Andriuskievicius z czerwoną, Traore z ósmą żółtą kartką

24 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Vytautas Andriuskieviucius po raz drugi w tym sezonie "wyleciał" z boiska, a na inauguracji wiosny nie mógł grać z powodu nadmiaru żółtych kartek. Vytautas Andriuskieviucius po raz drugi w tym sezonie "wyleciał" z boiska, a na inauguracji wiosny nie mógł grać z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Piłkarze Lechii po raz drugi tej wiosny zremisowali na wyjeździe i nadal nie mogą zdecydowanie odbić się od strefy spadkowej. Gdańszczanie w spotkaniu z ŁKS Łódź uzyskali wynik 0:0. Osiągnięcia biało-zielonych, czyli 379. mecz Łukasza Surmy, który tym samym stał się piłkarzem o najdłuższym stażu w ekstraklasie oraz 200. występ w elicie Tomasza Dawidowskiego były w cieniu kartek. Vytautas Andriuskievicius został usunięty z boiska w 38. minucie, a Abdou Razack Traore zobaczył żółty kartonik po raz ósmy w tym sezonie i za tydzień mecz z Wisłą Kraków obejrzy z trybun

Wyparło - Gieraga, Klepczarek, Łabędzki, Giercaliu - Laizans - Łobodziński, Iwański, Saganowski, Szczot - Mięciel
Sędziowie: Jarzębak (Piekary Śląskie)
Pawłowski - Deleu, Kożans, Janicki, Andriuskievicius - Surma, Bajić - Wiśniewski, Traore, Wilk - Grzelczak
  • 59' Laizans Zmiany Łukasiewicz
  • 62' Gieraga Zmiany Sasin
  • 80' Szczot Zmiany Bonin
  • 68' Grzelczak Zmiany Lukjanovs
  • 70' Bajić Zmiany Pietrowski
  • 89' Traore Zmiany Dawidowski
  • 45+1 Gieraga
  • 48' Klepczarek
  • 6' Andriuskievicius
  • 34' Wiśniewski
  • 38' Andriuskievicius
  • 61' Surma
  • 66' Bajić
  • 74' Traore

Paweł Janas
(Lechia): Po żółtej kartce i kilku bezsensownych wślizgach Andriuskeviciusa, chciałem zdjąć go z boiska i wprowadzić Lukjanovsa, ale nie zdążyłem. Ta kartka pokrzyżowała nam szyki, bo było założenie, aby szybko strzelić gola. Nie tak wyobrażałem sobie to spotkanie, ale pochwały dla chłopaków, że walczyli do końca. trzeba cieszyć się z punktu. Tym bardziej, że ŁKS ma byłych reprezentantów Polski w składzie i będzie wymagającym rywalem

Andrzej Pyrdoł (ŁKS): Powinniśmy wygrać, straciliśmy dwa punkty, gdyż ta to trzeba powiedzieć, gdy graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Mecz pokazał, że zespół ma potencjał, ale brakuje zgrania. Nie mieliśmy może stuprocentowych sytuacji, ale z tych które były przy większym szczęściu mogliśmy zdobyć gola. Ale szczęście było przy Lechii, która skutecznie zamurowała swoją bramkę. Szkoda, że nic nie odrobiliśmy do gdańszczan w tabeli.

Lechia dzisiaj zagra w czarnych strojach, ŁKS na biało-czerwono
nie ma niespodzianki w składzie Lechii, dwie zmiany w porównaniu z inauguracją wiosny, grają Andriuskievicius (Lechia) i Kożans (Lechia), brakuje kontuzjowanego Vućko, a Lukjanovs znalazł się na ławce
1'
mecz rozpoczął ŁKS, gospodarze w ofensywnym ustawieniu, gdyż znalazło się miejsce w "11" i dla Mięciela, i dla Saganowskiego
2'
rzut rożny dla Lechii, ale piłkę po dośrodkowaniu wiśniewskiego pewnie wyłapał Wyparło (Łks )
4'
atak Lechii przerwany spalonym Traore (Lechia)
5'
dobrze Pawłowski (Lechia) wyłapał dośrodkowanie Szczota (Łks )
6'
Żółtą kartką został ukarany Andriuskievicius (LECHIA), który wrócił po pauzie za... kartki. Litwin ukarany po faulu na Łobodzińskim
7'
błąd Pawłowskiego (Lechia), który po raz kolejny "udowodnił", że musi pracować na grą na przedpolu, Wojtek nie zdołał wypiąstkować piłki po dośrodkowaniu z wolnego Iwańskiego (Łks ), na szczęście wyręczyli go obrońcy
10'
na razie sporo gry w środku pola, gra przerywana kilkakrotnie faulami
12'
strzał nad bramką Mięciela (Łks )
15'
sprzed pola karnego uderzał Wiśniewski (Lechia), ale strzał wyjątkowo nieudany, szkoda, bo wcześniej była ładna akcja i szybka wymiana piłek między Traore (Lechia) a Grzelczakiem (Lechia)
16'
zbyt głębokie dośrodkowanie Wilka (Lechia), piłkarz ten w porównaniu z inauguracją został przesunięty z obrony do pomocy, ale nadal gra z lewej strony boiska
17'
brzydki faul Szczota (Łks ) na Wiśniewskim (Lechia), ale tym razem kartki nie ma
18'
gdańszczanie starają się atakować rywali już na ich połowie, dzięki temu po raz kolejny przejęli piłkę za linią środkową
19'
kolejny róg z lewej strony boiska, ale znów nie najlepsze dośrodkowania Wiśniewskiego (Lechia), które przez miejscowych obrońców wybite zostało na aut
19'
błąd Andriuskieviciusa (Lechia), który przepuścił piłkę do Łobodzińskiego (Łks ), po dośrodkowaniu prawego pomocnika ŁKS do strzału głową doszedł Saganowski (Łks ), ale na szczęście dla Lechii uderzył niecelnie
23'
dwa z rzędu rzuty rożne ŁKS, ale dośrodkowania Iwańskiego nie były groźne
24'
z trybun słuchać doping "Lechia Gdańsk". Po raz pierwszy wiosną kibice towarzyszą biało-zielonym
26'
Mięciel (Łks ) zaatakował w polu karnym Pawłowskiego (Lechia), a Wojtek nie chciał ryzykować i wybił piłkę w aut
27'
Laizans (Łks ), który grał w.. Lechii, strzelał z dystansu niecelnie, to także były kolega klubowy Kożansa (Lechia) i Lukjanovsa ze Skonto Ryga
28'
najpierw strzał Traore (Lechia) zablokowany, po chwili Deleu (Lechia) z dystansu uderzył nad poprzeczką
30'
po pierwszym kwadransie z lekką przewagą Lechii, w ostatnich minutach coraz odważniej poczyna sobie ŁKS
30'
Andriuskievicius (Lechia) włączył się do akcji ofensywnej, ale nie wywalczył nawet rogu, piłka od bramki ŁKS
32'
zbyt mocno podawana piłka do Wiśniewskiego (Lechia), ponownie od bramki własnej ŁKS
33'
Wyparło (Łks ) ubiegł Grzelczaka (Lechia) w "16" ŁKS, dodatkowo napastnika Lechii dobrze blokował Klepczarek (Łks )
34'
Żółtą kartką został ukarany Wiśniewski (LECHIA), który faulował Saganowskiego
35'
niepewnie Pawłowski (Lechia), ale ostatecznie złapał piłkę, strzelać próbowali Mięciel (Łks ) i Saganowski (Łks )
36'
szybka odpowiedź Lechii, po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (Lechia) Łabędzki (Łks ) wybił piłkę na róg
37'
tym razem z rogu Bajić (Lechia), po ziemi zagrywał, ale też nie doszła piłka do napastników
żółta i czerwona
38'
Andriuskievicius (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę. po drugiej żółtej! Fatalny powrót do drużyny Litwina
To już druga czerwona kartka w tym sezonie Andriuskieviciusa (Lechia). Pierwszą otrzymał jesienią w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce
40'
Grzelczak (Lechia) pokazał, że potrafi utrzymać się przy piłce, była sam przeciwko czterem rywalom, wywalczył aut
44'
Lechia gra w "10", ale nie widać tego na boisku, nadal mecz wyrównany, a gdańszczanie próbują atakować
45'
pierwsza połowa trwać będzie o minutę dłużej
45+1
Żółtą kartką został ukarany Gieraga (ŁKS), który faulował próbującego indywidualnego rajdu Wiśniewskiego
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Lechia była częściej przy piłce, w tzw. p[osiadaniu piłki gdańszczanie mieli 51 procent, ale biało-zielonym nie udało się oddać żadnego celnego strzału, choć uderzali na bramkę rywali pięciokrotnie
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian, gdańszczanie w "10", po zejściu z boiska Andriuskieviciusa (Lechia) na lewą obronę wycofany został Wilk (Lechia)
