stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

AmberExpo Półmaraton Gdańsk (35 opinii)

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk to największy bieg uliczny, który odbywa się na terenie Gdańska. Tegoroczna, czwarta edycja tej popularnej imprezy biegowej odbędzie się 5 listopada. Wielu biegaczy zakończy swój sezon startowy 2017 na mecie, która zlokalizowana będzie wewnątrz hali w popularnym centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo.

Relacja z imprezy

PROGRAM

Sobota, 04.11.2017

10:00 - 20:00 wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)
10:00 - 20:00 godziny otwarcia EXPO (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)

Niedziela, 05.11.2017
7:00 - 13:00 EXPO oraz inne atrakcje
08:55 start zawodników na wózkach (ul. Żaglowa)
09:00 start AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk oraz Biegu na Piątkę (ul. Żaglowa 11)
ok. 09:13 pierwsi zawodnicy z dystansu 5 km na mecie (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)
ok. 09:30 pierwsi zawodnicy na wózkach (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)
ok. 10:00 pierwsi zawodnicy na mecie (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)
12:30 ceremonia dekoracji (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)
12:30 zamknięcie trasy wyścigu
13:00 zakończenie AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk (AMBEREXPO, hala C, ul. Żaglowa 11)


Gdański półmaraton jest niezwykle popularny wśród zawodników. Listy startowe biegu z dnia na dzień się zapełniają. Imprezą, która towarzyszy AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk będzie ponownie Bieg na Piątkę. W ramach biegu na dystansie 5 km odbędzie się również rywalizacja firm pod nazwą Firmowa Piątka. Start półmaratonu i Biegu na Piątkę odbędzie się o godz. 9:00 sprzed centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO. Na początku wszyscy biegacze pobiegną wspólnie ulicą Żaglową, by później się rozdzielić. Rywalizujący na dystansie 5 km ruszą w kierunku Nowego Portu, półmaratończycy natomiast pobiegną w stronę centrum miasta. Obie trasy są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i poprowadzone w całości po asfalcie. Trasy biegów są płaskie i szybkie. Cała impreza skierowana jest głównie do wszystkich amatorów biegania nastawionych na dobrą zabawę, lubiących rywalizację z innymi zawodnikami, ale także dla tych, którzy chcą powalczyć o nowy rekord życiowy, bo trasa AmberExpo Półmaraton Gdańsk i biegu na 5 km jest płaska i bardzo szybka.

Zawodnicy, którzy zameldują się na starcie AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Na trasie biegu znajdą się tradycyjnie wszystkie najważniejsze symbole Gdańska, między innymi: zielone żurawie Kone, budynek Europejskiego Centrum Solidarności czy Pomnik Trzech Krzyży. Następnie biegacze miną charakterystyczny biurowiec - Zieleniak, pobiegną przez centrum Wrzeszcza, Oliwę i Żabiankę, by na koniec móc podziwiać kopułę Stadionu Energa Gdańsk i zakończyć wyścig wewnątrz hali AmberExpo.

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk stale się rozwija, a dzięki kolejnym imprezom towarzyszącym organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom biegaczy. Dlatego, w ramach tegorocznych zmagań przeprowadzona zostanie całkiem nowa klasyfikacja. Będzie to tzw. "Bieg z wózkiem" dla rodziców, którzy zechcą pobiec wspólnie z najmłodszymi dziećmi. Wszystkie mamy będą mogły wystartować ze swoją pociechą w wózku w biegu na dystansie 5 km. Każdy tata będzie mógł pokonać półmaraton, a podczas biegu towarzyszyć mu będzie dziecko w wózku. Dzięki nowym klasyfikacjom impreza umożliwi aktywne spędzenie czasu całym rodzinom!

Podczas gdańskiej imprezy na zawodników oraz kibiców czekają także ciekawe atrakcje. W hali AMBEREXPO oprócz odbioru pakietu startowego, biegacze będą mogli zjeść posiłek oraz skorzystać z masażu. Wszyscy, którzy przybędą na teren imprezy w dniach 4-5 listopada będą mieli okazję zapoznania się bogatą ofertą produktów i usług prezentowaną przez sponsorów i partnerów imprezy. Będzie również możliwość śledzenia rywalizacji zawodników na telebimie, który będzie zlokalizowany wewnątrz hali. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach. Dla nich powstanie specjalna strefa, w której będą mogli się bawić i korzystać z przygotowanych atrakcji.

Cały czas można się zapisać na półmaraton, Bieg na Piątkę oraz na Bieg z wózkiem. Aby zarejestrować się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: www.polmaratongdansk.pl Każdy kto się zgłosi do Biegu z wózkiem zobowiązany będzie do podpisania Umowy zobowiązującej do niedochodzenia roszczeń wraz z oświadczeniem o akceptacji odpowiedzialności i ryzyka. Więcej informacji na www.polmaratongdansk.pl


"Bieg na Piątkę już na stałe zagościł w harmonogramie AmberExpo Półmaraton Gdańsk. W tym roku zapraszamy również wszystkie firmy i instytucje do udziału w imprezie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy dodatkową klasyfikację o nazwie Firmowa Piątka" - dodał Zakrzewski.

Start, zarówno półmaratonu, jak i biegu na dystansie 5 km, zostanie zlokalizowany przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Meta znajdować się będzie w hali AmberExpo. To właśnie tam znajdować się będzie również rozległa strefa regeneracji, w której zawodnicy po wysiłku będą mogli odpocząć, skorzystać z masażu czy zjeść ciepły posiłek. Kibice będą mogli obserwować przebieg wyścigu dzięki telebimowi, a dzieci będą mogły wybawić się w strefie dziecka.

