mik
6 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel DME inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku. Kibice zobaczą je za darmo
Anders Thomsen udowodnił, że jest w stanie walczyć z najlepszymi żużlowcami w Europie. W silnie obsadzonym turnieju w Daugavpils Duńczyk zdobył 9 punktów. Anders Thomsen udowodnił, że jest w stanie walczyć z najlepszymi żużlowcami w Europie. W silnie obsadzonym turnieju w Daugavpils Duńczyk zdobył 9 punktów.

Anders Thomsen zajął siódme miejsce w drugim w tym roku turnieju indywidualnych mistrzostw Europy. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża w Daugavpils zdobył 9 punktów. Z triumfu w zmaganiach cieszył się Rosjanin, Grigorij Łaguta. Jedną lokatę za Thomsenem uplasował się jego rodak - Hans Andersen, który w niedzielę przyjedzie do Gdańska, aby bronić barw Orła Łódź w przełożonym hicie Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

POGODA POKRZYŻOWAŁA SZYKI ŻUŻLOWCOM

22-letni Duńczyk miejsce w gronie najlepszych jeźdźców Europy wywalczył w Olching, gdzie zajął ostatnią premiowaną awansem, siódmą lokatę. Podczas otwierających cykl zawodów w niemieckim Gustrow Anders Thomsen zaprezentował się przeciętnie, zdobywając 6 punktów i zajmując 13. lokatę.

Był to jego powrót na tor po spowodowanej kontuzją barku, trzytygodniowej przerwie. Od tego czasu minął prawie miesiąc i po urazie Duńczyka nie ma już śladu, choć w jego ramieniu tkwią uszkodzone po wypadku blachy.

DUŃCZYK WRÓCIŁ DO ŚCIGANIA PO KONTUZJI

W Daugavpils Thomsen pokazał się z bardzo dobrej strony. Wygrał premierowy wyścig, a w kolejnych startach pokonywał takich wyjadaczy jak Nicki Pedersen czy Krzysztof Kasprzak. Po trzech seriach 22-latek mógł pochwalić się 7 "oczkami" na koncie i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do finału.

Niestety, w czwartym starcie Thomsen przyjechał ostatni, a "dwójka" w ostatnim wyścigu sprawiła, że podobnie jak Przemysław PawlickiVaclav Milik miał 9 punktów. O tym, że Duńczyk nie pojechał w biegu ostatniej szansy (biorą w nim udział zawodnicy z miejsc 3-6) zadecydowała mniejsza liczba zwycięstw.

THOMSEN: CHCE ODZYSKAĆ MIEJSCE W SKŁADZIE

Ostatecznie najlepszym żużlowcem dnia okazał się Grigorij Łaguta, który w biegu finałowym pokonał Fina Joonasa Kylmaekorpiego oraz swojego rodaka - Emila Sajfudinowa. Czwarte miejsce zajął jadący z dziką kartą reprezentant gospodarzy, Maksim Bogdanow.

Po dwóch turniejach na prowadzeniu z 18 punktami na koncie są Sajfudinow oraz Pawlicki. Thomsen, z czterema innymi żużlowcami, zajmuje piątą lokatę i traci do liderów 3 "oczka". Kolejne zawody odbędą się 20 sierpnia w Togliatti, a cały cykl zakończy zaplanowany na 17 września turniej w Rybniku.