48'
Żółtą kartką został ukarany Klepczarek (ŁKS) po faulu na Grzelczaku
48'
z wolnego z około 30 metrów uderzył Bajić (Lechia), ale piłka zatrzymała się na murze
49'
Pawłowski (Lechia) uratował Lechię. Bramkarz odbił piłkę po dośrodkowaniu Szczota i strzale głową Mięciela (Łks). Najgroźniejsza akcja gospodarzy
50'
oblężenie bramki Lechii, dobrze, że Janicki (Lechia) nie dał się nabrać Saganowskiemu (Łks ) i tym razem zamiast kolejnego rogu jest wybicie od bramki gdańszczan
54'
indywidualna akcja Traore (Lechia), reprezentant Burkina Faso wpadł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany
55'
dobra pułapka ofsajdowa Lechii, Szczot (Łks ) zostawiony na spalonym
59'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Laizans , w jego miejsce wchodzi Łukasiewicz, który kilka tygodni temu był przymierzany do... Lechii.
60'
Pawłowski (Lechia) szybszy od Łobodzińskiego (Łks ), który w polu karnym Lechii próbował przejąć piłkę zagrywaną z wolnego przez Iwańskiego (Łks )
60'
ostre starcie, na murawie zwijają się z bólu Iwański (Łks ) i Wiśniewski (Lechia), gdańszczanin wymaga pomocy masażystów
61'
Żółtą kartką został ukarany Surma (LECHIA).
62'
ŁKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gieraga , w jego miejsce wchodzi Sasin. Łodzianie najwyraźniej chcą podkręcić tempo, gdyż Sasin bywał pomocnikiem, a wchodzi za prawego obrońcę
63'
druga połowa toczy się przy przewadze ŁKS, Lechia rzadko wychodzi z własnej połowy
64'
niecelny strzał Giercaliu
65'
jedna z nielicznych akcji po przerwie Lechii, Deleu (Lechia) zagrał przed pole karne, a tam Bajić (Lechia) uderzył z pierwszej piłki, szkoda, że nad bramką
66'
Mięciel (Łks ) padł w polu karnym, chciał "jedenastki", ale Wilk (Lechia) nie faulował, co widział dobrze sędzia, skończyło się na rogu dla ŁKS
66'
Żółtą kartką został ukarany Bajić (LECHIA), niepotrzebnie pomocnik protestował po faulu na Łobodzińskim i za to został ukarany
68'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak , w jego miejsce wchodzi Lukjanovs.
69'
z wolnego Iwański (Łks ) trafił w mur
70'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić , w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
71'
Lukjanovs (Lechia) operuje na prawym skrzydle, Wiśniewski (Lechia) został przesunięty na lewe, a na środku ataku gra teraz Traore (Lechia)
72'
niewiele zabrakło Łobodzińskiemu (Łks ) do szczęścia, po indywidualnej akcji były reprezentant Polski z około 20 metrów uderzył tuż obok słupka bramki Lechii
74'
kapitalna kontra Lechii Wiśniewski (Lechia) wyłożył piłkę do Traore (Lechia), ale ten w polu bramkowym nie trafił głową, natomiast dotknął piłkę ręką
74'
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA) za zagranie ręką
To już ósma żółta kartka Traore (Lechia) w tym sezonie. To oznacza, że zabraknie go za tydzień w spotkaniu z Wisłą!
79'
Lukjanovs (Lechia) w pobliżu pola karnego ŁKS szukał faulu, ale sędzia nakazał grać dalej, gdy Łotysz przewrócił się na murawę
80'
ŁKS przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Szczot , w jego miejsce wchodzi Bonin.
81'
strzał sprzed pola karnego Sasina (Łks ), po nogach lechistów, będzie róg
81'
Iwański (Łks ) po raz piąty z rogu, ale bez zagrożenia dla bramki Lechii
82'
Saganowski (Łks ) przewrócił się w polu karnym po akcji Bonina (Łks ), ale faulu nie było
84'
Pawłowski (Lechia) broni strzał głową Saganowskiego (Łks ), który uderzał z czterech metrów, sędzia odgwizdał spalonego, a zatem gola i tak by nie było
84'
Saganowski (Łks ) nie wytrzymał nerwowo, wdał się w pyskówkę z Pawłowskim (Lechia), który ze spokojem obserwował niespodziewany wybuch złości łodzianina
85'
czwarty róg dla Lechii, ale zbyt mocne dośrodkowanie Wilka (Lechia)
86'
znów piłka tuż przy słupku Lechii opuszcza boisko, Bonin (Łks ) ni to strzelał, ni dośrodkowywał, ale był blisko gola
86'
ŁKS coraz groźniejszy w końcówce, szczytem marzeń Lechii wydaje się utrzymanie remisu
87'
Pawłowski (Lechia) poza własną "16" wybił piłkę w aut, ubiegając Mięciela
89'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Traore , w jego miejsce wchodzi Dawidowski.
Dla Dawidowskiego (Lechia) to mecz numer 200 w ekstraklasie. Natomiast Surma (Lechia) z występem 379 został piłkarzem o największej licznie meczów, z obecnie grających zawodników w ekstraklasie
90'
znów Pawłowski (Lechia) interweniuje poza własnym polem karnym
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
na spalonym Mięciel (Łks )
90+2
Pawłowski (Lechia) zdjął piłkę z głowy Saganowskiego (Łks ) pod dośrodkowaniu Iwańskiego (Łks )