Dla pierwszych 1000 osób zapisujących się na AmberExpo Półmaraton Gdańsk organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, przygotowali specjalną promocję - opłatę startową w wysokości 69 zł! Aby skorzystać z promocji należy podczas zapisów zaznaczyć checkbox "Rabat dla pierwszych 1000 osób..." (bez zaznaczenia checkboxa opłata startowa wyniesie 79 zł). W celu rejestracji na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodówwww.polmaratongdansk.pl.

Tu będą podawane wyniki na żywoPrzeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  129 zł
 • Przedsprzedaż
  69 - 99 zł
UWAGA!!! W zawodach AmberExpo Półmaraton Gdańsk obowiązuje promocyjna opłata startowa dla pierwszych 1000 osób w wysokości 69 zł! Aby skorzystać z promocji należy podczas zapisów zaznaczyć check box „Rabat dla pierwszych 1000 osób…”.
79,00 PLN płatne do 31.08.2017 lub do wykorzystania limitu startujących
99,00 PLN płatne do 27.10.2017 lub do wykorzystania limitu startujących
129,00 PLN płatne do 03.11.2017 lub do wykorzystania limitu startujących (pakiet startowy bez koszulki) – wymagane potwierdzenie przelewu przy odbiorze pakietu startowego
129,00 PLN płatne w dniu 04.11.2017 w biurze zawodów (pakiet startowy bez koszulki) – płatność tylko gotówką

Opinie (35) 1 zablokowana

 • Jak dojechać na tą imprezę?

  Jak dojechać na tą imprezę? Nie jestem z Trójmiasta, dlatego pytam.

  • 1 8

 • Re

  Zależy z jakiego kierunku jedziesz ?

  Z centrum to najlepiej krajową 7 , potem trzeba sie kierować na tunel martwej Wisły i wyjedzą sie w poblizu stadionu a, to juz rzut beretem

  Mozna tez z centrum koło zieleniaka ( na przeciwko dworca pkp) kierować sie Jana z kolna , cały czas prosto, przechodzi ta ulica w marynarki polskiej i jak juz widać stadion to trzeba wypatrywać skrętu w lewo na amber expo ( są drogowskazy )

  Z Gdyni trzeba jechac do Gdańska, na wysokości opery bałtyckiej skręca sie w kliniczną, za wiaduktem kliniczna skręcić w prawo i wtedy łączy sie ona z Jana z kolna ( lub moze to i juz marynarki polskiej )

  Najlepiej ściągnąć Google maps na telefon, wpisać amber expo i nawigacja Cie poprowadzi.

  • 0 0

 • Mieszkańcy mają dość blokowania ulic.

  Blokowanie ulic dla kilkuset biegaczy kosztem utrudnień dla kilku tyś. mieszkańców. Może już pora wytyczać trasy biegów tak, by wzajemnie sobie nie przeszkadzać? Ale co tam, puśćmy biegaczy głównymi arteriami, odetnijmy Przymorze, Zaspę, Nowy Port i popatrzmy jak ludzie się kłócą.

  • 51 30

 • Płacić kasę, żeby sobie pobiegać?

  ROTFL

  • 19 8

 • 2 godziny wytrzymasz ? czy moze akurat WTEDY musisz sobie pojedzić po mieście?

  • 7 13

 • Płacic

  Jeszcze trzeba płacić po to żeby pobiegać jakaś kipna a pan Adamowicz kasę przytuli

  • 4 7

 • Dwie godziny? Jeszcze się nie zdarzyło, żeby w dwie godziny odblokowali miasto

  • 10 2

 • DOSYĆ

  Niech zaczną biegać po lasach a nie blokować ulice! Nawet do pracy nie można dojechać

  • 26 8

 • jest niedziela, zapowiada się piękna pogoda, a ulice dookoła mojego domu powyłączane z ruchu tak samo komunikacja miejska! są to duże utrudnienia, zwłaszcza dla kogoś kto chce spędzić niedziele z rodziną i musi się jakoś do nie dostać. proszę przestańcie biegać ciągle w tych samych miejscach!

  • 9 4

 • Kolejny DEBILIZM

  Jest droga i ścieżka rowerowa wzdłuż plaży od Nowego Portu do Gdyni. Nie blokuje ruchu, nie odcina dużych osiedli, ale jak widać jest nieodpowiednia dla lansu różnych kretynów, niewiedzących jak spędzić wolny dzień. Dodatkowo uczy mamuśki i dzieci, że jezdnia jest odpowiednim miejscem na spacery i biegi. Dlaczego nie może być normalnie? Skąd takie pomysły? A może lepiej pobiegać o cmentarzach, dopiero co było święto zmarłych. Gdańsk miastem wrogim dla mieszkańców. Jeżeli miejscem imprez ma być stale ulica - najlepiej przelotowa - to proponuję obwodnicę, a stadiony po prostu zamknąć. Zamiast utrzymywania obiektów dla dekoracji, proponuję wybudować kolejną obwodnicę i drogi dojazdowe.

  • 23 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30.11 g.18.00
typuj! bez publiczności
Lech Poznań
30.11 g.18.30
GKS Katowice
typuj! bez publiczności
01.12 g.18.00
LDLC ASVEL Lyon
typuj! bez publiczności
02.12 g.18.00
CTL Zagłębie Sosnowiec
typuj! bez publiczności
02.12 g.19.30
Grupa Azoty Tarnów
typuj! bez publiczności
29.11 g.17.00
GKS Katowice
2:1 bez publiczności
29.11 g.16.00
96:54 bez publiczności
Energa Toruń
29.11 g.12.40
Widzew Łódź
2:1 bez publiczności
28.11 g.17.30
3:1 bez publiczności
Cerrad Enea Czarni Radom
28.11 g.16.00
76:85 bez publiczności
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin