• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Juventus chce w Gdańsku budować formę

mad
29 lipca 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 
aktualizacja: godz. 12:44 (29 lipca 2015)

Lechia Gdańsk

W środę rano na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. trenerów Juventusu Turyn i Lechii Gdańsk. W środę rano na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. trenerów Juventusu Turyn i Lechii Gdańsk.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener Juventusu, Massimiliano Allegri był rozluźniony i uśmiechnięty. - Będzie to wielki test dla naszej drużyny i trzeba podejść do tego z powagą - podkreślał szkoleniowiec tegorocznego finalisty Ligi Mistrzów. W innym nastroju znajdował Jerzy Brzęczek. Widać było, że szkoleniowcowi Lechii Gdańsk dwie ligowe kolejki mocno popsuły humor. Początek Super Meczu na PGE Arenie w środę o 17. Bramy stadionu otwarte zostaną dwie godziny wcześniej. Funkcjonować ma 12 kas biletowych. Najtańsze wejściówki kosztują 90 zł.Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Juventus Turyn

Jak typowano

14% 70 typowań LECHIA Gdańsk
25% 129 typowań REMIS
61% 309 typowań Juventus Turyn

Twoje daneCENY BILETÓW NA MECZ LECHIA - JUVENTUS

MASSIMILIANO ALLEGRI, trener Juventusu Turyn
Dla nas jest to wielki zaszczyt móc gościć w tak pięknym mieście, jakim jest Gdańsk. Będziemy walczyć z drużyną, która od dwóch kolejek gra w sezonie ligowym. Dlatego będzie to wielki test dla naszej drużyny i trzeba podejść do tego z powagą.

Oczekuję dobrej gry taktycznej ponieważ chcę, aby forma szła w górę. Dam szansę młodym i nowym, aby mogli zgrać się z pozostałą częścią drużyn. Po to są takie mecze. Dzisiaj zagrają wszyscy zawodnicy, ponieważ chcemy przygotować się jak najlepiej do Superpucharu Włoch, który zagramy w Chinach.

JUVENTUS W GDAŃSKU W NAJSILNIEJSZYM SKŁADZIE

Poprzedni i zbliżający się sezon
Do finału Ligi Mistrzów doszliśmy niespodziewanie. Ona dalej pozostaje dla nas wielkim marzeniem i snem. Jeżeli chodzi o ligę włoską, następny sezon będzie szczególny ponieważ możemy przejść do historii piłki nożnej i zdobyć 5. mistrzostwo kraju z rzędu. Tego dokonaliśmy już raz, w latach 30. Dlatego trzeba podejść do sezonu z wielkim skupieniem. Głównymi rywalami w lidze będą drużyny z Mediolanu, Rzymu i Neapolu.

Z SZABLĄ NA CZOŁG CZY LECHIA - JUVENTUS Z 1983 ROKU

Zmiany w ataku przed sezonem
Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że Tevez będzie mógł odejść. On od dawna chciał wrócić z rodziną do Argentyny. To było jego marzenie po wielu latach gry w Europie. Zastąpił go Mandżukić. Obaj różnią się niewiele pod względem charakteru. Oczywiście technicznie są nico inni, ale to wciąż klasa światowa.

STEPHAN LICHTSTEINER, obrońca Juventusu Turyn
Przede wszystkim chcemy wykonać wielki krok do przodu. Przeciwko Borussii Dortmundm, z którą przegraliśmy w poprzednim starciu 0:2 był bardzo trudny, gdyż oni grali ostatni a my pierwszy sparing w fazie przygotowawczej. Dlatego dzisiaj musimy pójść do przodu,. Oczywiście czujemy zmęczenie w nogach i psychiczne, ale postaramy się o tym zapomnieć

JAK LECHIA MA ZAGRAĆ Z JUVENTUSEM? ODPOWIADA JERZY JASTRZĘBOWSKI

JERZY BRZĘCZEK, trener Lechii Gdańsk
Liczymy na to, że mecz z Juventusem po naszym falstarcie w ekstraklasie będzie pewnego rodzaju odbiciem. Zdajemy sobie sprawę, z jakim przeciwnikiem się zmierzymy oraz to, że za dwa dni zagramy w lidze. Dlatego też 22 zawodników otrzyma szanse w starciu z Juventusem. Będzie to lekcja doświadczenia z bardzo dobrym przeciwnikiem. A później życzę trenerowi Allegriemu zdobycia piątego tytułu mistrza Włoch, a już teraz gratuluję awansu do finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i świetnego meczu z Barceloną.

