• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Alpat o pierwsze, Olimpijczyk o trzecie

jag.
8 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Dla siatkarek Olimpijczyka Gdańsk w sobotę zakończy się II-ligowy sezon. W sobotę o godzinie 12.00 i 17.00 dwukrotnie zagrają przy ul. Meissnera z Przylesiem Koszalin, a stawką rywalizacji będzie trzecie miejsce w grupie I. Natomiast o 17.00 w sobotę i w niedzielę o 11.00 w gdyńskiej hali przy ul. Jowisza o pierwszą pozycję i prawo gry w barażu o serię B I ligi zmierzą się Alpat i Nowy Dom Chodzież.

W pierwszej rundzie play off Alpat po czterech meczach pokonał Olimpiczyka, a Nowemu Domowi wystarczyły trzy pojedynki, aby udowodnić wyższość nad Przylesiem. Pokonani stracili automatycznie szanse na awans do serii B, a zatem aby ustalić kolejność na miejscach 3-4 PZPS polecił rozegrać tylko dwa spotkania. Zgodnie z terminarzem, pierwsze miało się odbyć w sobotę w Gdańsku, a drugie tydzień później w Koszalinie. Ostatecznie, aby jeszcze bardziej zminimalizować koszty, obie gry odbędą się w Gdańsku.

- To była prośba rywalek, na którą ochoczo przystaliśmy. Oczywiście na parkiecie nie będzie kurtuazji, choć dla nas najważniejsze było utrzymania miejsca w II lidze. Wszystko ponadto jest wielkim sukcesem - mówi Jacek Dzierżyński, prezes Olimpijczyka.

Obsada wielkiego finału grupy I nie jest niespodzianką, gdyż o pierwsze miejsce zagrają najlepsze zespoły rundy zasadniczej. Tutaj rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów. Pierwsze dwa pojedynki i ewentualnie piąty odbędą się w Gdyni.

- W pierwszej rundzie play off straciliśmy miano drużyny niepokonanej. Z jednej strony - to dobrze z drugiej - źle. Dobrze - gdyż nie gramy już pod presją, źle - gdyż rywalki otrzymały sygnał, że z nami wygrać można. Jednak w żadnym wypadku niepowodzenie w Gdańsku nie zmienia naszego planu. Nadal zależy nam nie tylko na wygraniu naszej grupy II ligi, ale także następnie na skutecznej walce o awans do serii B - zapewnia Marek Patoła, prezes Alpatu.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane