• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Anglicy śmieją się z figury woskowej w Gdańsku. Muzeum wyjaśnia

Damian Konwent
17 maja 2023, godz. 13:00 
Opinie (61)
Wayne Rooney. Po lewej figura woskowa w gdańskim muzeum z jego podobizną. Po prawej zdjęcie z okresu, gdy był reprezentantem Anglii w piłce nożnej. Wayne Rooney. Po lewej figura woskowa w gdańskim muzeum z jego podobizną. Po prawej zdjęcie z okresu, gdy był reprezentantem Anglii w piłce nożnej.

W gdańskim Muzeum Figur WoskowychMapka znajduje się ponad 100 eksponatów. Jeden z nich ma przedstawiać Wayne'a Rooneya, byłego piłkarza reprezentacji Anglii. Zdjęcie z jego podobizną krąży w mediach społecznościowych i szybko stało się obiektem żartów, szczególnie wśród internautów z Wielkiej Brytanii. Autorem figury jest artysta z Estonii. Natomiast przedstawiciele muzeum nie wykluczają reklamacji.

W mediach społecznościowych, w tym także na zagranicznych profilach, można trafić na zdjęcie wykonane w gdańskim Muzeum Figur Woskowych, które stało się obiektem żartów. Ma przedstawiać ono Wayne'a Rooney'a, byłego piłkarza m.in. Manchesteru United, a także reprezentanta Anglii, aktualnie trenera amerykańskiego klubu D.C. United.

Przeczytaj inne piłkarskie artykuły na Trojmiasto.plZdaniem internautów widoczna figura nie do końca oddaje podobieństwo byłego angielskiego napastnika.

- Płaczę ze śmiechu - komentuje jeden z nich.
- Wygląda, jak mój 60-letni sąsiad - pisze inny.
  • Figura woskowa Wayne'a Rooneya stała się obiektem żartów w mediach społecznościowych.
  • Wayne Rooney.
  • Wayne Rooney.
  • Wayne Rooney.
  • Wayne Rooney.


O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy samych przedstawicieli muzeum. Figura widoczna na zdjęciu jest bowiem jedną z ponad 100, które można obejrzeć w muzeum. Akurat ta została wykonana przez firmę zewnętrzną. Włodarze nie wykluczają złożenia reklamacji.

- Każda z figur jest indywidualną wizją artysty, który ją zrobił. Niektóre z figur przedstawiają postacie tak, jak wyglądały wiele lat temu, a najwięcej jednak zależy od ujęcia i jak się wykona dane zdjęcie. Na pewno na żywo wyglądają one zupełnie inaczej i zdecydowana większość odwiedzających klientów jest usatysfakcjonowana, a wręcz zadowolona ze zwiedzania wystawy, czego potwierdzeniem są bardzo pozytywne opinie o muzeum w internecie. Ciężko nam się odnosić do odbioru poszczególnych klientów. Jest to sztuka i każdy ma prawo interpretować ja we własny sposób - tłumaczy Przemysław Turski z DFS Group Sp. z o.o., która zarządza Muzeum Figur Woskowych w Gdańsku.
- Figura wykonana była przez estońskiego artystę, pracownika firmy, która dostarczyła eksponat. Po otrzymanym zgłoszeniu zdecydowanie przyjrzymy się na ile figura jest podobna i jeśli w jakiś sposób odbiega od oryginału, będziemy starali się wnieść reklamację - dodaje.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Relacje LIVE

Najczęściej czytane