Taktyka na mecz z Juventusem
Nie będziemy zdradzać taktyki i ułatwiać trenerowi Allegriemu doboru stylu gry.

ZMIANY KADROWE W LECHII PRZED MECZEM Z JUVENTUSEM

Przesunięcie czwórki zawodników do drużyny rezerw
Jeżeli chodzi o przesuniecie, to w sprawie Valente i Kazlauskasa wnioskowałem o to już na początku przygotowań. Natomiast w sprawie Lekovicia i Podleśnego była to decyzja zarządu, która nie była konsultowana, a została mi po prostu przekazana.

ADAM BUKSA, napastnik Lechii Gdańsk
Jest to dla mnie ogromne przeżycie. Juventus to światowa czołówka i dla każdego z nas będzie to wielkie doświadczenie. Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego. Niezależnie czy to Pogoń czy Juventus wiemy, co chcemy grać. Mam nadzieję, że każdy z nas wykorzysta ten dzień w 100 procentach i będzie się dobrze bawił.

JAK DOJECHAĆ NA MECZ LECHIA - JUVENTUS KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ?

Tradycyjnie głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Przed meczem rozpoczną one kursowanie od godziny 14:42, a po spotkaniu w drogę powrotna zaczną ruszać od 19. W obie strony ma być po osiem kursów.

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY SKM W DNIU MECZU

Tramwaje linii 1, 7 i 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Możliwe chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Informacje o zmianach będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej www.ztm.gda
mad

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (65) 1 zablokowana

 • Naprawdę, nasz trener to jakaś kpina. (3)

  • 56 6

  • Kibic (2)

   Nie trener tylko zarząd, Brzęczek niedługo sam odejdzie jak będą mu kazali grać Buksą...

   • 4 2

   • Akurat Adam to jeden z lepszych grajków (1)

    i mam nadzieję prawdziwych Lechistów. A jego talent rozwija się prawidłowo

    • 5 1

    • i jak prawdziwy Lechista pójdzie do Jagiellonii

     • 2 1

 • Odbębnijmy już ten mecz i miejmy to już z głowy.

  Liga najważniejsza. Za dużo sparingów w czasie ligi.

  • 41 10

 • Nasz trener wygląda jak by nie jadł śniadania.

  Człowieku, gdzie masz jaja?

  • 45 3

 • Ważniejsze od dzisiejszego meczu. (14)

  Do akcjonariuszy założycieli Lechii SA

  W przyszłym roku będziemy obchodzić 15-lecie nowej Lechii, kiedy po wieloletnich perturbacjach, nieudanych fuzjach, a w finale bankructwie, rozpoczęła się długa i mozolna droga odbudowy Klubu. Niezliczona jest lista osób, kibiców, instytucji i urzędów, począwszy od Biznes Partner Klubu po Miasto Gdańsk oraz największego sponsora ligi firmę Lotos, którzy zaangażowali się w coś, co w 2001 roku wydawało się utopią, tj. powrotem Lechii do najwyższej grupy rozgrywkowej Ekstraklasy. Zapisywaliśmy wspólnym trudem karty historii Lechii na nowo, od początku, od zera. Liczne rzesze kibiców przez szereg lat oddawały swoje oszczędności, żeby dołożyć choćby małą cegiełkę do odbudowy Lechii. Owocem tego wieloletniego trudu był wymarzony awans do upragnionej Ekstraklasy po 20 letniej przerwie. Coś, co wydawało się niemożliwe, stało się prawdziwe. Lechia Gdańsk została czołową marką piłkarską w Polsce. Mamy najpiękniejszy stadion, najlepszych kibiców i sponsorów.

  Niestety, w tej pięknej historii pojawia się parę rys, o których chcielibyśmy Wam wspomnieć. W 2009 roku została utworzona Spółka Akcyjna, co było wymogiem licencyjnym. Przywilejem bycia Akcjonariuszem Założycielem Spółki Lechia SA zostaliście obdarzeni właśnie WY. Mimo szczerych chęci, nie wszystkim było dane brać udział w tym ważnym przedsięwzięciu. W wyniku zakulisowych i nietransparentnych działań Błażeja Jenka oraz Macieja Turnowieckiego, w niewyjaśnionych okolicznościach tzw. Strażnikiem Pieczęci został przyszły inwestor, który następnie oszukał społeczność Lechii, czyli Andrzej Kuchar, a Akcjonariuszem Większościowym został podmiot przez niego wskazany. Pierwsze ruchy inwestycyjne pana Kuchara polegały na zadłużeniu Klubu oraz pozbyciu się wszelkich zobowiązań statutowych, które obligowały Akcjonariusza Większościowego do poprawy kondycji finansowej Lechii. Dalszym krokiem inwestora była odsprzedaż, jak się domyślamy z niemałym zyskiem, większościowego pakietu akcji nowemu właścicielowi. Choć trudu odkupienia akcji podjęło się grono Akcjonariuszy Mniejszościowych, to akcje powędrowały do zagranicznego inwestora. Czy jest to dobry układ dla naszego Klubu czy zły, na razie jest za wcześniej to oceniać, lecz już pewne zachowania obecnego zarządu budzą wiele kontrowersji.

  Z ostatnich informacji wynika, że część osób z grona Akcjonariuszy Założycieli zgłasza chęć odsprzedaży swoich akcji z wielokrotnym zyskiem nowemu Akcjonariuszowi Większościowemu.

  Niniejszym zadajemy wam pytanie, które mamy nadzieję nie pozostanie bez odpowiedzi: czy zdajecie sobie sprawę, jak to odbiorą kibice? Dlaczego nasze szczytne idee, wieloletni trud odbudowy klubu oraz dbanie o jego tożsamość jest traktowane jako biznes?!

  Mamy nadzieję, że pozostaniecie z godnością w roli Strażników Pieczęci i dalej będziecie zapisywać chlubne karty nowej historii naszego Klubu.

  W imieniu kibiców Lechii Gdańsk zwracamy się do Was z prośbą o rozważne dysponowanie Waszym uprawnieniem do wpływania na przyszłość naszego ukochanego Klubu. Jako na akcjonariuszach mniejszościowych Spółki Lechia Gdańsk, spoczywa na Was zaszczyt, ale też obowiązek szczególnej dbałości o losy naszego klubu. W Waszych rękach, jako Strażnikach Pieczęci, są uprawnienia do kształtowania jego przyszłości, w tym możliwość kontrolowania poczynań kolejnych właścicieli większościowych oraz podejmowania decyzji w najważniejszych sprawach dotyczących Spółki.

  Lechia to nie jest zwykła spółka akcyjna, Lechia to najważniejszy klub piłkarski Pomorza, któremu kibicują tysiące jego mieszkańców.

  Z uwagi na powyższe, zwracamy się do Was, byście nie zapominali o Waszych obowiązkach związanych z wykonywaniem praw z akcji. W przypadku, gdy z różnych względów, nie możecie lub nie chcecie nadal być akcjonariuszami Lechii, Waszą powinnością jest umożliwienie pieczy innym kibicom, w szczególności tym najwierniejszym którzy odbudowywali klub od postaw i którzy cieszą się autorytetem wśród pozostałych fanów.

  Jeżeli ktokolwiek z Was chce zbyć swoje akcje, Stowarzyszenie Lwy Północy zobowiązuje się do ich zakupu lub pośredniczenia w takiej transakcji tak, aby nadal akcjonariuszami byli kibice, którzy będą wiernie strzegli najważniejszych dla Lechii spraw.

  Apelujemy, by nie osłabiać roli Akcjonariatu Mniejszościowego. Za przyszłość Lechii odpowiadacie nie tylko przed Bogiem i historią, ale także przed najwierniejszymi fanatykami naszej Lechii!

  Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy

  • 60 23

  • Cie j***ie. Ale zaszalałeś :)

   • 7 4

  • ideały? widac dla niektorych kibicow Lechii zwanych "strażnikami pieczeci" liczy sie tylko biznes!

   chyba za duzo gier fantasy ze taka nazwa

   • 11 1

  • Dlaczego? (9)

   Bo profesjonalna piłka to jest BIZNES i nictego nie zmieni ... przejrzyjcie na oczy

   • 8 5

   • (8)

    Co to za biznes jak drogo się kupuje /Łukasik/ a za pół ceny sprzedaje, albo gratis oddaje/Tuszyński/.

    • 12 6

    • (7)

     jak Lechia oddawała Tuszyńskiego to był warty równe 0 (słownie zero) złotych/euro. W wywiadzie dla weszło, piłkarz sam przyznał, że w Lechii się zablokował psychicznie i nie wytrzymywał konkurencji w pierwszym składzie. Można nie lubić zarządu Lechii, ale akurat to nie ich wina, że Tuszyński odpalił dopiero w innym klubie.

     • 7 9

     • (4)

      To nie wina zarządu, który odpalił Probierza, przy którym w Jadze Tuszyński stał się "wartościowym" grajkiem ?

      • 6 7

      • (2)

       rzuć okiem do archiwum, zobacz jak kibice się cieszyli po odpaleniu Probierza. Podobnie jak Tuszyński, facet w Lechii miał słabe wyniki. Przypominam też, że odpadł z PP z Jagą, do której chwilę później poszedł, co było przynajmniej podejrzane.
       Gdyby zarząd nie odpalił wtedy Probierza to Lechia by w tamtym sezonie nie awansowała do ósemki i walczyłaby o utrzymanie.

       • 7 1

       • (1)

        Chyba nie zrozumiałeś sensu pytania. Zarząd zatrudnia trenera, a trener ma wycisnąć z powierzonego materiału wszystko co najlepsze. Przykład Tuszyńskiego pokazuje, że można z 0,00zł zrobić bańkę euro. Trener, którego zatrudnił zarząd klubu tego nie zrobił. To się chyba nazywa "grzech pierworodny".

        • 1 1

       • nie tylko Probierz nie był w stanie nic zrobić z Tuszyńskim - jak facet był w Lechii to się chyba trzy razy zmieniał trener. Oto co sam piłkarz mówił o swoim czasie w Lechii:
        "W każdym zespole, w jakim wcześniej byłem, potrzebowałem najpierw wsparcia, żeby się przełamać potem OK, wyglądałem znacznie lepiej. Natomiast po przejściu do Lechii, gdzie o miejsce musiałem walczyć, była duża niepewność i brak zaufania, trochę się zablokowałem. W Gawinie i Kluczborku miałem luz psychiczny, w Gdańsku byłem mocno spięty. Na początku tych przygotowań trener Probierz powiedział, że będzie na mnie stawiał, a sygnał wydawał się jasny: jak zagram gorszy mecz, zmarnuję dwie sytuację, to nie pójdę od razu w odstawkę. Przyznaję, miałem wcześniej blokadę psychiczną. Pewnie przez nią błąkałem się dwa lata" (cytat z weszlo)
        Jasno z tego wynika, że żeby dobrze grać musi mieć zagwarantowane miejsce w składzie nawet jak się potyka o własne nogi, bo inaczej nie radzi sobie z presją. Myślę, że wiele osób się zgodzi, że na takie podejście raczej nie powinno być zgody.
        Swoją drogą ciekawe jak sobie w Turcji poradzie, gdzie Traore początkowo nie miał miejsca w pierwszym składzie, w drużynie ze środka/dołu tabeli.

        • 1 0

      • probierz to pozer i nic nie osiągnął

       • 1 1

     • co ty bredzisz (1)

      Tuszyński odchodził z Lechii jako jej najskuteczniejszy zawodnik sezonu!!!

