
12. ROW Rybnik 14 0 1 13 9:51 1

Opinie (10) 3 zablokowane

 • Ola super dziewczyna!

  • 5 4

 • Co to za tabela? (1)

  • 4 3

  • Ekstraliga kobiet

   podpisano

   • 1 2

 • Super, brawo i proszę o kolejne wygrane !!!

  • 2 1

 • Ładna i dobrze kopie, czego trzeba więcej!!! (2)

  I do tego cała drużyna gra lepiej

  • 3 4

  • Kornelia piłkarsko jest lepsza pod każdym względem. (1)

   • 1 1

   • Zagra w klubie klasy Juventus albo tyle razy w kadrze to pogadamy

    • 1 1

 • Słabo gra i ma kilka kilo nadwagi.

  Nie zasługuje na kadre.

  • 2 5

 • Brawo Lotos (1)

  Super że taka zawodniczka przyszła do Gdańska, małe dziewczyny mają z kogo brać przykład

  • 3 2

  • małe dziewczyny - duża radość

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

AP Lotos Gdańsk

AP LOTOS Gdańsk prowadzi szkolenie dziewcząt w siedmiu kategoriach wiekowych: seniorki, U17, U15, U13, U11, U9 i U7.

 

Drużyna seniorek w sezonie 2020/2021 zadebiutowała na najwyższym szczeblu krajowych kobiecych rozgrywek piłkarskich – Ekstralidze kobiet.

 

APLG jest również operatorem programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, w ramach którego w 15 ośrodkach zamiejscowych (klubach partnerskich) około 3000 zawodniczek i zawodników szkolonych jest według jednolitego planu szkolenia pod dokładnym nadzorem AP LOTOS Gdańsk.

 

AP LOTOS Gdańsk prowadzi również treningi indywidualne. Wychodząc naprzeciw aktualnie panującym trendom oferujemy specjalistyczne szkolenie indywidualne z podziałem na grupy wiekowe oraz różne profile zawodników. Pracujemy w grupach z podziałem na kategorie wiekowe, dodatkowy podział pod względem umiejętności (połączenie zawodników o podobnych „wadach” i „zaletach”). Ponadto w grupach starszych skupiamy się na stworzeniu warunków podobnych do meczowych.

 

Od wielu lat organizujemy piłkarskie obozy dla wszystkich dzieci, które cieszą się dużą popularnością, a ich uczestnicy wracają do nas w kolejnych latach.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane