Andriej Raszczyński ponownie w Stoczni

Klub Sportowy Stoczniowiec

Hokeiści Stoczniowca wrócili z turnieju w białoruskim Homlu. Gdańszczanie nie zdobyli punktu w czterech grach i zajęli ostatnie miejsce. Triumfowali gospodarze z HK, czwarty zespół tamtejszej ekstraligi.

To był rzetelny sprawdzian możliwości nowej "stoczni". Cztery wymagające gry w ciągu pięciu dni. 3:6 z GTH 38 Grenoble, 3:4 z HK Homel, 0:5 ze Spartakiem St. Petesburg i 2:5 z kadrą Białorusi U-20. Po dwie bramki zdobyli: Artur Kostecki, Wojciech Jankowski i Aleksander Myszka, po jednej - Mariusz Justka i Adam Bagiński. W dwóch ostatnich spotkaniach biało-niebieski strój ponownie przywdział Andriej Raszczyński. 25-letni napastnik bronił barw Stoczniowca w sezonach 1997/98 i 1998/99. Rozegrał w lidze i play off 94 mecze (49 goli, 14 asyst, 50 minut karnych). Do Gdańska przyjechał na razie tylko sprzęt Andrieja, który ma być drugim z trzech obcokrajowców. Jego transfer jest o tyle łatwiejszy, że w Homlu (grają tam również inni "eksgdańszczanie" - Andrijewski i Potapow) zmieniła się prawie cała drużyna. To efekt słabej postawy w lidze, ponieważ HK miał sięgnąć po tytuł mistrzowski.

- Najjaśniejszym punktem zespołu był Tomek Wawrzkiewicz, uznany za najlepszego bramkarza turnieju - opowiada Henryk Zabrocki, drugi trener "stoczni". - O dziwo, najbliżej sukcesu byliśmy w meczu z gospodarzami, dopingowanymi przez trzytysięczną publikę. W III tercji w ciągu 80 sekund doprowadziliśmy ze stanu 0:4 do 3:4 i mogliśmy wyrównać! Skuteczność to jednak nasza bolączka. Jednak największe braki uzewnętrzniły się w grze obrońców. Tu potrzeba wzmocnień.

STOCZNIOWIEC: Wawrzkiewicz (Jakubowski nie grał) - Leśniak, Smeja; Justka, Bagiński, Myszka - Guziński, Cybulski; Moskal, A. Fraszko, Raszczyński (Mindak, Soliński) - S. Bukowski, Cychowski; Jankowski, Błażowski, Kostecki - Michałkiewicz, Semeniuk.

W niedzielę nasz zespół wyjeżdża na Słowację. W "Olivii" nie będzie lodu do połowy września.