      • 3 4

      • z 31 meczów, które zagrał strzelał tylko w 3 - w pozostałych 28 był nieskuteczny.

       • 1 1

  • Lwy północy - buhaha .

   Menele i karki z wulgarnymi okrzykami , podtrzymują szkodliwy dla klubu zarząd. Jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle o pieniądze.

   • 8 13

  • po przeczytaniu tego listu otwartego mam wrażenie, że to jest tylko walka o pieniądze ubrana w ładne słowa o tradycji

   • 9 4

 • Jurek musi udowodnić swoją wartość. (7)

  Ja jeszcze jestem daleki od zwalniania trenera po dwóch meczach.
  Uważam natomiast, że te sparingi są niepotrzebne. Klub się tylko zadłuża, bo kibice mają gdzieś takie sparingi. Jak Lechia nie wygra z Pogonią, to uważam, że powinien zostać znaleziony jednak nowy trener.

  Juve przy cenach biletów będzie miało maksymalnie 10tyś frekwencji.

  Marketing Lechii coś ucichł.
  Niepokoją pogłoski o niewypłacalności Lechii.
  Niedobrze się dzieje.

  • 27 24

  • Po jakich dwóch, kiedy ostatnio my wygraly, przypomnij mi bo ni pamintom

   • 5 1

  • co za bzdury piszesz (4)

   za ten mecz klub nie płaci nic i to nie klub go organizuje
   a mecz z juve to bardzo fajna sprawa dla wszystkich
   jeżeli chodzi o frekwencję to na wczoraj sprzedali ponad 20 tyś biletów

   a sparingi zawsze były, są i będą potrzebne
   normalnie zawsze źle jak by grali z sparingi z zespołami z 2 czy 3 ligi to źle bo slabi jak jest top drużyna do sparingów to źle bo...

   normalnie jedzesz typowym polakiem
   farmazonisz jak by ci rozum odebrali

   • 13 1

   • Tasuj się dłonią (3)

    Sparning dwa dni przed meczem ligowym ma wpływ na ten mecz ligowy. Za Schalke też nic nie płacili? Zastanów się trochę.
    Póki co te sparingi dają tyle co Twój mózg... czyli niewiele.

    • 5 9

    • (1)

     Za Schalke nic nie płacili. A co do sparingu - najlepiej zeby nie trenowali bo jest mecz z Pogonią? 45min gry na 80% zaangażowania jest równe godzinie treningu. Uwazasz ze dzien przed meczami jest zakaz trenowania? ;-) Robisz z siebie pośmiewisko, chłopie.

     • 12 2

     • na 80%???

      Co Ty pleciesz. Dla tych grajków to jest jedyna szansa zagrać z tak mocnym rywalem. Każdy będzie gryzł trawę bo ten mecz może oglądać wielu skautów (nie ze względu na Lechię). est to szansa dla niektórych pokazania się i być może transferu. Jak wyjdą na 80% to znaczy że za frajerów mają kibiców i nie traktują ich poważnie. Na 80% to można grać sparing który jest darmowy. Tu ludzie wykładają kupę siana jak na taki piknikowy mecz więc piłkarze lepiej żeby się starali. Co do sparingów to fakt głupota rozgrywać je w trakcie sezonu między meczami ligowymi.

      • 0 0

    • ty Adi ale dałeś

     bez komentarza

     • 5 1

  • Tylko Lechia!!l

   • 0 0

 • Dobrze napisane, dno, 15 miejsce w tabeli.

  • 13 3

 • A proszę bardzo, proszę, budujcie. Chcecie Brzęczka do pomocy? Może nosić piłki, znaczniki, pachołki... Oddamy za darmo!!! :)

  • 12 0

 • Wygramy z Pogonią i Śląskiem z Wisłą remis. (1)

  I powrócą sny o potędze Lechii. Pamiętajcie że po 30 kolejkach punkty na połowę. Ważne żeby być w 8.

  • 8 19

  • pozyjemy , zobaczymy

   • 0 0

 • Nie widzę ani umiejętności ani chęci ani ambicji w tych chłopakach..

  No i ten trenerzyk machający rękoma przy boisku, coś tam wrzeszczący, ale nikt go nie rozumie, taki śmieszny facecik buszujący w zbożu. Reasumując, na takie śmieszne widowisko nikt mnie nie zmusi.

  • 19 6

 • Źle się dzieje. (1)

  Cyt:
  Największe zaskoczenie wywołało przesunięcie do zespołu rezerw Lekovicia i to pomimo, że we wtorek zakontraktowano innego lewego obrońcę Nevena Markovicia.

  Jak się okazuje trener Brzęczek nie miał na tę decyzję wpływu. - W przypadku Lekovicia, podobnie jak i Podleśnego, była to decyzja zarządu. Została mi ona tylko przekazana - otwarcie przyznał Brzęczek.

  Z tych słów wynika, że trener Lechii Lekovicia i Podleśnego widziałby dalej w kadrze zespołu. Czy zatem Brzęczek nie ma wpływu na jej kształt?

  - Oczywiście te decyzje były konsultowane z trenerem Brzęczkiem, ale to przede wszystkim zarząd oraz pion sportowy jest odpowiedzialny za kształt szerokiej kadry zespołu. Trener musi z tego wybrać skład kadry meczowej i pierwszą jedenastkę - tłumaczy rzecznik prasowy Lechii Kacper Suchecki. - Jeśli chodzi o dwóch wspomnianych zawodników, zaistniały jeszcze kwestie proceduralne wynikające z porozumień między zawodnikami, klubem i menedżerami - dodał Suchecki.

  Ta dość przedziwna sytuacja dobitnie pokazuje, że pozycja trenera Lechii jest coraz słabsza i w przypadku porażki w najbliższym ligowym meczu z Pogonią Szczecin zdarzyć może się wszystko, a Brzęczek musi się liczyć nawet z dymisją.

  • 27 2

  • przecież już wczoraj trojmiasto napisało

   ze to decyzja zarzadu a nie trenera

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Jagiellonia Białystok
10 kwietnia 2023, godz. 15:00
53% Jagiellonia Białystok
25% REMIS
22% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 32 61 62.5%
2. Krzysztof Wiecki 32 57 56.3%
3. Izabela Dymkowska 32 55 56.3%
4. Marek Brzeski 30 54 60%
5. Grzegorz A 31 53 54.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 26 19 4 3 52:19 61
2 Legia Warszawa 26 16 7 3 42:27 55
3 Lech Poznań 25 12 7 6 34:23 43
4 Pogoń Szczecin 25 11 7 7 37:35 40
5 Warta Poznań 26 10 8 8 30:23 38
6 Widzew Łódź 25 10 7 8 31:28 37
7 Cracovia 25 9 7 9 28:24 34
8 Piast Gliwice 26 9 6 11 28:27 33
9 Wisła Płock 25 9 5 11 34:34 32
10 Radomiak Radom 25 9 5 11 26:29 32
11 Zagłębie Lubin 26 8 7 11 24:36 31
12 Śląsk Wrocław 26 7 10 9 25:34 31
13 Stal Mielec 25 8 6 11 27:31 30
14 Korona Kielce 26 8 6 12 28:37 30
15 Jagiellonia Białystok 25 6 11 8 35:34 29
16 Górnik Zabrze 26 7 7 12 32:39 28
17 LECHIA GDAŃSK 26 7 5 14 25:42 26
18 Miedź Legnica 26 4 7 15 25:41 19
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 26 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Śląsk Wrocław 0:0
 • Zagłębie Lubin - Warta Poznań 0:0
 • Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
 • Korona Kielce - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:1)
 • niedziela
 • Cracovia - Widzew Łódź
 • Lech Poznań - Pogoń Szczecin
 • Wisła Płock - Radomiak Radom
 • poniedziałek
 • Stal Mielec - Jagiellonia Białystok

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
50% LECHIA Gdańsk
30% REMIS
20% Śląsk Wrocław
19 marca 2023, godz. 12:30
39% Warta Poznań
24% REMIS
37% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane